Quantcast

Srbi muslimani, šta bi zahtevali od Srba pravoslavaca kao uslov srpskog nacionalnog ujedinjenja?

Srboskizborim

Veoma poznat
Poruka
10.581
AUTORSKA TEMA:

Ja sam nacionalno Srbin i ostaću Srbin do kraja svoga života, mada pravoslavac verovatno nikada neću biti a niti sam lično kada bio.

Dalje, navešću neke osnovne teze, šta bi eventualnim ujedinjenjem u srpsko nacionalno telo po principu jedan narod, dve religije muslimani Srbi očekivali od pravoslavaca Srba.

- Skidanje stigme ili "kolektivne krivice" za period Osmanlijske vlasti i zuluma nad pravoslavnim Srbima, da ih se ne naziva "Turcima" u smislu asocijacije na "došljake, okupatore i saradnike okupatora" a samim time i "ostatke zulumćara" kojima se treba osvetiti.

- Punu slobodu islamske veroispovijesti kroz Srpsku islamsku zajednicu, bez segregacije ili nametanja društvene i političke atmosfere "da se muslimani trebaju vratiti veri pradedova ", da ih se zbog toga ukoliko ne pristaju , smatra "otpadnicima od vere predaka ili pravoslavlja" koje zbog toga "treba pokrstitu milom ili u pogodnom momentu i silom" ili ako neće proterati u Tursku.

- U vezi sa prethodnim verovatno bi zahtevali i "izbacivanje iz obrazovnog programa i školskog sistema Petra Petrovića Njegoša, konkretno knjige "Gorski Venac" koju muslimani doživljavaju kao tipično "antislamsku i antimuslimansku knjigu". Verovatno bi se zbog istog razloga, navedeno zahtevalo i za knjigu "Na Drini ćuprija", ali za "Gorski Venac" sigurno.

- Dalje bilo bi tu još zahteva za nekim "lakšim ili težim kompromisima".

- U svakom slučaju morao bi se postići neki strateški pismeni dogovor u formi Srpskog nacionalnog Ustava, iza kojeg bi kao potpisnici stajali srpska nacionalna politika, pravoslavna crkva i islamska zajednica.

- Mislim da bi cena "strateških kompromisa" u svakom slučaju bila manja "nego cena ljudskih žrtava koje se nažalost gomilaju kao posledica ratova koje se ciklično u intervalima ponavljaju".

Šta misle forumaši o svemu tome.

Poslednja izmena:

Ulični Hodač

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.997
Mislimo da ti nisi Srbin, čim nisi pravoslavac.
Izdao si prađedovsku veru, i Kosovski zavet.
Petokolonaš.
Uslov da se Srbi muslimanske veroispovesti vrate u Srpski nacionalni korpus, je svakako da se vrate svetosavskoj religiji .Drugačije ne može,jer taj crni pečat izdajničke kuge mogu sprati samo ponovnim vraćanjem u pravoslavnu veru.

Darth Vader

Veoma poznat
Poruka
14.203
AUTORSKA TEMA:

Ja sam nacionalno Srbin i ostaću Srbin do kraja svoga života, mada pravoslavac verovatno nikada neću biti a niti sam lično kada bio.

Dalje, navešću neke osnovne teze, šta bi eventualnim ujedinjenjem u srpsko nacionalno telo po principu jedan narod, dve religije muslimani Srbi očekivali od pravoslavaca Srba.

- Skidanje stigme ili "kolektivne krivice" za period Osmanlijske vlasti i zuluma nad pravoslavnim Srbima, da ih se ne naziva "Turcima" u smislu asocijacije na "došljake, okupatore i saradnike okupatora" a samim time i "ostatke zulumćara" kojima se treba osvetiti.

- Punu slobodu islamske veroispovijesti kroz Srpsku islamsku zajednicu, bez segregacije ili nametanja društvene i političke atmosfere "da se muslimani trebaju vratiti veri pradedova ", da ih se zbog toga ukoliko ne pristaju , smatra "otpadnicima od vere predaka ili pravoslavlja" kojezbogn treba pokrstitu milom ili u pogodnom momentu i silom ili ako neće proterati u Tursku.

