Срби највише воле немачке аутомобиле

Gledam malopre mobile.de VW Passat novi model za 2015 godinu , se prodaje u highline opremi za 38.000 evra

To je skoro cena Audija A6 u toj opremi jer Audi A6 kosta 40.000 evra sto je stvarno previse novca...

Istovremeno KIA Optima , tj Kijin konkurent u ovom segmentu u full opremi kosta 24.000 evra. I to ukljucuje 7 godina garancije pride sto VW ne daje...

14.000 evra manje novca

24.500 evra kosta i nova Honda Accord u najjacoj executive opremi

28.000 evra kosta Mazda 6 sa 2.0 benzinskim motorom u najjacoj revolution opremi

U pretragu za poredjenje sam stavio samo da auto kao uslov obavezno ima kozni enterijer je sa tim enterijerom obicno ide najvisi nivo opreme.

Sva auta sam poredio cene vozila na nemackom trzistu.

To pokazuje da je srpska ljubav prema nemackim vozilima - iracionalna....

Poslednja izmena:
Kolika para taka i muzika.Sve ima svoju cenu.

pa upravo to je sustina. Drugi nude jednako isto ili malo vise muzike za mnogo manje novca...

Isto sam citao danas kao vest da VW grupacija zaradjuje 3 puta manje po autu od recimo Toyote .

Navodno razlog za to je sto imaju previse skupih radnika u Nemackoj, i sto njihove fabrike proizvode delove umesto da za to angazuju individualne ponudjace po principu ko da najbolju ponudu.

Zato su nemacki automobili najskuplji....

Ja razumem zasto jedan Audi A6 u dobroj opremi kosta recimo 40-45.000 evra

Ali ne razumem zasto VW Passat u dobroj opremi kosta skoro isto toliko

Poslednja izmena:
A koji je motor u VW i Audi-ju za tu cifru?
S obzirom da si za kosooke gledao benzince.
Danas mi lik na pijaci kaze da je udario fazana u velikoj brzini i ostetio mu je masku i branik.Rekao mi je neku neverovatnu cifru koliko su mu rekli u ovlascenom servisu da to kosta. Samo znak na masci je 5600 dinara. Radi se o Toyoti Avensis 2011 godiste.
Sad ne razumem bas kako originalni branik za npr. Pasat kosta manje i pored toga sto im je radna snaga skuplja?

A koji je motor u VW i Audi-ju za tu cifru?
S obzirom da si za kosooke gledao benzince.
Danas mi lik na pijaci kaze da je udario fazana u velikoj brzini i ostetio mu je masku i branik.Rekao mi je neku neverovatnu cifru koliko su mu rekli u ovlascenom servisu da to kosta. Samo znak na masci je 5600 dinara. Radi se o Toyoti Avensis 2011 godiste.
Sad ne razumem bas kako originalni branik za npr. Pasat kosta manje i pored toga sto im je radna snaga skuplja?

Passat 2.0 TDI motor

U comfortline opremi sto je jos nize nego highline cena 39.000 evra u Nemackoj novog vozila

http://suchen.mobile.de/auto-insera...=EXPORT&maxMileage=5000&interiorTypes=LEATHER

Audi A6 sa opremom nivoa highline u Passatu 40.000 eura

http://suchen.mobile.de/neu/auto-in...=1900&rws=10&sro=PRICE&ref=SES#adId_201905779

KIA Optima koza tempomat navigacija 21.000 evra

http://suchen.mobile.de/neu/auto-in...13200&rws=10&sro=PRICE&ref=SES#adId_195008280

KIA Optima benzinac HIBRID u full opremi 26.000 evra malo manje

http://suchen.mobile.de/neu/auto-in...ws=10&sro=PRICE&str=10&ref=SES#adId_201239714

Mazda 6 sa osnovnom opremom tipa comfortline u PAssatu 17.000 eura

http://suchen.mobile.de/neu/auto-in...16800&rws=10&sro=PRICE&ref=SES#adId_198875785

Mazda 6 u odlicnoj opremi sa navigacijom koza drvo enterijer i ostalim 22.000 eura

http://suchen.mobile.de/neu/auto-in...16800&rws=20&sro=PRICE&ref=SES#adId_202945213

