SRBI KAO SEICI ...

Ode srce ...

Ističe se
Banovan
Poruka
2.062
Kao sto je vecini pismenih, koji citaju i prate sta se desava u svetu, poznato ( nisam siguran da se forumasi krstarice ubrajaju u takve ) , cena hrane u svetu raste vrtoglavom brzinom , cak brze nego cena energenata....

Najave ekonomista da ce u 21 veku , upravohrana preuzeti primat u vaznosti od crnog zlata se obistinjuju....i tu bi , Srbija, plodna i rodna, kako je bog podario mogla da postane neka vrsta Saudi Arabije , u proizvodnji hrane.....najzad nesto sto i ovoj , tuznoj zemlji ide na ruku..

Ali, avaj...ono sto bi svaki noramalan narod , i svaka normalna vlast oberucke pretvorila u svoju stratesku prednost nad drugima, Srbi , po navici us^eru kao sto to niko sem njih ne moze...

Da je samo nesposobna , korumpirana, i tunjava vlast u pitanju, problem ne bi bio ni upola tako veliki , jer vlast se moze promeniti . Narod se vec ne moze promeniti, a svojom lenjoscu , gluposcu , i pasivnim odnosom prema sebi i zivotu upravo radi sve sto i vlast......a sve u korist svoje stete.

Umesto da se vrate na imanja , na sela i salase ...tupavi , iskompleksirani likovi i dalje tumaraju po gradovima , pretezno bez ikakvog bitnog obrazovanja , trazeci posao koji naci ne mogu. No ipak , niko da se uhvati za motiku i lopatu , ne bi li , bar u ovim okolnostima koja se namecu , pokusao da postane pravi gazda, proizvodjac mesa, mleka, voca i povrca, i time obezbedi sebi egzistenciju.

Poznate su situacije, gde jabuke po srbiji trule i padaju sa stabala samo zato sto niko nece za 20 eura dnevno da ih ubere....da usevi propadaju , jer gazde ne mogu isto tako da nadju ko ce da ubere kukuruz ili pozanje psenicu....

Jednostavno, Srbin i kada mu stvari idu na ruku , iz gluposti i lenjosti ne zna i nece da iskoristi to sto ima, a to je, zemlja , klima, voda ...idealni preduslovi za uspesnu poljoprivrednu proizvodnju.

Primer , da srbi , od odobrene kvote izvoza u EU , od nekoliko hiljada tona junetine , uspeju da izvezu svega par hiljada govori sam po sebi ...isto je sa svim ostalim kulturama , stocnim i agrarnim....

Elem, dzaba bi , izgleda bilo i kada bi ispod Terazija siknula nafta , a ispod Slavije gas.........ne bi imao ko da je skupi u burice , jer , sem "lezi lebe da te jedem" , Srbin drugu poslovnu filozofiju ne priznaje........
 
Istina i nije.
Proizvodnja hrane da bude rentabilna i konkurenta zahteva ozbiljni program, ozbiljnu zakonsku i finansijsku podršku ozbiljne države i čoveka koji ima znanje. Ne može svako da se bavi poljoprivredom. Ja bih, na primer, volela da živim na selu, mada sam rođena novosađanka, samo šta ja umem? Da zasadim luk i tikvice? Malo je to.

Ovo na kraju komentara je vrlo tačno. Lično sam se uverila ovih dana sasvim jednim drugim povodom. Ponudiš jednom, drugom, trećem da finansiraš i njihov šuplji profit i opet čekaju da TI LIČNO smisliš i odradiš i njihov deo posla. Da ih zoveš do beskraja i moliš da im daš svoju kintu.

Mi smo država u kojoj ogromnom većinom ljudi NE UMEJU da rade posao za koji su PLAĆENI
 
Оде срце - на чему си ти, мајке ти. Па човече да ли си ти уопште упознат шта се догађа у пољопривреди И КАКО ТВОЈА ЖУТО-ЦРВЕНА БАНДА УНИШТАВА БИЛО КАКВУ ПРОИЗВОДЊУ ???
 
Kao sto je vecini pismenih, koji citaju i prate sta se desava u svetu, poznato ( nisam siguran da se forumasi krstarice ubrajaju u takve ) , cena hrane u svetu raste vrtoglavom brzinom , cak brze nego cena energenata....

