Srbija i Hrvatska - ko je veca ekonomska sila?

Selaković: Srbija će 2021. premašiti Hrvatsku po BDP-u, to nekome smeta​

Šef srpske diplomatije Nikola Selaković izjavio je da je Rusija, čiji ministar spoljnih polslova Sergej Lavrov danas dolazi u Beograd, snažan, ozbiljan političko-ekonomski partner Srbije
24Piše: Beta15. decembra 2020. 09.19 Izmenjeno: 11.35

Selaković: Srbija će 2021. premašiti Hrvatsku po BDP-u, to nekome smeta 1


Foto: BETAPHOTO/ MILAN OBRADOVIC

„Sa Lavrovom danas će biti razgovora ne samo o političkim pitanjima, već i o železnici, energetici, vojno tehinlkoj saradnji, vakcini. O svemu onom što su dodirne tačke naše dve države“, rekao je Selaković za Radio televiziju Srbije, navodeći da to govori o „prisnosti“ odnosa dve države.
On je rekao da Srbija deli slične poglede na Dejtonski mirovni sporazum, iz 1995, što je od ogromnog značaja za stabilnost regiona. „Dejtonski mirovni sporazum ne može da se ruši, menja bez saglasnosti sva tri konstituivna naroda i oba entiteta. Apsolutno je neprihvatiljivo da se govori o nekom ukidanju i rušenju Republike Srpske. Mi poštujemo Bosnu i Hercegovinu ali niko ne može da nam zabrani da volimo srpski narod i da smo jedno gde god da živimo“, rekao je Selaković.
On je istakao i da su se u jednom danu „u tri uticajna medija u Hrvatskoj objavila tri autorska teksta, ničim izazvano. protiv Srbije, kojima nije prethodio neki govor našeg predsednika“.
Prema njegovim rečima to su „politički tekstovi koji napadaju politiku Aleksandra Vučića, pravo Srbije da vodi brigu o Srbima u Kosovskoj Mitrovici, Crnoj Gori, Republici Srpskoj“.
„Ti tekstovi napadaju politiku i strateško delovanje Srbije. Zašto? Pa Srbija će se sada zaduživati, ako to želi, po tri puta manjim kamatnim stopama nego Crna Gora, Srbija će sledeće godine ozbilnom eknomskom politikom premašti u BDP-u Hrvatrsku. To nekome smeta“, rekao je Selaković.
https://www.danas.rs/politika/selak...rusijom-iz-hrvatske-napadaju-politiku-srbije/
 
U Srbiji vec vlada neko uzbudjenje zbog vesti da cemo 2021. prestici Hrvatsku po BDP-u pa hajde da uporedimo ove dve ekonomije.
Ko je jaci a ko slabiji? Da li Hrvati shvataju da ih prestizemo?
@Sin_tisućljetne_kulture sta kazes na to? Hvata li Vas strah?

autorska
Ma užasno. Evo ne znamo što ćemo od straha i svega ostalog. Pazi, nas ima oko 4 milijuna, a vas oko 7 milijuna. I stižete nas po BDP-u. Koja vijest!
 
Je l' dolazio neki Hrvat da radi u Srbiji na građevini u skorije vreme?
Čula sam za i poznajem lično samo Srbe koji su išli u Hrvatsku takve poslove da rade-pevajući.
Ne znam ko je koga pretekao u BDP-u, ali Srbi su očito Hrvatima danas što su pre 20ak godina bili Mađari, Rumuni i Bugari Srbima.
Ne treba se baviti slikom spolja-unutra je prava stvar.
 
Je l' dolazio neki Hrvat da radi u Srbiji na građevini u skorije vreme?
Čula sam za i poznajem lično samo Srbe koji su išli u Hrvatsku takve poslove da rade-pevajući.
Ne znam ko je koga pretekao u BDP-u, ali Srbi su očito Hrvatima danas što su pre 20ak godina bili Mađari, Rumuni i Bugari Srbima.
Ne treba se baviti slikom spolja-unutra je prava stvar.
ma to je jasno, ja sam malo sarkasticna :mrgreen:
 
Kad jedan prosečan Srbin koji u Srbiji nema perspektivu bude rekao da mu je odlazak u Hrvatsku smešan, tad ću poverovati da je Srbija jača po nečemu od Hrvatske.
Vučić to sve pakuje lepo, svi smo zadivljeni time ali od divljenja se ne živi dugo.
Mi smo nacija filmova, nagledali smo se svega što su nam servirali... sve filmske opcije smo već videli, vreme je da se sa filma pređe na stvaran život.
 
TaH BDP u većini slučajeva je prenaduvan, bez ikakvih osnova

Hrvatska nema nikakve reusrse sem opcije da izdaje sobe , suncobrane i čežaljke , te nešto malo drveta da poseče. U osmovi da obrađuju zemlju nisu sposobni, od kad su Srbe isterali , jedna impotentna nacija, ili šta li je već polufabrikat nacija, koja svoju budućnost već 30 godina vidi kao nemačka deponija u zaleđu Jadranskog mora

Sve ostalo je deo Diznilenda tj odlazećeg NWO
 
TaH BDP u većini slučajeva je prenaduvan, bez ikakvih osnova

Hrvatska nema nikakve reusrse sem opcije da izdaje sobe , suncobrane i čežaljke , te nešto malo drveta da poseče. U osmovi da obrađuju zemlju nisu sposobni, od kad su Srbe isterali , jedna impotentna nacija, ili šta li je već polufabrikat nacija, koja svoju budućnost već 30 godina vidi kao nemačka deponija u zaleđu Jadranskog mora

Sve ostalo je deo Diznilenda tj odlazećeg NWO
Nataša i njene "stručne" analize! 😂😂
 
Hrvatska sama sebi daje autogolove tako što podržava mržnju protiv Srba. Ja ne poznajem nikog ko će ići ili želi da ide tamo da radi.

