Srbi u Jordanu

Serbijana

Početnik
Poruka
7
Pozdrav prijatelji!:bye:

Zadnjih nekoliko meseci stalno mi izlaze video snimci na "Ju-Tubu" iz Jordana,te Petra,Wadi Rum,Madaba i cuveni mozaik u crkvi Sv. Djordja,pa me zanima ima li nas ovde na forumu koji rade i zive tamo? Kakve je situacija,iz perspektive "domacina" a ne turiste? Jer sve to izgleda super na ekranu ali uvek bude "malcice drugacije u praksi" kao sto peva Bora Corba :whistling:

Serbijana

Početnik
Poruka
7
Ima... ja sam bio tamo u kraćoj poslovnoj poseti, a moj kolega koji je sad u BG je radio 5 godina u Ammanu. Iz njegovih priča znam da tamo ima dosta naših.
E super! Moze li malo vise "info-a" o tome? Ja razmisljam da posetim te krajeve pa bi bilo dobro da procitam nesto iz prve ruke. Jer sve nailazim na starije objave pa reko' ima li nekoga da je bio skoro ili tako nesto.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
285.989
Pozdrav prijatelji!:bye:

Zadnjih nekoliko meseci stalno mi izlaze video snimci na "Ju-Tubu" iz Jordana,te Petra,Wadi Rum,Madaba i cuveni mozaik u crkvi Sv. Djordja,pa me zanima ima li nas ovde na forumu koji rade i zive tamo? Kakve je situacija,iz perspektive "domacina" a ne turiste? Jer sve to izgleda super na ekranu ali uvek bude "malcice drugacije u praksi" kao sto peva Bora Corba :whistling:
O Jordanu mogu da kazem sve najbolje.Jordanci kao domacini su prijatni, gostoljubivi i ulazu u turizam sve vise i vise Što se tice sigurnosti ima puno onih koji obidju Jordan pocevsi od Amana tako sto dolete avionom a onda rentiraju auto ili plate taksi za obilazak.U Jordanu je veliki problem voda. U Amanu ima vode ali je tehnicka, pa se pije flaširana voda .Flašica košta 1 jordanski dinar.Van vecih gradova zivot je teži. Akaba je njihova jedina pomorska luka.Njihov najveci problem su izbeglice..Ima sa ovih naših krajeva ljudi tamo ali nisam primetila da ih ima puno ali znam da mnogi jordanci rade dva posla

Što se tice obilaska Jordana ima tema na Putovanjima ako te zanima
https://forum.krstarica.com/threads/kraljevina-jordan.955931/

Serbijana

Početnik
Poruka
7
O Jordanu mogu da kazem sve najbolje.Jordanci kao domacini su prijatni, gostoljubivi i ulazu u turizam sve vise i vise Što se tice sigurnosti ima puno onih koji obidju Jordan pocevsi od Amana tako sto dolete avionom a onda rentiraju auto ili plate taksi za obilazak.U Jordanu je veliki problem voda. U Amanu ima vode ali je tehnicka, pa se pije flaširana voda .Flašica košta 1 jordanski dinar.Van vecih gradova zivot je teži. Akaba je njihova jedina pomorska luka.Njihov najveci problem su izbeglice..Ima sa ovih naših krajeva ljudi tamo ali nisam primetila da ih ima puno ali znam da mnogi jordanci rade dva posla

Što se tice obilaska Jordana ima tema na Putovanjima ako te zanima
https://forum.krstarica.com/threads/kraljevina-jordan.955931/
Hvala na odgovoru,pogledala sam tvoj post o Jordanu,detaljno si opisala sve, ni "Wikipedija" ti nije ravna! Sada sam jos vise zainteresovana za putesestvije.:)

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.