Najave ekonomista da ce u 21 veku , upravohrana preuzeti primat u vaznosti od crnog zlata se obistinjuju....i tu bi , Srbija, plodna i rodna, kako je bog podario mogla da postane neka vrsta Saudi Arabije , u proizvodnji hrane.....najzad nesto sto i ovoj , tuznoj zemlji ide na ruku..

Ali, avaj...ono sto bi svaki noramalan narod , i svaka normalna vlast oberucke pretvorila u svoju stratesku prednost nad drugima, Srbi , po navici us^eru kao sto to niko sem njih ne moze...

Da je samo nesposobna , korumpirana, i tunjava vlast u pitanju, problem ne bi bio ni upola tako veliki , jer vlast se moze promeniti . Narod se vec ne moze promeniti, a svojom lenjoscu , gluposcu , i pasivnim odnosom prema sebi i zivotu upravo radi sve sto i vlast......a sve u korist svoje stete.

Umesto da se vrate na imanja , na sela i salase ...tupavi , iskompleksirani likovi i dalje tumaraju po gradovima , pretezno bez ikakvog bitnog obrazovanja , trazeci posao koji naci ne mogu. No ipak , niko da se uhvati za motiku i lopatu , ne bi li , bar u ovim okolnostima koja se namecu , pokusao da postane pravi gazda, proizvodjac mesa, mleka, voca i povrca, i time obezbedi sebi egzistenciju.

Poznate su situacije, gde jabuke po srbiji trule i padaju sa stabala samo zato sto niko nece za 20 eura dnevno da ih ubere....da usevi propadaju , jer gazde ne mogu isto tako da nadju ko ce da ubere kukuruz ili pozanje psenicu....

Jednostavno, Srbin i kada mu stvari idu na ruku , iz gluposti i lenjosti ne zna i nece da iskoristi to sto ima, a to je, zemlja , klima, voda ...idealni preduslovi za uspesnu poljoprivrednu proizvodnju.

Primer , da srbi , od odobrene kvote izvoza u EU , od nekoliko hiljada tona junetine , uspeju da izvezu svega par hiljada govori sam po sebi ...isto je sa svim ostalim kulturama , stocnim i agrarnim....

Elem, dzaba bi , izgleda bilo i kada bi ispod Terazija siknula nafta , a ispod Slavije gas.........ne bi imao ko da je skupi u burice , jer , sem "lezi lebe da te jedem" , Srbin drugu poslovnu filozofiju ne priznaje........

Da je isplativa poljoprivredna proizvodnja, ljudi bi se vise bavili njome, a ne bi sekli grane visanja i bacali maline zbog niske otkupne cene.

A tek cene inputa...!

Naravno da ce izvoz mesa biti mali kad nema ni proizvodnje.
 
Za proizvodnju jagoda,malina,ribizli,krompira i nekih drugih vrsta voca i povrca potrebno je da je parcela izorana,motika i riljac i veliki rad od septembra,pa do prodaje.Normalno je da se radi kada to vremenski uslovi dozvoljavaju.
Istini za volju Holandjani proizvode jagode u plastenicima na 5 spratova,a pojedini Leskovcani ulazu od 10 do 15 hiljada eura po hektaru za njihovu proizvodnju,ali to moze da se organizuje i sa vrlo malo novca.
Najveci deo voca i povrca se izvozi bez problema.Srbija snabdeva Moskvu sa neznatnim delicem od jednog procenta u odnosu na njenu ukupnu potrosnju!?
 
Kao sto je vecini pismenih, koji citaju i prate sta se desava u svetu, poznato ( nisam siguran da se forumasi krstarice ubrajaju u takve ) , cena hrane u svetu raste vrtoglavom brzinom , cak brze nego cena energenata....

Najave ekonomista da ce u 21 veku , upravohrana preuzeti primat u vaznosti od crnog zlata se obistinjuju....i tu bi , Srbija, plodna i rodna, kako je bog podario mogla da postane neka vrsta Saudi Arabije , u proizvodnji hrane.....najzad nesto sto i ovoj , tuznoj zemlji ide na ruku..

Ali, avaj...ono sto bi svaki noramalan narod , i svaka normalna vlast oberucke pretvorila u svoju stratesku prednost nad drugima, Srbi , po navici us^eru kao sto to niko sem njih ne moze...

