Quantcast

Srbi muslimani, šta bi zahtevali od Srba pravoslavaca kao uslov srpskog nacionalnog ujedinjenja?

Poruka
7.143
То остави за форум Теорије Завера.

какве теорије завера?? у пољској, између осталих, постоји безброј српских топонима, а код Срба рецимо нема пољских - само та једна чињеница говори много оном ко жели да види

то је историја, и то много ближа истини од бечко-берлинских лажи којима су нам мазали очи

Poslednja izmena:

Srboskizborim

Veoma poznat
Poruka
10.581
Пре 1500 година су постојали Словени и није се правила велика разлика између Срба, Хрвата, Руса и Пољака. Тада смо причали истим језиком, и потпуно смо се јасно разумели.
Са временом, од једног народа, настало је на десетине готово потпуно различитих. На стварање тих разлика су утицали религија и окружење.
Сви Словени имају то заједничко порекло, те неке традиције које сви делимо. Не можемо да кажемо за Пољаке да су наша лажна копија. То нема смисла. Нису они ништа од нас украли а ни ми од њих.
Због чега је незамисливо да су Срби Православци и Срби Муслимани били један народ, који је са временом кренуо да различите стране? Због чега је незамисливо да кажемо да имамо исто порекло а да смо се са временом одвојили?

Nije nezamislivo, činjenica je, ali bi bilo bolje da se ostalo u jednoj nacionalnosti, jer podele su uzrokovale velika stradanja usled ratova na religijskoj a sada i na nacionalnoj osnovi.

sreckom92

Aktivan član
Poruka
1.829
какве теорије завера?? то је историја, и то много ближа истини од бечко-берлинских лажи којима су нам мазали очи
Причај другима о бајкама и сличним другим глупостима.
Ја нисам заинтересован.

sreckom92

Aktivan član
Poruka
1.829
Nije nezamislivo, činjenica je, ali bi bilo bolje da se ostalo u jednoj nacionalnosti, jer podele su uzrokovale velika stradanja usled ratova na religijskoj a sada i na nacionalnoj osnovi.
Ствар је у томе што је ово 21-и век и требало би да смо цивилизацијски напредовали ван тих религијских и националних подела.
Можемо сви да будемо потпуно различити и да опет живимо у миру.

Krishna

Veoma poznat
Poruka
11.179
Ствар је у томе што је ово 21-и век и требало би да смо цивилизацијски напредовали ван тих религијских и националних подела.

Технологија напредује, а људска природа остаје иста.
У чему се разликују данашњи људи од оних пре 3000 година? У ничему, и онда и данас људи једни друге убијају, пљачкају, варају. Разлика је у томе што су се онда убијали копљима, мачевима и стрелама, а данас пушкама, тенковима, авионима, крстарећим ракетама итд.

Darth Vader

Veoma poznat
Poruka
14.203
Moraš to reći Šveđanima i Nemcima.Oni beru otrovne plodove multikulturalnosti.

Srboskizborim

Veoma poznat
Poruka
10.581

Daj bože, da može u miru, kada nas praksa demantuje svakih nekoliko decenija opet nažalost bude rat.

Srboskizborim

Veoma poznat
Poruka
10.581
Технологија напредује, а људска природа остаје иста.
У чему се разликују данашњи људи од оних пре 3000 година? У ничему, и онда и данас људи једни друге убијају, пљачкају, варају. Разлика је у томе што су се онда убијали копљима, мачевима и стрелама, а данас пушкама, тенковима, авионима, крстарећим ракетама итд.

Tačno, ljudska "priroda" ili tačnije zlo u ljudima ostaje, ostaju ideje i ideologije koje potiču na masovna ubistva, samo po osnovu razlike u religiji.

sreckom92

Aktivan član
Poruka
1.829
Nažalost kada dođe do rata, raspadaju se najružniji nači do "koliko juče mirna društva".
У већем делу Европе проживе цела генерација од рођења до смрти у миру и благостању.
А ми чак се и масовно одсељавамо у тај ''одвратни мултикултуризам'' и тражимо да се придрућимо унијама које пропагирају такав свет.

Krishna

Veoma poznat
Poruka
11.179
Tačno, ljudska "priroda" ili tačnije zlo u ljudima ostaje, ostaju ideje i ideologije koje potiču na masovna ubistva, samo po osnovu razlike u religiji.

Људи су убијали и затирали једни друге и кад није било религија, још док су били у пећинама.