Sve u svemu ko oce da ustedi pare kupice japanca ili koreanca

A ko oce nemca po svaku cenu bolje dakupi Audija nego VW-a

Kia je brend koji se probija.Eto kad si ti cuo za Kiu dok se nije pocela uvoziti?
Svi znamo za model iz 2001 Rio a sta pre toga? Molim bez gledanja na internet sta je bilo pre toga i samo uzmite informacijeiz glave. z;)
E zato taj brend kosta toliko jer mora prvo da stvori ime a da bi se prodavao kod nas dobija se garancija od 7 godina na sta se hvataju kupci a i ta garancija je ustvari dve godine a onih 5 godina daje osiguranje. To ljudi ne znaju a cilj je da se auto odrzava u ovlascenom servisu gde bi se kupac klepao po usima ako hoce garanciju.
Evo ti Mazda 6 sa dizel motorom i otkud sad to da je skuplja 6k eura.z:)
http://suchen.mobile.de/neu/auto-in...ESEL&mde=7&mke=16800&rws=10&sro=PRICE&ref=SES
Sto sa tom Mazdom ne uporedis ovog Pasata koji je takodje iz 2014 kao i ta Mazda.
http://suchen.mobile.de/auto-insera...&maxMileage=5000&interiorTypes=LEATHER&noec=1
Ili mozda treba porediti ovu Hondu Accord sa Pasatom CC? Prvo sedi u Pasat pa onda pricaj price zasto je nesto skuplje.
http://suchen.mobile.de/neu/auto-in...ESEL&mde=2&mke=11000&rws=10&sro=PRICE&ref=SES
Drugo i osnovno poredis ova kola sa Audi-jem koji je za klasu veci i potpuno normalno skuplji.
Razlika u ceni preko je i mala koliko se ceni domace a sa njihovim platama to je nekoliko meseci stednje.

vozio sam se u passatu mnogo puta. Nista posebno klasika plus sedista neudobna skoro ko I u golfu.

Kaze poslovica da je nebitno koje je boje macka dok god lovi miseve. Tako I za auyo nebitan je brend vec ko nudi vise za manje para u dayom trenutku.

Slazem se da su sva vozila skuplja sa dizel motorima to je cinjenica ali sto VW ne prodaje vise benzince nisam im ja kriv.

KIA ocito trenutno nudi najvise. 14.000 evra manje kosta optima sa dizel motorom I istim nivoom opreme kao VW Passat u high line opremi.

Za te pare se moze kupiti jos jedan nov auto.

A dali si se vozio u Optimi kad mislis da Pasat ne vredi toliko vise para?
I to sto si se vozio u nekom Pasatu moze da se zakljuci da si se vozio mozda i u Pasatu 3 s obzirom da udobnost Golfa meris prema Golfu 3.
Samo primecujem ono sto si i sam ranije pisao.z:)

Nisam se vozio ali sam gledao vise review-a na youtube i na netu i svi se slazu da je u pitanju solidan auto. Ima naravno neke mane , ali u sustini nista losiji narocito od Passata

Eto ti dule reci iskreno da kupujes nov auto jel bi kupio za 24.000 evra Optimu ili bi dao 14.000 evra vise za Passata ?

Na primer nikad nisam cuo da je nekome ukradena KIA. Dok se broj onih kojima su ukradeni Passati i Golfovi meri desetinama hiljada u Srbiji.

Nisam se vozio ali sam gledao vise review-a na youtube i na netu i svi se slazu da je u pitanju solidan auto. Ima naravno neke mane , ali u sustini nista losiji narocito od Passata

Eto ti dule reci iskreno da kupujes nov auto jel bi kupio za 24.000 evra Optimu ili bi dao 14.000 evra vise za Passata ?

Na primer nikad nisam cuo da je nekome ukradena KIA. Dok se broj onih kojima su ukradeni Passati i Golfovi meri desetinama hiljada u Srbiji.

Prvo razmisli koliko se Golfova vozi naspram KIA, pa onda reci tako nesto :) Ne budi tako plitak...

Drugo brate mnogo pricas u prazno i ljudi te ne shvataju ozbiljnim. Nek ljudi kupuju sta ko hoce i sta se kome svidja, niko nikoga ne vuce za rukav da kupi 14k skuplji auto. VW je brend mnogo jaci od KIA, i to im daje za pravo da kostaju koliko kostaju. Da oni imaju problem sa prodajom, davali bi i oni 7 godina garancije i mnogo nize cene.

