SRBIJA NIJE POTREBNA EVROPI!

- Srbiji je potrebna EU...
Ево,к`о луд сам без њих...

...ali nisam toliko sigurna da je EU potrebna Srbija
Е,ако је тако,зашто се Европска комисија(и челници ЕУ) нашла "забринутом" поводом изјаве Коштунице о неопходности поштовања српске државе и суверенитета од стране ЕУ?
 
Ajd da malo pokušamo da odgonetamo!!!
Evo neka moja razmišljanja o mogućoj suštini situacije:
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=5750754&postcount=3

Ako je ovo tačno, onda EU prema Srbiji primjenjuje efekat šibicarenja!!! Dok god EU krije svoje prioritete, ona u rukama ima instrumente ostvarivanja vlastitih ciljeva!!! Poenta je da se nikako ne dozvoli "provaljivanje" odgovora na pitanje:
Dal' Srbija trči za EU, ili EU oblikuje Srbiju po standardima u kojim bi dozvolila (a možda i jedva dočekala) da Srbija uđe u njeno članstvo???
Molim Vas, ukoliko suprotno mislite, da me ne prozivate, jer ovo je samo pokušaj da se pronikne u suštinu!!!Dakle' nikakav lični politički stav ili želja!!! Bože sačuvaj!!!
Vaše mišljenje???
 
Srbiji treba NOVAC, postoji milion nacina da se do njega dodje, ni jedan potez ( EU, lizanje Rusa i sl.)ekspicitno ne znaci da ce ga dobiti vec mudrost u vodjenju politike.....to moze znaciti i EU a i ne mora .....Cela rasprava o Kosovu i slicnim propagandnim kolacima je rasprava o NOVCU !!!
 
Ajd da malo pokušamo da odgonetamo!!!
Evo neka moja razmišljanja o mogućoj suštini situacije:
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=5750754&postcount=3

Ako je ovo tačno, onda EU prema Srbiji primjenjuje efekat šibicarenja!!! Dok god EU krije svoje prioritete, ona u rukama ima instrumente ostvarivanja vlastitih ciljeva!!! Poenta je da se nikako ne dozvoli "provaljivanje" odgovora na pitanje:
Dal' Srbija trči za EU, ili EU oblikuje Srbiju po standardima u kojim bi dozvolila (a možda i jedva dočekala) da Srbija uđe u njeno članstvo???
Molim Vas, ukoliko suprotno mislite, da me ne prozivate, jer ovo je samo pokušaj da se pronikne u suštinu!!!Dakle' nikakav lični politički stav ili želja!!! Bože sačuvaj!!!
Vaše mišljenje???

bez prevelikog osnova...ako su hteli vec tako nesto jednostavno,sta fali albaniji da od nje prave to sto ti tvrdis a ne da ovako ruse kompletan pravni poredak u svetu...ipak je malo komplikovanije
 
bez prevelikog osnova...ako su hteli vec tako nesto jednostavno,sta fali albaniji da od nje prave to sto ti tvrdis a ne da ovako ruse kompletan pravni poredak u svetu...ipak je malo komplikovanije
Ma sve to ok!!! Faktor postojanja Albanije i mene zbunjuje!!! Međutim, šiposi koji su se razmilili po Evropi i tamo prave probleme, ako se ne varam, najvećim dijelom otišli su sa Kosova iliti dokumentima još od Titove Juge, pa do ove današnje Srbije!!! Oni i nemaju nekakvu formalnu vezu sa Albanijom, te mogućnost njihove prisilne deportacije u Albaniju formalno-pravno ravna je nuli!!! Za takve likove Kosovo je idealno rješenje!!! EU omogući šiposima nacionalno pražnjenje u vidu stvaranja kvazinezavisnog Kosova, a onda onom ogromnom broju šipačkih azilanata jednostavno nabiju nogu u dupe i liferuju ih u Kosovski geto!!!
Objektivno, od Šiposa na Kosmetu se nikad neće moći ništa korisnije ni napraviti osim rezervata populacije, koja baštini davno prevaziđene društvene odnose po principu plemenskih zajednica uz iskazivanje izrazite netrpeljivosti prema pripadnicima svakog naroda sa kojim stupi u kontakt!!!:roll:

