Srbija drastično pala na FIFA listi

Neno

Elita
Poruka
19.953
Prva je i dalje Argentina.
Fudbalska reprezentacija Srbije je izborila plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024.godine, ali zato nastavlja da pada na FIFA rang listi.

Poraz od Belgije u prijateljskom meču 1:0, kao i remi sa Bugarskom 2:2 u Leskovcu, učinili su da Srbija na novembarskoj listi bude na 33. mestu. U oktobru su izabranici Dragana Stojkovića bili na 29. poziciji.

Na prvom mestu je i dalje Argentina, dok je druga Francuska. Promena se dogodila na poziciji broj tri, koju su dugo držali Brazilci, koji su sada peti, a ispred njih su sada Engleska i Belgija.

Prvih deset kompletiraju redom Holandija, Portugal, Španija, Italija i Hrvatska.

Najveći skok u vrhu liste napravio je Urugvaj, koji je sa dve pobede u Južnoameričkim kvalifikacija za Svetsko prvenstvo došao do 11.mesta.

SD
Gledajući igru C. Zvezde u Švajcarskoj, nimalo ne čudi ova lista..
Fudbal nam je generalno u krizi. Šta tome doprinosi i koji su uzroci o tome bi trebalo da se izjasne eminentni stručnjaci.
Jedino što je očigledno je to da nam je fudbal u velikom problemu i pored plasmana na EP.

Prva je i dalje Argentina.
Fudbalska reprezentacija Srbije je izborila plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024.godine, ali zato nastavlja da pada na FIFA rang listi.

Poraz od Belgije u prijateljskom meču 1:0, kao i remi sa Bugarskom 2:2 u Leskovcu, učinili su da Srbija na novembarskoj listi bude na 33. mestu. U oktobru su izabranici Dragana Stojkovića bili na 29. poziciji.

Na prvom mestu je i dalje Argentina, dok je druga Francuska. Promena se dogodila na poziciji broj tri, koju su dugo držali Brazilci, koji su sada peti, a ispred njih su sada Engleska i Belgija.

Prvih deset kompletiraju redom Holandija, Portugal, Španija, Italija i Hrvatska.

Najveći skok u vrhu liste napravio je Urugvaj, koji je sa dve pobede u Južnoameričkim kvalifikacija za Svetsko prvenstvo došao do 11.mesta.

SD
Gledajući igru C. Zvezde u Švajcarskoj, nimalo ne čudi ova lista..
Fudbal nam je generalno u krizi. Šta tome doprinosi i koji su uzroci o tome bi trebalo da se izjasne eminentni stručnjaci.
Jedino što je očigledno je to da nam je fudbal u velikom problemu i pored plasmana na EP.
Fudbal nam je na tako niskom nivou,da me je sramota da gledam prenose,nasih utakmica.Pa bolje igraju decaci u seoskim ligama.

Naš fudbal je pun korupcije i ličnih interesa raznih funkcionera i menadžera da nije vredan gledanja.
Ulaganja u stadione ekipa koje igraju 3 ligu su neopravdana u našem slučaju.

Fudbalski klubovi treba da se privatizuju, ako ne donesu boljitak u ligi bar ce smanjiti troškove države. Ekipe su pune stranaca sa velikim platama koji nisu pokazali nista pozitivno.

Naš fudbal je pun korupcije i ličnih interesa raznih funkcionera i menadžera da nije vredan gledanja.
Ulaganja u stadione ekipa koje igraju 3 ligu su neopravdana u našem slučaju.

Fudbalski klubovi treba da se privatizuju, ako ne donesu boljitak u ligi bar ce smanjiti troškove države. Ekipe su pune stranaca sa velikim platama koji nisu pokazali nista pozitivno.
Ko ce jos hteti da kupi prezaduzene blizance ili neke male a isto zaduzene klubove tipa Vojvodine, oba Radnicka (da ne pominjem one jos sitnije tipa Napredak, Borac Cacak, Sloboda Uzice, Macva Sabac itd.) ?

Vidić otkrio: „FSS dao 16 miliona evra Piksiju i stručnom štabu“​

Nemanja Vidić, bivši kapiten Mančester Junajteda, govorio je o stanju u srpskom sportu i društvu.

Bivši reprezentativac Srbije je izneo informaciju da je FSS dao selektoru Draganu Stojkoviću Piksiju i njegovom stručnom štabu 16 miliona evra za samo dve godine.
„Pošto sam ja član Skupštine, imam pristup informacijama koliko se novca troši u Savezu. Došao sam do podatka da je u zadnje dve godine za selektora i njegov stručni štab potrošeno 16 miliona evra. To je osam miliona evra godišnje“, rekao je Vidić za NIN.

Shodno tome postavio je i važno pitanje Vidić.

„Da li je u redu trošiti toliki novac ako vidimo da smo mi mlada reprezentacija koja nema toliki izvor prihoda, da dajemo za selektora i za njego stručni štab toliko novca? Za dve godine 16 miliona evra“, dodao je Vidić i rekao da je to ogorman novac.

Zapitao se zatim bivši reprezentativac Srbije kako će izgledati mesto selektora nakon odlaska Piksija.
„Ovde ne ulazim u kvalitete Piksija. Govorim samo sistemski, ako ćemo dovoditi trenere koji rade i u Kini i u Japanu i plaćati toliki novac za njih, šta ćemo kada bude Dragan Stojković odlazio i treba da dovedemo nekog trenera koji je već bio trener u ligama ‘petice'“, nastavio je Vidić.

https://nova.rs/sport/fudbal/nemanja-vidic-fudbalski-savez-srbije-fss-dragan-stojkovic-piksi/

Back