Srbija na Svetskom prvenstvu 2019. u Kini

Objektivno ja sam jos i pred pocetak prvenstva govorio da Argentina deluje kao izuzetno uigrana i spremna ekipa (jos dok sam pogledao nekih njihovih par prijateljskih utakmica) takodje imaju mladu ekipu i osim Skole svi su ispod 30 godina, imaju Skolu koji je doktor kosarke i verovatno najbolji reprezentativni igrac u ovom veku, ostali tu su jos 3 igraca Reala, 2 igraca Baskonije i jos dvojica iz spanske lige, a vecina njih ima i NBA iskustvo, a imaju odlican protok lopte i kretnje, dobre sutere i igraju izuzetno cvrsto i borbeno i uvek sa posebnim zarom i posebnom energijom igraju za reprezentaciju.
Takodje u dosadasnjem toku prvenstva su imali skor 5-0 i sve protivnike dobili sa 18,19 razlike u proseku.

Inace uspeli su da neutralisu nasu unutrasnju igru u dobroj meri, videlo se da imaju ipak bolju spoljnu liniju, Kampaco, Laprovitola, Dek, Garino, Brusino su objektivno ipak malo bolji od igraci od Jovica, Micica, Gudurica, Lucica, Simonovica, Bogdanovic je tu izuzetak , odigrao je i ovu utakmicu vrlo dobro (iako ne tako briljantno kao neke prosle) ali to nije bilo dovoljno, ipak mislim da je ofanzivna limitiranost nase spoljne linije kljuc neuspeha na ovom prvenstvu, ipak se sad videlo koliko fale Teodosic i Nedovic.

Jbga Zemlja ce nastaviti da se okrece i da rotira i posle ove utakmice, zivot ide dalje, sad bi valjalo izvuci pouke iz ovoga, izboriti plasman na OI u vec narednog leta u Tokio otici jaci, bolji, spremniji i napasti tron.
Svaka cast Argentincima odigrali su stvarno fantastican mec (mislim da su odigrali svoju najbolju utakmicu jos od polufinala sa Amerikancima na OI u Atini i izgleda da opet imaju odlicnu generaciju koja moze daleko) , generalno od svih ovih 8 ekipa u 1/4 finalu ako je ijedna ekipa morala da nas izbaci drago mi je sto su to bili bas oni.
 
Poslednja izmena:
Zvucace glupo ali mi smo odigrali losu odbranu i los napad, a oni su odigrali perfektnu odbranu i u napadu ih je hteo sut... Ne znam sta drugo.. I ne samo sut, njihov napad je bio bolji od naseg, mnogo lakse su se probijali do kosa, itd...
Tako je, oni su odigrali baš kao što smo očekivali da mi treba da odigramo: sjajne akcije, dobar šut, odlična odbrana.
U našoj ekipi jedino su Bogdan i Lučić odigrali kako se od njih očekivalo, ostali užasni.
 
Istina...samo se pitam..........Zašto je Jokić toliko pogrešnih pasova poslao?
I to očigledno pogrešnih, bačenih u ruke protivnika ili u aut?
Nije uigran sa saigračima..........A čija je to odgovornost?
Koliko je minuta na ovom svetskom prvenstvu odigrala zajedno naša najjača petorka?
Kosta ; skontali smo da hoces da smenis Saleta, u redu je
 
Pa da ali pre svih Teodosic i Nedovic su falili , mada generalno okreni obrni imamo generalno 3 vrhunska igraca u ekipi sto je ipak malo .

Evo i na ovoj utakmici kad pogledas statistiku nasih : Bogdanovic 21 poen, 4 skoka, 2 asistencije, Bjelica 18 poena, 7 skokova i 2 asistencije (uz ipak los sut iz igre 5/17), Jokic 16 poena, 10 skokova i 5 asistencija, eto Lucic je bio solidan danas sa 12 poena i 3 skoka, Jovic se trudio, imao 7 poena, 5 asistencija, 2 skoka i jedna ukradena lopta (7 poena je ipak premalo za 30 minuta u igri za pleja).
Inace nasa spoljna linija danas Jovic 7 poena, Micic 5, Guduric 5, Simonovic 3 , premalo , a tek unutrasnja linija katastrofa gde bi trebalo da smo neuporedivo jaci i da ih pod kosem jedemo za dorucak , Bobi Marjanovic 0, Raduljica 0, Milutinov 0 , znaci tri centra (koja je trebalo da izdominiaju u reketu) , tri nule, tri krompira.
Tako da Bogdanovic nije odigrao na svom nivou i da Jokic nije odigrao vrlo dobar mec razbili bi nas 30,40 razlike, tako da je mozda ovo ipak neki realan domet ove ekipe.

