Srbija i Norveška sigurnim koracima idu ka EU!

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Predsednik Srbije Boris Tadić i norveški premijer Jens Stoltenberg (Foto Tanjug)

Oslo– Politički i ekonomski odnosi Srbije i Norveške su odlični, posebno na polju telekomunikacija, a u budućnosti trebalo bi da dođe i do saradnje u oblasti energetike,gde postoji značajan potencijal za jačanje bliskih veza, ocenili su juče u Oslu predsednik Srbije Boris Tadić i norveški premijer Jens Stoltenberg.

Tadić i Stoltenberg su u izjavi za Tanjug posle bilateralnog susreta istakli da dva naroda vežu jake istorijske veze, kao i da privrede dve zemlje mogu u budućnosti još više da sarađuju.„Imamo odličnu saradnju u sektoru telekomunikacija i Telenor je danas jedna od najprofitabilnijih kompanija u Srbiji. Veoma cenim sve što su uradili u Srbiji i nadam se da ćemo proširiti saradnju i na energetski sektor”, naglasio je predsednik Srbije.

On je ocenio da njegov boravak u Oslu i razgovori sa norveškim privrednicima predstavljaju mogućnost da se podele iskustva kako da se otvore nova radna mesta i kako da se vodi bolja socijalna politika i pomogne najsiromašnijim slojevima društva. „Naše veze su istorijske, još od Drugog svetskog rata, i svako dete u Srbiji uči o tome. Danas računamo na Norvešku u rešavanju istorijskih konflikata na Balkanu”, zaključio je predsednik Srbije.

Norveški premijer je istakao da se on i predsednik Srbije znaju godinama i izrazio zadovoljstvo što su se ponovo sreli u Oslu. „Naši bliski odnosi utiču i na veoma bliske odnose Srbije i Norveške. Bilateralni odnosi su odlični i razvijamo ih na različitim poljima, posebno u telekomunikacijama, ali i u sektoru energetike postoji veliki potencijal za jačanje naših bliskih veza”, rekao je Stoltenberg.

On je i ovu priliku iskoristio da evocira najlepše uspomene koje ga vežu za Beograd, u kojem je kao dete živeo.

„Kao dete sam imao privilegiju da živim u Beogradu tri godine i još se sećam Kalemegdana. To je divan i prelep grad i želim da se ponovo vratim i posetim ga”, naglasio je premijer Norveške.

Dvojica lidera su prethodno učestvovala na konferenciji pod nazivom Napredno rukovođenje, sa koje je poslata poruka da je budućnost Evrope u pozitivnom pristupu i optimističkom pogledu na rešavanje ekonomske krize.

Tadić je na skupu istakao da Srbija nema alternativu integraciji u Evropsku uniju, jer će taj proces građanima obezbediti nova radna mesta, mladima šansu, a društvu stabilnost.

LINK

Najnovije obećanje preCednika: Srbija će ući u EU istog dana kad i Norveška i Švajcarska! :super:
 
Predsednik Srbije Boris Tadić i norveški premijer Jens Stoltenberg (Foto Tanjug)

Oslo– Politički i ekonomski odnosi Srbije i Norveške su odlični, posebno na polju telekomunikacija, a u budućnosti trebalo bi da dođe i do saradnje u oblasti energetike,gde postoji značajan potencijal za jačanje bliskih veza, ocenili su juče u Oslu predsednik Srbije Boris Tadić i norveški premijer Jens Stoltenberg.

Tadić i Stoltenberg su u izjavi za Tanjug posle bilateralnog susreta istakli da dva naroda vežu jake istorijske veze, kao i da privrede dve zemlje mogu u budućnosti još više da sarađuju.„Imamo odličnu saradnju u sektoru telekomunikacija i Telenor je danas jedna od najprofitabilnijih kompanija u Srbiji. Veoma cenim sve što su uradili u Srbiji i nadam se da ćemo proširiti saradnju i na energetski sektor”, naglasio je predsednik Srbije.

On je ocenio da njegov boravak u Oslu i razgovori sa norveškim privrednicima predstavljaju mogućnost da se podele iskustva kako da se otvore nova radna mesta i kako da se vodi bolja socijalna politika i pomogne najsiromašnijim slojevima društva. „Naše veze su istorijske, još od Drugog svetskog rata, i svako dete u Srbiji uči o tome. Danas računamo na Norvešku u rešavanju istorijskih konflikata na Balkanu”, zaključio je predsednik Srbije.