Isto tako postoji gazirano pice KOKA KOLA koja kosta 120din 2l , a imas BENI Kolu koja kosta 50din 2l... Pa je koka kola najprofitabilnija komapnija...

Sa rokom trajanja pri kraju?z:)
I Tihi opet tera po svom jer eto ja okacim oglas gde Pasat CC kosta 29k eura ali on kao da to i nije video pa prica o razlici od 14k eura a u stvari ta razlika moze da bude svega 4k eura.
@Nikola Todorovic
Upravo tako jer niko nikog ne tera da kupi ono sto mu se ne svidja.
Kia da bi na nasem trzistu uspela mora da daje garanciju od 7 godina i nize cene a i tad broj njihovih automobila naspram nemackih automobila je daleko manji.
Tvrditi da je nesto dobro a da pritom nisi ni seo u taj automobil gledajuci klipove sa You Tube-a verujem da je pravi pogodak.z:)
Zato sad svi na You Tube i navali narode na koreance.z:lol:

Jedan od razloga zašto mi je drago što ne volim VW, mada bih Audi rado vozio, ali ne bih bio opušten kao sa KIA sada.
Doduše, gotovo sam siguran da će sledeći auto da mi bude Škoda Octavia RS karavan naftaš, ali kad dodjem u Srbiju na odmor taj auto ide direktno u garažu kod sestre pod ključ, a voziću očev auto.
Ali lep je osećaj kada ostavim Kiju ispred zgrade i ne razmišljam da li će je neko dići. Osigurana je maksimalno, čak i za ogrebotine na parkingu, ali veliko je olakšanje kada ne moraš da razmišljaš o kradji, dok vlasnici Audija, VW, pomalo Škode i podosta BMW-a moraju da paze.
Prijatelju su digni Audi A4 od vrednosti 20 000 eura. Nije mu do auta, osiguranje pokriva, nego je spakovao kompletne stvari i lap top u auto pred polazak, legao da spava u nadi da će ujutru da ode na put nazad, ali auto je otišao. Moraju je da se snalazi za stvari i naravno za prevoz nazad. Više je tu izgubljenih živaca oko toga, nego izgubljenog novca.

Vidim pominješ Mazdu 6. Voleo bih da moja gospodja ne misli da taj auto liči na vanzemaljca, pa bih ga vozio sada u karavan verziji. Moj prijatelj kupio nov aprila meseca, 2.2 na naftu, 150ks čini mi se. Baš je dobar.
I uvek bih vozio Mazdu 6 pre nego Passat-a. Kapiram da Passat drži cenu posle toga, ali ako uzimaš auto na 5 godina, onda se isplati. Koliko samo auta ima koji su lepši od Passat-a, generalno od VW, a služe odlično.
Dedin auto, kao moj tast. Ima Golf 6 i Passat B4 crvene boje, pa služam predavanja kako moja Kija nije karavan, nego polukaravan i kako treba ozbiljno da razmislim da drugi auto kupim Passat B4.
Da nije otac moje žene, pa iz poštovanja prema tome, rekao bih mu 2-3, al ovako pričam da ću ozbiljno da razmislim o tom autu, a u sebi tipujem na Audi 100 quattro ili Mercedes W210.

Prvo razmisli koliko se Golfova vozi naspram KIA, pa onda reci tako nesto :) Ne budi tako plitak...

Drugo brate mnogo pricas u prazno i ljudi te ne shvataju ozbiljnim. Nek ljudi kupuju sta ko hoce i sta se kome svidja, niko nikoga ne vuce za rukav da kupi 14k skuplji auto. VW je brend mnogo jaci od KIA, i to im daje za pravo da kostaju koliko kostaju. Da oni imaju problem sa prodajom, davali bi i oni 7 godina garancije i mnogo nize cene.

Isto tako postoji gazirano pice KOKA KOLA koja kosta 120din 2l , a imas BENI Kolu koja kosta 50din 2l... Pa je koka kola najprofitabilnija komapnija...

