Borna
Aktivan član
- Poruka
- 1.778
Skoro se nisam onesvijestio. Novi broj Globusa, a i danas u 24 sata je objavljena ekskluzivna vijest o ovome što piše u naslovu. Sutra ili najkasnije prekosutra će biti stavljeno ne portale, jer još je svježe, i naravno link odmah stiže.
Koliko sam uspio pročitati, hrvatski Srbi pravoslavne vjeroispovijesti smatraju da je SRAMOTNO (?!!!!!) da se na glavnom zagrebačkom trgu okupilo svega 20-30 tisuća ljudi kako bi odali počast najvećem hrvatskom vojskovođi.
Pročitao sam tekstove valjda 10 puta prenijti ću dio koji sam zapamtio, a naknadno čim se stavi staviti ću link.
Nakon objave presude Gotovini, počeli su se javljati hrvatski Srbi ministarstvu pravosuđa, da stupe u kontakt sa odvjetničkim timom Ante Gotovine i da im se da prilika da konačno (jer im je ranije bilo uskraćeno) daju svoje iskaze koji se mogu koristiti.
Zvijezda cijele priče je izvjesni "Stevo Srbin" koji je bio visokorangirani pripadnik I.udarne gardijske brigade "Tigrovi" , koji je poginuo u nekoj zabiti koja se zove "Nova Varoš" u istočnoj Slavoniji tijekom napada "II.og banjalučkog korpusa" , a bio je pobočnik Ante Gotovine. Pravoslavac. To je zapravo prva slika gdje je Ante ikad slikan a pored njega stoji neki Nemanja X , prezime stvarno nisam zapamtio jako je dugačko, uglavnom piše da su ga zvali Stevo Srbine. Uglavnom , ne znam zašto Stevo, ali Stevo je tamo poginuo, i Gotovina je osobno krenuo u izvlačenje njegova tijela , i naredio pokop po pravoslavnom običaju. Kako se navodi u tekstu često se šalio i rekao je da kad patrolira sa njime i sa nekim isto srbinom "Mahakanovićem" , da uvijek mora "nositi pištolj" . Dotični Stevo Srbin je naknadno odlikovan redom kneza Domagoja , treće najviše odlikovanje koje se može dobiti u Hrvatskoj.
Tragom tog Steve Srbina, nakon objave presude Gotovini, kako pišu novine javilo se oko 700 pripadnika Zbora Narodne Garde, specijalne policije MUP-a, 1,2 i 4-e gardijske brigade koji su srpske nacionalnosti i pravoslavne vjerosiposvijesti koji žele iznijeti pred Haaškim sudom svoje OSOBNO iskustvo u vezi generala Gotovine.
Na kraju teksta se iznosi ideja da Srbi , hrvatski branitelji Domovinskog rata žele osnovati udrugu , i sad ovaj dio sam zapamtio citiram "kojom će se zaštiti sve građene hrvatske od pisanja povijesnih neistina kreatora agresije na Hrvatsku". Velik dio njih, u ime ispravnog prenošenja teksta, smatra Franju Tuđmana "problematičnim" ali bezuvjetno stoje uz Antu Gotovinu.
Zanimljiv je podatak da od ovih 700 koji su se javili kako piše, 80 posto njih ima odlikovanje od 5-og pa čak do 2-reda , na temelju zasluge za obranu HRvatske.
Navodi se poziv da svi "građani Hrvatske srpske nacionalnosti se udruže i održe prosvjed na središnjem zagrebačkom trgu , i da svima pokažu da je Hrvatska oduvijek bila zemlja svih građana, i opet citiram : da nisu "SVI SRBI ČETNICI".
Svi potpisani izlaze sa imenima i prezimenima, nacionalnom i vjerskom orijentacijom, u nadi da njihov potez neće biti "pogrešno shvaćen" od nacionalističkih snaga.
ČIM IZAĐE LINK, MJESTO, ADRESA, JA STAVLJEM. MAJKE MI OVAKO PIŠE.
Eto, i sad za moje Hrvate, zar nije SRAMOTA da Srbi dižu prosvjed radi Gotovine, a mi silni patrioti ne možemo skupiti ni 100 hiljada ljudi na Trgu. Onaj manijak Nikolić na drogama priče nebuloze, priča o caru Lazaru i napali još 100 hiljada nadrogiranih i dođu. A mi koji imamo vrijednosti koje treba štititi, štite oni koji čak ni po krvi nisu Hrvati.
