jomini®
Elita
- Poruka
- 16.801
http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/128449/Srbi-prodali-Albancima-Kosovo-Polje
Služba je služba, a družba je družba.
Uzeti lovu od šiptara, a onda Norway via Serbia. Ili Deutscheland via Serbia.
Odbrana, pa ni Serbia nisu u opciji za Srbe s Kosova. I kako ih je sve manje, naravno da će se oni ludaci tamo osiliti...
Nema preciznih podataka o tome koliko na Kosmetu ima srpske zemlje, koliko se prodaje, i po kojoj ceni. Razlozi tome su, najverovatnije, što ni Srbi, kao prodavci, ni Albanci, kao kupci, ne žele da njihove transakcije budu javne, kao i da, koliko je to moguće, izbegnu plaćanje poreza.
"Kosmet je od 1999. napustilo 260.000 Srba, a ostalo ih je oko 130.000. Blizu 58 odsto ukupne katastarske imovine na KiM pripada Srbiji. Od toga, 27 odsto imovine je u privatnom vlasništvu Srba. Problem je što uslova za povratak Srba u mnoge sredine nema, pa uzurpiranu srpsku imovinu koriste Albanci - ili je kupuju u bescenje tamo gde mogu, ili je plaćaju papreno tamo gde smatraju da treba razbiti srpski korpus", kaže Popović.
Podaci Dragana Velića, predsednika SNV centralnog Kosova, nešto su drugačiji. On kaže da je do 2005. godine 37 odsto ukupne nepokretne imovine na KiM bilo u privatnom vlasništvu Srba. Sa državnim vlasništvom, to je iznosilo 70 odsto od ukupno 10.800 kvadratnih kilometara teritorije južne srpske pokrajine.
"Albanci danas Srbima nude i po 8.000 evra za ar zemlje duž saobraćajnica, saobraćajnih čvorišta i pojedinih gradova. Kraj puta Priština - Skoplje prodati su čitavo naselje Veternik i ogroman deo Čaglavice. Prodata je i srpska imovina kraj magistralnog puta Priština - Peć i Priština - Niš, a celo Kosovo Polje sada je albansko!", kaže Velić.
Očigledno je, dakle, da je samo u poslednjih pet godina privatno vlasništvo Srba nad nepokretnostima opalo sa 37 na 27 odsto i da bi, ako se taj trend nastavi, za desetak godina Srbi postali manjinski vlasnici zemlje na Kosmetu.
Služba je služba, a družba je družba.
Uzeti lovu od šiptara, a onda Norway via Serbia. Ili Deutscheland via Serbia.
Odbrana, pa ni Serbia nisu u opciji za Srbe s Kosova. I kako ih je sve manje, naravno da će se oni ludaci tamo osiliti...
Pa i mi bismo, samo da možemo, zar ne?