Inace okreni obrni sve se svodi na 3 igraca , Bogdanovic, Jokic i Bjelica , evo i prosek nasih igraca na ovom turniru : Bogdnovic 20,7, Bjelica 12,8, Jokic 12,7 , sledeci najefikasnije je verovali ili ne Bobi Marjanovic sa 7 poena u proseku (koji nije ni igrao mnogo na ovom prvenstvu) , najbolji sistenti : Jovic 5,5 , Bogdanovic 4,3 Jokic 4,0 , Micic 3,8 , znaci nemamo ni jednog top razigravaca sto bi imao po 8,9, 10 asistencija po mecu , skokovi isto Jokic 7,2 (sto je sasvim Ok) , Bjelica 5,2, Bogdanovic 4,2 , Jovic 3,5 ( kad su bekovi medju najboljim skakacima u ekipi znaci nesto tu ne stima) , a primera radi Bobi Marjanovic 2,7 skoka po mecu (onolika gromada) , Raduljica 2,0, Milutinov 1,5 , znaci u ekipi imamo 3 centra koja imaju po 2 skoka ne mecu (a te dve lopte bi verovatno svako uhvatio, da nekog iz publike ubacis na teren da igra), tako da jbga , izgleda da smo se ipak malo precenili i stvorili nerealnu sliku posle onih ubedljivih pobeda protiv objektivno slabih ekipa (izuzev Italije).
 
Istina...samo se pitam..........Zašto je Jokić toliko pogrešnih pasova poslao?
I to očigledno pogrešnih, bačenih u ruke protivnika ili u aut?
Nije uigran sa saigračima..........A čija je to odgovornost?
Koliko je minuta na ovom svetskom prvenstvu odigrala zajedno naša najjača petorka?
Ако мислиш на петорку у којој 3 од 4 центра сједе на клупи, изгледа да су се уигравали online, преко неке видео игрице.
 
Pa da ali pre svih Teodosic i Nedovic su falili , mada generalno okreni obrni imamo generalno 3 vrhunska igraca u ekipi sto je ipak malo .

Evo i na ovoj utakmici kad pogledas statistiku nasih : Bogdanovic 21 poen, 4 skoka, 2 asistencije, Bjelica 18 poena, 7 skokova i 2 asistencije (uz ipak los sut iz igre 5/17), Jokic 16 poena, 10 skokova i 5 asistencija, eto Lucic je bio solidan danas sa 12 poena i 3 skoka, Jovic se trudio, imao 7 poena, 5 asistencija, 2 skoka i jedna ukradena lopta (7 poena je ipak premalo za 30 minuta u igri za pleja).
Inace nasa spoljna linija danas Jovic 7 poena, Micic 5, Guduric 5, Simonovic 3 , premalo , a tek unutrasnja linija katastrofa gde bi trebalo da smo neuporedivo jaci i da ih pod kosem jedemo za dorucak , Bobi Marjanovic 0, Raduljica 0, Milutinov 0 , znaci tri centra (koja je trebalo da izdominiaju u reketu) , tri nule, tri krompira.
Tako da Bogdanovic nije odigrao na svom nivou i da Jokic nije odigrao vrlo dobar mec razbili bi nas 30,40 razlike, tako da je mozda ovo ipak neki realan domet ove ekipe.

