Srbija između dva popisa izgubila 700.000 stanovnika?

Na prošlom popisu Beograd imao malo povećanje broja stanovnika u odnosu na prethodni popis. Na ovom popisu očekujem mali pad broja stanovnika. Novi Pazar, Sjenica i Novi Sad jedini koji će imati veći broj stanovnika nego na prošlom popisu. 6500000 stanovnika u državi.
Sumnjam da će i Novi Sad. Ako će tko imati, imati će ona mjesta gdje žive Bošnjaci i Albanci. A i to je upitno.
 
И код вас је пустош. Тако да не ругај се шерпо лонцу. С тим што сте ви злочинима смањили број људи.
Po čemu si zaključio da se rugam? Citiraj što je ruganje u mom postu? 🤔
Da, i kod nas je pustoš. Mi imamo skoro 400 tisuća stanovnika manje. I Zagreb ima 20 tisuća stanovnika manje sad nego pred 10 godina.
HR: 3.889 milijuna
ZG: 770 tisuća
 
Sumnjam da će i Novi Sad. Ako će tko imati, imati će ona mjesta gdje žive Bošnjaci i Albanci. A i to je upitno.
Novi Sad će imati povećanje broja sranovnika. Moja procena prema onome što vidim u gradu. Neće to biti značajno povećanje ali će biti povećanje. Bošnjaci i Albanci već decenijama imaju povećanje broja tako da bi me začudilo da ovaj put nije tako. Mada se i ono dosta iseljavaju u inostranstvo. Videćemo. Najverovatnije ću učestvovati u popisu ako ne odustanem zbog malog plaćanja.
 
Po čemu si zaključio da se rugam? Citiraj što je ruganje u mom postu? 🤔
Da, i kod nas je pustoš. Mi imamo skoro 400 tisuća stanovnika manje. I Zagreb ima 20 tisuća stanovnika manje sad nego pred 10 godina.
HR: 3.889 milijuna
ZG: 770 tisuća
С тим што сте ви око милион својих грађана поклали.
За вас да нестанете и неће бити штета.
Не кажем да су Срби цвећке имали смо и ми, као и већина народа испаде, али ваши и немачки су ранга изванвременског.
 
С тим што сте ви око милион својих грађана поклали.
За вас да нестанете и неће бити штета.
Не кажем да су Срби цвећке имали смо и ми, као и већина народа испаде, али ваши и немачки су ранга изванвременског.
Na tvoju žalost ovim tempom ćemo nestati otprilike istovremeno, a možda čak i prije vi, nego mi.
A s tim što je bilo prije 80 godina ja nemam ništa, a kad me već vučeš za nos, da ti kažem da si premalo rekao, mislim da je realnije milijarda.
 
Na tvoju žalost ovim tempom ćemo nestati otprilike istovremeno, a možda čak i prije vi, nego mi.
A s tim što je bilo prije 80 godina ja nemam ništa, a kad me već vučeš za nos, da ti kažem da si premalo rekao, mislim da je realnije milijarda.
Да али се твоји преци напише људске крви. Није исто.
 
Sumnjam da će i Novi Sad. Ako će tko imati, imati će ona mjesta gdje žive Bošnjaci i Albanci. A i to je upitno.
NS će definitivno imati blagi rast, što zbog unutrašnjeg kretanja stanovništva, što zbog, još uvek, pozitivnog prirodnog priraštaja, koji je posledica naseljavanja mladih,fertilnih parova, u grad. Mi koji živimo ovde vidimo očigledne promene. Stambeni prostor se užurbano gradi, a potražnja je mnogo većea od ponude.
 
Тренд целог региона. Западне државе такође имају и белу кугу. Уљуљканост европслог човека у вулгарном материјализму.
Као једини спас а који се неће догодити видим милитаризацију српског друштва.
Тако да нам преостаје лагано пропадање, старење и нестајање.

И то није лоше. Човечанство ће наставити да постоји и без нас.

Njemačka željeznica traži radnike za više od 500 različitih poslova​

0
BY BIZNISINFO ON 16/12/2022KOMPANIJE

Deutsche Bahn traži zaposlenike širom Njemačke za više od 500 različitih zanimanja. U medijima su naveli kako nude sigurno radno mjesto, 42 dana odmora, te dobra primanja.​

“Poslom u Deutsche Bahnu dajete važan doprinos mobilnosti u Njemačkoj i stoga se možete osloniti na sigurnu profesionalnu budućnost. Tražimo motivirane zaposlenike širom Njemačke za više od 500 različitih zanimanja. Bilo da se radi o iskusnim ili mladim profesionalcima – nudimo brojne mogućnosti i usavršavanja u blizini vašeg mjesta stanovanja”, naveo je Deutsche Bahn na svojoj internet stranici, prenosi Fenix magazin.
Kažu kako nude sigurnu plaću s dodatnim beneficijama.
“Naš cilj je svakim danom biti bolji. A naše plaće su također impresivne, jer uz standardne plaće nudimo i mnoge druge atraktivne pogodnosti”, navedeno je na njihovoj internet stranici.

Više odmora, manje posla​

Individualno možete odlučiti želite li uzeti npr. 6 dana više godišnjeg odmora ili skratiti svoje radno vrijeme – ili jednostavno raditi više i zaraditi više. Po njihovim navodima, radnici imaju pravo na isplatu 13 plaće.

Besplatna putovanja​

Svojim zaposlenicima nude besplatne vožnje i popuste na putovanja. Popusti za putovanja vrijede za porodicu i prijatelje zaposlenih.
Prema informacijama portala za usporedbu plaća u Njemačkoj visina plaće, odnosno satnice u Deutsche Bahnu ovisi o radnom mjestu.
Inženjer u Deutsche Bahnu u prosjeku zaradi 66.000 eura na godinu, projekt menadžer 63.880 eura, strojovođa 40.100 eura, a radnik na osiguranju 28.400 eura.
 

Back
Top