dragosh
Veoma poznat
- Poruka
- 11.827
Za sada u miru i disciplinovano ali kako vreme prolazi videcemo;
ne bi bio u kozi ove vlasti koja je izbacila narod na ulice povodom zakona o pusenju,
kad poraste ova kriticna masa na ulicama,
i zatrazi i neka druga prava bice gadno!!
ne bi bio u kozi ove vlasti koja je izbacila narod na ulice povodom zakona o pusenju,
kad poraste ova kriticna masa na ulicama,
i zatrazi i neka druga prava bice gadno!!

Pušači proterani na ulicu
![]()
![]()
![]()
Prvi dan primene zabrane pušenja prošao bez mandatnih kazni i upozorenja inspektora. Zaposleni „palili“ samo napolju. Inspektora nigde
ISPRED većine prestoničkih firmi, pozorišta, institucija, sa šoljicama kafe u rukama, cigaretom među prstima, naslonjeni na zid, vrata, ili cupkajući na trotoarima, stajali su zaposleni.
Tako je izgledao prvi dan primene Zakona o zaštiti stanovništva od izloženosti duvanskom dimu.
Preplašeni Zakonom koji će im oduzeti užitak, proterani iz svojih kancelarija, pušači su se u četvrtak u grupicama sakupljali ispred svojih preduzeća. Počela je da važi zabrana pušenja u zatvorenim prostorijama, pa zbog straha od inspektorskih kazni - kafe pauze u prestonici u četvrtak su se održavale na ulici. Jedino ispred bolnica, škola i domova zdravlja nije bilo dima. Zakon kaže da tu ni na 50 metara od zgrade ne sme da se puši.
Izgleda da su svi ozbiljno shvatili upozorenja! Nije „pala“ nijedna mandatna kazna, niti usmena „packa“ inspektora iz šest nadležnih ministarstava.
Zapravo, jedino je Ministarstvo zdravlja opremilo svoje sanitarne i zdravstvene inspektore obrascima za pisanje mandatnih kazni i slanje prijava sudiji za prekršaje...
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:307327-Pusaci-proterani-na-ulicu




