Quantcast

Srbi narod koji sve zna

Lesandar

Buduća legenda
Poruka
27.932
Jer je izraz "jauk " onomatopeja tog "JOJ" iliti "JAO" iliti "JAU" iliti "JAV"

За плеоназам
reputation.gif

А за асоцијацију си веома близу :ok:, та реч има веома близак корен са, ЈУ, ЈЕУ, ЈАХВЕ ( али је од њих старија).

Lesandar

Buduća legenda
Poruka
27.932
Razmišljo sam malo i evo šta sam smislio.

Jav -Java
Javiti- Pojaviti
Doći na javnost JAVU

Joj bi skladno tome moglo da znači , spoznati - osetiti- ukapirati - J EUREKA
Није ни Јав ни Ју , ни Јахвах, ни Деус, ни Зеус него управо ИОИ, ево га на почетку текста, а оваквих инскрипција има гомила где се помиње његово име. Бог у Митраизму, који је имао надимак Саваот (спаситељ , следећа реч у инскрипцији) и Срби су користили име Саваот за бога и у Хришћанству док је то било дозвољено. Име Сава - значи спаситељ.

Fibula-Palestrina.jpg

Значи, кад те нешто боли, несвесно се обраћаш богу, као што Енглези и Немци кажу Ох, Год.

Poslednja izmena:

Lesandar

Buduća legenda
Poruka
27.932
.. jel ti sine znaš šta je pleonazam ..?
Ако ми даш добру анализу онога што си написала и утврдиш да нигде ниси два пута поменула исту ствар у истом контексту, признаћу ти да не знам, овако се само чупаш на мангупске фазоне, непримерено једној девојчици која развлачи тесто за баку.

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.716
.....Recimo svojom nepismenošću......:D

Srbi ...... veliko slovo.....;)

Znam šta je onomatopeja.:hvala:
.. ne .. nepismenost je kad u pravopisnom sistemu s tačkicama pišeš veliko slovo .. recimo "Recimo" ..
.. ne(pre)poznavanje pravopisnih sistema takođe spada u neznanje ..
.. a nije dovoljno da kažeš "znam šta je" onda kada je očito da ne znaš ..
.. treba da dokažeš da znaš .. razumeš ..?

.. kad će plata ..?

sanja*

Drevna Kornjača
Poruka
8.716
Ако ми даш добру анализу онога што си написала и утврдиш да нигде ниси два пута поменула исту ствар у истом контексту, признаћу ти да не знам, овако се само чупаш на мангупске фазоне, непримерено једној девојчици која развлачи тесто за баку.
.. naravno ..

.. za početak moramo znati malo matematike .. šta je skup a šta podskup a šta element skupa ..
.. i moramo baratati definicijom pojmova ..
.. jauk .. imenica .. kao pojam označava skup uzvika koji se javljaju prilikom bola .. što telesnog što duševnog .. što finansijskog ..
.. jao .. uzvik .. element skupa jauka ..

.. etimologija nema veze s tim ..
.. kad bi imala veze s tim .. onda bi i .. pada kiša a joca skuplja kišnicu .. bilo pleonazam ..
.. što naravno nema veze s mozgom .. a ni s pleonazmom ..

.. sad ostaje na ekipi čiji je ključni argument "ja znam" .. da dokažu da znaju ..
(.. budući da to neće biti moguće .. ostaje ono da srbi nisu narod koji sve zna ..)

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.