СРБИЈА НА КОЛЕНИМА

Милица

Buduća legenda
Poruka
26.912
Od devedesetih na ovamo, stranke su se u Srbiji osnivale, cepale i raspadale. Prvoosnovana Demokratska, cepala se mnogo puta. Iz nje odlazili umni ljudi ..., osnivali male stranke ..., sve do poslednjeg odlaska Čedomira Jovanovića i osnivanja LDP. Srpski pokret obnove, trpeo je odlaske i odlaske... od pisca Milana Komnenića i pesnika Slobodana Rakitića, sve do Vlajka Senića i Srđana Srećkovića. Bilo je u Srbiji optužbi za seksualno napastvovanje od strane poslanika u cilju rušenja stranaka pa sve do ubistva premijera Srbije. Srpska Radikalna stranka, preživela mnoga iskušenja, iako je bila na čelu politike kada je Srbija uvođena u ratove, pa čak i godinama predvođena predsednikom koji se nalazio u zatvoru .... Danas ... tu politiku u Srbiji više niko ne predvodi.

Te 2008. konačno dolazi do misterioznog napuštanja svih dotadašnjih ideja i stavova i prelazak na dijametralno suprotnu politiku, jednog dela SRS, koji predvode zamenik predsednika Tomislav Nikolić i generalni sekretar Aleksandar Vučić. Sećam se .... Vučić je danima boravio u inostranstvu ...., odluka da li će pristupiti SNS čekala se dugo ...., dok se u jednom trenutku nije odlučio.

Sedeli u parlamentu od 2008. - 2012. godine kao poslanička grupa koja je "kritikovala" vlast. Bilo je tu čak i "lopove, hebaću ti ja majku na replici..." - upućeno Mlađanu Dinkiću od strane tadašnjeg šefa poslaničke grupe "Napred Srbijo", Tomislava Nikolića.

Naprednjaci su seli na stiropor pred Uskrs 2011. godine, tražeći nove izbore. U krevet legao tadašnji predsednik SNS Tomislav Nikolić, slikao se sa flašama infuzije, jeo jaja, vaistinu Toma jeo jaja za Uskrs 2011, a sve tražeći prevremene izbore zbog nesposobnosti aktuelne vlasti, kojoj su bili opozicija. Novi izbori raspisani za maj 2012., štrajk glađu dao rezultate ali na duže staze.

Prvi izborni krug rekao da je SNS bolja od DS za 1,xx %, tadašnji predsednik SNS i njegov zamenik RAZGLASILI IZBORNU KRAĐU. Tresla se gora .... rodio se Tomislav Nikolić kao predsednik Republike Srbije, kao pobednik sa manje od 2% glasova razlike i SNS kao stožer nove vlade koji je mesto mandatara prepustio "Malom Slobi". A sve to u koaliciji sa najooptuživanijim Mlađanom Dinkićem (lopove, hebaću ti majku ja na replici...).

U kampanji .... najbolji kadrovi, bez obzira na stranačku pripadnost, nakon kampanje kombinatorika oko Vlade, najboljeg kadra SNS, Jorgovanke Tabaković - nema. Toliko im se odazvalo najboljih vanstranačkih ličnosti i ličnosti iz drugih stranaka, da nema mesta za toliko isticanu ekonomistkinju, koja je u Skupštini radila kao crv. Vučić potpisuje koalicioni sporazum o programu vlade, javlja da je zvao Milicu Delević u vladu, Dačić javlja da je zvao Rasima Ljajića u vladu i istog dana putuju na po jedan dan. Jedan u Vašington, drugi kod Angele Merkel.

U međuvremenu, novoizabrani predsednik, inaugurisan u prisustvu visokih zvanica u vidu Zorice Brunclik i Dragice Radosavljević Cakane, a da nije zvao Leu Kiš, Šumadinac najzad na čelu države, upravo biva pozvan da on bude taj koji će izjaviti: "Nikad više neću biti predsednik u Prištini", a tri dana nakon toga, predsednik stožerne stranke za novu Vladu Srbije igra svoju istorijsku ulogu i Srbija saznaje da ima podršku Amerike. Hvala ti Putine što si pozdravljao Borisa Tadića, Srbija je to naravno tumačila kako joj je nametnuto, ali mi imamo druga posla, treba da predamo to Kosovo, zato smo i izabrali novu vlast.
 