Norveški premijer je istakao da se on i predsednik Srbije znaju godinama i izrazio zadovoljstvo što su se ponovo sreli u Oslu. „Naši bliski odnosi utiču i na veoma bliske odnose Srbije i Norveške. Bilateralni odnosi su odlični i razvijamo ih na različitim poljima, posebno u telekomunikacijama, ali i u sektoru energetike postoji veliki potencijal za jačanje naših bliskih veza”, rekao je Stoltenberg.

On je i ovu priliku iskoristio da evocira najlepše uspomene koje ga vežu za Beograd, u kojem je kao dete živeo.

„Kao dete sam imao privilegiju da živim u Beogradu tri godine i još se sećam Kalemegdana. To je divan i prelep grad i želim da se ponovo vratim i posetim ga”, naglasio je premijer Norveške.

Dvojica lidera su prethodno učestvovala na konferenciji pod nazivom Napredno rukovođenje, sa koje je poslata poruka da je budućnost Evrope u pozitivnom pristupu i optimističkom pogledu na rešavanje ekonomske krize.

Tadić je na skupu istakao da Srbija nema alternativu integraciji u Evropsku uniju, jer će taj proces građanima obezbediti nova radna mesta, mladima šansu, a društvu stabilnost.

LINK

Najnovije obećanje preCednika: Srbija će ući u EU istog dana kad i Norveška i Švajcarska! :super:
zemlje partneri :lol: zajednički će unijet nove vrijednosti u EU
 
zemlje partneri :lol: zajednički će unijet nove vrijednosti u EU

Nikako mi ne ulazi u glavu zašto se Hrvati toliko interesuju za Srbiju i posete našeg voljenog preCednika drugim državama. Pa to bi isto bilo kao kad bi ja čitao vest u kojoj se kaže da je vaš Salamander posetio neku zapadnu državu, npr. Austriju ili da je otišao na privremeni rad u Austriju. :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Predsednik Srbije Boris Tadić i norveški premijer Jens Stoltenberg (Foto Tanjug)

Najnovije obećanje preCednika: Srbija će ući u EU istog dana kad i Norveška i Švajcarska! :super:

Kraljevina Norveska je najveci izvoznik gasa i nafte u Evropi i stime to i jeste najbogatija drzava u Evropi, a Svajcarska drzi 1/3 bankarskog novca u svetu off-shore novca, koje zemlje EU zele da uniste svim sredstvima, taj off-shore ''loop hole'', to je jedini razlog sto te dve zemlje nisu u EU, Norvezani ne zele da svoj novac od nafte i gasa ide u izgradnju EU fondova za nerazvijene drzave bivse ruske gubernije kao; Bugarska , Rumunija, Poljska, Slovacka.....i da ulazu preko 5 MILIJARDI evra nepovratne pomoci, koja je do sad data ruskoj guberniji Srbiji od 2000. do sad u izgradnji puteva po Srbiji, sudstvu, isplati penizja.... i nece da izdrzavaju lebileze i ruske gubernatore od EU novca. Srbija sa Kraljevinom Norveskom ili Svajcarskom nema nista zajednicko, a da ima onda bi mogla da bude van EU da ima naftu i gas kao Norveska ili bankarski sektor kao Svajcarska.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Краљевина Норвешка је један од највећих донатора у Србији, а њени привредници међу највећим инвеститорима у Србији, тако да треба тежити проширењу сарадње јер искуство и економске везе неминовно постоје.
 
Краљевина Норвешка је један од највећих донатора у Србији, а њени привредници међу највећим инвеститорима у Србији, тако да треба тежити проширењу сарадње јер искуство и економске везе неминовно постоје.

Carevina Japan je najveci donator Srbiji.
 
Краљевина Норвешка је један од највећих донатора у Србији, а њени привредници међу највећим инвеститорима у Србији, тако да треба тежити проширењу сарадње јер искуство и економске везе неминовно постоје.
Tako je a ovo ostalo iz tadićeve tirade ne bih komentarisao čovek u poslednje vreme ko da je stalno ''high'' takve izjave daje.
 
dobri su norvezhani, samo, srbija bash ne odushevljava neke u eu, ne svidja im se ideja o primanju iste. da je drugachije - primili bi srbiju josh juche, kao rumuniju i bugarsku shto su primili. msm, te priche kako tamo prosto vape za srbijom, primaju je svakih par godina, su smeshne. sa norvezhanima je drugachiji sluchaj po tom pitanju.
 
