Срби напуштају институције БиХ

СЈЕДНИЦА ПИК-а- ДЕТАЉИ НЕПОЗНАТИ

У Сарајеву је јутрос одржана сједница Управног одбора Савјета за провођење мира у БиХ (ПИК) на нивоу амбасадора, на којој је, како је раније најављено требало да буде ријечи о одлуци Народне скупштине Републике Српске да распише референдум о раду Суда и Тужилаштва БиХ.

Амбасадори су око 10.30 часова напустили зграду ОХР-а, гдје је одржан састанак, али више детаља о томе шта је договорено није познато, јер нико од учесника није дао изјаве нити су се ПИК и ОХР огласили саопштењем.

Високи представник у БиХ Валентин Инцко на захтјев ЕУ одгодио је одлуку о поништењу закључака Народне скупштине Српске о расписивању референдума у Републици Српској, пренијели су неки сарајевски портали.

Одлука је донесена да би се званичницима РС дала још једна шанса да сами пониште расписивање референдума, наводе портали.

Инцко је на данашњој сједници ПИК-а требало да информише амбасадоре о разговорима које је јуче имао са предсједником Српске Милорадом Додиком, те да се договоре о наставку дипломатских притисака на власти Српске да пониште одлуку о сазивању референдума.

Инцко ће се у понедјељак, 9. маја, у Њујорку састати са званичницима УН, а онда га у уторак и сриједу очекују сусрети с америчким званичницима.

Када се врати у наредни четвртак, 12. маја одлучиће да ли ће потписати одлуку о поништењу закључака Народне скупштине Републике Српске.

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је јуче да Народна скупштина не може и неће повући одлуку о одржавању референдума о раду Суда и Тужилаштва БиХ и да је високом представнику у БиХ Валентину Инцку сугерисао да, ако то жели, затражи ванредно засједање парламента Српске.

Народна скупштина РС усвојила је 13. априла одлуку о расписивању референдума у Српској на којем би грађани требало да се изјасне да ли подржавају наметнуте законе високог представника у БиХ, посебно о Суду и Тужилаштву БиХ.

С.В.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=39743
 
Odlucivanje unutar rezerv... ovaj, entiteta, nesto je sasvim drugo od odlucivanja o stvarima od drzavnog znacaja.

Urusavanje drzave od strane republikosrblja groteskno je ako se uzme u obzir njihovo kmecanje o nefunkcioniranju iste.

Hajde sad iskreno - gdje si vidio drzavu koja nema drzavni sud i tuzilastvo?

Па БиХ није држава,заштои би имала суд? Да ли би ти волео да ти суди неки Мустафа? Срби неће муслиманију схвати то!
 
Hajde objasni zašto bi to Dodik to uradio zbog neke istrage? I da dokažu nešto, šta mu mogu?! On je predsjednik RS, ima imunitet...

Vrlo jednostavno, da pruzi privid svojim glasacima da ga tjeraju a ne da je dragovoljno otisao da uziva u "stecenom".

Nakon sto ga zapad posalje u prijevremenu politicku mirovinu, dakako ako se veliki igraci odluce na to, a izgleda mi da zeli da ih isprovocira da ga maknu.
 
Ako je kao sto kazu ovde musl.forumasi,referendum,los i vodi ka ukidanju RS ne znam zasto se oni toliko uzbudjuju oko njega.Cemu tolika briga za Srbe i opstanak RS-a kod muslimana.Mi za njih uopste ne brinemo.Cemu tolika panika ako ce kao sto oni kazu rezultati referenduma biti nistavni?
Neka pripadnici Tamnog Vilajeta brinu o sebi a nas Srbe i nasu Republiku Srpsku,drzavu srpskog naroda nek ostave da na miru idemo"stramputicom".
1.gif
 
:super::super::super: MISLIM DA OVOGA PUTA DODIK STVARNO IMA ZALEDJINU A I AKO JE NEMA, NE MOZE SE VISE OVAKO... SA KONSTANTNIM SPRDANJEM SA SRBIMA OVDE!!!, DANAS SLUSAO, SUD U SARAJEVU OSUDIO SRBE NA UKUPNO 900 GODINA ZATVORA, HRVATE NA 100 I NESTO A BOSHNJAKE NA 90 GODINA ZATVORA UKUPNO DO SADA OD POCETKA SUKOBA U BIH, u Hagu je 85% osudjenika srpske nacionalnosti, za nase grobnice skoro niko ne pita a o Srebrenici se govori na sva usta, pa ne moze vise tako!!!, u Srebrenici su pochinjeni zlochini ali bilo je ITEKAKO zlochina i prema Srbima.... MORA SE NESTO PREDUZETI I NADAM SE DA CE DODIK DOBITI PODRSKU IZ MATICE ZA OVO STO RADI:rtfm::klap::super:

Počinjeni zločini Srbi:Hrvati:Bošnjaci = 84%:12%:4%
 
Ako je kao sto kazu ovde musl.forumasi,referendum,los i vodi ka ukidanju RS ne znam zasto se oni toliko uzbudjuju oko njega.Cemu tolika briga za Srbe i opstanak RS-a kod muslimana.Mi za njih uopste ne brinemo.Cemu tolika panika ako ce kao sto oni kazu rezultati referenduma biti nistavni?
Neka pripadnici Tamnog Vilajeta brinu o sebi a nas Srbe i nasu Republiku Srpsku,drzavu srpskog naroda nek ostave da na miru idemo"stramputicom".
1.gif
Ma bolan , RS ne postoji bez BiH ..
 
I zahvaljujuci kome je drzava tako naopako postavljena?

Bosanski Srbi - konstantan izvor problema u BiH, a i sire.

