Србија најлепша места за уживање

Sombor!!!
Bio je najzeleniji grad u evropi, ali sad od toga nema nista, jedino im je lepa gradska kuca i onaj park oko nje, sve su zivo betonirali tamo!
I Vrsac je lep.
Tara, da ni ne govorim... mozda cak i lepsa od Zlatibora, a tek Pirotski okrug?
i sva ta jezera!
Tara je neuporedivo lepša od Zlatibora to nije čak ni za poređenje. Zlatibor je komercijalizovan do srži, iskreno se nadam da će Tara izbeći tu sudbinu. Zaista je biser. Isto i Zlatar.
 
Da, ja mislim da nema toga srbina ko nije bio bar jedamput Zlatiboru,
ja sam isao prosle godine, to ljudi to seta onim korzom ko da su na moru ubi boze, bio sma tamn kada su zavrsavali onu zicaru.
Mada Nije sav Zlatibor takav, imas i kuca daleko od javnosti na Zlatiboru.
Na Tari jos nisam bio.
Ja idem kod tetke koja već dugo ima kuću od Gajeva prema Čajetini. Kada je krenula da je gradi negde početkom ovog veka bile su još dve kuće a to je izolovan potez. Sada su već načičkane a preko puta otprilike je Đokovićev kompleks koji raste svaki put kada odem. Generalno ja otpešačim do spomenika, malo skoknem do Mačkata na jagnjetinu i bežim kući posle dva dana, Ranije sam 7-10 boravio bez problema dvaput godišnje.Kupovao jeftin kajmak i pršutu na pijac,disao vazduh,kupovao borovnice i med budzašto. Inače išao sam tamo od 90'ih još kao klinac dok su Palisad,Čigota i Zelenkada bili nosioci turizma :lol:....i pratio "razvoj" centra. Sada je to dno dna, čujem i jezero da su isušili ove godine. Već godinama unazad za NG ili leti u sezoni ne možeš bukvalno da sedneš uveče da popiješ nešto bez čekanja. Prepunili su ga i preizgradili. Postao je simbol kako upropastiti nešto zdravo.
Ali takođe znam da su se lokalci navatirali pošteno zadnje dve decenije i zbog skoka cene nekretnine i zemljišta i zbog prodaje turističkih usliga. Tako da...njima je valjda super
 
Poslednja izmena:
Kad se uporede recimo Srbija i Crna Gora, ova druga je ipak neuporedivo lepša (za videti, ne i za živeti). Ali i Srbija ima svoje neke lepote, doduše previše su smorili ovog leta zbog korone, pa su svi najednom otkrili ovo jezero i ono jezero i sl.
Црна Гора?
То ти је Србија у малом.
Али никако лепша ни боља од Србије, а и не може бити.
Шта, имају само море и туристе, море ко море, а туристи ко туристи иду да се купају, баш њих брига за Црну Гору, иду да се стопе са гужвом.

Док Србија :), Било где псовање свуда 😂
 
majke mi Srbija je lepa, kada su me pitali zbog cega sam se vratio iz luksuzne vile na svetom stefanu u Srbiju, rekoh volim Srbiju ne Crnu Goru, a oni rekose da i oni vole, a ja ne koliko je i ja volim prekrasna zemlja ne bih je nikada napustio
pogledajte samo na googlu earthu te sve slike planina reka jezera livada konja suma pasnjaka kuca i jezera, pa to nema nigde kao sto samo u Srbiji ima! Irinej ti je to ide na instangram! Boze, ne daj mu drustvene mreze .
 
Procitao sam par poruka na ovoj temi i u sebi razmisljam: je l' ovi ljudi samo znaju za sivilo asfalta...
Kruševac je sranje grad, realno. Cacak je grad koji istorijski nebitan, a takodje je uvek bio veliki protivnik Uzica. Cacani su veliki kompleksasi i ne mogu da se pomire sa istorijskom cinjenicom da su pre cetiri decenije preko skolskih ekskurzija dolazili u Uzice, takodje neki Cacani su dolazili u Uzice kako bi se vozili liftom. Kad vam Uzicanin kaze: 'idi u Cacak', to znaci: idi u pickuuu materinuu.

