Srbi uhapsili Božiidar Vučurevića

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

mi južnjaci

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.141
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...tereti-za-granatiranje-dubrovnika/545563.aspx

iako smo u štrajku nisam mogao odolit :)
PRIPADNICI srpskog MUP-a oko 13 sati uhitili su Božidara Vučurevića, ratnog gradonačelnika Trebinja i jednog od osnivača SDS-a. Vučurević je na graničnom prijelazu Karakaj između Zvornika i Malog Zvornika uhićen u skladu s međunarodnom tjeralicom koju je za njim izdala Hrvatska.

Kako javlja srpski Blic, Vučurević je odmah nakon uhićenja prepraćen u policijsku postaju u Malom Zvorniku. Sud u Malom Zvorniku saslušat će Vučurevića, nakon čega će biti donesena odluka o njegovom zadržavanju u pritvoru, javlja Tanjug.

Vučurevića Hrvatska tereti za bombardiranje Dubrovnika početkom devedesetih godina prošlog stoljeća, kada je bio prvi čovjek Trebinja. Vučurević je ujedno bio dugogodišnji član SDS-a i jedan od osnivača te stranke. Dubrovčani su Vučurevića najbolje zapamtili po izjavi da će nakon granatiranja "izgraditi još ljepši i stariji Dubrovnik".

nastavite bez nas :bye:
 
HAPŠENJE PO POTERNICI HRVATSKE ZBOG RATNIH ZLOČINA

Uhapšen Božidar Vučurević zbog zločina u Dubrovniku

R.J, Agencije | 04. 04. 2011. - 15:35h 18:27h |

MALI ZVORNIK - Pripadnici MUP Srbije uhapsili su danas oko 13 časova na graničnom prelazu Karakaj između Zvornika i Malog Zvornika ratnog gradonačelnika Trebinja i jednog od osnivača SDS Božidara Vučurevića.

131343_bozidar-vucurovic-01-150210-foto-d-bozic--_f.jpg



U Višem sudu u Šapcu je u toku saslušanje ratnog gradonačelnika Trebinja Božidara Vučurevića, izjavio je agenciji Beta portparol tog suda Slobodan
Velisavljević.

"Vučurević je priveden povodom međunarodne poternice. U toku je saslušanje kod dežurnog istražnog sudije nakon čcega će sudija utvrditi da li se statusno ispunjavaju uslovi za pritvor", rekao je Velisavljević.

Velisavljević je naveo da će sutra imati "detaljnije informacije o tom slučaju".

Kako saznajemo, Vučurević je uhapšen po međunarodnoj poternici Hrvatske, a odmah nakon hapšenja prevezen je u Policijsku stanicu u Malom Zvorniku.

Kako je ranije precizirano, Vučurević se prema optužnici u Hrvatskoj tereti za bombardovanje Dubrovnika početkom 90-ih godina, kada je obavljao funckiju čelnog čoveka u opštini Trebinje.

Bio je dugogodišnji član Glavnog odbora SDS i jedan od osnivača ove stranke.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/245785/Uhapsen-Bozidar-Vucurevic-zbog-zlocina-u-Dubrovniku
 
Ne znam ko je vlasnik, a vest je (valjda) agencijska. Vucurevic se sam odavno kompromitovao. Pitaj Srbe iz Trebinja. Meni je drago da se Srbija ponasa odgovorno.

Па ја колико знам ХОС-овци су бомбардовали 1992. год. Требиње дошавши из правца Дубровника из хаубица и минобацачком ватром, било је цивилних жртава и мислим да о томе постоји видео запис.
Јел неко ухапшен у Хрватској због тога, значи гађан је сам центар Требиња?
1991. год. су на подручије Требиња из правца Дубровника убацивали диверзантскотерористичке групе чији су припадници били и људи из екстремне усташке емиграције.
Не може се неко ухапсити за злочин ако му тај зочин није ни доказан, може само да буде осумњичне за злочин а не и ухапшен због злочина јер му он није ни доказан.
А за Хрватско правосуђе су чуле судије од Лондона до Сиднеја и оцениле га као пристрасним и неообјективним.
 
