• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Srbija ima veće plate od zemalja u regionu; Vučić: "Do kraja godine prestižemo Bugarsku"

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
29.573
Nisam znao, negdje sam pročitao za kruh da se digla cijena i meso, mislim.

Sve je dizano. Ulje i šećer sigurno dva puta, a mislim da su brašno, hleb i meso po jednom, i to skoro.

Što je i logično. Da ne dozvole postepeno dizanje, došlo bi do nestašica.

Doduše, broj tih artikala kojima je cena u režimu kontrole je vrlo mali.

Poruka
9.831
Ovaj osnovni hleb je bio 46 (novembar 2021), pa 49, sada je 53,5.

Šećer je bio 80, pa 89, sada je 96,99.

Tako je i za ulje, i ovih ostalih par artikala koji se nalaze u režimu kontrole.
Koliko ja znam, kod nas nema nikakve kontrole ničega. Bilo je nešto oko goriva, zamrznute cijene, ali to je bilo oko mjesec i pol i više ne. Na cijenu goriva je utjecala vlada diranjem u trošarine, pa hajde recimo daje to u nekom mehanizmu kontrole. Ali za hranu koliko znam nije ništa.
Kakav je to osnovni kruh?
Ovaj koji ja kupujem, polubijeli, pakirani, rezani od 650g sad je u centrima kod mene između 9.49 i 9.99kn (156din).
Tu gdje ja kupujem je 8.29kn (129.3din). Za sad, ali sigurno će poskupiti i kod njih.

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
95.934
Koliko ja znam, kod nas nema nikakve kontrole ničega. Bilo je nešto oko goriva, zamrznute cijene, ali to je bilo oko mjesec i pol i više ne. Na cijenu goriva je utjecala vlada diranjem u trošarine, pa hajde recimo daje to u nekom mehanizmu kontrole. Ali za hranu koliko znam nije ništa.
Ovaj koji ja kupujem, polubijeli, pakirani, rezani od 650g sad je u centrima kod mene između 9.49 i 9.99kn (156din).
Tu gdje ja kupujem je 8.29kn (129.3din). Za sad, ali sigurno će poskupiti i kod njih.
Au kod vas je hleb duplo skuplji.

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
29.573

Osnovni ti je vekna od 500 grama, od brašna T500.

Doduše, pekari uvek tu imaju varijantu, pa nešto kao mešaju brašno, pa ga krste drugačije i tome slično, pa veća cena. Ja veknu kod Šiptara sada plaćam 70 dinara, a niko kao Šiptari ne pravi hleb... :lol:

A tog rezanog su i pakovanja i cene različite, pa ima svega.

Recimo ovaj u IDEI bi te koštao 80 dinara za 650 grama:

https://online.idea.rs/#!/products/60068761/kplus-hleb-beli-psenicni-rezani-450g

A ovde bi te koštao 123,5 dinara za 650 grama:

https://www.idealno.rs/Proizvod/952...eb-i-peciva/hleb-beli-rezani-500gr-pak-dondon

Doduše, moram da priznam da tih par artikala čije su cene kontrolisane ionako slabo trošim.

Zato je ono što trošim, a što nije ograničeno, značajno poskupelo.

Poruka
9.831
Au kod vas je hleb duplo skuplji.

Osnovni ti je vekna od 500 grama, od brašna T500.

Doduše, pekari uvek tu imaju varijantu, pa nešto kao mešaju brašno, pa ga krste drugačije i tome slično, pa veća cena. Ja veknu kod Šiptara sada plaćam 70 dinara, a niko kao Šiptari ne pravi hleb... :lol:

A tog rezanog su i pakovanja i cene različite, pa ima svega.

Recimo ovaj u IDEI bi te koštao 80 dinara za 650 grama:

https://online.idea.rs/#!/products/60068761/kplus-hleb-beli-psenicni-rezani-450g

A ovde bi te koštao 123,5 dinara za 650 grama:

https://www.idealno.rs/Proizvod/952...eb-i-peciva/hleb-beli-rezani-500gr-pak-dondon

Doduše, moram da priznam da tih par artikala čije su cene kontrolisane ionako slabo trošim.

Zato je ono što trošim, a što nije ograničeno, značajno poskupelo.
Znači 123.5 dinara za 650g. A kod mene 129.3 dinara. U trgovini.
A u centrima je sad po novom od 148-156din.
Pa to i nije neka velika razlika u cijeni za isti proizvod.

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
95.934

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
29.573
Znači 123.5 dinara za 650g. A kod mene 129.3 dinara. U trgovini.
A u centrima je sad po novom od 148-156din.
Pa to i nije neka velika razlika u cijeni za isti proizvod.

Pa, ako porediš 123,5 sa 148-156 (nek bude 152) izađe ti 23% skuplje kod vas.

Nije veliko, ali nije ni malo.

U Mađarskoj je sigurno sličan proizvod jeftiniji nego i u Srbiji.

Poruka
9.831
Pa, ako porediš 123,5 sa 148-156 (nek bude 152) izađe ti 23% skuplje kod vas.

Nije veliko, ali nije ni malo.

U Mađarskoj je sigurno sličan proizvod jeftiniji nego i u Srbiji.
Pa kažem, za sad je cijena 129.3dinara. Za polubijeli kruh od 650g, rezani, pakirani. U trgovinama od proizvođača. Ali za pretpostaviti je da će tamo cijene biti manje nego u centrima. A to bi moglo biti već od sutra.

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
29.573
Pa kažem, za sad je cijena 129.3dinara. Za polubijeli kruh od 650g, rezani, pakirani. U trgovinama od proizvođača. Ali za pretpostaviti je da će tamo cijene biti manje nego u centrima. A to bi moglo biti već od sutra.

Pa šta ti je onda ono što si napisao 148-156?

Pusti ti to što imaš neku radnju u kojoj je trenutno neki proizvod jeftin. Imam i ja preko puta pekaru u kojoj vekna hleba košta 50 dinara, ali ga ne kupujem jer mi se ne dopada. Nego uzmeš prosek. Koliko vam taj rezani košta u najvećem trgovinskom lancu koji imate?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.