Poslednja izmena:
Mislim da oni više hoće da Srbija uđe nego neki krugovi moći u Srbiji.Naravno ne ''žude'' za nama,ko bi ako se stavi u njihovu poziciju:roll:

pa dobro, ljubav je verovatno obostrana, hbg 99. je bilo skoro svejedno eu ili nato, zatim trgovina ljudskim organima i druge strashne stvari su se desile, treba vremena, mudrosti... pazhljivo. dik marti je pokazao put kojim treba ici
 
Predsednik Srbije Boris Tadić i norveški premijer Jens Stoltenberg (Foto Tanjug)

Oslo– Politički i ekonomski odnosi Srbije i Norveške su odlični, posebno na polju telekomunikacija, a u budućnosti trebalo bi da dođe i do saradnje u oblasti energetike,gde postoji značajan potencijal za jačanje bliskih veza, ocenili su juče u Oslu predsednik Srbije Boris Tadić i norveški premijer Jens Stoltenberg.

Tadić i Stoltenberg su u izjavi za Tanjug posle bilateralnog susreta istakli da dva naroda vežu jake istorijske veze, kao i da privrede dve zemlje mogu u budućnosti još više da sarađuju.„Imamo odličnu saradnju u sektoru telekomunikacija i Telenor je danas jedna od najprofitabilnijih kompanija u Srbiji. Veoma cenim sve što su uradili u Srbiji i nadam se da ćemo proširiti saradnju i na energetski sektor”, naglasio je predsednik Srbije.

On je ocenio da njegov boravak u Oslu i razgovori sa norveškim privrednicima predstavljaju mogućnost da se podele iskustva kako da se otvore nova radna mesta i kako da se vodi bolja socijalna politika i pomogne najsiromašnijim slojevima društva. „Naše veze su istorijske, još od Drugog svetskog rata, i svako dete u Srbiji uči o tome. Danas računamo na Norvešku u rešavanju istorijskih konflikata na Balkanu”, zaključio je predsednik Srbije.

Norveški premijer je istakao da se on i predsednik Srbije znaju godinama i izrazio zadovoljstvo što su se ponovo sreli u Oslu. „Naši bliski odnosi utiču i na veoma bliske odnose Srbije i Norveške. Bilateralni odnosi su odlični i razvijamo ih na različitim poljima, posebno u telekomunikacijama, ali i u sektoru energetike postoji veliki potencijal za jačanje naših bliskih veza”, rekao je Stoltenberg.

On je i ovu priliku iskoristio da evocira najlepše uspomene koje ga vežu za Beograd, u kojem je kao dete živeo.

„Kao dete sam imao privilegiju da živim u Beogradu tri godine i još se sećam Kalemegdana. To je divan i prelep grad i želim da se ponovo vratim i posetim ga”, naglasio je premijer Norveške.

Dvojica lidera su prethodno učestvovala na konferenciji pod nazivom Napredno rukovođenje, sa koje je poslata poruka da je budućnost Evrope u pozitivnom pristupu i optimističkom pogledu na rešavanje ekonomske krize.

Tadić je na skupu istakao da Srbija nema alternativu integraciji u Evropsku uniju, jer će taj proces građanima obezbediti nova radna mesta, mladima šansu, a društvu stabilnost.

LINK

Najnovije obećanje preCednika: Srbija će ući u EU istog dana kad i Norveška i Švajcarska! :super:

znaci nikad........................................jer ove 2 zemlje nece nikada na referendumu prihvatiti cigasko-lopovsku-kriminalno-mafijasku zajednicu koja se zove eu....................dok u srbiji referenduma nece ni biti. odlucice bota........vec u zavisnosti od visine provizije koje ce mu brisel prebaciti na konto.
 
Imamo odličnu saradnju u sektoru telekomunikacija i Telenor je danas jedna od najprofitabilnijih kompanija u Srbiji. Veoma cenim sve što su uradili u Srbiji i nadam se da ćemo proširiti saradnju i na energetski sektor”, naglasio je predsednik Srbije.

to on zove saradnjom? pare idu samo u jednom pravcu - iz srbije u norvesku i sad tu "saradnju" hoce da poboljsa time sto ce da uvozi najskuplji gas i naftu iz norveske?

teska dileja
 

Back
Top