Srbi sve više biraju Bugarsku za letovanje

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
345.350
Clip_5crno more.jpg

Ovogodišnje cene letnjih aranžmana u regionu drastično se razlikuju, tako da ono što u Bugarskoj košta oko 300 evra,
u Crnoj Gori je duplo skuplje, dok je u Hrvatskoj čak tri puta veća cena za isti aranžman.

Turisti iz Srbije kao svoju letnju destinaciju uglavnom biraju Grčku, Crnu Goru i Egipat, međutim, ove godine zabeležen je porast interesovanja za letovanjem u Bugarskoj.
Mnogi turisti kao manu letovanja u Bugarskoj navode Crno more, koje nije idealno za kupanje kao što je to Egej ili Jadran, međutim, kvalitet smeštajnih kapaciteta i usluga na neki način nadoknađuju taj nedostatak, i naravno - cene.
Jedna od glavnih tema poslednjih dana sprskih turista svkako su cene u Grčkoj, Hrvatskoj i Crnoj Gori,
i večita nedoumica, "koja od ovih destinacija je najjeftinija"? (piše b92)

Nesto me ne privlaci Crno more. Da li je neko bio i ima iskustva ?
Трећину својих летовања сам остварио у Грчкој, трећину у Црној Гори и трећину у Бугарској (Сунчев брег углавном) (плус, по нека Турска, Охрид..)

Увек ми је најбољи провод био у Сунчевом брегу.

Ne bih ni išla, samo me zanima kakvo je more i da li je necemu
Bila sam par puta (doživela sam brodolom na krstarenju brodom).😁
More je kao jezero,...hladnija voda, puno trava i rastinja. Veći talasi i česte bure ( crne zastave, kad brodovi ne plove i zabranjeno kupanje). Od sredine avgusta pa nadalje, nije ni preporučljivo ići.
Inače,...jako lepih Hotela sa bazenima, najbolja all inclusive usluga za manje para. Puno sadržaja za decu, takođe.
Ako ne ideš striktno zbog mora, onda preporučujem. Odličan noćni provod, krstarenja nisu skupa, hrana je extra i jako puno lepih gradova. Albena je odličan izbor (malo skuplja varijanta, doduše).
Sozopol (jako lep grad, posebno Stari deo grada) i Sunčev breg ( super plaže i odlični hoteli sa bazenima).

Poslednja izmena:
Трећину својих летовања сам остварио у Грчкој, трећину у Црној Гори и трећину у Бугарској (Сунчев брег углавном) (плус, по нека Турска, Охрид..)

Увек ми је најбољи провод био у Сунчевом брегу.
da, početkom 2000-tih je bila ludnica tamo. bugarska je bila top destinacija za provod za male pare. bili su super klubovi-diskoteke u Sunčevom Bregu i Nesebru. tekila je koštala 0,5 tih njihovih para, tj. 0,25€ 😆 i bilo je puuuuno riba... mislim ne u moru, nego na kopnu. Bugarke su bile uglavnom male zdepaste, nikakve, al je zato cela južna pruga tih godina bila u Bugarskoj, naših i makedonki kol'ko ' oćeš.
more... *ebem ga, ne sećam se, nismo tih godina išli zbog kupanja u moru ;) ne sećam se ali ni da je bilo nešto posebno prljavo ili da su bili nešto ogromni talasi ili morske struje i sl. šta su sve ovde ljudi pisali. rekao bih slično kao u CG ili na severu Grčke.
ja sam tad išao sa društvom, bio nam je bitan provod i ženske i to je bila najbolja low-budget destinacija.
za hotele tad nisam imao para i nije me ni interesovalo... ali gledao sam nedavno resorte, otprilike su negde u rangu cena sa Egiptom/Turskom (u putovanje iz Nemačke). za četvoročlanu porodicu sa letom oko 4 soma u top-hotelima. možda bi išao nekad ponovo u Bugarsk u neki od tih resorta, nisam o tome razmišljao, ali definitivno ako je iz Srbije slična cena kao GR/CG preporučio bih svakom da ode i vidi da li mu se sviđa...

Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 1577180

Ovogodišnje cene letnjih aranžmana u regionu drastično se razlikuju, tako da ono što u Bugarskoj košta oko 300 evra,
u Crnoj Gori je duplo skuplje, dok je u Hrvatskoj čak tri puta veća cena za isti aranžman.

Turisti iz Srbije kao svoju letnju destinaciju uglavnom biraju Grčku, Crnu Goru i Egipat, međutim, ove godine zabeležen je porast interesovanja za letovanjem u Bugarskoj.
Mnogi turisti kao manu letovanja u Bugarskoj navode Crno more, koje nije idealno za kupanje kao što je to Egej ili Jadran, međutim, kvalitet smeštajnih kapaciteta i usluga na neki način nadoknađuju taj nedostatak, i naravno - cene.
Jedna od glavnih tema poslednjih dana sprskih turista svkako su cene u Grčkoj, Hrvatskoj i Crnoj Gori,
i večita nedoumica, "koja od ovih destinacija je najjeftinija"? (piše b92)

Био од Варне до Китена.....

Bila sam 2006. I 2007. u Bugarskoj. Sunčev breg.
Bilo je odlično.
Jer bitno je s kim ideš a ne gde.
More je toplo, veliki talasi, hrana povoljna,...
Kad bih birala, izbor bi uvek bio Grčka
Kad sam ja bio par godina pre toga voda je bila ledena a takasi ogromni, plus morske struje koje ne bi bile mnogo prijatne za slabe plivače.

Kog uhvati struja i ponese ka pučini plivati ka obali strogo ukoso, ne baš skroz paralelno sa obalom, pa će se polako izaći iz glavne struje i počneš da se približavaš kopnu, nikako ne pokušavati pravo ka obali, samo se gubi snaga a struja te nosi sve dalje, i bez paničenja, more to ne prašta…

Back