Konkretnije, iz sledećeg primjera zaključi zašto današnja Albanija sama po sebi nije dovoljno kvalitetno rješenje za EU:
http://www.novinar.de/2007/08/13/albanci-dolaze-u-srbiju-samo-po-pasos.html

Svima njima treba parcela Srbije kao nezavisne albanske države kako bi se riješili albanske mavije po svojim dvorištima!!!
 
ma i dalje ne pioje vodu...jedini koji su u Evropi umeli i smeli da se nose sa shiposima i njihovim svinjarijama jesu upravo Srbi i Srbija....ovi bre maznjavaju ozbiljan kesh od shiptarske gudrovine da njima daju nezavisnost,plus sto imaju kontrolu nad tim delom teritorije u smislu ostvarivanja nekih njihovih strateskih interesa...ceo svet danas pere pare na Kosovu plus gomile kesa od droge koji se slivaju raznim ashitarijima bez oporezivanja...pa glupava evropa nije prepoznala sta ce biti dok Hitler nije napao poljsku pa jos posle toga ihaha...bojim se da je u pitanju stara boljka evrope:alavost,arogancija i totalno odsustvo straha od Boga....,
 
ma i dalje ne pioje vodu...jedini koji su u Evropi umeli i smeli da se nose sa shiposima i njihovim svinjarijama jesu upravo Srbi i Srbija....ovi bre maznjavaju ozbiljan kesh od shiptarske gudrovine da njima daju nezavisnost,plus sto imaju kontrolu nad tim delom teritorije u smislu ostvarivanja nekih njihovih strateskih interesa...ceo svet danas pere pare na Kosovu plus gomile kesa od droge koji se slivaju raznim ashitarijima bez oporezivanja...pa glupava evropa nije prepoznala sta ce biti dok Hitler nije napao poljsku pa jos posle toga ihaha...bojim se da je u pitanju stara boljka evrope:alavost,arogancija i totalno odsustvo straha od Boga....,

Opet ja o istom!!! Možda nismo glavni problem mi Srbalji!!! Prije bi rekao da su Šiposi prirodan problem samoj idejama jedinstvene Evrope, istinske parlamentarne demokratije, ljudskih prava...
Mi mu tu opet dođemo nešto kao kolateralna šteta:roll::lol: pošto nas je nemoguće konkretno razdvojiti na putu ka Evropi!!! Zaista postoje mogućnosti da je to tako!!! Skontaj samo kad se još uvjek po svijetu krećemo sa istim dokumentima, pa se sad ti i ja još treba da čudimo što nas yebavaju u viznom režimu!!! Naravno da nas yebu sa vizama jer to prije svega rade zbog 2.000.000 likova (manje više) gomile one kosovske "mrake" koja još živi u sistemu gdje se još uvijek baštini respektovanje zakona "bese"!!! Sve ovo vuče na zaključak da EU planira da Srbiji otkine Kosovo kako bi tamo na duže vrijeme getoizirala (izolovala) društveno-politički nepredvidivu i teško kontrolišuću masu ljudi!!!
Ko bi njih iskontrolisao kada bi Srbiji poukidali vize???:confused:
Uostalom, evo ti još jedno štivo u tom pavcu:
http://www.srpskadijaspora.co.yu/vest.asp?id=8167
 
EU? Ne hvala, meni se zivi.

bas si napisao pametan post. neka oni zive sa one strane

imagesei2.jpg
 
Србија је одувек у Европи, али мислим да је аутор теме мислио на ЕУ, е у том случају ствар је наопако постављена:
ЕУ не треба Србији!
E da znaš!!! Vala i EU nam se svima popela na glavu!!! A tek kad uđeš onda te sleduje bruka godina podređenog statusa među ostalim članicama!!! Taman kad sve to vrijeme istekne, mi se konačno odomaćimo, a oni tamo glavni, koji u EU vedre i oblače, ladno odluče onda da i sami napuste tada evidentno promašeni koncept jedinstvene Evrope (sudbina EFTA:wink: - VEĆ VIĐENO)!!!

Kakav crnjak!!!:lol::lol::lol::lol:
 

Back
Top