05.05.2011. | 22:54
u vrijeme bivše jugoslavije u pančevu je postojalo učilište za specijalce, obavještajce i borce raznih svjetskih pokreta
Srbija je školovala najpoznatije međunarodne teroriste
Bivša Jugoslavija je zasigurno bila jedina zemlja na svijetu koja je imala regularnu školu za obuku terorista s istoka i zapada. Riječ je o “Obavještajno-bezbednosnom školskom centru“ smještenom u Pančevu, kodnog imena “VP – 5000”. Desetljećima se u srcu Srbije odvijala obuka u centru godišnjeg kapaciteta oko 150 polaznika.
Tamo su se školovali domaći kontraobavještajci, specijalci, vojni policajci, ali i kadrovi državnih sigurnosti iz drugih zemalja kao i onih “progresivnih oslobodilačkih pokreta koje je priznavala SFRJ”. Među njima najviše iz zemalja pokreta nesvrstanih.
Elitno učilište pohađao je i brat Saddama Husseina. Među “uglednijim” polaznicima bili su i pripadnici najpoznatijih arapskih terorističkih skupina Abu Abas te Abu Nidal iz PLO-a.
Domaći izvori još se sjećaju nekih zvučnih imena. Tako je slovenski general Rade Klisarić sjedio klupu do klupe sa, ni više ni manje nego terorističkom megaikonom Ramirezom Sanchezom-Carlosom, koji je poznatiji kao Šakal. U vrijeme hladnoga rata Šakal je bio glavno lice svih svjetskih tjeralica, svojevrsni pandan Osami bin Ladenu.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Svi...ype/ArticleView/articleId/137018/Default.aspx
[B]Шта кажете браћо срби на логику "тисућлетњих"?
По "уваженом" усрашком новинару срби су криви за све,па су тако вероватно убили и Кенедија,а због срба је вероватно и цунами погодио Јапан!
[/B]
u vrijeme bivše jugoslavije u pančevu je postojalo učilište za specijalce, obavještajce i borce raznih svjetskih pokreta
Srbija je školovala najpoznatije međunarodne teroriste
Bivša Jugoslavija je zasigurno bila jedina zemlja na svijetu koja je imala regularnu školu za obuku terorista s istoka i zapada. Riječ je o “Obavještajno-bezbednosnom školskom centru“ smještenom u Pančevu, kodnog imena “VP – 5000”. Desetljećima se u srcu Srbije odvijala obuka u centru godišnjeg kapaciteta oko 150 polaznika.
Tamo su se školovali domaći kontraobavještajci, specijalci, vojni policajci, ali i kadrovi državnih sigurnosti iz drugih zemalja kao i onih “progresivnih oslobodilačkih pokreta koje je priznavala SFRJ”. Među njima najviše iz zemalja pokreta nesvrstanih.
Elitno učilište pohađao je i brat Saddama Husseina. Među “uglednijim” polaznicima bili su i pripadnici najpoznatijih arapskih terorističkih skupina Abu Abas te Abu Nidal iz PLO-a.
Domaći izvori još se sjećaju nekih zvučnih imena. Tako je slovenski general Rade Klisarić sjedio klupu do klupe sa, ni više ni manje nego terorističkom megaikonom Ramirezom Sanchezom-Carlosom, koji je poznatiji kao Šakal. U vrijeme hladnoga rata Šakal je bio glavno lice svih svjetskih tjeralica, svojevrsni pandan Osami bin Ladenu.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Svi...ype/ArticleView/articleId/137018/Default.aspx
[B]Шта кажете браћо срби на логику "тисућлетњих"?
По "уваженом" усрашком новинару срби су криви за све,па су тако вероватно убили и Кенедија,а због срба је вероватно и цунами погодио Јапан!




Pa nebih baš rekao, manje-više sve države su uspešne u sportu, naravno mi prednjačimo, jer smo i najveći