Quantcast

Srbija na SP u Kini 2019

Truman

Elita
Poruka
15.424
Ne mogu se oteti utisku da je Jokic unistio hemiju tima i da ga je Sale zvao zbog pritiska javnosti.
Не слажем се. Број изгубљених лопти је само показао да га селектор није уиграо са остатком тима. Кад имаш играча прве петорке НБА лике око њега треба све да се врти, а не да игра четворку са клупе. То је сулудо. Ђорђевић је крив и ред је да лети.
Иначе, Теофил Панчић на фејсу избацио статус где за пораз окривљује мешање политике. Питам се има ли у томе истине. Да подсетим, непосредно пред почетак шампионата Сузана Васиљевић, блиска сарадница АВ-а, добила је место у управном одбору Савеза. А да не причам о непозивању Калине пре тога.

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
11.133
Tako je! Činjenica da je neka žena angažovana u UO KSS je definitivno uticala na to da Lučić ne može da pogodi tablu, da spreči Bjelicu da potrči, naljutila Jokića do te mere da je bes iskaljivao na sudijama, Gudurić zbog toga nije umeo da uhvati loptu a Jović je šokiran tom činjenicom zaboravio pravila kretanja u košarci i da postoji nešto što se zove "koraci", Marjanović se do te mere šokirao da nije mogao da skoči više od 2 milimetra...
Teofil Iebeni Pančić dominira na fejsu lejdiz and džentlmen! Kakav je ovo proliv od teorije zavere...
Ne, pitanje da li je u Srbiji gora vlast ili opozicija je kao pitanje da li je starija kokoška ili jaje!

Truman

Elita
Poruka
15.424
Tako je! Činjenica da je neka žena angažovana u UO KSS je definitivno uticala na to da Lučić ne može da pogodi tablu, da spreči Bjelicu da potrči, naljutila Jokića do te mere da je bes iskaljivao na sudijama, Gudurić zbog toga nije umeo da uhvati loptu a Jović je šokiran tom činjenicom zaboravio pravila kretanja u košarci i da postoji nešto što se zove "koraci", Marjanović se do te mere šokirao da nije mogao da skoči više od 2 milimetra...
Teofil Iebeni Pančić dominira na fejsu lejdiz and džentlmen! Kakav je ovo proliv od teorije zavere...
Ne, pitanje da li je u Srbiji gora vlast ili opozicija je kao pitanje da li je starija kokoška ili jaje!
То је тако површно посматрано. Али мешање споља утиче на концепцију тима, атмосферу...све је повезано. Само погледати стање у фудбалу.

KiZo

Poznat
Poruka
9.130
Ta zena zauzima necije mesto!!!!!!!!!!!!!!!
nije nebitno.
neko mnogo potrebniji i kvalitetniji treba da bude tu, a ne da se razocarava i dize ruke od svega profesionalci i kvalitetni ljudi brzo odu i tesko ih je vratiti.
tako da kad neko tako nesposoban dodje na vlast to je uvek dvostruka steta!!

Truman

Elita
Poruka
15.424
Лоша енергија као последица незадовољства услед мешања нестручног кадра спушта се вертикално и оставља последице. Видећемо да ли ћемо кроз квалификације успети да се пласирамо на ОИ.

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.120
A ko uopste ucestvuje u tim kvalifikacijama, mislim na OI su se vec plasirali Argentina, SAD, Francuska, Spanija, Australija, Iran, Nigerija i domacin Japan, ostala su jos 4 mesta upraznjena, sad ko igra uopste , mislim da recimo Grci, Litvanci ili Kanadjani nece igrati cak ni te kvalifikacije, mozda Brazil, Novi Zeland, eventualno Poljska, ali jel zna neko spisak ucesnika u tim kvalifikacijama ?

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
11.133
То је тако површно посматрано. Али мешање споља утиче на концепцију тима, атмосферу...све је повезано. Само погледати стање у фудбалу.
To uopšte nije njegov posao, da sedi i misli o tome ko je gde zaposlen i kako. Ako si došao na SP kao jedan od glavnih favorita i imaš oko sebe dobru ekipu i igrače koji moraju da ostvare dobar rezultat a činjenicu da si pukao na tom SP, da nisi pokazao nikakvo zalaganje i da si pravio početničke greške, pravdaš time što se neka žena negde zaposlila preko veze, onda ja stvarno ne znam šta da kažem! Neprofesionalizam na nivou seoskih fudbalskih liga.

Ako ćemo da čekamo da po tim upravnim odborima niko ne bude zaposlen preko veze ili stranke, onda bolje da ne idemo ni na kakva takmičenja i da ne pravimo reprezentaciju. Bolje nego da gledamo ovakvu igru i slušamo ovakva opravdanja.

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
15.563
Не слажем се. Број изгубљених лопти је само показао да га селектор није уиграо са остатком тима. Кад имаш играча прве петорке НБА лике око њега треба све да се врти, а не да игра четворку са клупе. То је сулудо. Ђорђевић је крив и ред је да лети.
Иначе, Теофил Панчић на фејсу избацио статус где за пораз окривљује мешање политике. Питам се има ли у томе истине. Да подсетим, непосредно пред почетак шампионата Сузана Васиљевић, блиска сарадница АВ-а, добила је место у управном одбору Савеза. А да не причам о непозивању Калине пре тога.
Ne razumem sta s Kalinom? Pa to sto je on izjavljivao oko Kosmeta je zvanicna politika predsednika republike.