Pa to je zato sto su takvi mozgovi kao ti i dalje zarobljeni u proslosti

Ne kapirate da danas nije 1992 godina , i vreme golfa dvojke i mercedesa fenjerasa vec 2015, i da se od 1992 do 2015 mnogo toga promenilo u autoindustriji

Mnoge marke koje tih 90tih su bile smesne ili nisu postojale danas prave fantasticno dobre automobile za pristojniju cenu nego ono sto je tvoj cale ili deda vozio 80tih ili 90tih

Pa to je zato sto su takvi mozgovi kao ti i dalje zarobljeni u proslosti

Ne kapirate da danas nije 1992 godina , i vreme golfa dvojke i mercedesa fenjerasa vec 2015, i da se od 1992 do 2015 mnogo toga promenilo u autoindustriji

Mnoge marke koje tih 90tih su bile smesne ili nisu postojale danas prave fantasticno dobre automobile za pristojniju cenu nego ono sto je tvoj cale ili deda vozio 80tih ili 90tih

Upravo sudis mladom coveku :) I ja sam daleko od toga da zivim u proslosti... Ti zivis u rekla/kazala, i od toga nema niceg goreg. Inace, u mojoj porodici se nikad nije vozio ni jedan VW :) Vozile se skode krajem 90tih, nakon toga Opel, Ford... Bilo je i Hyundai-a, Toyote... Moja uza i sira porodica, kao i krug ljudi u kojem se krecem ne robuje markama, isto tako ni ja.
Ja sam se x puta vozio u Golfovima 5ice i 6tice, i meni su udobniji od npr. Toyote Avensis, a isto tako po meni su manje udobni od Lagune.

Samo sto si ti ogranicen covek, i ne citas sta ljudi pricaju. Zelis svima da nametnes svoje misljenje i to je to.

Tihi kako ti ne dosadi z:lol: Toliko prisustvo njemačkih i francuskih vozila spam japanskih i koreanskih je vrlo lako objasniti. Imaju mnogo bolju servisno prodajnu mrežu. I da ne bude zabune ne govorim o ovlašćenim servisima. Možda bih ja i kupio polovnu hondu,nisan i sl. Meni se npr sviđaju i sivic i akord. Ali gdje da ih održavam?

mozes da ih odrzavas kod svakog dobrog majstora. Nije to nikakva filozofija narocita svaki majstor koji zna da odrzava VW Audi Renaulta zna i KIA-u Hondu Toyotu....

Sve je to danas isto ili slicno u auto industriji nema nikakve tu narocite filozofije ...

Ti koji ti pricaju drugacije lazu te...

I kod japanaca sto se tice odrzavanja, imas uglavnom samo da menjas ulje filtere i disk plocice .

I tu i tamo poneka sitnica mozda..

- - - - - - - - - -

Jedan od razloga zašto mi je drago što ne volim VW, mada bih Audi rado vozio, ali ne bih bio opušten kao sa KIA sada.
Doduše, gotovo sam siguran da će sledeći auto da mi bude Škoda Octavia RS karavan naftaš, ali kad dodjem u Srbiju na odmor taj auto ide direktno u garažu kod sestre pod ključ, a voziću očev auto.
Ali lep je osećaj kada ostavim Kiju ispred zgrade i ne razmišljam da li će je neko dići. Osigurana je maksimalno, čak i za ogrebotine na parkingu, ali veliko je olakšanje kada ne moraš da razmišljaš o kradji, dok vlasnici Audija, VW, pomalo Škode i podosta BMW-a moraju da paze.
Prijatelju su digni Audi A4 od vrednosti 20 000 eura. Nije mu do auta, osiguranje pokriva, nego je spakovao kompletne stvari i lap top u auto pred polazak, legao da spava u nadi da će ujutru da ode na put nazad, ali auto je otišao. Moraju je da se snalazi za stvari i naravno za prevoz nazad. Više je tu izgubljenih živaca oko toga, nego izgubljenog novca.

Vidim pominješ Mazdu 6. Voleo bih da moja gospodja ne misli da taj auto liči na vanzemaljca, pa bih ga vozio sada u karavan verziji. Moj prijatelj kupio nov aprila meseca, 2.2 na naftu, 150ks čini mi se. Baš je dobar.
I uvek bih vozio Mazdu 6 pre nego Passat-a. Kapiram da Passat drži cenu posle toga, ali ako uzimaš auto na 5 godina, onda se isplati. Koliko samo auta ima koji su lepši od Passat-a, generalno od VW, a služe odlično.
Dedin auto, kao moj tast. Ima Golf 6 i Passat B4 crvene boje, pa služam predavanja kako moja Kija nije karavan, nego polukaravan i kako treba ozbiljno da razmislim da drugi auto kupim Passat B4.
Da nije otac moje žene, pa iz poštovanja prema tome, rekao bih mu 2-3, al ovako pričam da ću ozbiljno da razmislim o tom autu, a u sebi tipujem na Audi 100 quattro ili Mercedes W210.

