Srbija da prihvati realnost nezavisnog Kosova

Vesti Krstarice

Domaćin
Poruka
3.392
PRIŠTINA, 25. maja 2011. (Beta) - Ambasador SAD na Kosovu Kristofer Del izjavio je u utorak uveče da je prihvatanje realnosti nezavisnog Kosova preduslov za učlanjenje Srbije u EU.

Učestvujući u emisiji "Oči u oči", američki ambasador je rekao da je preduslov evropskih stremljenja Srbije da se problemi sa Kosovom reše na moderan i konstruktivan način.

"Najvažniji uslov koji medjunarodna zajednica može koristiti u svojim naporima da natera Beograd da promeni svoj način mišljenja je upravo njegova perspektiva učlanjenja u EU. Mislim da Srbi odlično shvataju da treba da prihvate realnost nezavisnog Kosova pre eventualnog učlanjenja u EU", rekao je Del.

On je ocenio da je normalno da početak dijaloga ne donosi odmah rezultate, ali je dodao da je saznao da su dve strane vrlo blizu dogovora oko slobode kretanja, koji može biti predočen javnosti i tokom ove nedelje i da se nada da će u bliskoj budućnosti biti postignuti još neki sporazumi.

"Mislim da je pretpostavka ovih razgovora uvek bila da je reč o tehničkim pitanjima koje mogu da poboljšaju život gradjana Kosova i Srbije. Vlada Kosova treba da se usredsredi na ona praktična pitanja koje će pomoči da se Kosovo razvija kao država", rekao je američki ambasador.
 
PRIŠTINA, 25. maja 2011. (Beta) - Ambasador SAD na Kosovu Kristofer Del izjavio je u utorak uveče da je prihvatanje realnosti nezavisnog Kosova preduslov za učlanjenje Srbije u EU.

Učestvujući u emisiji "Oči u oči", američki ambasador je rekao da je preduslov evropskih stremljenja Srbije da se problemi sa Kosovom reše na moderan i konstruktivan način.

"Najvažniji uslov koji medjunarodna zajednica može koristiti u svojim naporima da natera Beograd da promeni svoj način mišljenja je upravo njegova perspektiva učlanjenja u EU. Mislim da Srbi odlično shvataju da treba da prihvate realnost nezavisnog Kosova pre eventualnog učlanjenja u EU", rekao je Del.

On je ocenio da je normalno da početak dijaloga ne donosi odmah rezultate, ali je dodao da je saznao da su dve strane vrlo blizu dogovora oko slobode kretanja, koji može biti predočen javnosti i tokom ove nedelje i da se nada da će u bliskoj budućnosti biti postignuti još neki sporazumi.

"Mislim da je pretpostavka ovih razgovora uvek bila da je reč o tehničkim pitanjima koje mogu da poboljšaju život gradjana Kosova i Srbije. Vlada Kosova treba da se usredsredi na ona praktična pitanja koje će pomoči da se Kosovo razvija kao država", rekao je američki ambasador.

Јасно,
да ми признамо па евентуално у сукладности са деценијском безалтернатовном политиком, обећаном....
:bljak::bljak::bljak:
 
PRIŠTINA, 25. maja 2011. (Beta) - Ambasador SAD na Kosovu Kristofer Del izjavio je u utorak uveče da je prihvatanje realnosti nezavisnog Kosova preduslov za učlanjenje Srbije u EU.

Učestvujući u emisiji "Oči u oči", američki ambasador je rekao da je preduslov evropskih stremljenja Srbije da se problemi sa Kosovom reše na moderan i konstruktivan način.

"Najvažniji uslov koji medjunarodna zajednica može koristiti u svojim naporima da natera Beograd da promeni svoj način mišljenja je upravo njegova perspektiva učlanjenja u EU. Mislim da Srbi odlično shvataju da treba da prihvate realnost nezavisnog Kosova pre eventualnog učlanjenja u EU", rekao je Del.

On je ocenio da je normalno da početak dijaloga ne donosi odmah rezultate, ali je dodao da je saznao da su dve strane vrlo blizu dogovora oko slobode kretanja, koji može biti predočen javnosti i tokom ove nedelje i da se nada da će u bliskoj budućnosti biti postignuti još neki sporazumi.

"Mislim da je pretpostavka ovih razgovora uvek bila da je reč o tehničkim pitanjima koje mogu da poboljšaju život gradjana Kosova i Srbije. Vlada Kosova treba da se usredsredi na ona praktična pitanja koje će pomoči da se Kosovo razvija kao država", rekao je američki ambasador.

ne tu ničeg novog sve mi to znamo ajmeee..koliko smo banova već pokupili zbog tog kosova...a taj ..Amer..bre..pa da nije bilo Kolumba..ebem ga radoznala ...ne bi bilo ni banova...
 
