Srbija insistira na hapsenjima, a onda oslobadja optuzene!!!!!!!

Problem je u tome što niko ne preispituje te optužnice, ne nalazi za shodno da obustavi postupak ili povuče optužbu ukoliko se smatra da nema dovoljno dokaza .
Ne razumem zašto naše tužilaštvo dopušta ovakvu blamažu[SIZE="4"[B][SIZE="7"]] i kome je to u interesu[/SIZE].[/SIZE][/B]

Pa debelo je u interesu onih koji su izvrsili genocid nad srpskim narodom,
onih koji su oteli dio srpske drzave,
onih koji su bombardovali srpsku drzavu,
onih koji zatiru i srpski narod i srpsku drzavu,
a bez sumnje budi da debelom lovom nagradjuju sve koji im pomazu!!!!

Najveca pomoc im je potrebna u nametanju apsolutne srpske krivice,
kojom se eto opravdavaju svi pocinjeni zlocini, a i oni koje ce tek pociniti!

Moze li se efikasnije pomoci od formalno pravnih validnih presuda, da u proteklim ratovima nema zlocinaca sem Srba?????
I to naravno vrlo efikasno stavljati u medijsku zizu!!!!
 
Poslednja izmena:
Jurisic, Purda,......i mnoge druge balijske i ustaske Murde, poslje izvinjenja
docekuju se ko heroji u ljepim njihovim!
Kladim se isti scenarij ili slican ko Ganicev i sa ovom srpskom gubom Divjakom!

Pitam ja:
ima li to smisla braco Srbi!
i odgovaram:
ima, ima, duboko ste to osmislili, "braco Srbi"!


JEL TI STVARNO NORMALAN.....PTICO KUPSKA ...
ZASTO PISES ONO STO NE STOJI .....ILI SVAKI HRVAT USTASA ...ZLOCINAC .......A STO ONDA UOPCE RADIS MEĐU SAMIM USTASAMA ..ILI CICAS ..AAAA

A ZA RAVNANJE I ZNANJE ..KAKO SKUHALI TAKO I KUSALI SAMI
 
Problem je u tome što niko ne preispituje te optužnice, ne nalazi za shodno da obustavi postupak ili povuče optužbu ukoliko se smatra da nema dovoljno dokaza .
Ne razumem zašto naše tužilaštvo dopušta ovakvu blamažu i kome je to u interesu.


Od žrtava prave krivce


Advokat Toma Fila kaže da je više nego jasno da Srbija međunarodnoj zajednici odustajanjem od brojnih procesa protiv odgovornih za ubistva Srba, želi da dokaže kako je raskrstila sa "Miloševićevskom prošlošću".

- Tužilac za ratne zločine Srbije je trenutno najodgovornija osoba u Srbiji. On jedini zna koliko ima dokaza protiv Purde i na osnovu toga mora da proceni šta treba da se preduzme.

Nije sporno da je za ceo svet Srbija jedina odgovorna za dešavanja u Vukovaru, ali još užasnije je što neki zapadni političari zagovaraju tezu i da su Srbi poginuli u tom periodu zapravo sami za to krivi - smatra Fila.

Zaboravljeni predmeti

Nekadašnji predsednik Vojnog suda u Beogradu, a sada uspešan advokat Đorđe Trifunović priznaje da je 2004. godine kada je naprasno ukinuto vojno pravosuđe, bio u ozbiljnom problemu i nije znao šta da radi sa predmetima.

- Po zakonu je sve bilo jednostavno, ali u praksi niko te predmete nije hteo da preuzme. Na kraju sam naredio da se sve zapakuje i pošalje na adresu Suda i Tužilaštva za ratne zločine, kaže Trifunović i dodaje da se u toj arhivi nalazilo i 12 ili 13 predmeta sa 66 okrivljenih za razne ratne zločine nad srpskim civilima.

- Ne sećam se da li je slučaj Purde bio među ovim dokumentima, ali ova zemlja i za vreme Miloševića nije pokazivala političku volju da procesuira zločine koji su činjeni protiv srpskog naroda. Podsetiću vas da su na taj način oslobođeni i Vladimir Šeks, Antun Kikaš i Tomislav Merčep. Isto se i danas događa, zaključuje Trifunović.

Milojko Budimir: Tadić se igra srpskim žrtvama


Milojko Budimir
Predsednik Asocijacije izbegličkih udruženja Srba iz Hrvatske Milojko Budimir ocenio je da je neshvatljivo i neprimereno da premijer Jadranka Kosor sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem razgovara o "slučaju Purda".

Budimir pita kako to do sada niko nije intervenisao kada je reč o Srbima uhapšenim i procesuiranim po međunarodnim poternicama koje je raspisala Hrvatska.

