Quantcast

: Srbi ne rade dovoljno

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.544
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=03&dd=02&nav_id=496213
Kostić: Srbi ne rade dovoljno
Kopaonik -- "Srbi ne rade dovoljno. Treba mnogo više rada, a manje priče o platama", kaže Miodrag Kostić, vlasnik MK grupe i domaćin takozvanog srpskog Davosa.
"Ovde se misli da treba da rastu plate sa što manje rada, a u stvari je obrnuto. Mnogo, mnogo više treba da se radi u Srbiji... Mi imamo perspektivu jer smo visoko obrazovan narod, ali moramo da budemo mnogo vredniji”, dodaje Kostić.

Prvi čovek MK grupe kaže da je njegova firma izašla iz krize zbog velikog rada, a ne pravljenjem planova. Prema njegovim rečima, stalno se priča da treba da se više radi, ali to uvek izostaje.

Kostić kaže da je presudno da privreda i čelnici države što više komuniciraju. "Postoji stara izreka da kada vidite tri Srbina čujete pet mišljenja. Ali ja mislim da je razgovor neophodan kako bi se čuli, uvažili i rešavali uzajamni problemi. Dobro je da se može čuti kako pametni ljudi iz sveta privrede vide izlazak iz krize, što bi na neki način moglo da bude obavezujuće za kreatore ekonomske i monetarne politike", navodi on.

On dodaje da se "mora imati na umu da je ovo najveća kriza u poslednjih 100 godina. Ne mislim da postoji univerzalno rešenje, pre postoji rešenje za svaku državu pojedinačno. Mi nemamo iste probleme kao što imaju Mađarska ili Slovačka, ali možemo da izvučemo nešto pozitivno iz njihovog iskustva".

"Ja sam danas prvi put čuo da Slovačka ima izvoz 50 milijardi evra. A Slovačka nije Rusija. To je jedna mala zemlja koja je bila u velikim problemima. Pre dvadesetak godina je bila iza nas, a pogledajte gde je sada", kaže Kostić.
Miodrag Kostić tvrdi da je naš narod izuzetno kreativan, samo ga treba podstaći. "To se vidi gde god da odemo. Svi kažu mala zemlja, a prvaci u košarci, tenisu... Znači, mi smo jedan preduzimljiv narod i bog nas je time obdario. Ono što nam fali su bolja organizacija i disciplina. Na tome mora da bude akcenat jer ja lično mislim da mi preduzetnički duh imamo, ali se bojim da nismo najbolje organizovani", naglašava on.

On navodi da "imamo hiljade preduzeća koja još nisu privatizovana, koja tavore, imaju neke kobajagi zaposlene radnike. Kako te dve stvari spojiti? Da te firme umesto što ne rade počnu da izvoze. Dobar primer za to su šećerane. Sećate li se šta je sve MK grupa pretrpela? Od čuvene priče o tri evra do najvećih izvoznika Srbije. Da li bi bilo bolje za Srbiju da su šećerane ostale to što su bile, a bile su gubitnici?"

"Postoji mnogo preduzeća koja bi isto tako mogla da postanu uspešna. Takve firme morate da stavite u preduzetničke ruke, da država da neku podršku kroz subvencije, kao što se pomaže Fijat", predlaže Kostić.

......................
......................
Има Коле право...Зна он како и колико се треба радити...
Колико се он само намучио продајући кокице,
док није зарадио три евра да би купио шећерану.....
И зна Коле, колико је зноја пролио, препакујући шећер из ЕУрупе,
који је поново враћао у ту ЕУрупу...
Научио је он од свог пријатеља, покојног Ђинђића,
да само зној, и рад радника, које не плаћа редовно,
којима не плаћа прековремени рад, доносе бољитак...њему....
СРБИЈО...СТИДИ СЕ, ШТА СИ ДОЖИВЕЛА....
:per: :per: :per:

Poslednja izmena:

xpertbet

Iskusan
Poruka
5.686
srbi su ludi pa uopste rade
bunt bre
motkama i lopatama i motikama
zauzeti sve oduzeti sve pa idemo od nule

bolje od nule nego iz minusa
josh ti seru da ne radis
za sta da radim za 150 evra na mesec, kako da ne
nek si nabiju tih sto pedeset u usta da ne smrde vishe

ccaterpillar

Legenda
Poruka
51.955
Он је наравно много радио док није стекао оне 3 шећеране...
Само Срби никако да увиде да треба радити ако хоћеш да имаш, и да будеш један Мики Костић

Fixa

Veoma poznat
Poruka
12.801
8h dnevno sa 30min pauze i slobodnim vikendom je normalan rad,
da od toga moze normalno da se zivi.

sve preko toga, znaci minut preko toga, ima da se plati debelo.

svaka druga varijanta je izrabljivanje.