Poslednja izmena:
"Прихватити реалност". Јасно је, да је Косово и Метохија под ОКУПАЦИЈИОМ. Дакле ,на део Србије 15% који је предмет међународних мешетара, треба под хитно прогласити да је КиМ под ОКУПАЦИЈОМ.
На друге начине помагати Србе на КиМ, нема предаје нити продаје.

Ово што ради Дачић кофераш и остали то је смишљен начин ширења дефетизма,малодушности, тобож сви проблеми ће бити решени. Тако су причали и осле 2000 , а у међувремену уместо развоја доживљавамо пропас економије,пољопривреде, завађају народ,....

Нема предаје ни продаје земље!
 
PRIŠTINA, 25. maja 2011. (Beta) - Ambasador SAD na Kosovu Kristofer Del izjavio je u utorak uveče da je prihvatanje realnosti nezavisnog Kosova preduslov za učlanjenje Srbije u EU.

Učestvujući u emisiji "Oči u oči", američki ambasador je rekao da je preduslov evropskih stremljenja Srbije da se problemi sa Kosovom reše na moderan i konstruktivan način.

"Najvažniji uslov koji medjunarodna zajednica može koristiti u svojim naporima da natera Beograd da promeni svoj način mišljenja je upravo njegova perspektiva učlanjenja u EU. Mislim da Srbi odlično shvataju da treba da prihvate realnost nezavisnog Kosova pre eventualnog učlanjenja u EU", rekao je Del.

On je ocenio da je normalno da početak dijaloga ne donosi odmah rezultate, ali je dodao da je saznao da su dve strane vrlo blizu dogovora oko slobode kretanja, koji može biti predočen javnosti i tokom ove nedelje i da se nada da će u bliskoj budućnosti biti postignuti još neki sporazumi.

"Mislim da je pretpostavka ovih razgovora uvek bila da je reč o tehničkim pitanjima koje mogu da poboljšaju život gradjana Kosova i Srbije. Vlada Kosova treba da se usredsredi na ona praktična pitanja koje će pomoči da se Kosovo razvija kao država", rekao je američki ambasador.

AMERIKA TREBA DA PRIHVATI REALNOST DA JE 2011 TRI PUTA SLABIJA NEGO 1999 ....:D
 
takodje bih zamolila da se prekine sa provokacijama. svako ima pravo na svoje misljenje sve dok ga iznosi na kutluran nacin i uz postovanje pravila foruma krstarice.

PRIŠTINA, 25. maja 2011. (Beta) - Ambasador SAD na Kosovu Kristofer Del izjavio je u utorak uveče da je prihvatanje realnosti nezavisnog Kosova preduslov za učlanjenje Srbije u EU.

Učestvujući u emisiji "Oči u oči", američki ambasador je rekao da je preduslov evropskih stremljenja Srbije da se problemi sa Kosovom reše na moderan i konstruktivan način.

"Najvažniji uslov koji medjunarodna zajednica može koristiti u svojim naporima da natera Beograd da promeni svoj način mišljenja je upravo njegova perspektiva učlanjenja u EU. Mislim da Srbi odlično shvataju da treba da prihvate realnost nezavisnog Kosova pre eventualnog učlanjenja u EU", rekao je Del.

On je ocenio da je normalno da početak dijaloga ne donosi odmah rezultate, ali je dodao da je saznao da su dve strane vrlo blizu dogovora oko slobode kretanja, koji može biti predočen javnosti i tokom ove nedelje i da se nada da će u bliskoj budućnosti biti postignuti još neki sporazumi.

"Mislim da je pretpostavka ovih razgovora uvek bila da je reč o tehničkim pitanjima koje mogu da poboljšaju život gradjana Kosova i Srbije. Vlada Kosova treba da se usredsredi na ona praktična pitanja koje će pomoči da se Kosovo razvija kao država", rekao je američki ambasador.

..slažem se s Amerom...
 
:lol: nije ambasador tu da nekom ide niz dlaku nego da iznosi stav svoje držav. a kako je za SAD kosovo nezavisna država ne vidim šta je sporno u njegovoj izjavi :)
Лажна држава косово произведена је нелегалном и од УН неодобреном агресијом НАТО.
Такође, лажна држава косово није чланица УН нити многих других међународних форума чије чланице могу бити само суверене међународно признате државе.
Тудом?( На Мађарском:разумеш. Бар би ви требали да се разбирате у мађарски после 800+ година окупације)
 

Back
Top