- U vezi sa prethodnim verovatno bi zahtevali i "izbacivanje iz obrazovnog programa i školskog sistema Petra Petrovića Njegoša, konkretno knjige "Gorski Venac" koju muslimani doživljavaju kao tipično "antislamsku i antimuslimansku knjigu". Verovatno bi se zbog istog razloga, navedeno zahtevalo i za knjigu "Na Drini ćuprija".

- Dalje bilo bi tu još zahtjeva za nekim "lakšim ili težim kompromisa" , ali sve u svemu.

- U svakom slučaju morao bi se postići neki strateški pismeni dogovor u formi Srpskog nacionalnog Ustava, iza kojeg bi kao potpisnici stajali srpska nacionalna politika, pravoslavna crkva i islamska zajednica.

- Mislim da bi cena "strateških kompromisa" u svakom slučaju bila manja "nego cena ljudskih žrtava koje se nažalost gomilaju kao posledica ratova koje se ciklično u intervalima ponavljaju".

Šta misle forumaši o svemu tome.
Dokle misliš da nas provociraš?Trebalo bi ti banovati sve naloge.

Poruka
3.432
Petokolonaš.
Uslov da se Srbi muslimanske veroispovesti vrate u Srpski nacionalni korpus, je svakako da se vrate svetosavskoj religiji .Drugačije ne može,jer taj crni pečat izdajničke kuge mogu sprati samo ponovnim vraćanjem u pravoslavnu veru.

Aj, molim te, hrišćani su izdali onda ČUKUNDEDOVSKU VERU!

Srboskizborim

Veoma poznat
Poruka
10.581
Petokolonaš.

Onda si sam dao odgovor zašto srpsko nacionalno ujedinjenje bez obzira na religije na moju veliku ličnu žalost nije uspelo. Takvi kao ti su bili velika prepreka. Nažalost, sve se u tom pogledu svelo na pojedince Srbe muslimane ,kojih se može "pobrojati na prste ruke", i koji se vremenom pokrštavaju da bi bili prihvaćeni.

Najnoviji primer Mahmud Bušatlija, sada Stanko Crnojević.

To kada vide drugi muslimani, samo kažu "zar mi to nudiš"? Dalje kažu da će "radije poginuti nego se pokrstiti". U tome se pre svega krije "tajna" neuspeha svesrpskog nacionalnog ujedinjenja bez obzira na religije.

Poslednja izmena:

Ulični Hodač

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.997
Onda si sam dao odgovor zašto srpsko nacionalno ujedinjenje bez obzira na religije na moju veliku ličnu žalost nije uspelo. Takvi kao ti su bili velika prepreka. Nažalost, sve se u tom pogledu svelo na pojedince Srbe muslimane ,kojih se može "pobrojati na prste ruke", i koji vremenom se pokrštavaju da bi bili prihvaćeni.
Srbi muslimani su kao prvo sami odbili da se zovu Srbima.Znači sami su odbacili Srpstvo kao svoj identitet, jer religioznim konvertitstvom uvek kriju asocijacije na ono što su nekad bili.Kad bi se muslimani osećali i izjašnjavali Srbima, njih bi proganjala ta činjenica da su oni onaj inferiorni deo Srpskog naroda koji je izdajstvom nacionalne religiozne ideje, izdao i svoj sopstveni narod i nacionalni identitet.Taj disbalans je bilo lakše prebroditi, što se izašlo iz nacionalnog korpusa.I to će tako ostati, jer vidimo se Srbi muslimanske veroispovesti i dalje ne žele izjašnjavati Srbima već se nazivaju samostalno nekim drugim nazivima.Jer uvek je lakše biti neko drugi, nego izdajnik.

