Quantcast

Srbija i Crna Gora - Obala Slonovace

MadonnaGirl

Elita
Poruka
23.625
v.v.ilic:
Obrukao je sebe a ne reprezentaciju. Reprezentaciju je degradirao a naciju ponizio!!!
Nije je on obrukao.Ja ne znam kako vi mozete iliju petkovica da napadate posle svega sto je ucinio za nas.Mislim,da je odveo neku africku reprezentaciju gledali bi ga k`o Boga,a sad kad je bar uspeo da nas odvede tamo,nikome ne valja.Pa on sigurno ne bi bio selektor da ne valja.I u pravu je kada je rekao da je na utakmici protiv Argentine trpeo pritisak novinara i da nije trebalo da krece otvoreno na njih.Kako smo od Holandije primili samo jedan gol,a tada smo igrali onako kako je Ilija odredio...........Mnogo mi je zao sto je sve ovako ispalo i mislim da je mnogo bolje da ubuduce uopste vise ne ucestvujemo na takvim takmicenjima,jer stvarno nismo narod za takve stvari!

SadPaNikadVise

Zainteresovan član
Poruka
239
Е, фала ти, Боже, заврши се и ово мучење на Мондијалу. Селектору фала лепо што нас је уопште одвео у Немачку, сад лепо може да се посвети клупском фудбалу у наставку каријере, пошто му уговор са Савезом иовако истиче. А истиче и сам Савез, од јесени ћемо гледати репрезентацију Србије у квалификацијама за ЕП у братским нам (гастарбајтерским) државама. Ако ништа друго, макар се наши играчи неће осећати као гости у Београду кад публика крене да звижди химни, то мора да је страшно деморалишуће за човека...
Иако смо јуче изгубили, опет је некако утисак некако најбољи, узимајући све три утакмице у обзир. Можда због она два гола на почетку. Али, некако је морало све да крене низбрдо оног тренутка кад је Крстајић повређен. На крају крајева, Петковић је то и предвидео најавивши утакмицу као дуел "орлова сломљених крила". Буквално! Тиме је заокружена невероватна серија малера са повредама кључних дефанзиваца. Уз не баш најсрећније суђење Мексиканца и захваљујући непревазиђеном западнобалканском менталитету комплетна ситуација није могла да резултира ничим бољим од пораза, чак и од екипе коју бисмо до пре неку годину сматрали добром приликом да поправимо гол разлику. Да не заборавим Дудићеве пенале. Да је бранио против Аргентине, боље бисмо прошли.
Мислим да је Жигић показао да је ипак заслужио већу шансу у првим мечевима, ал' та накнадна памет увек нас је скупо коштала. Мора да је Петко стварно зажалио због његовог гола. Науштрб Жигића је Саво морао да прослави улазак у "клуб 100", али макар постоји позитивна страна тога што ваљда више неће имати мотива да игра за нову репрезентацију. Јер Бобеков рекорд неће оборити све да настави да игра до нашег уласка у ЕУ. Није да је човек нешто специјално крив, ал мрак ми је пао на очи кад смо примили други гол 5 секунди после његовог уласка у игру. Баксуз, па то ти је...
Поред њега, претпостављам да више у репрезентацији нећемо гледати Нађа и ћелавог Ђорђевића, мада се помиње да се и Јеврић и Крстајић нешто премишљају. Јеврић и због година, а и зато што је Пљевљак. Крстајић је пре два месеца изјавио да ће учествовати у још једном двогодишњем циклусу, изгледа да се после Аргентине попишманио. Искрено, мислим да је најмање крив за све што нам се десило и да би требао да остане још те две године. Нађ је исправио криву Дрину за то што га је Сантрач испалио '98, тако да мирне душе може да настави да изиграва Вијеру у клупском фудбалу, ма где играо. Ћелавом све похвале и велика захвалност за све. био је међу најбољима. Слободан сам да прогнозирам да ће репрезентација неодређено време функционисати и без сјајног тандема позадинаца Дудић-Ђорђевић, те поузданог резервисте Ковачевића што опет свакако има својих предности.
За остале ми се чини да имају места макар на ширем списку за наредне квалификације, а обавезно им треба додати и гомилу играча из последња два циклуса младе репрезентације: Степанова, Ивановића, Красића, Луковића пре свих, а можда и Јанковића, Миловановића, Милијаша, Незирија и све Црногорце који евентуално одлуче да ће играти за Србију. Али то је већ тема за неку другу дискусију, једино битно у овом тренутку је да смо на Немачку ставили тачку.

Jeka#26

Poznat
Poruka
8.933
MadonnaGirl:
Nije je on obrukao.Ja ne znam kako vi mozete iliju petkovica da napadate posle svega sto je ucinio za nas.Mislim,da je odveo neku africku reprezentaciju gledali bi ga k`o Boga,a sad kad je bar uspeo da nas odvede tamo,nikome ne valja.Pa on sigurno ne bi bio selektor da ne valja.I u pravu je kada je rekao da je na utakmici protiv Argentine trpeo pritisak novinara i da nije trebalo da krece otvoreno na njih.Kako smo od Holandije primili samo jedan gol,a tada smo igrali onako kako je Ilija odredio...........Mnogo mi je zao sto je sve ovako ispalo i mislim da je mnogo bolje da ubuduce uopste vise ne ucestvujemo na takvim takmicenjima,jer stvarno nismo narod za takve stvari!
Bas tako. Jos dovede covek kretene na SP,jos kriv sto igaju ko drogirani.Meni je u celoj ovoj prici samo njega zao.

FLUID

Poznat
Poruka
7.918
@JekaiGeorge
Nepopravljiva si u branjenju Petkovića. Čovek javno priznao tek posle utakmice sa OS da je pogrešio u taktici protiv Argentine, a ti i dalje braniš neodbranjivo. Pa šta ako je odveo reprezentaciju na Svetsko prvenstvo? Kao da je to neki veliki uspeh s obzirom da se zna da svako drugo svetsko prvenstvo preskačemo, a ovo u Nemačkoj nam je bilo po redosledu da idemo. To mu ne daje za pravo da pravda pozivanje sina u reprezentaciju pod izgovorom "pogledajte šta rade vaša deca, a mog sina ostavite na miru". Koje je to pravdanje za situaciju koja je pokvarila atmosferu u ekipi što je samim odgovorom potvrdio posle utakmice sa OS. Mislim, nemoj više da staješ na stranu ovog "stručnjaka" kome je prosto bilo krivo što smo vodili 2-0, a kad su kola krenula nizbrdo, on je kao nešto mrdnuo sa klupe u poslednjem minutu utakmice.
Ua, bre Ilija Petkoviću, ua! Bruko nad brukama iz naše fudbalske kuhinje.