KOLEGA IVAN
Poznat
- Poruka
- 8.216
Predsednik Srbije Boris Tadić i norveški premijer Jens Stoltenberg (Foto Tanjug)
Oslo– Politički i ekonomski odnosi Srbije i Norveške su odlični, posebno na polju telekomunikacija, a u budućnosti trebalo bi da dođe i do saradnje u oblasti energetike,gde postoji značajan potencijal za jačanje bliskih veza, ocenili su juče u Oslu predsednik Srbije Boris Tadić i norveški premijer Jens Stoltenberg.
Tadić i Stoltenberg su u izjavi za Tanjug posle bilateralnog susreta istakli da dva naroda vežu jake istorijske veze, kao i da privrede dve zemlje mogu u budućnosti još više da sarađuju.„Imamo odličnu saradnju u sektoru telekomunikacija i Telenor je danas jedna od najprofitabilnijih kompanija u Srbiji. Veoma cenim sve što su uradili u Srbiji i nadam se da ćemo proširiti saradnju i na energetski sektor”, naglasio je predsednik Srbije.
On je ocenio da njegov boravak u Oslu i razgovori sa norveškim privrednicima predstavljaju mogućnost da se podele iskustva kako da se otvore nova radna mesta i kako da se vodi bolja socijalna politika i pomogne najsiromašnijim slojevima društva. „Naše veze su istorijske, još od Drugog svetskog rata, i svako dete u Srbiji uči o tome. Danas računamo na Norvešku u rešavanju istorijskih konflikata na Balkanu”, zaključio je predsednik Srbije.
Norveški premijer je istakao da se on i predsednik Srbije znaju godinama i izrazio zadovoljstvo što su se ponovo sreli u Oslu. „Naši bliski odnosi utiču i na veoma bliske odnose Srbije i Norveške. Bilateralni odnosi su odlični i razvijamo ih na različitim poljima, posebno u telekomunikacijama, ali i u sektoru energetike postoji veliki potencijal za jačanje naših bliskih veza”, rekao je Stoltenberg.
On je i ovu priliku iskoristio da evocira najlepše uspomene koje ga vežu za Beograd, u kojem je kao dete živeo.
„Kao dete sam imao privilegiju da živim u Beogradu tri godine i još se sećam Kalemegdana. To je divan i prelep grad i želim da se ponovo vratim i posetim ga”, naglasio je premijer Norveške.
Dvojica lidera su prethodno učestvovala na konferenciji pod nazivom Napredno rukovođenje, sa koje je poslata poruka da je budućnost Evrope u pozitivnom pristupu i optimističkom pogledu na rešavanje ekonomske krize.
Tadić je na skupu istakao da Srbija nema alternativu integraciji u Evropsku uniju, jer će taj proces građanima obezbediti nova radna mesta, mladima šansu, a društvu stabilnost.
LINK
Najnovije obećanje preCednika: Srbija će ući u EU istog dana kad i Norveška i Švajcarska!
Oslo– Politički i ekonomski odnosi Srbije i Norveške su odlični, posebno na polju telekomunikacija, a u budućnosti trebalo bi da dođe i do saradnje u oblasti energetike,gde postoji značajan potencijal za jačanje bliskih veza, ocenili su juče u Oslu predsednik Srbije Boris Tadić i norveški premijer Jens Stoltenberg.
Tadić i Stoltenberg su u izjavi za Tanjug posle bilateralnog susreta istakli da dva naroda vežu jake istorijske veze, kao i da privrede dve zemlje mogu u budućnosti još više da sarađuju.„Imamo odličnu saradnju u sektoru telekomunikacija i Telenor je danas jedna od najprofitabilnijih kompanija u Srbiji. Veoma cenim sve što su uradili u Srbiji i nadam se da ćemo proširiti saradnju i na energetski sektor”, naglasio je predsednik Srbije.
On je ocenio da njegov boravak u Oslu i razgovori sa norveškim privrednicima predstavljaju mogućnost da se podele iskustva kako da se otvore nova radna mesta i kako da se vodi bolja socijalna politika i pomogne najsiromašnijim slojevima društva. „Naše veze su istorijske, još od Drugog svetskog rata, i svako dete u Srbiji uči o tome. Danas računamo na Norvešku u rešavanju istorijskih konflikata na Balkanu”, zaključio je predsednik Srbije.
Norveški premijer je istakao da se on i predsednik Srbije znaju godinama i izrazio zadovoljstvo što su se ponovo sreli u Oslu. „Naši bliski odnosi utiču i na veoma bliske odnose Srbije i Norveške. Bilateralni odnosi su odlični i razvijamo ih na različitim poljima, posebno u telekomunikacijama, ali i u sektoru energetike postoji veliki potencijal za jačanje naših bliskih veza”, rekao je Stoltenberg.
On je i ovu priliku iskoristio da evocira najlepše uspomene koje ga vežu za Beograd, u kojem je kao dete živeo.
„Kao dete sam imao privilegiju da živim u Beogradu tri godine i još se sećam Kalemegdana. To je divan i prelep grad i želim da se ponovo vratim i posetim ga”, naglasio je premijer Norveške.
Dvojica lidera su prethodno učestvovala na konferenciji pod nazivom Napredno rukovođenje, sa koje je poslata poruka da je budućnost Evrope u pozitivnom pristupu i optimističkom pogledu na rešavanje ekonomske krize.
Tadić je na skupu istakao da Srbija nema alternativu integraciji u Evropsku uniju, jer će taj proces građanima obezbediti nova radna mesta, mladima šansu, a društvu stabilnost.
LINK
Najnovije obećanje preCednika: Srbija će ući u EU istog dana kad i Norveška i Švajcarska!

zajednički će unijet nove vrijednosti u EU