Poslednja izmena:
Па ја колико знам ХОС-овци су бомбардовали 1992. год. Требиње дошавши из правца Дубровника из хаубица и минобацачком ватром, било је цивилних жртава и мислим да о томе постоји видео запис.
Јел неко ухапшен у Хрватској због тога, значи гађан је сам центар Требиња?
1991. год. су на подручије Требиња из правца Дубровника убацивали диверзантскотерористичке групе чији су припадници били и људи из екстремне усташке емиграције.

Pa da neće Hrvati nekog svog da hapse :lol: ..... oni ubice dovode u Parlament ..... premijerka je kuma njihovoj deci ......
 
Poslednja izmena od moderatora:
PRIPADNICI srpskog MUP-a oko 13 sati uhitili su Božidara Vučurevića, ratnog gradonačelnika Trebinja i jednog od osnivača SDS-a. Vučurević je na graničnom prijelazu Karakaj između Zvornika i Malog Zvornika uhićen u skladu s međunarodnom tjeralicom koju je za njim izdala Hrvatska.

Kako javlja srpski Blic, Vučurević je odmah nakon uhićenja prepraćen u policijsku postaju u Malom Zvorniku. Sud u Malom Zvorniku saslušat će Vučurevića, nakon čega će biti donesena odluka o njegovom zadržavanju u pritvoru, javlja Tanjug.

Vučurevića Hrvatska tereti za bombardiranje Dubrovnika početkom devedesetih godina prošlog stoljeća, kada je bio prvi čovjek Trebinja. Vučurević je ujedno bio dugogodišnji član SDS-a i jedan od osnivača te stranke. Dubrovčani su Vučurevića najbolje zapamtili po izjavi da će nakon granatiranja "izgraditi još ljepši i stariji Dubrovnik".

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...tereti-za-granatiranje-dubrovnika/545563.aspx

iako smo u štrajku nisam mogao odolit :)



Mašala
 
Па ја колико знам ХОС-овци су бомбардовали 1992. год. Требиње дошавши из правца Дубровника из хаубица и минобацачком ватром, било је цивилних жртава и мислим да о томе постоји видео запис.
Јел неко ухапшен у Хрватској због тога, значи гађан је сам центар Требиња?
1991. год. су на подручије Требиња из правца Дубровника убацивали диверзантскотерористичке групе чији су припадници били и људи из екстремне усташке емиграције.
Не може се неко ухапсити за злочин ако му тај зочин није ни доказан, може само да буде осумњичне за злочин а не и ухапшен због злочина јер му он није ни доказан.
А за Хрватско правосуђе су чуле судије од Лондона до Сиднеја и оцениле га као пристрасним и неообјективним.

Па, није само Требиње. Ја сам био у Херцег Новом кад су усташе почеле да гађају град, па је тада морнарица почела да им је*е матер усташку, укључујући и Дубровник. А, онда се хапсе они који су одговарали на нападе.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Па ја колико знам ХОС-овци су бомбардовали 1992. год. Требиње дошавши из правца Дубровника из хаубица и минобацачком ватром, било је цивилних жртава и мислим да о томе постоји видео запис.
Јел неко ухапшен у Хрватској због тога, значи гађан је сам центар Требиња?
1991. год. су на подручије Требиња из правца Дубровника убацивали диверзантскотерористичке групе чији су припадници били и људи из екстремне усташке емиграције.
Не може се неко ухапсити за злочин ако му тај зочин није ни доказан, може само да буде осумњичне за злочин а не и ухапшен због злочина јер му он није ни доказан.
А за Хрватско правосуђе су чуле судије од Лондона до Сиднеја и оцениле га као пристрасним и неообјективним.

Svi koji su cinili zlocine treba da odovaraju. Na nama je da pocistimo svoje dvoriste.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top