Poslednja izmena:
Лепа ти је ова хронологија.Само ме занима кад ћеш схватити да се у политици ништа не питаш и никога не бираш,да је демократија само реч и да не постоји у стварности?
 
Лепа ти је ова хронологија.Само ме занима кад ћеш схватити да се у политици ништа не питаш и никога не бираш,да је демократија само реч и да не постоји у стварности?

Shvatam ja to odlično.
U kući me stalno kritikuju,
što razmišljam o stvarima
koje ne mogu da se promene
i na koje ne mogu da utičem.
Međutim, problem je što je Bog
stvorio čoveka kao misaono biće.
 
Pre da je perverzni monolog prepun bolesnih insinuacija :think:
Фато,научи да видиш само оно што ти се свиђа.
Shvatam ja to odlično.
U kući me stalno kritikuju,
što razmišljam o stvarima
koje ne mogu da se promene
i na koje ne mogu da utičem.
Međutim, problem je što je Bog
stvorio čoveka kao misaono biće.
Ништа ти то не вреди ,јер политичари обесмисле и обезвреде све.
 
Odlicna tema. Pesimisticna ali realna.
Da li je SNS (sa sve bivsim kadrom) jos uvek nepoznanica, stoga i 'velika nada', ili se samo pravimo da tako mislimo?
Ko se pravi da misli tako?SNS je ćorak,njihova šansa na izborima je bila samo to što nisu bili na vlasti kao stranka,pa nisu sebe diskvalifikovali pljačkama,krađama i pričama kako su stručnjaci i eksperti,kao što su to uradile demokrate.
 
Odlicna tema. Pesimisticna ali realna.
Da li je SNS (sa sve bivsim kadrom) jos uvek nepoznanica, stoga i 'velika nada', ili se samo pravimo da tako mislimo?

Da li je neka činjenica iz uvodnog posta netačna, izmišljena ili su u pitanju opšte poznate činjenice?

Šta još nije poznato iz istorije osnivanja, kretanja, delovanja ... SNS ?

Da, postoji jedna nepoznanica, vezano za Aleksandra Vučića i Kosovo, ali nju namerno nisam uvrstila jer nije potvrđena.

Provlačilo se kako je SNS u stvari prevarila zapadnu podršku, da su oni nacionalisti zaogrnuti lažnim proevropskim plaštom. Dobismo li ovih dana odgovore na ovo pitanje..., šta je u stvari lažno ... ili NE ?

Ne mogu da kažem za biračko telo SNS-a da li se prave da nisu videli ili stvarno nisu videli.
 
Da li je neka činjenica iz uvodnog posta netačna, izmišljena ili su u pitanju opšte poznate činjenice?

Šta još nije poznato iz istorije osnivanja, kretanja, delovanja ... SNS ?

Da, postoji jedna nepoznanica, vezano za Aleksandra Vučića i Kosovo, ali nju namerno nisam uvrstila jer nije potvrđena.

Provlačilo se kako je SNS u stvari prevarila zapadnu podršku, da su oni nacionalisti zaogrnuti lažnim proevropskim plaštom. Dobismo li ovih dana odgovore na ovo pitanje..., šta je u stvari lažno ... ili NE ?

Ne mogu da kažem za biračko telo SNS-a da li se prave da nisu videli ili stvarno nisu videli.

Na to biracko telo sam upravo i mislila. Da li je ono prevareno ili je prevaren Zapad?

Od osnivanja SNS-a (da podsetim na tri godine delovanje u parlamentu bez ucesca na izborima) tvrdim da je to prevara za sve, i za glasace i za sve ostale. Ovim prepustanjem svih uticajnih mesta u vladi dokazuju da im vodjenje drzave uopste nije cilj.

A o tome da nisu sebe diskreditovali ucescem u vlasti , kako rece Misoni, to apsolutno nije tacno. Ucestvovali su itekako dok su bili SRS, a nije istina da se i kroz opoziciono 'delovanje' nisu vec predstavili narodu.
 