Mog drugara jednog je svojevremeno zamalo strefila srcka kad je pogledao ispred zgrade i video da mu nema auta :)

Skolskom drugu takodje su pre par godina ukrali Passat B6 karavan. Od tada vise ne pomislja ikada da kupi nemca, a kleo se u nemce do tad, i vozi sada ocevog Daewoo-a . Daewoo niko ne dira :)

Jednostavno ljudi koji voze marke automobila koje se dosta kradu su pod konstantnim stresom. Narocito ovi sto voze nove i novije automobile.

U Srbiji je to mnogo tesko i lose po dzep vozaca, jer cak i kad placas preskup kasko koji za takva auta iznosi 1000 do 3000 eura godisnje, opet i dalje nisi 100% osiguran tj ako ti ukradu auto opet si na steti jer osiguranja imaju hiljadu i jednu foru kod nas da ti isplate manje novca nego sto auto vredi ili ako ti je auto na kredit/lizing da te jure da im uplatis neki dodatni novac.

Pre 3-4 godine sam sedeo sa likom kojem su kod nas ukrali 2 godine star Seat Leon , i jurili su ga da im uplati neki dodatni novac, i ako po mojoj logici , posto su njemu ukrali auto tu bi on trebao da bude 100% pokriven.

Nemci kod nas su broj jedan auta za kradju...

Što se tiče krađe kradu se popularna vozila. Dačija,kia,honda i slično su mnogo manje popularni u odnosu na njemačka vozila,manje ih ima i teže ih je prodati ili sakriti. Da se sutra obrne situacija krali bi dačiju a golfove ne bi dirali.

- - - - - - - - - -

mozes da ih odrzavas kod svakog dobrog majstora. Nije to nikakva filozofija narocita svaki majstor koji zna da odrzava VW Audi Renaulta zna i KIA-u Hondu Toyotu....

Sve je to danas isto ili slicno u auto industriji nema nikakve tu narocite filozofije ...

Ti koji ti pricaju drugacije lazu te...

I kod japanaca sto se tice odrzavanja, imas uglavnom samo da menjas ulje filtere i disk plocice .

I tu i tamo poneka sitnica mozda..

[

Samo što u većini manjih mjesta nema servisera za japanska i koreanska vozila. I neće da se bakću sa tim autima. Da ne govorim o prodaji dijelova. Ok ima internet. Ali em što ne zna svako da ga koristi em što većina razmišlja što bih uzimao aute za koje dijelove moram da naručujem kad postoje auti za koje dijelove može da kupi u svom gradu.

Tihi opet lupa i ostaje ziv.:zblesav:
Sad nam prica o tome kako smo zaostali a on prvi pravi sliku o golfovoj udobnosti na osnovu Golf-a 3 kog je imao a taj model se inace poceo praviti 1992 godine.z:D
Pritom evo jednog od dokaza zasto je nemac bolji auto.
Ovih dana sam vozio Golf V iz 2005 i juce sam ga oprao zbog nekog kupca koji bi trebalo sutra da dodje i da ga ne bi isprljao sednem u Kiu koja je 2004. Zena naravno odmah primeti da to nije ni blizu al vozimo se solidno i kad smo stali kaze ona "Ajde pojasu vrati se kao kod Golfa."z:D
Ziva istina jer se ni moj ni njen pojas ne vracaju kako trebai moras mu pomoci da se vrati dok na Golfu i dalje radi savrseno.
Jel to sad auto iz 90`-tih pa da su se vremena promenila i da je to sad vrhunski kvalitet bolji od nemaca?z:)
Sve sa na ovom svetu zna i zasto nesto kosta manje a nesto vise i zasto nesto drzi cenu a nesto ne.
Najludje mi je kad raznorazni tikomiri odvaljuju kako samo srbi vole nemce a pritom ne gledaju strane oglase gde mogu da vide da svi vole nemce i da nemci svuda drze cenu.
Opet naglasavam da koreanci i japanci jesu dobra kolai za te pare pruzaju mnogo toga ali do nemaca imaju jos dosta da idu da bi ih stigli.Prvi mode koreanca u kom se nije osecao onaj miris plastike i koji je vec licio na auto je Hyundai i40 kog sam licno gledao na sajmu kad se tek pojavio i tad sam rekao da su ovde napravili pomak.
Zalosno je sto su japanci oko 1990 godine imali natprosecno dobra kola i tad se moglo recida su bolja kola od nemaca ali vise takav uspeh nisu postigli.Pogledajte samo kako je izgledao kokpit Golfa a kako je to izgledao u Mazdi 323 ili Toyoti Carini ili Celici. Tad su bili daleko ispred svih jer su se probijali.

Tihi opet lupa i ostaje ziv.:zblesav:
Sad nam prica o tome kako smo zaostali a on prvi pravi sliku o golfovoj udobnosti na osnovu Golf-a 3 kog je imao a taj model se inace poceo praviti 1992 godine.z:D
Pritom evo jednog od dokaza zasto je nemac bolji auto.
Ovih dana sam vozio Golf V iz 2005 i juce sam ga oprao zbog nekog kupca koji bi trebalo sutra da dodje i da ga ne bi isprljao sednem u Kiu koja je 2004. Zena naravno odmah primeti da to nije ni blizu al vozimo se solidno i kad smo stali kaze ona "Ajde pojasu vrati se kao kod Golfa."z:D
Ziva istina jer se ni moj ni njen pojas ne vracaju kako trebai moras mu pomoci da se vrati dok na Golfu i dalje radi savrseno.
Jel to sad auto iz 90`-tih pa da su se vremena promenila i da je to sad vrhunski kvalitet bolji od nemaca?z:)
Sve sa na ovom svetu zna i zasto nesto kosta manje a nesto vise i zasto nesto drzi cenu a nesto ne.
Najludje mi je kad raznorazni tikomiri odvaljuju kako samo srbi vole nemce a pritom ne gledaju strane oglase gde mogu da vide da svi vole nemce i da nemci svuda drze cenu.
Opet naglasavam da koreanci i japanci jesu dobra kolai za te pare pruzaju mnogo toga ali do nemaca imaju jos dosta da idu da bi ih stigli.Prvi mode koreanca u kom se nije osecao onaj miris plastike i koji je vec licio na auto je Hyundai i40 kog sam licno gledao na sajmu kad se tek pojavio i tad sam rekao da su ovde napravili pomak.
Zalosno je sto su japanci oko 1990 godine imali natprosecno dobra kola i tad se moglo recida su bolja kola od nemaca ali vise takav uspeh nisu postigli.Pogledajte samo kako je izgledao kokpit Golfa a kako je to izgledao u Mazdi 323 ili Toyoti Carini ili Celici. Tad su bili daleko ispred svih jer su se probijali.

Samo Srbi i Siptari vole nemacka vozila.. . U Americi na primer ili Rusiji , nemci ne mogu ni da prismrde vrhu

Evo ti lista najprodavanijih brendova u Americi - koja je najkonkurentnije auto trziste na svetu

1. General Motors
2. Ford
3. Toyota
4. Chrysler
5. Honda
6. Hyundai
7. Nissan
8. VW
9. Subaru
10. BMW

Ko sto vidis i japanci i amerikanci deru te tvoje nemce po broju prodatih vozila u Americi. Cak i Koreanci - Hyundai

http://www.bizjournals.com/columbus...automakers-in-america-in.html?s=image_gallery

Jedan Hyundai proda DUPLO VISE VOZILA nego jedan VW u Americi :lol:

A sta tek da pricamo o Toyoti koja proda 3 puta vise, ili General Motorsu koji proda skoro 5 puta vise :lol:

U Rusiji najprodavaniji Lada, KIA i Chevrolet

By the end of 2010, automotive production had returned to pre-crisis levels.[15][16] Nine out of the ten most sold models in Russia in 2010 were domestically produced, with Avtovaz's Lada models topping the list.[15] In the first 7 months of 2010, sales of Lada cars increased by 60%, the Korean KIA reported a jump of 101%, and Chevrolet's sales rose by 15%.[17]

In 2010, Russia was the world's 15th largest producer of cars. The Russian automotive industry currently (as of 2010) accounts for about 2% of worldwide car production.[1

http://en.wikipedia.org/wiki/Automotive_industry_in_Russia

Poslednja izmena:

Back