Еци мумија из глечера у Алпима је страдао тако што је погођен стрелом пре 5300 година https://sr.wikipedia.org/wiki/Еци
Широм Европе је нађено доста скелета из Ецијевог доба за које је утврђено да су убијени. У то доба са истока из централне Азије у Европу су упали људи који су извршили геноцид над домороцима Европе, научници сматрају да су ти освајачи смањили европску популацију за 17 пута. Руско-амерички биолог и генетичар Анатолиј Кљосов те освајаче назива "Арбинима", зато што су били носиоци R1b генетичке хаплогрупе (од изговора R1b "ар-оне-би" - "Арбини").
Јесу ли "мигранти" из Африке и Азије нови "Арбини" који ће изгеноцидисати Европљане...?

Poslednja izmena:
Poruka
7.143
Причај другима о бајкама и сличним другим глупостима.
Ја нисам заинтересован.
глупко, ти си овде једини глупан са својим шугословенско/другосрбијанерским глупостима
и наравно да ниси заинтересован - ти си само глупан :bye:

GrdobanS

Veoma poznat
Poruka
11.157
Što se tiče toga, vezano za SPC i pravoslavlje kao uslov srpstva, ja to ne prihvatam, jer da je to uslov koliko je "nevernika" ili ateista među Srbima, najmanje 50 odsto bi ih Crkva morala izbaciti iz srpstva, tako da mi se fućka živo šta Crkva misli o tome.

Takodje. :ok:

Inace, ta zatucanost mi nece biti nikada jasna - cak ni kod npr. Arapa nisu svi muslimani, ima nesto malo hriscana, tako da ta ''s''pc zatucanost postoji samo na brdovitom balkanu (dijagnoza, a ne geografski pojam) a cak je i Bliski Istok bolji po tom pitanju. ;)

Poruka
8.999
Нема мира безбожницима... то је још у Старом завету саопштено људима од Бога... а тек у Новом... Христ каже БЕЗ МЕНЕ НЕ МОЖЕТЕ УЧИНИТИ ДОБРО, ни себи ни другима...

Ко без Бога прави мир, налети на ђавола и ето катастрофе

Poruka
8.999
Људи су убијали и затирали једни друге и кад није било религија, још док су били у пећинама.
Свака част за пост брате... још у Старом завету су Каиновим потомцима спочитана разна зверства због безбожја и митоманије (нпр. канибализам и шминкања и маскирања у звери), а шта ли тек данашњим анитихристима да ставимо пред омађијане очи?

Ето комунисти, највеће зло човечанства, а нису били религиозни... највећи геноцид починили, и то над сопственим народом ...Стаљин 60М, Мао 100М

Poruka
8.999
Tako ''razmisljaju'' i jezuiti/katolibani/inkvizitori a takodje i isis/al-kaida/vehabije. ;)

Prema tome: ''pravoslavni'' ziloti = jezuiti/katolibani/inkvizitori = isis/al-kaida/vehabije . ;)
То да ''нема мира безбожницима'' написао јеврејски цар Давид... мало си промашио критику верника у Бога

bmaxa

Veoma poznat
Poruka
13.781
Нема мира безбожницима... то је још у Старом завету саопштено људима од Бога... а тек у Новом... Христ каже БЕЗ МЕНЕ НЕ МОЖЕТЕ УЧИНИТИ ДОБРО, ни себи ни другима...

Ко без Бога прави мир, налети на ђавола и ето катастрофе
Kako to sa Bogom praviš mir kad on nije prisutan tj nema ga da se oglasi?

veliki krang

Legenda
Poruka
60.028
Onda proširi temu na ujedinjenje Srba katolika.

Nisam je ja ni otvorio, a ujedinjenje sa katolicima i muslimanima me ne zanima. To jest, nikakvi kolektivni napori po tom pitanju, dok je kod Srba dobrodošao svako ko sam sebe smatra Srbinom, bilo koje vere. A to dalje znači da neko ko sebe smatra Srbinom druge vere ne postavlja nikakve uslove pripadnosti srpskom korpusu.

Srboskizborim

Veoma poznat
Poruka
10.581
Nisam je ja ni otvorio, a ujedinjenje sa katolicima i muslimanima me ne zanima. To jest, nikakvi kolektivni napori po tom pitanju, dok je kod Srba dobrodošao svako ko sam sebe smatra Srbinom, bilo koje vere. A to dalje znači da neko ko sebe smatra Srbinom druge vere ne postavlja nikakve uslove pripadnosti srpskom korpusu.

Ne pišeš uvek tako koliko se sećam nekada pišeš da je uslov srpstva pravoslavlje?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.