Wind of change

Zainteresovan član
Poruka
331
srbi su ludi pa uopste rade
bunt bre
motkama i lopatama i motikama
zauzeti sve oduzeti sve pa idemo od nule

bolje od nule nego iz minusa
josh ti seru da ne radis
za sta da radim za 150 evra na mesec, kako da ne
nek si nabiju tih sto pedeset u usta da ne smrde vishe
Bunt, da. Tihi bojkot, narod na ulicama, muk, da im se g....o smrzne. A onda ih na izborima oduvati. Možeš li da zamisliš tu sliku, masa ljudi na ulicama i tišina,misliš li da bi razumeli tu tišinu? Mislim da nam motke i lopate nisu neophodne (osim ako....). Dosta smo sami sebi skakali u stomak rušeći grad (gradove) zbog šačice probisveta.

xpertbet

Iskusan
Poruka
5.686
Bunt, da. Tihi bojkot, narod na ulicama, muk, da im se g....o smrzne. A onda ih na izborima oduvati. Možeš li da zamisliš tu sliku, masa ljudi na ulicama i tišina,misliš li da bi razumeli tu tišinu? Mislim da nam motke i lopate nisu neophodne (osim ako....). Dosta smo sami sebi skakali u stomak rušeći grad (gradove) zbog šačice probisveta.
ma kakva tishina treba pohapsiti bruka mnogo gamadi, svi treba zavrse iza resetaka i oduzeti svu nezakonski stecenu imovinu iz talova i drzavnog pojila
ako krenemo u tisini u tisini cemo i zavrsiti

ali to je sve zali boze vremena
jer ce umesto kurte zajahati murta i opet ista prica

nikad se nista nece promeniti jer ima previshe gamadi i do izazaja dolazi jaka crta srpskog karaktera - zajebi bliznjeg svog

dok se sve ne proda i vishe nikome nista ne pripada a prosek godina vishe ne bude 40 vec 70 i svi lagano poumiru setice se neko postenja..

Renegade-Ns

Iskusan
Poruka
6.172
U velikom broju privatnih firmi se redovno radi po 12 h ,cesto i subotom i nedeljom plus nocni rad i sve to za platu od 200 evra .Radnici su postali robovi iz egzistencijalnih razloga ,poslodavac uvek moze naci nekog novog na birou da ga zameni .Pored svega toga privatni poslodavci ne postuju nikakva radnicka prava u slucaju otkaza , ne daju otpremnine i bahato se ponasaju , razlog je u tome sto je rec o divljim kapitalistima koji su svoj kapital sumnjivo stekli a pritom nemaju obrazovanje niti su to ozbiljni privrednici .

SasaBorgdron

Aktivan član
Poruka
1.081
Ovde se misli da treba da rastu plate sa što manje rada, a u stvari je obrnuto. Mnogo, mnogo više treba da se radi u Srbiji... Mi imamo perspektivu jer smo visoko obrazovan narod, ali moramo da budemo mnogo vredniji
TACNO I POTPUNO JE UPRAVU !!!! APSOLUTNO PODRZAVAM OVO STO JE REKAO JER JE TO SUSTINA I TO JE JEDNA NEPOBITNA CINJENICA !!!!

Miodrag Kostić tvrdi da je naš narod izuzetno kreativan, samo ga treba podstaći. "To se vidi gde god da odemo. Svi kažu mala zemlja, a prvaci u košarci, tenisu... Znači, mi smo jedan preduzimljiv narod i bog nas je time obdario. Ono što nam fali su bolja organizacija i disciplina. Na tome mora da bude akcenat jer ja lično mislim da mi preduzetnički duh imamo, ali se bojim da nismo najbolje organizovani", naglašava on.

TAKODJE VELIKA ISTINA I SAMO NAM OVE DVE STVARI FALE I VIDECETE ZA SVE ONE KOJI IMAJU OVO A ZIVE U SRBIJI NEMA PREPREKA NJIHOV USPEH JE ZAGARANTOVAN SAMO AKO IMAJU ORGANIZACIJU I DISCIPLINU !!!!

Renegade-Ns

Iskusan
Poruka
6.172
TACNO I POTPUNO JE UPRAVU !!!! APSOLUTNO PODRZAVAM OVO STO JE REKAO JER JE TO SUSTINA I TO JE JEDNA NEPOBITNA CINJENICA !!!!

