Srbi sve više biraju Bugarsku za letovanje

Normalniji su od Srba u svakom slučaju.
Ponašanje i kultura su im ipak na boljem nivou. Nzm da li je zbog EU i kazni ili zbog turista,...to što se kao narodi ne simpatišemo međusobno, ne menja stvari.

Kako kome, mislim da ne mogu biti drastično drugačiji, samo što ti tamo kad odeš odeš kao turista u mesto i hotel koji živi od toga, dok se ovde krećeš među svakodnevnom "rajom". I ovde uđi u hotel pa ćeš da vidiš ponašanje i kulturu.

Čak i to što vidiš ljudi po šetalištima, pitanje je koliko su Bugari.

To je ono što sam zaključio na svakom putovanju, gde god odeš sve ti je super, ali to je samo zato što si ti tamo turista, tamo nemaš obaveze, tamo nema problema, sve je podređeno uživanju i razgledanju.

Kako kome, mislim da ne mogu biti drastično drugačiji, samo što ti tamo kad odeš odeš kao turista u mesto i hotel koji živi od toga, dok se ovde krećeš među svakodnevnom "rajom". I ovde uđi u hotel pa ćeš da vidiš ponašanje i kulturu.

Čak i to što vidiš ljudi po šetalištima, pitanje je koliko su Bugari.

To je ono što sam zaključio na svakom putovanju, gde god odeš sve ti je super, ali to je samo zato što si ti tamo turista, tamo nemaš obaveze, tamo nema problema, sve je podređeno uživanju i razgledanju.
To stoji.
Voze el.automobile, ne trube i ne deru se u saobraćaju,...nemaju kompleks veličine kao BG, u odnosu na ostatak Srbije. I ni jedan bačen papirić, niti đubre po ulicama. Uređene pešačke staze svuda. Sve u svemu,...bolji su!
Mda,...drago mi je da se i u pojedinim mestima u Srbiji, stvari ipak okreću na bolje. Srbija jeste mala zemlja i nema more, ali je prelepa! Ne fali mnogo, ali to što fali, ...drugima (posebno) turistima bode oči.

To stoji.
Voze el.automobile, ne trube i ne deru se u saobraćaju,...nemaju kompleks veličine kao BG, u odnosu na ostatak Srbije. I ni jedan bačen papirić, niti đubre po ulicama. Uređene pešačke staze svuda. Sve u svemu,...bolji su!
Mda,...drago mi je da se i u pojedinim mestima u Srbiji, stvari ipak okreću na bolje. Srbija jeste mala zemlja i nema more, ali je prelepa! Ne fali mnogo, ali to što fali, ...drugima (posebno) turistima bode oči.

Iskreno, ne znam puno jer nisam bio tamo, ali sam prilicno siguran da ne mogu da se porede sa Grckom ili nekom dobrom destinacijom. Cak ne verujem da mogu da se porede i sa Istrom ili bilo cim lepim. Ali verujem da imas prijatna iskustva i to je skroz ok.

Iskreno, ne znam puno jer nisam bio tamo, ali sam prilicno siguran da ne mogu da se porede sa Grckom ili nekom dobrom destinacijom. Cak ne verujem da mogu da se porede i sa Istrom ili bilo cim lepim. Ali verujem da imas prijatna iskustva i to je skroz ok.
To ti svi kažu da je voda u Crnom moru manje slana i hladnija. Ali Bugarska ima jednu znatnu prednost nad Grčkom, a to je bolja higijena, Grcima je higijena slaba strana, hrana je tu negde ali možda je najznačajnije da u bugarskim letovalištima ima mnogo više infrastrukture, to su velika letovališta naseljena tokom cele godine, dok su u Grčkoj sva letovališta zapravo mala sela sa jednim marketom i dve ulice. U Nesebaru se prosto izgubiš među hotelima i izlozima dok npr. Paraliju prođeš uzduž i popreko za 10 minuta.

To ti svi kažu da je voda u Crnom moru manje slana i hladnija. Ali Bugarska ima jednu znatnu prednost nad Grčkom, a to je bolja higijena, Grcima je higijena slaba strana, hrana je tu negde ali možda je najznačajnije da u bugarskim letovalištima ima mnogo više infrastrukture, to su velika letovališta naseljena tokom cele godine, dok su u Grčkoj sva letovališta zapravo mala sela sa jednim marketom i dve ulice. U Nesebaru se prosto izgubiš među hotelima i izlozima dok npr. Paraliju prođeš uzduž i popreko za 10 minuta.