Zahvaljujući tzv. međunarodnoj zajednici koja je po svaku cenu htela kakvu-takvu državu koja bi se zvala BiH.
A i dalje insistira na njenom postojanju.
Trenutno, i pored referenduma, najveći problem je odnos Hrvati-Muslimani.
 
Zahvaljujući tzv. međunarodnoj zajednici koja je po svaku cenu htela kakvu-takvu državu koja bi se zvala BiH.
A i dalje insistira na njenom postojanju.
Trenutno, i pored referenduma, najveći problem je odnos Hrvati-Muslimani.
Pa to je bio jedini problem od samoga početka.
Bivšeg referenduma su bili učesnici samo muslimani i Hrvati i bez Srba odlučili o nezavisnosti BIH a Srbi su bili kontitutivni ili državotvorni narod.
Sada Srbima ne daju samostalni referendum - to su dupla mjerila i to je nevjerovatno.

Sada i Hrvati vide kuda ih je vodilo to jedinstvo sa muslimanima i kad su izgubili pola stanovnika (odselili se u Hrvatsku i svijet) i kada je za njihovog člana glasalo 99 muslimana i skoro 1% Hrvata vide, da su sa Komšićem izigrani.
Sada su počeli da misle ovako:
http://www.poskok.info/index.php?op...laavanje-posljedica-&catid=97:novo&Itemid=221

Muslimani hoće cjelovitu BIH a dva su osnovna razloga za to:

1. Zbog svoga višeg nataliteta, vrijeme radi za njih. Jednom će postati apsolutna većina.

2. Muslimani se boje, da ne budu kao samostalna i islamska država izolirani od susjeda i ostale EU.

To jesu ozbiljni razlozi sa strah.
Ali mislim da BIH nemože živjeti još više od nekoliko godina.
Raspad zemlje je za svakoga jasan i neminovan.

Nadajmo se, da neće biti rata i da će se to izvesti mirno.
 
Poslednja izmena:
Zalupili su oni vama vrata odavno...

Da se vrate nece sigurno, samo cekaju da vi njima vratite te pare koje dugujete i :bye:

Kakve pare,pa desetine hiljada tuzbi je u procesu protiv Karadziceve tvorevine,a kokuz bankrotirala tvorevina je u glibu takvom da joj ni majcica Rusija ne moze isplatiti postojece i nadolazece pesude,....Radujem se danu kada ce zauvijek napustiti drzavne institucije paraziti koje hranimo a koji rade protiv BiH,.Neka ih Dodik srtavi na svoj propuh budzet,.....
 
Pa to je bio jedini problem od samoga početka.
Bivšeg referenduma su bili učesnici samo muslimani i Hrvati i bez Srba odlučili o nezavisnosti BIH a Srbi su bili kontitutivni ili državotvorni narod.
Sada Srbima ne daju samostalni referendum - to su dupla mjerila i to je nevjerovatno.

Sada i Hrvati vide kuda ih je vodilo to jedinstvo sa muslimanima i kad su izgubili pola stanovnika (odselili se u Hrvatsku i svijet) i kada je za njihovog člana glasalo 99 muslimana i skoro 1% Hrvata vide, da su sa Komšićem izigrani.
Sada su počeli da misle ovako:
http://www.poskok.info/index.php?op...laavanje-posljedica-&catid=97:novo&Itemid=221

Muslimani hoće cjelovitu BIH a dva su osnovna razloga za to:

1. Zbog svoga višeg nataliteta, vrijeme radi za njih. Jednom će postati apsolutna većina.

2. Muslimani se boje, da ne budu kao samostalna i islamska država izolirani od susjeda i ostale EU.

To jesu ozbiljni razlozi sa strah.
Ali mislim da BIH nemože živjeti još više od nekoliko godina.
Raspad zemlje je za svakoga jasan i neminovan.

Nadajmo se, da neće biti rata i da će se to izvesti mirno.

Da , slažem se.
To je suština celog problema u BiH.
 
Kakve pare,pa desetine hiljada tuzbi je u procesu protiv Karadziceve tvorevine,a kokuz bankrotirala tvorevina je u glibu takvom da joj ni majcica Rusija ne moze isplatiti postojece i nadolazece pesude,....Radujem se danu kada ce zauvijek napustiti drzavne institucije paraziti koje hranimo a koji rade protiv BiH,.Neka ih Dodik srtavi na svoj propuh budzet,.....

Које пресуде? :confused:
 
Ovde pisu samo Hrvati iz Hrvatske i poneki Komsicev ..... idite malo na forume ovih iz Herceg-Bosne,mislim da je njima Baznija odvratnija nego li Srbima :cool:

Hercegovački Hrvati su najveći Hrvati i u Hrvatskoj su preuzeli većinu rukovodećih mjesta.
Inače Hrvati iz Hrvatske ih ne vole, posebno Zagrebčani i Zagorci kao i Istrani. Zašto je to tako ja ne znam.
Imam osjećaj, da bi najviše htjeli, da hercegovački Hrvati ostanu tamo u Hercehovini i da ne dolaze u Hrvatsku, inače hoće da im daju podršku i pomoć.

Zašto ti Hrvati iz Hercegovine ne podržavaju Srbe da imaju svoju državu, jer bi u tom slučaju i oni dobili svoju sa velikim mogućnostima da se pripoje Hrvatskoj, takođe mi nije jasno.

Ja mislim, da je Franjo sanjao (isto kao i Pavelić), da će se jednoga dana cijela BIH pripojiti Hrvatskoj a da će se zbog pritiska, Srbi polako seliti iz BIH.
A desilo se suprotno - Hrvati se masovno sele iz BIH a Srbi i Muslimani ostaju.
Zato se sada svijest naroda polako mijenja.
 

Back
Top