Inace okreni obrni sve se svodi na 3 igraca , Bogdanovic, Jokic i Bjelica , evo i prosek nasih igraca na ovom turniru : Bogdnovic 20,7, Bjelica 12,8, Jokic 12,7 , sledeci najefikasnije je verovali ili ne Bobi Marjanovic sa 7 poena u proseku (koji nije ni igrao mnogo na ovom prvenstvu) , najbolji sistenti : Jovic 5,5 , Bogdanovic 4,3 Jokic 4,0 , Micic 3,8 , znaci nemamo ni jednog top razigravaca sto bi imao po 8,9, 10 asistencija po mecu , skokovi isto Jokic 7,2 (sto je sasvim Ok) , Bjelica 5,2, Bogdanovic 4,2 , Jovic 3,5 ( kad su bekovi medju najboljim skakacima u ekipi znaci nesto tu ne stima) , a primera radi Bobi Marjanovic 2,7 skoka po mecu (onolika gromada) , Raduljica 2,0, Milutinov 1,5 , znaci u ekipi imamo 3 centra koja imaju po 2 skoka ne mecu (a te dve lopte bi verovatno svako uhvatio, da nekog iz publike ubacis na teren da igra), tako da jbga , izgleda da smo se ipak malo precenili i stvorili nerealnu sliku posle onih ubedljivih pobeda protiv objektivno slabih ekipa (izuzev Italije).

Sale je pogresio sto je forsirao nize igrace da bi dobili na brzini i protoku lopte. Po meni greska. Trebalo je koristiti vise tu centarsku snagu koju imamo, na to je trebalo igrati a onda kad Bobi ili ko vec navuce dvojicu trojicu otvoriti se za sut Bogdan ili Bjelica, Guduric, Simonovic.......
 
Увијек је тешко послије пораза у четвртфиналу написати коментар. Осим армији "дежурних пљувача" који су дошли на своје.
Што се самог меча тиче, Аргентинци су одиграли изузетан меч, искористили су максимално своје предности, потенцијал својих играча, и тамо гдје се знало да ће бити "тањи", свели су то на неку (за њих) подношљиву мјеру, служио их је и шут, шут опет зависи од надахнућа, колико играчи фокусирани уђу у меч. Код наших би се могло рећи све обрнуто.

Што се тиче свега уочи овог СП. Поновила се прича из 2005-е, и ЕП. Медији су подгријавали нереална очекивања, прерасло је то у једну еуфорију, свакако нездраву, играчима је наметнут неки циљ ван сваког разума, учињено је и много грешака и огрешили смо се о нека основна спортска начела. Ако додамо и бочне ударе, роварења менаџера, медијске малициозне спинове који трају годинама и којима се уноси немир у репрезентацији, логичан епилог је да се не оствари оно што је нација зацртала да се мора.

Поуке ваља извући. На свјетско првенство смо отишли са односом 6+6 (Аргентинци рецимо 8+4), од ових 6 "високих" чак 4 центра. Једном јесмо тако отишли на СП (2014-е) тада и због сплета околности, и прошли неочекивано добро, но неће се то поновити два пута, никад се не понови.
И на овом СП видјело се да то доноси проблеме. Ваља 4 афирмисана (друга је ствар ако имате почетника у селекцији којег можете ладно приковати за клупу и да стиче искуство) центра уклопити, наћи улогу свакоме, доказати да ако сте га повели да му и вјерујете. И онда уведе Бобија који за 2 минута изгуби 2 лопте, направи 3 фаула, 1 неспортски, и противник за та 2 минута направи +8.

Избор играча, изостављање Калинића и Недовића, је одлука селектора, када се одлучио на тај потез знао је да ће, ако се не оствари оно што је нација умислила да се мора, бити изложен пљувачини која ће потрајати мјесецима и годинама.
Можда би да је дао предност неким другима, да је зажмирио на "гријехе" неких, био другачији епилог, можда и не би, можда је већ записано, уосталом то сазнати нећемо.

Идемо даље. Сада ваља одрадити и та 2 меча, за пласман 5-8.мјеста. Који чак могу и имати важности ако Чешка и Француска сутра изгубе. Ту би била у игри виза за ОИ. О том, потом.
Још сам под утиском, написаћу још који пост хладније главе.
 