Da je samo nesposobna , korumpirana, i tunjava vlast u pitanju, problem ne bi bio ni upola tako veliki , jer vlast se moze promeniti . Narod se vec ne moze promeniti, a svojom lenjoscu , gluposcu , i pasivnim odnosom prema sebi i zivotu upravo radi sve sto i vlast......a sve u korist svoje stete.

Umesto da se vrate na imanja , na sela i salase ...tupavi , iskompleksirani likovi i dalje tumaraju po gradovima , pretezno bez ikakvog bitnog obrazovanja , trazeci posao koji naci ne mogu. No ipak , niko da se uhvati za motiku i lopatu , ne bi li , bar u ovim okolnostima koja se namecu , pokusao da postane pravi gazda, proizvodjac mesa, mleka, voca i povrca, i time obezbedi sebi egzistenciju.

Poznate su situacije, gde jabuke po srbiji trule i padaju sa stabala samo zato sto niko nece za 20 eura dnevno da ih ubere....da usevi propadaju , jer gazde ne mogu isto tako da nadju ko ce da ubere kukuruz ili pozanje psenicu....

Jednostavno, Srbin i kada mu stvari idu na ruku , iz gluposti i lenjosti ne zna i nece da iskoristi to sto ima, a to je, zemlja , klima, voda ...idealni preduslovi za uspesnu poljoprivrednu proizvodnju.

Primer , da srbi , od odobrene kvote izvoza u EU , od nekoliko hiljada tona junetine , uspeju da izvezu svega par hiljada govori sam po sebi ...isto je sa svim ostalim kulturama , stocnim i agrarnim....

Elem, dzaba bi , izgleda bilo i kada bi ispod Terazija siknula nafta , a ispod Slavije gas.........ne bi imao ko da je skupi u burice , jer , sem "lezi lebe da te jedem" , Srbin drugu poslovnu filozofiju ne priznaje........

Е бре Дадашине,
покака се ти по Србима само тако ...
А лупеташ, млатиш к'о Максим3 по дивизији,
благе представе немаш о чему пишеш,
али ке*аш по Србима ...

Запитам се понекад шта си ти у ствари (по националности, наравно) ...
Овако нешто не би чак ни Адем_КС смислио,
па чак ни онај мучени Банаћанин ...

За ово мора бити да си дебео хонорар добио од Б92 и ЕУРОталибана,
али зашто ме овакав текст подсећа на Перу Луковића и њему сличне ????

Разочараваш ме из дана у дан ....
Разумем ја да је хладно,
мукица је чучати за тезгом и ваљати лажњаке на Душановцу,
далеко лакше и лепше је седети у топлом и продавати м00да за бубреге,
а још када те за то и плаћају - доЏаЏа ...
 
elem.....sve price o upropasenoj poljoprivredi , velikim inputima, neisplativosti proizvodnje padaju u vodu pred nekoliko primera izuzetno uspesnih proizvodjaca , sto u stocarstvu , sto u ratarstvu, sto u vocarstvu.......

a tek ljudi koji su zapoceli proizvodnju vina????......ima ih , da mogu francuzima uz bok da stanu...

e, yebiga, ali treba da se shaban vrati na selo, a nesto se bas navikao na grad, makar i leba jeo samo kada se lomi cesnica na Terazijama......pokondirila se seljacka goozica , pa utripovala kako je motika passe ....

od 10 srba koji po gradu banzaju nezaposleni, bar 7 ih ima neko imanje na selu...nikome na pamet ne pada da se malo vrati odakle je dovukao shabansko doope i da se uhvati motike.......i svi se vade kako je neisplativo...a nije , sto , kako rekoh , demantuju primeri uspesnih , ali pametnih i neiskompleksiranih proizvodjaca
 
Kao sto je vecini pismenih, koji citaju i prate sta se desava u svetu, poznato ( nisam siguran da se forumasi krstarice ubrajaju u takve ) , cena hrane u svetu raste vrtoglavom brzinom , cak brze nego cena energenata....