- Niko se od srpskih državnika nije angažovao na njihovom oslobađanju nego su to prepuštali pravosuđu. Kosorova se odlučila na ovu intervenciju, poučena prethodnim iskustvom sa popustljivošću zvaničnika iz Beograda - rekao je Budimir.

Prema njegovim rečima, hrvatski predsednik Ivo Josipović poželeo je da se Tihomiru Purdi sudi u Hrvatskoj i po svoj prilici ta želja će mu biti ispunjena.

- Pitanje je kako se može verovati hrvatskom pravosuđu koje za 18 godina nije pokrenulo taj slučaj, kao ni povodom stotina drugih zločina koji su počinjeni nad Srbima - kaže Budimir i ističe da posebno zabrinjava odluka ministra pravde Srbije Snežane Malović da otputuje u Zagreb, navodeći da se ishod tog razgovora može unapred predvideti.

- Tako zločini počinjeni nad Srbima za vreme građanskog rata u Hrvatskoj postaju predmet dogovora i političke nagodbe - istakao je Budimir.
:rtfm:
 
Jurisic, Purda,......i mnoge druge balijske i ustaske Murde, poslje izvinjenja
docekuju se ko heroji u ljepim njihovim!
Kladim se isti scenarij ili slican ko Ganicev i sa ovom srpskom gubom Divjakom!

Pitam ja:
ima li to smisla braco Srbi!
i odgovaram:
ima, ima, duboko ste to osmislili, "braco Srbi"!



Да ли ће Србија заиста и у овом случају да се одрекне могућности да процесуира непосредне извршиоце злочина, који су током ратова у бившој Југославији почињени над припадницима српског народа?

Јер, да подсетимо, само у последњих годину дана ослобођен је или пуштен на слободу након изрицања првостепених пресуда читав низ особа које су биле оптужене за најтеже злочине против човечности и обичаја рата.

Недавно су из притвора, до изрицања пресуде, пуштена петорица Албанца из такозване Гњиланске групе којима је суђено за ратни злочин "мучења и свирепих убистава цивила".

У октобру прошле године, Апелациони суд у Београду укинуо је пресуду Илији Јуршићу, који је у првостепеном поступку био осуђен на 12 година затвора за ратни злочин 15. маја 1992. године када је у Тузли нападнута колона ЈНА и "убијено најмање 50, а рањено најмање 44 војника и старешина".

Јуришић је, потом, пуштен да на слободи чека почетак новог првостепеног поступка.

Слично се догодило и након ослобађања некадашњег члана Ратног председништва БиХ Ејупа Ганића, кога је српско правосуђе оптужило за напад на колону ЈНА у Добровољачкој улици у Сарајеву, где су 1992. убијена 50, а рањена 73 припадника ЈНА.

Суд у Лондону га је ослободио, а Тужилаштво за ратне злочине, и поред ранијих најава напрасно је одустало од жалбе уз образложење "да би нови поступак пуно коштао пореске обвезнике"... :dash:
 
Od žrtava prave krivce


Milojko Budimir
Predsednik Asocijacije izbegličkih udruženja Srba iz Hrvatske Milojko Budimir ocenio je da je neshvatljivo i neprimereno da premijer Jadranka Kosor sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem razgovara o "slučaju Purda".

:

Post ti je izvanredan, samo cu ti preporuciti da ne potezes ljude bez licnog, moralnog i nacionalnog integriteta,
kakav je ovaj pohoditelj trostrukog rukoljuba Stipi Mesicu u Zagrebu!!
 
Advokat Toma Fila kaže da je više nego jasno da Srbija međunarodnoj zajednici odustajanjem od brojnih procesa protiv odgovornih za ubistva Srba, želi da dokaže kako je raskrstila sa "Miloševićevskom prošlošću".

- Tužilac za ratne zločine Srbije je trenutno najodgovornija osoba u Srbiji. On jedini zna koliko ima dokaza protiv Purde i na osnovu toga mora da proceni šta treba da se preduzme.

Nije sporno da je za ceo svet Srbija jedina odgovorna za dešavanja u Vukovaru, ali još užasnije je što neki zapadni političari zagovaraju tezu i da su Srbi poginuli u tom periodu zapravo sami za to krivi - smatra Fila.

Zaboravljeni predmeti

Nekadašnji predsednik Vojnog suda u Beogradu, a sada uspešan advokat Đorđe Trifunović priznaje da je 2004. godine kada je naprasno ukinuto vojno pravosuđe, bio u ozbiljnom problemu i nije znao šta da radi sa predmetima.

- Po zakonu je sve bilo jednostavno, ali u praksi niko te predmete nije hteo da preuzme. Na kraju sam naredio da se sve zapakuje i pošalje na adresu Suda i Tužilaštva za ratne zločine, kaže Trifunović i dodaje da se u toj arhivi nalazilo i 12 ili 13 predmeta sa 66 okrivljenih za razne ratne zločine nad srpskim civilima.

