Срби у Бугарској народ који не постоји !

Зашто смо их оставили ?

Недавно упознам човека из Бугарске онако изгледом другачији , понашањем другачији од типичних Бугара ..светле пути , очију , има неко префињено држање и започнемо разговор , каже он мени :"ја сам Србин из Бугарске" ..

Србин из Бугарске , била сам изненађена , зар таквих има у Бугарској како до сада нисмо чули ништа о њима ?

Да , каже човек , ми смо Срби заборављени народ у Бугарској , презимена су нам променили , забрањено нам је генерацијама да говоримо српски , забрањено нам окупљање
формирање заједница ..Научили смо да живимо у Бугарској као сенке , да се сакријемо и покажемо на трен када је за то време

Нико са нама не контактира , заборављени смо још од 1878 године , ми Срби из Бугарске смо уписани у списе као народ који не постоји у Бугарској.

Како је то могуће ,упитах себе и онда схватих да заиста нигде никада нисам чула ништа о Србима у Бугарској , чула сам о Бугарим у Србији али о Србима у Бугарској ни реч.

Где су још , колико их има , да ли им треба помоћ ?

Зашто су уписани као народ који не постоји у Бугарској?

ауторска тема

Ako hoćeš da bidnemo skupa moremo napravit OC :)
 
Зашто смо их оставили ?

Недавно упознам човека из Бугарске онако изгледом другачији , понашањем другачији од типичних Бугара ..светле пути , очију , има неко префињено држање и започнемо разговор , каже он мени :"ја сам Србин из Бугарске" ..

Србин из Бугарске , била сам изненађена , зар таквих има у Бугарској како до сада нисмо чули ништа о њима ?

Да , каже човек , ми смо Срби заборављени народ у Бугарској , презимена су нам променили , забрањено нам је генерацијама да говоримо српски , забрањено нам окупљање
формирање заједница ..Научили смо да живимо у Бугарској као сенке , да се сакријемо и покажемо на трен када је за то време

Нико са нама не контактира , заборављени смо још од 1878 године , ми Срби из Бугарске смо уписани у списе као народ који не постоји у Бугарској.

Како је то могуће ,упитах себе и онда схватих да заиста нигде никада нисам чула ништа о Србима у Бугарској , чула сам о Бугарим у Србији али о Србима у Бугарској ни реч.

Где су још , колико их има , да ли им треба помоћ ?

Зашто су уписани као народ који не постоји у Бугарској?

ауторска тема
Hahaha :hahaha:
 
Зашто смо их оставили ?

Недавно упознам човека из Бугарске онако изгледом другачији , понашањем другачији од типичних Бугара ..светле пути , очију , има неко префињено држање и започнемо разговор , каже он мени :"ја сам Србин из Бугарске" ..

Србин из Бугарске , била сам изненађена , зар таквих има у Бугарској како до сада нисмо чули ништа о њима ?

Да , каже човек , ми смо Срби заборављени народ у Бугарској , презимена су нам променили , забрањено нам је генерацијама да говоримо српски , забрањено нам окупљање
формирање заједница ..Научили смо да живимо у Бугарској као сенке , да се сакријемо и покажемо на трен када је за то време

Нико са нама не контактира , заборављени смо још од 1878 године , ми Срби из Бугарске смо уписани у списе као народ који не постоји у Бугарској.

Како је то могуће ,упитах себе и онда схватих да заиста нигде никада нисам чула ништа о Србима у Бугарској , чула сам о Бугарим у Србији али о Србима у Бугарској ни реч.

Где су још , колико их има , да ли им треба помоћ ?

Зашто су уписани као народ који не постоји у Бугарској?

ауторска тема

Где си ти могла да упознаш Србина из Бугарске?

У каквој ситуацији си га упознала?

Мсм..реално...тамо где се ти налазиш, могла си да упознаш, не само Србина из Бугарске већ и Наполеона лично.
 
Зашто смо их оставили ?

Недавно упознам човека из Бугарске онако изгледом другачији , понашањем другачији од типичних Бугара ..светле пути , очију , има неко префињено држање и започнемо разговор , каже он мени :"ја сам Србин из Бугарске" ..

Србин из Бугарске , била сам изненађена , зар таквих има у Бугарској како до сада нисмо чули ништа о њима ?

Да , каже човек , ми смо Срби заборављени народ у Бугарској , презимена су нам променили , забрањено нам је генерацијама да говоримо српски , забрањено нам окупљање
формирање заједница ..Научили смо да живимо у Бугарској као сенке , да се сакријемо и покажемо на трен када је за то време

Нико са нама не контактира , заборављени смо још од 1878 године , ми Срби из Бугарске смо уписани у списе као народ који не постоји у Бугарској.

