KOLEGA IVAN
Poznat
- Poruka
- 8.216
Србија по иновацијама на 29. месту од 34 земље
БЕОГРАД – Србија се на најновијој листи Европске уније (ЕУ) индекса иновације и иновативности налази на 29. месту од 34 земље, што је алармантан податак, речено је данас на округлом столу у Привредној комори Србије (ПКС), уз оцену да Србија убрзано ради на достизању европских стандарда у тој области.
Шеф одељења за европске интеграције и економију у Делегацији ЕУ у Србији Алберто Камарата је изјавио да је питање интелектуалне својине важно за Европску комисију и мишљење Брисела о кандидатури Србије за чланство у ЕУ, али и похвалио српску владу за напоре да се унапреди тај сектор.
Камарата је истакао да је приступање Србије Европској организацији за патенте (ЕПО) у октобру 2010. „значајан корак напред” и навео да је Србија у претходном периоду усвојила потребне законе, што је позитивно оцењено у извештају о напретку Србије у европским интеграцијама.
Он је казао да се у Србији припрема и Закон о патентима и ради на доношењу још неких закона додајући да су све то „охрабрујући знаци”.
http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/Srbija-po-inovacijama-na-29-mestu-od-34-zemlje.sr.html
Ali ovo je ključna reč! Na kom bismo tek mestu bili kad bi radili usporeno ?
Sve u svemu, Srbija je u svakom pogledu lider i to ne samo u regiJonu nego i u celoj EUropi!
БЕОГРАД – Србија се на најновијој листи Европске уније (ЕУ) индекса иновације и иновативности налази на 29. месту од 34 земље, што је алармантан податак, речено је данас на округлом столу у Привредној комори Србије (ПКС), уз оцену да Србија убрзано ради на достизању европских стандарда у тој области.
Шеф одељења за европске интеграције и економију у Делегацији ЕУ у Србији Алберто Камарата је изјавио да је питање интелектуалне својине важно за Европску комисију и мишљење Брисела о кандидатури Србије за чланство у ЕУ, али и похвалио српску владу за напоре да се унапреди тај сектор.
Камарата је истакао да је приступање Србије Европској организацији за патенте (ЕПО) у октобру 2010. „значајан корак напред” и навео да је Србија у претходном периоду усвојила потребне законе, што је позитивно оцењено у извештају о напретку Србије у европским интеграцијама.
Он је казао да се у Србији припрема и Закон о патентима и ради на доношењу још неких закона додајући да су све то „охрабрујући знаци”.
http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/Srbija-po-inovacijama-na-29-mestu-od-34-zemlje.sr.html
Ali ovo je ključna reč! Na kom bismo tek mestu bili kad bi radili usporeno ?

Sve u svemu, Srbija je u svakom pogledu lider i to ne samo u regiJonu nego i u celoj EUropi!