TAKODJE VELIKA ISTINA I SAMO NAM OVE DVE STVARI FALE I VIDECETE ZA SVE ONE KOJI IMAJU OVO A ZIVE U SRBIJI NEMA PREPREKA NJIHOV USPEH JE ZAGARANTOVAN SAMO AKO IMAJU ORGANIZACIJU I DISCIPLINU !!!!
To su floskule ,radnici u Srbiji u privatnom sektoru rade duplo vise nego u inostranstvu a nisu nista placeni , ovo sto on prica moze samo na javni sektor da se odnosi .

Wind of change

Zainteresovan član
Poruka
331
ma kakva tishina treba pohapsiti bruka mnogo gamadi, svi treba zavrse iza resetaka i oduzeti svu nezakonski stecenu imovinu iz talova i drzavnog pojila
ako krenemo u tisini u tisini cemo i zavrsiti

ali to je sve zali boze vremena
jer ce umesto kurte zajahati murta i opet ista prica

nikad se nista nece promeniti jer ima previshe gamadi i do izazaja dolazi jaka crta srpskog karaktera - zajebi bliznjeg svog

dok se sve ne proda i vishe nikome nista ne pripada a prosek godina vishe ne bude 40 vec 70 i svi lagano poumiru setice se neko postenja..
To će, naravno, doći kasnije.Platiće svako ko je na bilo koji način oštetio državu i nas kao njene građane, ali mora se ići redom. Ti stvarno misliš da u Srbiji ne postoje ljudi sposobni i spremni da pomognu sebi i svima oko sebe. Postoje takvi ljudi, organizuju se...I dobro došao je svako onaj ko hoće da pomogne i da svoj doprinos konstruktivnim predlozima, ko ne kuka nad svojom jadnom sudbinom već ima m... da uradi nešto.:bye:

SasaBorgdron

Aktivan član
Poruka
1.081
To su floskule ,radnici u Srbiji u privatnom sektoru rade duplo vise nego u inostranstvu a nisu nista placeni , ovo sto on prica moze samo na javni sektor da se odnosi .
Pazi jedno znam bas zato sam radio tamo na zapadu a to je da mi ovde ne radimo dovoljno a da nismo ni za ovo sto radimo adekvatno placeni nismo i to je tacno .
Ja za ovo sto govorim i mislim na privatni sektor treba raditi dan noc ako zelis da imas naravno to podrazumeva da budes adekvatno placen problem nase drzave je sto svaki vlasnik misli da zato sto je privatnik moze da te tretira kao roba tipa nemas pravo da ga pitas kad ce plata letis sa posla ako pitas bilo sta u vezi novaca dobijes po plati to su kretenske stvari koji mogu da opstanu u ovakvom nsredjenom sistemu.
Kada se sistem sredi i kada radnik bude znao svoja prava ali i obaveze ma gde radio u privatom ili drzavnom sektoru tada ce svima biti mnogo bolje. To je jedina istina .
Kako mogu oni na zapadu mozemo i mi !
Kako mogu Japanci , Korejanci , Kinezi pa i Rusi mozmeo i mi
Kako mogu Arapi mozemo i mi
Kako mogu latinosi mozemo i mi!!

xpertbet

Iskusan
Poruka
5.686
To će, naravno, doći kasnije.Platiće svako ko je na bilo koji način oštetio državu i nas kao njene građane, ali mora se ići redom. Ti stvarno misliš da u Srbiji ne postoje ljudi sposobni i spremni da pomognu sebi i svima oko sebe. Postoje takvi ljudi, organizuju se...I dobro došao je svako onaj ko hoće da pomogne i da svoj doprinos konstruktivnim predlozima, ko ne kuka nad svojom jadnom sudbinom već ima m... da uradi nešto.:bye:
srecno trebace vam sva sreca koju mozete da nadjete

ja sam skupio muda da zapalim u tudjinu nista nije problem ni sljaka ni jezik
bolje napolje za 3k evra po istim cenama nego ovde za 200 od kojih ce 300 da mi uzmu ako ih plate uopste

a i dosadilo mi se da gradim a da neko rushi i krade
i da cekam kad ce sledeci vetar da nas oduva
a na sceni vidim potpuni razvrat i nekulturu i zlocine iz svih svera

tako da lakse je da se ode koliko god je tesko

Poslednja izmena:

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.012
Da ima nekog reda ovaj bi već davno visio na nekoj banderi.
Neće ovde nikad biti dobro dok se ovakvi ne potamane...
Pa lepo je to. Verovatno bi hteo da zatvaras uspesne i bogatije, da im otimas imanja i silujes zane, kao nekad komunisti. Pa dobro, verovatno ker nema za sta da te ujede, pa si zato zavidan i zloban. Klasika, neradnici uvek talasaju i osudjuju one koji hoce da rade, da bi prikrili svoj nerad i ukrali tudje...

Nece ovde nikad biti dobro dok se takvi kao ti ne potamane.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.