Licno nikad nisam imao problem sa higijenom u Grckoj. A sto se tice letovanja, meni je prioritet i broj jedan plaza, hrana, more. Ako je plaza losa, ne zanimaju me izlozi, nisam otisao u Milano u soping, nisam otisao da razgledam mnogo, hocu lep miris, hocu pescanu lepu plazu, hocu tirkizno more, nasmejane ljude, dobru hranu i voce. Mene to radi.

Hrana u Turskoj je užas. Poslednjih godina je sve jako niskog kvaliteta, više ni sokovi nisu dobri iako je Turska oko 2010. imala najbolje sokove po meni. Prošle godine je sve bilo loše, a veoma skupo.

Kušadasi je hladno mesto. Odnos cena kvalitet je katastrofalan. Turska je previše skupa, a ni približno dobra kao npr. Grčka
Turska jeste svake godine sve skuplja, ali je odnos cene/kvaliteta po mom misljenju jako dobar.
u Grckoj resort od 5* kosta duplo vise nego u Turskoj, a da li je duplo bolji... tesko!
Grcka je OK za low-budget letovanje, da ides kolima/busom, privatni smestaj, hranu sam da spremas ili evtl. po jeftinim restoranima da se hranis i da prodjes jefitno. ako hoces hotel, komfor, allicl. a da je opet koliko-toliko plativo onda Turska bez konkurencije.

Turska jeste svake godine sve skuplja, ali je odnos cene/kvaliteta po mom misljenju jako dobar.
Jako nizak. Bačene pare. Hrana u restoranima u Istanbulu je bezukusna kao papir i generalno turska kuhinja ne može da priđe srpskoj, bugarskoj, balkanskoj uopšteno. To je mišljenje i Rusa koji dolaze u Srbiju. Od nekih sam lično čuo da su šokirani koliko je u Turskoj loša hrana, a u Srbiji bolje i kvalitetnije.
u Grckoj resort od 5* kosta duplo vise nego u Turskoj, a da li je duplo bolji... tesko!.
Jeste. Grčka ima prijatnije more, bolju i ukusniju hranu, restorani mirišu na sve strane, sve je kvalitetno i na visokom nivou. Ne spopadaju te prevaranti sa parfemima i čarapama na ulici da kupiš kao u Turskoj.

Nesto me ne privlaci Crno more. Da li je neko bio i ima iskustva ?
Ja sam bila jednom prije nekoliko godina.
I meni je dovoljno,ne bih vise tamo.Bila sam u Suncevom Bregu i Nesebaru.
Mislim,kad pogledam u globalu,nije mi bilo lose...ali jednostavno nemam utisak da sam bila na moru.
Pozitivne strane su bile:grad je cist,planski gradjen sa hotelima,koji su dobri,sa bazenima,restoranima,buticima itd.,ima dosta zabave za turiste,nije dosadno,tada je bilo bas totalno jeftino,dobra je i hrana...plaze su ciste,prostrane i lijepe sa sitnim saharskim pijeskom...
E,sad ono negativno...more uglavnom nije bilo za kupanje,od deset dana koliko smo bili,sedam je bila crvena zastavica,iz ne znam kojih razloga,jer nisu bili veliki talasi.
Takodje,u moru su bile ogromne meduze...ne one male,jadranske,nego neke bas velike.
Onda,ambijent bez icega mediteranskog,palmi,borova,rastinja...pogled na kukuruz...
Uglavnom,ima i boljih mjesta,ali nije sad nesto ni ocajno...zavisi ko sta voli.
Mi smo bili u jeftinijem hotelu koji je bas bio los jer je bio stari socijalisticki,hrana nikakva,sjecam se da nisu znali ni paradajz narezati kako treba i da je dorucak bio nejestiv.
Ali je zato imao dobru poziciju,a restorani su,kao sto rekoh,tada bili izrazito jeftini.
Vjerovatno je sada mnogo bolje,ali mislim da je to ljetovaliste uglavnom za mlade kojima su vise bitni izlasci,diskoteke,nego plaze.

Poslednja izmena:

Back