Kosta ; skontali smo da hoces da smenis Saleta, u redu je
Ja ne pričam samo o Djordjeviću, ja pričam o tome što krivca tražite na pogrešnom mestu.
Što se Djordjevića tiče ja sam to apsolvirao poprilično davno......
Samo što je problem u tome što mene ovde optužuju da mrzim nekoga pa nisam objektivan, ali vreme uvek pokaže suprotno.......
Ne pratim fudbal, ali se sećam neke kvalifikacije se igrale, naša ekipa u euforiji, jaki smo kao crna zemlja, igramo kući s Farskim ostrvima, i naš selektor izvede postavu gde Saša Ćurčić igra beka......farani poveli 1 - 0, mi dobili na kraju 3 - 1, ali drhtali ceo meč koliko su oni šansi imali..........To je epilog kada igrača staviš na pogrešno mesto...Sasvim je slično i u košarci.......
Gledaj kako Poljaci igraju, kako je jasna postavka igre, i pozicije igrača..........Srećom nismo igrali s njima(što ne znači da nećemo), i oni bi nas oduvali.......
 
a primera radi Bobi Marjanovic 2,7 skoka po mecu (onolika gromada) , Raduljica 2,0, Milutinov 1,5 , znaci u ekipi imamo 3 centra koja imaju po 2 skoka ne mecu

To se videlo protiv Španije a i danas, kad su na parketu Bobi i Milutinov, pa i Raduljica njihovi centri/krila nam pokupiše lopte u napadu.
Ajde što oni ne skoče, nego ne znaju ni da zagrade prostor da bi neko drugi uzeo skok.
To mi je upalo u oči već u pripremnim utakmicama protiv Litvanije - imamo visinu a nemamo skok.
 
Messi, Messi, Messi... đorđevića treba da je sramota što je vodio Micića, a znao je šta mu se dešava. u svakom slučaju igrači su najmanje krivi, a ovi pacijenti koji su govorili da će biti "šetnja do zlata", "da će biti pregažena španija, amerika", da će protiv argentine biti "laganih +20"... e to su likovi za posmatranje i neka se zapitaju iz kojih razloga su stvorili ovoliki pritisak na ekipu.
 
A mene je toliko blam bilo kada sam ovde (a i negde drugde) citao i slusao neke komentare kako je Jokic nas najbolji igrac ikad , kako je ovo bolji tim od onog iz Indijanapolisa, kako je ovaj tim deluje mocno i dominantno kao onaj iz Buenos Airesa 1990. (kada je Luis Skola bio medju onim decacima sto su cistili parket).
Ono nekim ljudima bas fali osecaja za realnost , eh kad se setim samo u Indijanapolisu smo imali 3 "trojke" Bodirogu, Stojakovica i Gurovica (danas Lucic, Guduric, Simonovic) , imali smo 3 pleja Vujanic, Jaric, Rakocevic (danas Jovic i Micic) + Divac, Radmanovic, Drobnjak, Koturovic i Tomasevic kao i Cabarkapa koji je bio izabran veoma visoko na draftu i koji je vazio za veliki potencijal, ono tu smo negde sad, realno da se ne lazemo da su ovi igraci sad onda igrali jedino bi Bogdanovic mogao da igra u reprezentaciji , kao i Jokic umesto Tomasevica ili Koturovica i eventualno jos Bjelica umesto Tomasevica ili Drobnjaka i niko vise.
 
Poslednja izmena:
Messi, Messi, Messi... đorđevića treba da je sramota što je vodio Micića, a znao je šta mu se dešava. u svakom slučaju igrači su najmanje krivi, a ovi pacijenti koji su govorili da će biti "šetnja do zlata", "da će biti pregažena španija, amerika", da će protiv argentine biti "laganih +20"... e to su likovi za posmatranje i neka se zapitaju iz kojih razloga su stvorili ovoliki pritisak na ekipu.
Izvini što pitam, ali.................Zar naša ekipa nema kvalitet da dobije i Španiju i SAD, a i Argentinu s 20 razlike?
Ja mislim da ima, ali nema trenera.
Čak i ovako sklopljena ekipa ima kvalitet za finale, a još ako bi zamenio Birčevića - Simanićem, Simonovića - Micovom, Vasu Mićića - Nedovićem, Raduljicu - Dobrićem, onda bi imao i tim za zlato bez koske.
Ali j.b.g bitno je da se isproba u pripremnim utakmicama petorka sa Simonovićem na dvojci, nego da se uigrava najjača petorka da Jokić u bitnoj utakmici oseti kretnje saigrača, a ne da baca napamet.
 

Back
Top