Dekston

Domaćin
Poruka
4.734
Za Srbe muslimane nisam čuo,sem određene zajednice Srba muslimanske vjere u Albaniji. Razlog toga je što je albansko društvo više nacionalno,a manje religijsko za razliku od Albanaca iz SM i KS. Vjerovatno nisu dovoljno prihvaćeni od većine te se deklarišu kao Srbi muslimanske vjere.
U Beogradu i čitavoj Srbiji postoji sigurno par stotina a i možda hiljada Srba muslimanske vjere. Većina je iz mješovitih brakova Goranaca Albanaca Bošnjaka,Aškalija,arapskih studenata koji su ostali i i Srba konvertita. Neka ozbiljna zajednica srpskih muslimana ne postoji ni ti se kroz istoriju uspjela formirati. Isti takav slučaj imamo u Bugarskoj gdje je 60 000 Bugarskih muslimana odbilo bugarski identitet i formiralo svoj identitet koji se zove Pomak. Po prirodi islama,zabranjeno je muslimanima po istovjećivanje sa hrišćanima zbog bojazni da bi se asimilovali u hrišćane. Zato je potreban novi identitet. U Bugarskoj su Pomaci,u Makedoniji Torbeši,u Novom Pazaru Bošnjaci.

Poruka
22.269
Tebe baš teško isprovocirati? Pa ti sam sebe kad se pogledaš u ogledalo provociraš. Ukoliko ti smetaju moje teme, blokiraj moj nalog i ne dolazi na teme koje ja postavljam.
KAKO DA BLOKIRAMO TVOOJE TEME KAD SI KAO KORONAVIRUS JBT...
IMA TE SVUDA...POD RAZNIM KLONOVIMA I NIKOVIMA...

gost 420053

Domaćin
Poruka
4.953
To kada vide drugi muslimani, samo kažu "zar mi to nudiš"? Dalje kažu da će "radije poginuti nego se pokrstiti". U tome se pre svega krije "tajna" neuspeha svesrpskog nacionalnog ujedinjenja bez obzira na religije.
Kao pacifista ne pravim razlike medju narodima, nego jedno pitanje .
A u Jordanu , sto se tamo krste iako su to sto si ti.

Slobodni mislilac

Aktivan član
Poruka
1.941
Za Srbe muslimane nisam čuo,sem određene zajednice Srba muslimanske vjere u Albaniji. Razlog toga je što je albansko društvo više nacionalno,a manje religijsko za razliku od Albanaca iz SM i KS. Vjerovatno nisu dovoljno prihvaćeni od većine te se deklarišu kao Srbi muslimanske vjere.
U Beogradu i čitavoj Srbiji postoji sigurno par stotina a i možda hiljada Srba muslimanske vjere. Većina je iz mješovitih brakova Goranaca Albanaca Bošnjaka,Aškalija,arapskih studenata koji su ostali i i Srba konvertita. Neka ozbiljna zajednica srpskih muslimana ne postoji ni ti se kroz istoriju uspjela formirati. Isti takav slučaj imamo u Bugarskoj gdje je 60 000 Bugarskih muslimana odbilo bugarski identitet i formiralo svoj identitet koji se zove Pomak. Po prirodi islama,zabranjeno je muslimanima po istovjećivanje sa hrišćanima zbog bojazni da bi se asimilovali u hrišćane. Zato je potreban novi identitet. U Bugarskoj su Pomaci,u Makedoniji Torbeši,u Novom Pazaru Bošnjaci.

Pokušao je muftija Muhamed Jusufspahić, ali je srpska politika napravila "dil" i dogovor sa bošnjačkim muftijom Muamerom Zukorlićem, da se srpski muftija Muhamed Jusufspahić "skloni" u Saudijsku Arabiju. Dok se u "Sandžaku" bez problema i lkegalno i ilegalno greade džamije i drugi religijski objekti bošnjačke islamske zajhednice dotle se srpska islamska zahednica "tesni" u majušnoj i neuslovnoj "Bajrakli džamiji" a džamija u Zemun Polju je porušena.

zemunski kej

Elita
Poruka
17.499
U principu ne moras nista da menjas! Dovoljno je da ostanes ovde da zivis ,Srbija ,mislim BGD ,Sandzak,Bih ,CG- naravno licno ne bih voleo samo da budes u nekoj sacuvaj boze ekstremistickoj stranci.Budi normalan nista vise,navijaj za Partizan,voleo si Jugoslaviju. Mozes da zivis na N.BGD to je grad pravljen za Jugoslovene,nastao 60tih godina proslog veka za koji niko ne moze da kaze da je neko nesto oteo ,cak je i zemlja bila mocvara. Samo se ne seli na Zapad ,jer si onda nepovratno otisao. Nemoj ni u Tursku ,nece te ovde niko vise dirati druga su vremena.