Najlepši prirodni lokaliteti u Srbiji su: Pester, kanjon Tare, kanjon Uvca, kanjon Morace, Djurdjevica Tara, Sopotnica, Novi Pazar, Priboj, Sjenicko jezero, Rikavacko jezero, Mokra Gora, Visegrad, Rudo, Drac, Skadar, Kroja...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Procitao sam par poruka na ovoj temi i u sebi razmisljam: je l' ovi ljudi samo znaju za sivilo asfalta...
Kruševac je sranje grad, realno. Cacak je grad koji istorijski nebitan, a takodje je uvek bio veliki protivnik Uzica. Cacani su veliki kompleksasi i ne mogu da se pomire sa istorijskom cinjenicom da su pre cetiri decenije preko skolskih ekskurzija dolazili u Uzice, takodje neki Cacani su dolazili u Uzice kako bi se vozili liftom. Kad vam Uzicanin kaze: 'idi u Cacak', to znaci: idi u pickuuu materinuu.

Najlepši prirodni lokaliteti u Srbiji su: Pester, kanjon Tare, kanjon Uvca, kanjon Morace, Djurdjevica Tara, Sopotnica, Novi Pazar, Priboj, Sjenicko jezero, Rikavacko jezero, Mokra Gora, Visegrad, Rudo, Drac, Skadar, Kroja...
Ostala mesta su: pussy.
Nisam zasla juznije od Bg, a u Vojvodini koju sam prosla ono...skoro u selo...nisam videla nikakve prirodne lepote.
Sem tog juznog Banata...gde nisam bila preko 20godina.
 
Nisam zasla juznije od Bg, a u Vojvodini koju sam prosla ono...skoro u selo...nisam videla nikakve prirodne lepote.
Sem tog juznog Banata...gde nisam bila preko 20godina.

Ima vremena da se 'vratis', svi smo mi sa juga.
Postoji neka duhovna pozitivna energija u jugozapadnom delu Srbije, gde je sve 'visoko', postoje gradovi koji se nalaze na preko 1000 metara nadmorske visine, kao sto je slucaj sa Sjenicom i Novom Varosi. Gde je priroda pokazala da ne mozemo sa njom manipulisati, kao i da smo mnogo slabiji od nje.
Izdrzljivost, strpljenje
lli nazovimo to jakim nervnim sistemom. Poslednje sto se moze reci za ljude iz jugozapadnog dela Srbije je da su razmazen i zahtevan narod. Surova priroda ih je naucila da budu strpljivi, skromnih zivotnih potreba, snalazljivi i racionalni, stalozenog temperamenta.

Za jugozapadnu Srbiju tvrdim da nema ni lepseg kraja ni gostoprimljivijih ljudi. Retko se koji kraj Srbije može porediti sa lepotama jugozapadne Srbije. Maleni gradovi smesteni su između idilicnih, gotovo nestvarnih predela. Rajska planina Tara, vodopadi, Sarganska osmica – pruga kojom jezde vagoni stari stotinu godina, Drvengrad Emira Kusturice, fascinantan kanjon Uvca sa beloglavim supovima, gorska jezera, prelepa sela, Pester ( gde je izmerena najniza temperatura u Srbiji, koja iznosi -41°C), mirisne i sumovite planine, drevni manastiri Mileseva i Raca, brojne crkve i dzamije, brvnare, pecine, tvrđava u Uzicu, splavarenje Limom...
 
Mogu samo da pricam za Vojvodinu. Fruska Gora i Palic. Mada davno sam bila oko Vrsca, Zrenjanina, Bele crkve tako da to ne bih znala reci.
Sombor je meni dosadan, lepuskast, no sem da se promuva pola sata po centru i ode na Bezdan u restoran ne znam sta jos ima da ponudi.
Definitivno je Sombor dosadan, proveo sam tamo 4 godine. Grad-selo. Nema dešavanja, nema živosti u ljudima....
Da li si posetila Pačir banju? To je postalo glavno otkrovenje prethodne godine.

https://www.srbijapodlupom.com/termalna-banja-pacir-roze-jezero/
 

Back
Top