Како је то могуће ,упитах себе и онда схватих да заиста нигде никада нисам чула ништа о Србима у Бугарској , чула сам о Бугарим у Србији али о Србима у Бугарској ни реч.

Где су још , колико их има , да ли им треба помоћ ?

Зашто су уписани као народ који не постоји у Бугарској?

ауторска тема
sto si se ti okomila na te bugare? Srbija ima dosta problema i bez njih.
Il ti vise odgovara da skreces nasu paznju sa zapada na istok?
 
Шопска салата је екстра!

да, а сад замисли да се зове булгарска салата....:sad2:


Шопи су етнографска група која се већином осећа делом бугарског народа а мањим делом као што је то рецимо слиучај у Пироту за део српског народа.
као и ''македонци'', али то не значи да нису (били) Срби

Бугари су намерно изабрали Софију за главни град, на крају земље, баш да појачају бугаризацију тог краја који је пре стотинак година сигурно био просрпски.

да, у већем делу западне булгарске је булгаризовани српски народ

u Bugarskoj, ali nema autohtono srpsko stanovništvo.
већина булгарских словена су српског порекла
 
Poslednja izmena:
да, а сад замисли да се зове булгарска салата....:sad2:



као и ''македонци'', али то не значи да нису (били) Срби



да, у већем делу западне булгарске је булгаризовани српски народ


већина булгарских словена су српског порекла
1.Bugarska salata.
Bugarska salata 2

Šopska salata je prvi put proizvedena za restoransku upotrebu 1956.godine. Kuvari bugarske državne turističke kompanije "Balkanturist" su je prvi put spremili te godine i stavili u jelovnik pod nazivom šopska salata po etnografskoj regiji u Bugarskoj u restoranu "Černomorec" u bugarskom letovalištu sv.Konstantin i Jelena. Od tada se recept širi i na okolne države Srbiju, Makedoniju, Rumuniju i Grčku. U Rumuniji se ta salata ne zove šopska već se zove bugarska salata (salată bulgărească) po državi iz koje je preuzet recept.

2.Ali ni ne znači da su bili Srbi a da nisu Bugari

3.U većem delu zapadne Bugarske vekovima žive Bugari i nikada se nisu osećali Srbima.

4.Svi Sloveni koji su se utopili u modernu bugarsku naciju nikada za sebe nisu govorili niti su mislili da su Srbi.
 
Бугари су мајстори да хомогенизују нацију. Тамо живе само Бугари, можда има нешто цигана (јер то неће да присвајају) и то је то. Није било тако давно кад су Турци тражили статус мањине и добили ногу у дупе: Ил се исели у Турску ил си Бугарин.
Дакле, тачно. Нема Срби во Блгарска.
 
U današnjim granicama Bugarske nikada nije bilo neko kopmaktno naselje naseljeno autohtonim narodom koji je za sebe mislio ili se osećao Srbima. Srba trgovaca, zanatlija, ili nekih drugih je bilo. Ali oni su zbog posla ili nekih drugih ličnih razloga dolazili za vreme Turske ili kasnije u Bugarsku tamo ostajali i vremenom se asimilovali. Neki od njih ili njihovih predaka postali i poznati po svom delovanju. Jedan od njih je i Đorđe Miletić. On je bio rođeni brat Svetozara Miletića poznatog borca za prava Srba u Austrougarskoj. Đorđe Miletić je poznati bugarski prosvetni radnik i borac za crkvenu i nacionalnu nezavisnost makedonskih Bugara. Hapšen je i maltretiran od strane Turaka.
Njegov sin Ljubomir Miletić je poznati bugarski naučni radnik i istoričar. Jedan od osnivača Makedonskog naučnog instituta u Sofiji. Pisac je knjige Makedonski bugari.
250px-La_Macedoine_Bulgare.JPG

Ploča na njegovoj kući u Sofiji
220px-Lyubomir-Miletich-plaque.jpg


Drugi sin Đorđa Miletića je bio Svetozar Miletić. Dobio je ime po poznatom stricu. Bio je bugarski oficir major i učesnik u balkanskom ratu. Gine 1913. godine u bici sa Turcima.

Nakon svađe Tita i Staljina mnogi Srbi beže u Bugarsku. Jedan od potomaka tih izbeglica iz Užica je među najpoznatijim bugarskim glumcima Đoko Rosić.

 
Бугари су мајстори да хомогенизују нацију. Тамо живе само Бугари, можда има нешто цигана (јер то неће да присвајају) и то је то. Није било тако давно кад су Турци тражили статус мањине и добили ногу у дупе: Ил се исели у Турску ил си Бугарин.
Дакле, тачно. Нема Срби во Блгарска.
Nije ovo tačno. Svi imaju pravo da se izjasne na popisu kako ko hoće. Turaka po poslednjem popisu ima oko 10%.
 

Back
Top