Slobodni mislilac

Aktivan član
Poruka
1.941
U principu ne moras nista da menjas! Dovoljno je da ostanes ovde da zivis ,Srbija ,mislim BGD ,Sandzak,Bih ,CG- naravno licno ne bih voleo samo da budes u nekoj sacuvaj boze ekstremistickoj stranci.Budi normalan nista vise,navijaj za Partizan,voleo si Jugoslaviju. Mozes da zivis na N.BGD to je grad pravljen za Jugoslovene,nastao 60tih godina proslog veka za koji niko ne moze da kaze da je neko nesto oteo ,cak je i zemlja bila mocvara. Samo se ne seli na Zapad ,jer si onda nepovratno otisao. Nemoj ni u Tursku ,nece te ovde niko vise dirati druga su vremena.

Ja ne osećam nikakav problem ali su u pitanju strateška nacionalna pitanja kako da se "otupe oštrice" religijskih šovinizama, da se to ludilo koje malo, malo nažaloist vodi u ratove pobedi ili barem "sveže ko besan ker", da ne pravi štete.

Slobodni mislilac

Aktivan član
Poruka
1.941
Da bi neko nešto zahtevao, mora da ima nešto i da ponudi. Koliko mogu da primetim, muslimani jedino nude da ne bude više žrtava u nekim novim ratovima, što je nešto što niko normalan ne može da prihvati. Takođe će njihove žrtve biti veće, ergo nema potrebe za prihvatanjem tog otpada nazad.

Čuj "otpada"? I onda se čudiš zašto " otpad" ide uz svakog srpskog neprijatelja? Pa niko ne voli da se oseća ",otpadom" ili da mu se nameće "krivica za izdaju vere predaka". Dao bog da je bilo pameti da se sve to ujedinilo u jednu sr0sku naciju i da su se izbegla stradanja.

veliki krang

Legenda
Poruka
60.028
Čuj "otpada"? I onda se čudiš zašto " otpad" ide uz svakog srpskog neprijatelja? Pa niko ne voli da se oseća ",otpadom" ili da mu se nameće "krivica za izdaju vere predaka". Dao bog da je bilo pameti da se sve to ujedinilo u jednu sr0sku naciju i da su se izbegla stradanja.

Kao što rekoh, ne zanima me. Otpad jesu, sami su to izabrali, svaki njihov napad ćemo izdržati i to je to. Treba li ja nekoga da prihvatam nazad zato što mi preti da će me još ubijati? Zabole me, neka ih gde su i neka ih da se sami snalaze, u zajednici sa njima samo smo mi imali štete, a nije da se nije pokušalo.

veliki krang

Legenda
Poruka
60.028
Мало је касно, савремена српска нација је смишљено направљена на антиисламским темељима, онај ко нам је написао, да не кажем фалсификовао прошлост, гадно нас је зајебо.

I treba da bude na antiislamskim temeljima. Da nisu Bugari možda prihvatili svoje muslimane? Jok, nego ih sasekli skoro do korena, a ono preostalo bukvalno nazvali poturicama (Pomak znači upravo to) i doviđenja prijatno.

Darth Vader

Veoma poznat
Poruka
14.203
iskpristi molim te sve svoje naloge da fingiraš i razviješ temu
Rekoh ti.Nema vam spasa.Gotovi ste.

Poruka
21.788
Petokolonaš.

Darth Vader

Veoma poznat
Poruka
14.203
Мало је касно, савремена српска нација је смишљено направљена на антиисламским темељима, онај ко нам је написао, да не кажем фалсификовао прошлост, гадно нас је зајебо.
Kaži mi gde su muslimani Mađarske?Gde su muslimani Grčke?Rumunije?Bugarske?Gde su oni?
Šta znaš o islamu?Znaš li koji su motivi ovom?

Poslednja izmena od moderatora:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.