To nikad nije argument u raspravi sa ženama.One smatraju da mi treba uvek i ponovo iznova da ih ubeđujemo u postojanje tog vitamina.

Valjda s'pravom to očekuju. I taj vitamin kao i svi drugi, mora da unosi redovno, radi ravnoteže u organizmu.
Da li žene uskraćuju muškarcima vitamin P? Koliko je meni poznato NE :rumenko:

Ali, da se vratim na temu sa jednim PS

Srpska napredna stranka je u fokusu završnog stava uvodnog posta
iz razloga što je od njih narod očekivao, ono što nije dobio ....

i još jedan ps: Čujem da novi predsednik vredno radi na distribuciji vitamina K ali me ni to ne zanima, pošto i narod treba od nečega da živi i da ima barem državu, ako je već gladan.
 
Srbija je na kolenima odavno,posebno se savila pod diktaturom Tadica jer je on duvao svakome samo da bi nama bilo gore,sad se Tomica uskuresao kako ce nesto veliko i spektakularno da uradi,obecao je i kule i gradove samo da se domogne botine fotelje i sad je sve puji pike ne vazi,nema smene Tijanica,nema istrage o kradjama glasova,ostala su putovanja do Amerike, odlazeci po instrukcije za koliko cemo se jos saviti a da Tomica silni i njegovi pajtosi budu jos bogatiji,tako da se nama zlo i naopako pise i ko prezivi pricace.
 
Na to biracko telo sam upravo i mislila. Da li je ono prevareno ili je prevaren Zapad?

Od osnivanja SNS-a (da podsetim na tri godine delovanja u parlamentu bez ucesca na izborima) tvrdim da je to prevara za sve, i za glasace i za sve ostale. Ovim prepustanjem svih uticajnih mesta u vladi dokazuju da im vodjenje drzave uopste nije cilj.

A o tome da nisu sebe diskreditovali ucescem u vlasti , kako rece Misoni, to apsolutno nije tacno. Ucestvovali su itekako dok su bili SRS, a nije istina da se i kroz opoziciono 'delovanje' nisu vec predstavili narodu.

Zapad, pogotovo Amerika, su veoma moćne sile, pred kojima smo već jednom kapitulirali pod Tomislavom Nikolićem i pokojnim Miloševićem.
Vidimo da Vučić nije napisao jedno javno pismo, poznatim srpskim ekspertima u zemlji i svetu, pozivajući ih da se priključe obnovi i spasavanju države, već je išao da se zaklinje Amerikancima da će sprovesti oštru borbu protiv korupcije i kriminala, sa Mlađanom Dinkićem u koalicionoj vladi.
 
A o tome da nisu sebe diskreditovali ucescem u vlasti , kako rece Misoni, to apsolutno nije tacno. Ucestvovali su itekako dok su bili SRS, a nije istina da se i kroz opoziciono 'delovanje' nisu vec predstavili narodu.
Pljačke i krađe su u pitanju.Sramota je koliko su para pokrale demokrate od 2000. do danas,počev od Koleta i šećerana za 3 evra pa do Đilasa.To je naš novac,ali vi to ne vidite.Toma je od Tadića dobio pare da napravi SNS i nekoliko stanova,ali da bi se to dokazalo treba da dokaze iznese neko od demokrata,tako da je Toma nevin i boli ga uvo.
 
Valjda s'pravom to očekuju. I taj vitamin kao i svi drugi, mora da unosi redovno, radi ravnoteže u organizmu.
Da li žene uskraćuju muškarcima vitamin P? Koliko je meni poznato NE :rumenko:

Ali, da se vratim na temu sa jednim PS

Srpska napredna stranka je u fokusu završnog stava uvodnog posta
iz razloga što je od njih narod očekivao, ono što nije dobio ....

i još jedan ps: Čujem da novi predsednik vredno radi na distribuciji vitamina K ali me ni to ne zanima, pošto i narod treba od nečega da živi i da ima barem državu, ako je već gladan.
:lol::ok:
P.S.Ne uskraćujete,uz gomilu verbalnih igrarija i mozgalica.Često ispadne zamaranje umesto uživanja.
 