Hrvatska , srami se. Neka ovi Srbi budu primjer što znači voljeti svoju zemlju.
Koliko sam uspio pročitati, hrvatski Srbi pravoslavne vjeroispovijesti smatraju da je SRAMOTNO (?!!!!!) da se na glavnom zagrebačkom trgu okupilo svega 20-30 tisuća ljudi kako bi odali počast najvećem hrvatskom vojskovođi.
Pročitao sam tekstove valjda 10 puta prenijti ću dio koji sam zapamtio, a naknadno čim se stavi staviti ću link.
Nakon objave presude Gotovini, počeli su se javljati hrvatski Srbi ministarstvu pravosuđa, da stupe u kontakt sa odvjetničkim timom Ante Gotovine i da im se da prilika da konačno (jer im je ranije bilo uskraćeno) daju svoje iskaze koji se mogu koristiti.
Zvijezda cijele priče je izvjesni "Stevo Srbin" koji je bio visokorangirani pripadnik I.udarne gardijske brigade "Tigrovi" , koji je poginuo u nekoj zabiti koja se zove "Nova Varoš" u istočnoj Slavoniji tijekom napada "II.og banjalučkog korpusa" , a bio je pobočnik Ante Gotovine. Pravoslavac. To je zapravo prva slika gdje je Ante ikad slikan a pored njega stoji neki Nemanja X , prezime stvarno nisam zapamtio jako je dugačko, uglavnom piše da su ga zvali Stevo Srbine. Uglavnom , ne znam zašto Stevo, ali Stevo je tamo poginuo, i Gotovina je osobno krenuo u izvlačenje njegova tijela , i naredio pokop po pravoslavnom običaju. Kako se navodi u tekstu često se šalio i rekao je da kad patrolira sa njime i sa nekim isto srbinom "Mahakanovićem" , da uvijek mora "nositi pištolj" . Dotični Stevo Srbin je naknadno odlikovan redom kneza Domagoja , treće najviše odlikovanje koje se može dobiti u Hrvatskoj.
Tragom tog Steve Srbina, nakon objave presude Gotovini, kako pišu novine javilo se oko 700 pripadnika Zbora Narodne Garde, specijalne policije MUP-a, 1,2 i 4-e gardijske brigade koji su srpske nacionalnosti i pravoslavne vjerosiposvijesti koji žele iznijeti pred Haaškim sudom svoje OSOBNO iskustvo u vezi generala Gotovine.
Na kraju teksta se iznosi ideja da Srbi , hrvatski branitelji Domovinskog rata žele osnovati udrugu , i sad ovaj dio sam zapamtio citiram "kojom će se zaštiti sve građene hrvatske od pisanja povijesnih neistina kreatora agresije na Hrvatsku". Velik dio njih, u ime ispravnog prenošenja teksta, smatra Franju Tuđmana "problematičnim" ali bezuvjetno stoje uz Antu Gotovinu.
Zanimljiv je podatak da od ovih 700 koji su se javili kako piše, 80 posto njih ima odlikovanje od 5-og pa čak do 2-reda , na temelju zasluge za obranu HRvatske.
Navodi se poziv da svi "građani Hrvatske srpske nacionalnosti se udruže i održe prosvjed na središnjem zagrebačkom trgu , i da svima pokažu da je Hrvatska oduvijek bila zemlja svih građana, i opet citiram : da nisu "SVI SRBI ČETNICI".
Svi potpisani izlaze sa imenima i prezimenima, nacionalnom i vjerskom orijentacijom, u nadi da njihov potez neće biti "pogrešno shvaćen" od nacionalističkih snaga.
ČIM IZAĐE LINK, MJESTO, ADRESA, JA STAVLJEM. MAJKE MI OVAKO PIŠE.
Eto, i sad za moje Hrvate, zar nije SRAMOTA da Srbi dižu prosvjed radi Gotovine, a mi silni patrioti ne možemo skupiti ni 100 hiljada ljudi na Trgu. Onaj manijak Nikolić na drogama priče nebuloze, priča o caru Lazaru i napali još 100 hiljada nadrogiranih i dođu. A mi koji imamo vrijednosti koje treba štititi, štite oni koji čak ni po krvi nisu Hrvati.
Hrvatska , srami se. Neka ovi Srbi budu primjer što znači voljeti svoju zemlju.
Poslednja izmena:



