Србија ће средином века имати мање становника него 1945. - за попис се интересују и Британци

Kriva je balkansko-jugoslavenska lijena tupost koja uništava inicijativu, ubija individualnost i od ljudi čini zatupljene i sebične bitange.

Grci kao manje opadaju, ali su u mentalitetu isti lopovski gologuzani.
Pa **** će u Nemačkoj da radi od "kad mu dođe do kad mu dune" kao što dobar u Grčkoj funkcioniše :) . Ja znam da Španci imaju sijestu ali samo u Grčkoj sam video preduzetnike čije je radno vreme efektivno 5 sati u dve smene.
 
Pa **** će u Nemačkoj da radi od "kad mu dođe do kad mu dune" kao što dobar u Grčkoj funkcioniše :) . Ja znam da Španci imaju sijestu ali samo u Grčkoj sam video preduzetnike čije je radno vreme efektivno 5 sati u dve smene.
Pa i u Italiji juznim delovima,Spaniji,Grckoj vecina ne radi od 12/13h-17 zbog vrucina i tome su sve prilagodili . Samo idioti Srbi asfaltiraju ulicu na plus 40
 
Onaj ko je morao da ode vratice se, onaj ko nije morao da ode ne mora ni da se vraca i jedino sto treba da vrati je pasos.
Meni je bas drago sto se britanci zanimaju za popis, samo sto to normalne srbe bas zabole. Naslov je ruzna navika robova. Kako se raspada zapadna alijansa i zapadni medjusobni odnosi, tako su gluplji natpisi zapadnih medija....i u srbiji.
 
Beži se na zapad. Veći je pad zbog toga nego zbog niskog priraštaja.
Nije. 2/3 su razlog jer je vise umrlih od rodjenih a 1/3 iseljavanje. Da li ima neka porodica da nema nekog preko. Ne postoji. Taman kad pomislimo eto moze se ziveti i ovde koliko toliko pristojno izbije neki rat ,neka planetarna kriza ,velike elementarne nepogode. I dalje ce se ici. Citap sam da je korona smanjila broj penzionera za 70 000 od postojecih i ocekivanih.
 
Onaj ko je morao da ode vratice se, onaj ko nije morao da ode ne mora ni da se vraca i jedino sto treba da vrati je pasos.
Meni je bas drago sto se britanci zanimaju za popis, samo sto to normalne srbe bas zabole. Naslov je ruzna navika robova. Kako se raspada zapadna alijansa i zapadni medjusobni odnosi, tako su gluplji natpisi zapadnih medija....i u srbiji.
Meni baš i nije drago nikakvo njihovo interesovanje za nas, jer ono nikada nije izašlo na dobro.
Neka se interesuju za svoju braću Hrvate, Slovence, Bošnjake, a nas ostave na miru.
Što dalje - to bolje.
 
Србима и другим југословенским народима се дешава капитализам.Није то ништа ново, то се дешавало западњачким народима, људи из тих земаља су се масовно исељавали све до Другог светског рата.Разлог исељавања је било екстремно сиромаштво, које је терало људе да иду у непознато и да се кољу са староседеоцима око земље.

Западњачки народи су углавном многољуднији од јужнословенских па их је доста и остало у матичним земљама после егзодуса у Америку, Аустралију и друге прекоморске земље.

Немци и Енглези су као појединачни народи били бројнији од Руса, али услед исељавања у САД, Бразил, Канаду, Аустралију , сада имају знатно мање становника у матичним земљама од Русије.Вероватно су и Италијани били ту негде са Русима, али су се и они масовно исељавали у САД и Аргентину.Ирци су такође били многољудан народ(за европске прилике), око 30-40 милиона, али су се раселили по САД, и сада их у Ирској има око 4 милиона.
Процењује се да је 60% Немаца напустило Немачку у другој половини 19 века и првој половини 20 века, и данас више потомака немачких досељеника има у САД и Бразилу него у самој Немачкој.
 
Svabo asfaltira ponnoci i to vikendom
швабО је вредан али му с времена на време кврцне и онда посложи комшије у конц лагере. Да ли су тамо рођени или ду нс привременом раду не мења ствар.
 
швабО је вредан али му с времена на време кврцне и онда посложи комшије у конц лагере. Да ли су тамо рођени или ду нс привременом раду не мења ствар.
Šta vredi što je vredan kad nema nezavisnost i dopušta da mu Amerikanac ruinira ekonomiju za svoje interese. Upravo sada.

Kad čitam neke od vas, imam utisak da sam nazad u devedesetim. Iste priče - samo da smo dobri i poslušni kao ... i mašemo američkim zastavama i radimo sve što nam se kaže - bilo bi nam super. A radili smo to 10+ godina i NIŠTA nismo dobili, a u retrospektivi nisu mnogo ni oni koji od početka devedesetih to rade.

Stalno iste priče o Zapadu kao da smo u vremenu bivše Juge. Da li vi vidite šta se dešava u svetu? Kako ljudi žive? Sa kakvim se problemima već izvesno vreme nose nekad uređene, sigurne i mirne zapadne zemlje u kojima je život bio dobar i solidan za prosečnog čoveka?

Kako ostajete tako zaglavljeni u večitim devedesetim, nije mi jasno.

Jeste li vi izašli iz zemlje, ikad upoznali nekog stranca, pričali sa NJIHOVIM ljudima (ne našom dijasporom) kako žive, kakve probleme imaju, koliko im se život promenio? Ili je lakše mantrati uvek jedne te iste davno prevaziđene jugo-gluposti?

Prošlo je vreme o kome vi maštate. Davno i za sve. Otkud toliki rast desničarskih pokreta po celoj Evropi koje guše svim mogućim sredstvima? Zato što se ne živi dobro, zato što je previše problema, zato što je kriza. Idite u Ameriku sa svojim fantazijama iz serije Beverli Hils, pa vidite kako ćete se sa njom provesti. Kao deca ste neka, koja odbijaju da prihvate da se svet bespovratno promenio.
 
Šta vredi što je vredan kad nema nezavisnost i dopušta da mu Amerikanac ruinira ekonomiju za svoje interese. Upravo sada.
Pa izgubili su rat .....to je onda tako. Samo su Srbi u tripu da kad izgube rat da se za nesto pitaju.
 
Србима и другим југословенским народима се дешава капитализам.Није то ништа ново, то се дешавало западњачким народима, људи из тих земаља су се масовно исељавали све до Другог светског рата.Разлог исељавања је било екстремно сиромаштво, које је терало људе да иду у непознато и да се кољу са староседеоцима око земље.

Pa što su tamo opet uveli kapitalizam, kad su već pobegli od njega?
 
Nije. 2/3 su razlog jer je vise umrlih od rodjenih a 1/3 iseljavanje.

To je važeća statistika.

A fakat je da je ta 1/3 iseljavanja mlado stanovništvo. Oni sa sobom nose i mladost i reproduktivu sposobnost.

Srbi, kao Srbi, i nemamo toliko loš natalitet...samo što se rađamo u Beču i Ameterdamu, a ne u Knjaževcu i Blacama.
 
Srbija ce sredinom veka biti kosmicka sila od koje ce drhtati Solarni sistemi i Galaksije svetlosnim godinama daleko.

Na Zemlji cemo uzgajati lovnu divljac i stoku.

Prodaju li se parcele na Marsu ili Jupiteru, da uzmemo sad dok je jeftino?
 

Back
Top