Srbija 1989 i danas- kad je bila veca plata i standard?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tacno, za 1000 maraka 1989 se moglo kupiti vise namirnica nego danas, tj prosecno 1000 evra 1989 je vredelo vise nego danas.
Upravo o tome i pisem.

I ne samo namirnica, nego svih stvari uopste. Na stranu sto ne znam nikog kome je plata bila tada ispod 1000 DM, dobro mozda znam par ljudi ali vecina je imala visoke plate prevedeno na tadasnju DM.
 
Pa pazi mislim da je tada bio aktuelan Ante Markovic, prosecna plata je bila minimum soma evra (soma maraka je tad vredelo otprilike
ko sad soma evra).
Da, ali da li je to bilo održivo stanje? Imao sam 20 Duty free shopova u Zagrebu po centru grada gjde si mogao kupovati sve od parfema, cigareta do tehnike, bez plaćanja carine i PDV-a (ili kako se to već tada zvalo). Misliš da je Ante marković imao čarobni štapić i preko noću podignuo standard za 100%? Nije, to je bio dugoročno neodrživ eksperiment, i dobro si živio godinu dana.
 
Da, ali da li je to bilo održivo stanje? Imao sam 20 Duty free shopova u Zagrebu po centru grada gjde si mogao kupovati sve od parfema, cigareta do tehnike, bez plaćanja carine i PDV-a (ili kako se to već tada zvalo). Misliš da je Ante marković imao čarobni štapić i preko noću podignuo standard za 100%? Nije, to je bio dugoročno neodrživ eksperiment, i dobro si živio godinu dana.
Kažu da su te Duty Free komisione formirali od zaplenjene robe na granici.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top