- Ne sećam se da li je slučaj Purde bio među ovim dokumentima, ali ova zemlja i za vreme Miloševića nije pokazivala političku volju da procesuira zločine koji su činjeni protiv srpskog naroda. Podsetiću vas da su na taj način oslobođeni i Vladimir Šeks, Antun Kikaš i Tomislav Merčep. Isto se i danas događa, zaključuje Trifunović.

Milojko Budimir: Tadić se igra srpskim žrtvama


Milojko Budimir
Predsednik Asocijacije izbegličkih udruženja Srba iz Hrvatske Milojko Budimir ocenio je da je neshvatljivo i neprimereno da premijer Jadranka Kosor sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem razgovara o "slučaju Purda".

Budimir pita kako to do sada niko nije intervenisao kada je reč o Srbima uhapšenim i procesuiranim po međunarodnim poternicama koje je raspisala Hrvatska.

- Niko se od srpskih državnika nije angažovao na njihovom oslobađanju nego su to prepuštali pravosuđu. Kosorova se odlučila na ovu intervenciju, poučena prethodnim iskustvom sa popustljivošću zvaničnika iz Beograda - rekao je Budimir.

Prema njegovim rečima, hrvatski predsednik Ivo Josipović poželeo je da se Tihomiru Purdi sudi u Hrvatskoj i po svoj prilici ta želja će mu biti ispunjena.

- Pitanje je kako se može verovati hrvatskom pravosuđu koje za 18 godina nije pokrenulo taj slučaj, kao ni povodom stotina drugih zločina koji su počinjeni nad Srbima - kaže Budimir i ističe da posebno zabrinjava odluka ministra pravde Srbije Snežane Malović da otputuje u Zagreb, navodeći da se ishod tog razgovora može unapred predvideti.

- Tako zločini počinjeni nad Srbima za vreme građanskog rata u Hrvatskoj postaju predmet dogovora i političke nagodbe - istakao je Budimir.
:rtfm:

Dakle ovim je sve rečeno.
Nikad nije postojala politička volja da se postojeće optužnice dovedu do sudskog epiloga, sve je bilo obično zamajavanje javnosti.
U prošlosti se o srpskim žrtvama ćutalo da bi se negirala bilo kakva veza sa ratovima u susjedstvu a sada se o istima ćuti zarad dobrosusjedskih odnosa koji su peduslov evrointegracija.

Zločinci će spavati na lovorikama pirove pobede, a žrtve će biti, ako je moguće tako reći, još uzaludnije.
Strašno:evil:
 
Да ли ће Србија заиста и у овом случају да се одрекне могућности да процесуира непосредне извршиоце злочина, који су током ратова у бившој Југославији почињени над припадницима српског народа?

Јер, да подсетимо, само у последњих годину дана ослобођен је или пуштен на слободу након изрицања првостепених пресуда читав низ особа које су биле оптужене за најтеже злочине против човечности и обичаја рата.

Недавно су из притвора, до изрицања пресуде, пуштена петорица Албанца из такозване Гњиланске групе којима је суђено за ратни злочин "мучења и свирепих убистава цивила".

У октобру прошле године, Апелациони суд у Београду укинуо је пресуду Илији Јуршићу, који је у првостепеном поступку био осуђен на 12 година затвора за ратни злочин 15. маја 1992. године када је у Тузли нападнута колона ЈНА и "убијено најмање 50, а рањено најмање 44 војника и старешина".

Јуришић је, потом, пуштен да на слободи чека почетак новог првостепеног поступка.

Слично се догодило и након ослобађања некадашњег члана Ратног председништва БиХ Ејупа Ганића, кога је српско правосуђе оптужило за напад на колону ЈНА у Добровољачкој улици у Сарајеву, где су 1992. убијена 50, а рањена 73 припадника ЈНА.

Суд у Лондону га је ослободио, а Тужилаштво за ратне злочине, и поред ранијих најава напрасно је одустало од жалбе уз образложење "да би нови поступак пуно коштао пореске обвезнике"... :dash:

Ovaj put Njemacki nacisticki revizionizam na Balkanu je pobjedio preko
hrvatskih nacista i pobjednici prisiljavaju porazene Srbe da falsifikuju
istoriju u korist svoje stete, sto se izgleda nametnulo Srbima kao uslov i
formalnog opstanka njihove drzave, odatle i ove prisilne oslobadjajuce presude
kao "dokaz" apsolutne i iskljucivo samo srpske krivice!
Svakako, ovo ce u daljnjim udarima na srpsku drzavu i narod donjeti katastrofalne posljedice!!
 

Back
Top