Srbi muslimani, šta bi zahtevali od Srba pravoslavaca kao uslov srpskog nacionalnog ujedinjenja?

AUTORSKA TEMA:

Ja sam nacionalno Srbin i ostaću Srbin do kraja svoga života, mada pravoslavac verovatno nikada neću biti a niti sam lično kada bio.

Dalje, navešću neke osnovne teze, šta bi eventualnim ujedinjenjem u srpsko nacionalno telo po principu jedan narod, dve religije muslimani Srbi očekivali od pravoslavaca Srba.

- Skidanje stigme ili "kolektivne krivice" za period Osmanlijske vlasti i zuluma nad pravoslavnim Srbima, da ih se ne naziva "Turcima" u smislu asocijacije na "došljake, okupatore i saradnike okupatora" a samim time i "ostatke zulumćara" kojima se treba osvetiti.

- Punu slobodu islamske veroispovijesti kroz Srpsku islamsku zajednicu, bez segregacije ili nametanja društvene i političke atmosfere "da se muslimani trebaju vratiti veri pradedova ", da ih se zbog toga ukoliko ne pristaju , smatra "otpadnicima od vere predaka ili pravoslavlja" koje zbog toga "treba pokrstitu milom ili u pogodnom momentu i silom" ili ako neće proterati u Tursku.

- U vezi sa prethodnim verovatno bi zahtevali i "izbacivanje iz obrazovnog programa i školskog sistema Petra Petrovića Njegoša, konkretno knjige "Gorski Venac" koju muslimani doživljavaju kao tipično "antislamsku i antimuslimansku knjigu". Verovatno bi se zbog istog razloga, navedeno zahtevalo i za knjigu "Na Drini ćuprija", ali za "Gorski Venac" sigurno.

- Dalje bilo bi tu još zahteva za nekim "lakšim ili težim kompromisima".

- U svakom slučaju morao bi se postići neki strateški pismeni dogovor u formi Srpskog nacionalnog Ustava, iza kojeg bi kao potpisnici stajali srpska nacionalna politika, pravoslavna crkva i islamska zajednica.

- Mislim da bi cena "strateških kompromisa" u svakom slučaju bila manja "nego cena ljudskih žrtava koje se nažalost gomilaju kao posledica ratova koje se ciklično u intervalima ponavljaju".

Šta misle forumaši o svemu tome.

Мислимо да 'обрнеш чурак наопако'

па да у тексту својему коњему свугде где је Мохамеданксо ставиш .. павославно ...

па кад то Зуко ПРИЗНА на телезевизији ... да се јавиш на форумчето

тренутно република лигислаторно не 'гледа'... на све исто

па то што тебе 'жуља' је само једна рецкица
 
Laže te, ne piše uvek tako, piše da je uslov da neko bude Srbin pravoslavlje, čak ne može ni ateista, a kamoli katolik ili musliman. Samo laže.

тај услов углавном наводе МОНАРХИСТИ

по њима да би некога србкињом/ном звали мора ЗА КРАЉА бити

трт

... 'есил ти МОНАРОИДАН ?!
 
Емир Кустурица се вратио

Njegovo pravo da se pokrsti ali branim pravo i drugih muslimana Srba da ostanu u islamu. Mada je Emir Kusturica mogao mnogo više učiniti za nacionalno srpstvo da je kao musliman radio na srpskom nacionalnom osvešćavanju muslimana. Ovako samo jedan pravoslavac više, potvrđuje tezu "bez pravoslavlja nema Srbina" što odbija muslimane od srpstva. Postigao je kontra efekat jer je pokidao sve religijske poveznice sa muslimanima i nema na njih nikakav uticaj, naprotiv.
 
I treba da bude na antiislamskim temeljima. Da nisu Bugari možda prihvatili svoje muslimane? Jok, nego ih sasekli skoro do korena, a ono preostalo bukvalno nazvali poturicama (Pomak znači upravo to) i doviđenja prijatno.
Nije tacno,Bugari muslimanske veroispovesti sa neodeliv deo bugarske nacije,medju nama nema nikakve problema.
 
Ne treba dirati ljudima u religiju i pustiti ih da nacionalno budu Bugari jer to i jesu i po državljanstvu.
Посједујем стару британску енциклопедију 11 издање из 1910 kњига 4 страна 281
И ту пише

In 1895 the population, which tends to increase slowly... numbered 1,568,092. The alien element is small, consisting chiefly of Austro-Hungarians, gipsies, Italians and Jews. Spanish is a common language of the Jews, whose ancestors fled hither, during the 16th century, to escape the Inquisition.
The natives are officialy described as Bosniaks, but classify themselves according to religion. Thus the Roman Catholics PREFER the name of CROATS, Hrvats or Latins; the Orthodox, of SERBS; THE MOSLEMS, OF TURKS.
All alike belong to the Serbo-Croatian branch of the Slavonic race; and all speak a language almost identical to Serbian, though written by the Roman Catholics in Latin instead of Cyrillic letters.
TO AVOID OFFENDING EITHER "SERBS" OR "CROATS," IT IS OFFICIALLY DESIGNATED "BOSNITCH." ... The Bosnians or Bosniaks resemble their Serbian kindfolk in both appearance and character. They have the same love for poetry, music and romance; the same *intense* pride in their race and history; many of the same superstitions and customs. The Christians retain the Serbian costume, modified in detail, as the occasional use of the turban or fez. The "Turkish" women have in some districts abandoned the veil; but in others they even cover the eyes when they leave home.




Дакле јасно је да нису Срби већ Турци
 
Pa nema sad kad ste ih proterali i sveli na najmanju moguću meru. Ali dobro, kako god ti hoćeš, pretpostavljam da je to simbolično vraćanje vašim tatarskim korenima :whistling:

Najnoviji podaci milion muslimanima ima u Bugarskoj. Po popisu stanovništva 2001 godine bilo 966 hiljada muslimana u Bugarskoj, na nekih 7 miliona ukupno stanovništva to 15 odsto.
 
Poslednja izmena:
Najnoviji podaci milion muslimanima ima u Bugarskoj. Po popisu stanovništva 2001 godine bilo 966 hiljada muslimana u Bugarskoj, na nekih 7 miliona ukupno stanovništva to 15 odsto.

Srećno im bilo :whistling: Pa dobro, neke dileme se na kraju reše, recimo ja sam sve vreme mislio da su Bugari ispred nas po tom pitanju, kad ono ispade kako smo mi počistili kompletan teroristički otpad sa naše teritorije, a ovo ostalo nabili u 23 posto, to jest u neprijateljsko okruženje :kafa:
 
Srećno im bilo :whistling:

Mortalitet "ubija" gore od rata. Iseljavanje takođe odrađuje "posao". Prokletstvo i suze "dolaze na naplatu" kroz mortalitet i iseljavanje, ili ostvaruje se izreka "oteto prokleto". Hvala bogu, on "vaga svakome", on ima svoj plan za sve, tako da će na zemlju doći i doseliti bolji ljudi od nas. Moguće baš ovi Arapi i Avganistanci. Moguće i Pakistanci i Kinezi, Indijci i dr. Amin.
 
Mortalitet "ubija" gore od rata. Iseljavanje takođe odrađuje "posao". Prokletstvo i suze "dolaze na naplatu" kroz mortalitet i iseljavanje, ili ostvaruje se izreka "oteto prokleto". Hvala bogu, on "vaga svakome", on ima svoj plan za sve, tako da će na zemlju doći i doseliti bolji ljudi od nas. Moguće baš ovi Arapi i Avganistanci. Moguće i Pakistanci i Kinezi, Indijci i dr. Amin.

Od vas je svako bolji, tako da ko god da vas zameni biće dobro. Što se nas tiče, mi smo već sve pregurali i tu smo i dalje, pa će tako da se i nastavi.
 
Laži samog sebe.

Mi smo pregurali genocide, ratove, katastrofe, ono što se nama dešavalo ti ne možeš ni da zamisliš jer, da se tvom otpadu makar jedna od tih stvari desila, vi više ne biste postojali ni u promilima. I opet smo tu, neuporedivo brojniji od ostalih, takođe i znatno moćniji jer, kada bi se u ovom momentu svi stranci povukli sa ovih prostora, mnogo bi bilo dva sata da vas pregazimo sve na gomili :whistling:
 

Back
Top