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.120
Pa sad ne bi bilo ni tako beznacajno pobediti ih (makar u borbi za 5. mesto) , u principu svaka pobeda nad Amerikancima je velika , recimo i Riju smo u grupi od njih izgubili za jedan posed , a da smo ih taj mec dobili mislim da bi ta pobeda bila vrednija i od same medalje, mada opet ovo nije cak ni susret u grupnoj fazi , cak ni prijateljska utakmica ,vec susret dva ranjena lava, maltene dva davljenika ali svakako bilo bi bolje pobedith nego izgubiti , ako nista drugo moci cemo da kazemo kako smo makar pobedili Amerikance.

Mada ja mislim da ce oni cak imati i vise motiva od nas, jer nasi su igrali dan ranije sa Argentinom i vec su se ohladili i pomirili sa sudbinom i vec su u glavama kod kuce i prosto im se ne igra vise dok Amerikanci ulaze u taj mec nepuna 24 sata nakon poraza od Francuske i jos su onako vruci i pod utiskom i mislim da ce zeleti da iskale bes na nekom i posto poto poprave utisak i osvetlaju obraz (pogotovo jer su to vecinom mladi igraci koji prvi put predstavljaju svoju zemlju (ne racunajuci neka juniorska prvenstva sto je nesto potpuno drugo) i prvi put igraju na nekom velikom takmicenju).

U svakom slucaju mislim da ce to biti potpuno drugaciji mec od onog nesudjenog susreta sa njima koji bi imao takmicarski znacaj , takodje mec protiv Amerikanaca zahteva posebne pripreme bas za tu utakmicu ( u taktickom, fizickom i psiholoskom smislu jer protiv njih ne mozes da igras kao protiv ostalih reprezentacija) ono slicno kao u MMA ili boksu, svaki novi protivnik zahteva drugaciju vrstu priprema a sad u ovoj situaciji nase zaista mislim da nase zabole da se toliko trude i pripremaju da bi ih dobili u revijalnom mecu za prestiz koji nema prakticno nikakav znacaj, ne verujem da ce biti ikakve posebne pripreme za taj mec, cak pitanje je dal ce nasi i jedan laksi trening odraditi ili ce tek pred sam mec tek malo se zagrejati da osete malo teren i loptu.

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.120
Gledam sad malo zvanicnu statistiku i Srbija je drugi najefikasniji tim na prvenstvu sa 94,8 poena u proseku po utakmicu, a interesantno je da je najefikasniji Novi Zeland sa 99,4 , Australija treca sa 90,0 pa Francuska sa 89,3 , Kanada sa 89,0 , Argentina sa 88,8 , Nigerija isto visoko rangirana u tom segmentu sa 87 , Amerikanci tek 10. sa 86 poena u proseku po mecu, a Spanci tek 15. sa 80,8.

Inace Srbija je prva po broju asistencija sa 25,8 po mecu, pa idu Australija, Spanija, Kanada, Novi Zeland, Argentina, Nigerija, Grcka, Ceska ...itd , takodje smo prvi i po procentu suta iz igre (54,2) i prvi po procentu suta za 2 na oko 63,9 , pa idu za nama Australija, Novi Zeland, Spanija, Litvanija, Francuska....itd, po procentu suta za 3 poena smo isto na visokom 6. mestu sa 39,4% , prvi su Francuzi sa 45%, pa idu Ceska, Novi Zeland, Iran, Australija, itd, a kad je u pitanju broj ubacenih trojki najbolji je Novi Zeland 12,4 , pa Kanada 11,8 , Australija 10,7 , SAD i Nemacka imaju po 10 , mi smo isto u negde na 9,3.

Kad su u pitanju skokovi tu su Amerikanci najbolji sa 44 skoka po utakmici pa idu Nigerija sa 42, Novi Zeland sa 40,4, Venecuela isto sa 40,4, Juzna Koreja sa 40 sto je interesantno, nasi su u tom parametru 9. sa 39,3 a 10. je Argentina sa 38,7.

Kod ukradenih lopti najbolji su Argentina i Nigerija sa 11,2 pa idu Kina sa 8,8, SAD sa 8,7 a nasi su 12. sa 8,2 po mecu, a i kad su blokade u pitanju ne briljiramo bas , negde smo na sredini sa oko 3 blokade po mecu (najbolja je Nigerija sa oko 6).

Inace ove tabele su bas interesantne i odlican pokazatelj koliko statistika malo znaci i koliko moze da zavara , sad po procentu suta iz igre i procentu suta za 2 poena smo najbolja ekipa na prvenstvu kao i po proseku asistencija , sad ispade da igramo neki svemirski basket (Space Jam) iako nema sumnje da su one utakmoce sa Angolom, Filipinima, Portorikom pa i Italijom dosta doprinele tome, takodje recimo Nigerija i Novi Zeland su medju prvima u skoro svim timskim parametrima i covek bi pomislio auuu kako ovi igraju i mislio bi da se bore za medalje a oni ispali jos u prvoj fazi takmicenja po grupama.
Eto koliko je statistika pouzdan pokazatelj i koliko cesto nema veze sa realnoscu.