Hrvatskoj je jedino to ostalo da bi imala kakav takav kohezioni faktor

Jedna od najbesmislenijih priča koju sam čula : srpska služba je uredila da njihovi branitelji dobiju dobre penzije od hrvatske države ( a ne, nije bila nagrada Bundesvera) i oni su tako u najboljim godinama krenuli po kladionicama i eto time je urušen njihov ugled , a time i domovinskog rata .

Ono što moramo da znamo , ako opet neka suluda sveCka politika pokuša da nam ih uvali iz raznih razloga to mora biti pod našim uslovima.
Nikako, ali nikako kao ravnopravne partnere

Ova tema je na tom fonu u kojoj se prodaje jedan imaginarijum zvani zapadnjački BDP ( plaća čovek infostan u Bgd 80 eur za 50kvm, a u Zg za istu kvadraturu plaća 160 i onda hrvatska ima veći BDP) .. dakle nikakvi parametri propalog sveta , već samo da vidimo koje je realno bogastvo koje imaš i šta donosi ono.
 
Hrvatskoj je jedino to ostalo da bi imala kakav takav kohezioni faktor

Jedna od najbesmislenijih priča koju sam čula : srpska služba je uredila da njihovi branitelji dobiju dobre penzije od hrvatske države ( a ne, nije bila nagrada Bundesvera) i oni su tako u najboljim godinama krenuli po kladionicama i eto time je urušen njihov ugled , a time i domovinskog rata .

Ono što moramo da znamo , ako opet neka suluda sveCka politika pokuša da nam ih uvali iz raznih razloga to mora biti pod našim uslovima.
Nikako, ali nikako kao ravnopravne partnere

Ova tema je na tom fonu u kojoj se prodaje jedan imaginarijum zvani zapadnjački BDP ( plaća čovek infostan u Bgd 80 eur za 50kvm, a u Zg za istu kvadraturu plaća 160 i onda hrvatska ima veći BDP) .. dakle nikakvi parametri propalog sveta , već samo da vidimo koje je realno bogastvo koje imaš i šta donosi ono.
Pa "stručnjakinjo" što to Srbija ima i što joj to donosi?
Ako ti parametri "propalog" zapadnog svijeta nisu dobri, koji su onda dobri?
 
Pa "stručnjakinjo" što to Srbija ima i što joj to donosi?
Ako ti parametri "propalog" zapadnog svijeta nisu dobri, koji su onda dobri?

Sem elektroenergetskog sektora , TE i HE ima i rudnike , ima obradivo zemljište (delimično iskorišćeno), ima položaj na raskrsnici puteva i od skora i pristup ruskom gasu ..

Odlična sirovinska baza za industriju , tj u vremenu kada više nije isplativo da "vučeš" struju, sirovine za zapadnu Evropu ( a tu je negde i hr) dok ti oni baljezgaju o vladavini prava , demokratiji sa posebnim osvrtom na horvacku koja svesno laže navodnoj agresiji Srbije samo i isključivo da bi mogla da parazitora na njoj kako je to radila u SFRJ i KJ
 
Sem elektroenergetskog sektora , TE i HE ima i rudnike , ima obradivo zemljište (delimično iskorišćeno), ima položaj na raskrsnici puteva i od skora i pristup ruskom gasu ..

Odlična sirovinska baza za industriju , tj u vremenu kada više nije isplativo da "vučeš" struju, sirovine za zapadnu Evropu ( a tu je negde i hr) dok ti oni baljezgaju o vladavini prava , demokratiji sa posebnim osvrtom na horvacku koja svesno laže navodnoj agresiji Srbije samo i isključivo da bi mogla da parazitora na njoj kako je to radila u SFRJ i KJ
Vučić i njegovi ministri nemaju pojma o industriji, svi oni su zajedno pljačkali i uništavali fabrike u Srbiji od 2000. do danas. Njegova stranka je puna idiota preletača iz DS-a.Radikalni primeri su Vesić i Mali, Zorana Mihajlović iz g17, Brnaba čiji je jedini kvalitet što je lezbejka...
 
Poslednja izmena:
Sem elektroenergetskog sektora , TE i HE ima i rudnike , ima obradivo zemljište (delimično iskorišćeno), ima položaj na raskrsnici puteva i od skora i pristup ruskom gasu ..

Odlična sirovinska baza za industriju , tj u vremenu kada više nije isplativo da "vučeš" struju, sirovine za zapadnu Evropu ( a tu je negde i hr) dok ti oni baljezgaju o vladavini prava , demokratiji sa posebnim osvrtom na horvacku koja svesno laže navodnoj agresiji Srbije samo i isključivo da bi mogla da parazitora na njoj kako je to radila u SFRJ i KJ
Pa sve to manje/više imamo i mi. Pola NE Krško je vlasništvo Hrvatske, imamo hidroelektrane, sad sve više radimo vjetroelektrane i solarne elektrane. LNG terminal na Krku. Odličan prometni položaj. Izlaz na more. Ono u čemu ste vi u prednosti to su rudna bogatstva, a mi malo kratki. S tim da mi imamo i nešto svoje nafte i plina, a možda imate i vi nešto. Najviše je stvar mentaliteta.
 

Back
Top