Poslednja izmena:
Pljačke i krađe su u pitanju.Sramota je koliko su para pokrale demokrate od 2000. do danas,počev od Koleta i šećerana za 3 evra pa do Đilasa.To je naš novac,ali vi to ne vidite.Toma je od Tadića dobio pare da napravi SNS i nekoliko stanova,ali da bi se to dokazalo treba da dokaze iznese neko od demokrata,tako da je Toma nevin i boli ga uvo.

Gde si procitao da ja to ne vidim? A kako za vecinu kradja nema dokaza, ispada da ce sve boleti uvo i resena stvar.

Ti malopre rece da se nisu kompromitovali a sad sam navodis da je Toma dobio pare od Tadica da napravi SNS i da kupi nekoliko stanova. A sad idu u vladu sa najvecim lesinarom Srbije. :roll:
 
Pljačke i krađe su u pitanju. Sramota je koliko su para pokrale demokrate od 2000. do danas, počev od Koleta i šećerana za 3 evra pa do Đilasa. To je naš novac, ali vi to ne vidite. Toma je od Tadića dobio pare da napravi SNS i nekoliko stanova, ali da bi se to dokazalo treba da dokaze iznese neko od demokrata, tako da je Toma nevin i boli ga uvo.

Narod sve vidi i zato je dao glas jedinom u vidokrugu, koji je silom zauzeo mesto koje bi možda pripalo nekom ozbiljnom protivniku svega ovoga.

Znači pata karte - jedan će drugog štititi ili držati u šaci, kako god ko voli da razmišlja, ali dokle ... ?
 
Ti malopre rece da se nisu kompromitovali a sad sam navodis da je Toma dobio pare od Tadica da napravi SNS i da kupi nekoliko stanova. A sad idu u vladu sa najvecim lesinarom Srbije. :roll:
Velika je razlika kad neko ima imovinu od milion i od 100 miliona evra.Tomine nekretnine se kreću u rangu tog miliona.Odakle Koletu onoliko para(da podsetim,2000. je bio direktor DSa šta god to značilo),Đeliću 200 miliona,Đilasu 700 miliona,Milici Delević 150,Vlahoviću 200,Cvetkoviću SOKOJ...neuporedivo je.A kad svi oni imaju toliko,pitam se kad će da ''izrone'' stotine miliona kod Tadića.
 
Ne moze se politika jedne zemlje promeniti preko noci, potrebno je vreme.
Takodje je glupo traziti neko postenje i moral u politici i politicarima.

SNS je svojim ucescem u vladi odstranila najgore partije iz iste.
Da nije SNS prihvatila ucesce u vladi sa URS-om i SPS-om, pored te dve stranke, u vladi bi bila i koalicija oko DS-a i Preokret.
E sad, na jednoj strani SNS i SPS-PUPS-JS-URS a na drugoj SPS-PUPS-JS-URS i DS i LSV i LDP i SPO itd.

Ipak su odredjene promene primetne. U vladi nema onih koji bi prihvatili Ahtisarijev plan (Ceda, Draskovic), onih koji RS smatraju genocidnom tvorevinom (Ceda), onih koji bi za ulazak u NATO (Preokret), onih koji bi samostalnu Vojvodinu (Canak i LSV), onih koji su odgovorni za sve sto se desavalo od 2000. (DS) itd. Nazalost, Dinkic je jos uvek tu, ali bi bio u vladi i sa DS-om, tako da je bolje imati jednog Dinkica, nego sve pomenute.

Srbija jeste na kolenima, ali jos od devedesetih.
I bice u istom polozaju, sve dok se ne promeni politika koju vodi, pre svega spoljasnja.

I zato se nadam da ce do narednih izbora DSS udvostruciti podrsku, i naravno, da ce Dveri preci cenzus (u sta ne sumnjam).
Kada se izmene snage politickih partija, onda mozemo ocekivati neku bolju vladu.

A mi imamo 90% proevropski orijentisanih poslanika u skupstini i ocekujemo neko cudo.
Ne pravi se pita od...
Sta smo glasali, to smo i dobili.
I nije nam kriv niko, sami smo odgovorni za sve sto se desava u zemlji.
 

Back
Top