Србија је школовала најпознатије међународне терористе?(Слободна Далмација)

bagzzi

Poznat
Poruka
8.618
05.05.2011. | 22:54

u vrijeme bivše jugoslavije u pančevu je postojalo učilište za specijalce, obavještajce i borce raznih svjetskih pokreta
Srbija je školovala najpoznatije međunarodne teroriste

Bivša Jugoslavija je zasigurno bila jedina zemlja na svijetu koja je imala regularnu školu za obuku terorista s istoka i zapada. Riječ je o “Obavještajno-bezbednosnom školskom centru“ smještenom u Pančevu, kodnog imena “VP – 5000”. Desetljećima se u srcu Srbije odvijala obuka u centru godišnjeg kapaciteta oko 150 polaznika.

Tamo su se školovali domaći kontraobavještajci, specijalci, vojni policajci, ali i kadrovi državnih sigurnosti iz drugih zemalja kao i onih “progresivnih oslobodilačkih pokreta koje je priznavala SFRJ”. Među njima najviše iz zemalja pokreta nesvrstanih.

Elitno učilište pohađao je i brat Saddama Husseina. Među “uglednijim” polaznicima bili su i pripadnici najpoznatijih arapskih terorističkih skupina Abu Abas te Abu Nidal iz PLO-a.

Domaći izvori još se sjećaju nekih zvučnih imena. Tako je slovenski general Rade Klisarić sjedio klupu do klupe sa, ni više ni manje nego terorističkom megaikonom Ramirezom Sanchezom-Carlosom, koji je poznatiji kao Šakal. U vrijeme hladnoga rata Šakal je bio glavno lice svih svjetskih tjeralica, svojevrsni pandan Osami bin Ladenu.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Svi...ype/ArticleView/articleId/137018/Default.aspx

[B]Шта кажете браћо срби на логику "тисућлетњих"?
По "уваженом" усрашком новинару срби су криви за све,па су тако вероватно убили и Кенедија,а због срба је вероватно и цунами погодио Јапан!:roll:
[/B
]
 
Pa to je tvrdila većina forumaša sa krste, u čemu je problem? :mrgreen:

Проблем је у томе што хрвати не кажу да је Тито и СФРЈ 70-тих школовала терористе наго Србија! То су бисери који се не могу подвести под параметре било какве логике!
 
Проблем је у томе што хрвати не кажу да је Тито и СФРЈ 70-тих школовала терористе наго Србија! То су бисери који се не могу подвести под параметре било какве логике!

Što je odlično, jer posle kada nas budu pitali za pripisivanje sportskih uspeha Jugoslavije Srbiji, imamo lepo da kažemo ćaozdravo đaci... Iako formalno, Srbija nije ništa veći naslednik Jugoslavije, nego li Hrvatska ili Makedonija :D
 
Što je odlično, jer posle kada nas budu pitali za pripisivanje sportskih uspeha Jugoslavije Srbiji, imamo lepo da kažemo ćaozdravo đaci... Iako formalno, Srbija nije ništa veći naslednik Jugoslavije, nego li Hrvatska ili Makedonija :D

Па кад смо се "развели" лепо се видело ко је заправо освајао медаље.
 
Što je odlično, jer posle kada nas budu pitali za pripisivanje sportskih uspeha Jugoslavije Srbiji, imamo lepo da kažemo ćaozdravo đaci... Iako formalno, Srbija nije ništa veći naslednik Jugoslavije, nego li Hrvatska ili Makedonija :D

Да је само до спортских достигнућа СФРЈ проблем не би било ни по јада,него су они успели да од просрпских власти да извуку реституцију да полажу право на све и свашта! Траже хрвати да се обештете за војну технику ЈНА коју је по њима Србија отела! Могу да замисли шта ће Бо Та да каже,можда ће да им се извини!
 
05.05.2011. | 22:54

u vrijeme bivše jugoslavije u pančevu je postojalo učilište za specijalce, obavještajce i borce raznih svjetskih pokreta
Srbija je školovala najpoznatije međunarodne teroriste

Bivša Jugoslavija je zasigurno bila jedina zemlja na svijetu koja je imala regularnu školu za obuku terorista s istoka i zapada. Riječ je o “Obavještajno-bezbednosnom školskom centru“ smještenom u Pančevu, kodnog imena “VP – 5000”. Desetljećima se u srcu Srbije odvijala obuka u centru godišnjeg kapaciteta oko 150 polaznika.

Tamo su se školovali domaći kontraobavještajci, specijalci, vojni policajci, ali i kadrovi državnih sigurnosti iz drugih zemalja kao i onih “progresivnih oslobodilačkih pokreta koje je priznavala SFRJ”. Među njima najviše iz zemalja pokreta nesvrstanih.

Elitno učilište pohađao je i brat Saddama Husseina. Među “uglednijim” polaznicima bili su i pripadnici najpoznatijih arapskih terorističkih skupina Abu Abas te Abu Nidal iz PLO-a.

Domaći izvori još se sjećaju nekih zvučnih imena. Tako je slovenski general Rade Klisarić sjedio klupu do klupe sa, ni više ni manje nego terorističkom megaikonom Ramirezom Sanchezom-Carlosom, koji je poznatiji kao Šakal. U vrijeme hladnoga rata Šakal je bio glavno lice svih svjetskih tjeralica, svojevrsni pandan Osami bin Ladenu.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Svi...ype/ArticleView/articleId/137018/Default.aspx

[B]Шта кажете браћо срби на логику "тисућлетњих"?
По "уваженом" усрашком новинару срби су криви за све,па су тако вероватно убили и Кенедија,а због срба је вероватно и цунами погодио Јапан!:roll:
[/B
]
pa dobro covek je cuo za pet hiljada, pa da napise clanak da zaradi za kruha.Ko zna sta su mu "izvori"sve napricali.Mogli su mu reci i da je Dobrica Cosic prosao skraceni kurs za diverzanta:hahaha:
 
Да је само до спортских достигнућа СФРЈ проблем не би било ни по јада,него су они успели да од просрпских власти да извуку реституцију да полажу право на све и свашта! Траже хрвати да се обештете за војну технику ЈНА коју је по њима Србија отела! Могу да замисли шта ће Бо Та да каже,можда ће да им се извини!

To jeste, ali mislim da nikakva obeštećenja u tom smislu ne dolaze u obzir...
 

Back
Top