Najave ekonomista da ce u 21 veku , upravohrana preuzeti primat u vaznosti od crnog zlata se obistinjuju....i tu bi , Srbija, plodna i rodna, kako je bog podario mogla da postane neka vrsta Saudi Arabije , u proizvodnji hrane.....najzad nesto sto i ovoj , tuznoj zemlji ide na ruku..

Ali, avaj...ono sto bi svaki noramalan narod , i svaka normalna vlast oberucke pretvorila u svoju stratesku prednost nad drugima, Srbi , po navici us^eru kao sto to niko sem njih ne moze...

Da je samo nesposobna , korumpirana, i tunjava vlast u pitanju, problem ne bi bio ni upola tako veliki , jer vlast se moze promeniti . Narod se vec ne moze promeniti, a svojom lenjoscu , gluposcu , i pasivnim odnosom prema sebi i zivotu upravo radi sve sto i vlast......a sve u korist svoje stete.

Umesto da se vrate na imanja , na sela i salase ...tupavi , iskompleksirani likovi i dalje tumaraju po gradovima , pretezno bez ikakvog bitnog obrazovanja , trazeci posao koji naci ne mogu. No ipak , niko da se uhvati za motiku i lopatu , ne bi li , bar u ovim okolnostima koja se namecu , pokusao da postane pravi gazda, proizvodjac mesa, mleka, voca i povrca, i time obezbedi sebi egzistenciju.

Poznate su situacije, gde jabuke po srbiji trule i padaju sa stabala samo zato sto niko nece za 20 eura dnevno da ih ubere....da usevi propadaju , jer gazde ne mogu isto tako da nadju ko ce da ubere kukuruz ili pozanje psenicu....

Jednostavno, Srbin i kada mu stvari idu na ruku , iz gluposti i lenjosti ne zna i nece da iskoristi to sto ima, a to je, zemlja , klima, voda ...idealni preduslovi za uspesnu poljoprivrednu proizvodnju.

Primer , da srbi , od odobrene kvote izvoza u EU , od nekoliko hiljada tona junetine , uspeju da izvezu svega par hiljada govori sam po sebi ...isto je sa svim ostalim kulturama , stocnim i agrarnim....

Elem, dzaba bi , izgleda bilo i kada bi ispod Terazija siknula nafta , a ispod Slavije gas.........ne bi imao ko da je skupi u burice , jer , sem "lezi lebe da te jedem" , Srbin drugu poslovnu filozofiju ne priznaje........

Majstore pa prodaće tajkuni sve što se ovde ubere, a narod će (kao i do sada) da jee gofna.
 
elem.....sve price o upropasenoj poljoprivredi , velikim inputima, neisplativosti proizvodnje padaju u vodu pred nekoliko primera izuzetno uspesnih proizvodjaca , sto u stocarstvu , sto u ratarstvu, sto u vocarstvu.......

a tek ljudi koji su zapoceli proizvodnju vina????......ima ih , da mogu francuzima uz bok da stanu...

e, yebiga, ali treba da se shaban vrati na selo, a nesto se bas navikao na grad, makar i leba jeo samo kada se lomi cesnica na Terazijama......pokondirila se seljacka goozica , pa utripovala kako je motika passe ....

od 10 srba koji po gradu banzaju nezaposleni, bar 7 ih ima neko imanje na selu...nikome na pamet ne pada da se malo vrati odakle je dovukao shabansko doope i da se uhvati motike.......i svi se vade kako je neisplativo...a nije , sto , kako rekoh , demantuju primeri uspesnih , ali pametnih i neiskompleksiranih proizvodjaca

Кад ћеш ти суви геније
тастатуру и тезгу да замениш мотиком ???

Хебежга, кад ниси учио школу
боље би било за тебе, наравно,
да пред пеМзију
почнеш нешто стварно озбиљно да радиш ...
Те, исплатљиве послове ....

Плаче ЕУРОпа за таквим еХпертима ....
 
@Ididuvajmiga A što ti ne bi izvukao bulju iz Marinkove Bare i vratio se u svoje rodno Gnojište da prevrćeš balegu?

e, moj shabane .......z:lol:

ja, nazalost , vec generacijama vucem korene iz grada...ono davno na selu se prodalo pre sto godina, pa sam od onih koji i ne znaju da hodaju kada nema asfalta pod nogama.....cim stanem na njivu , yebiga , uganem nogu z:lol:z:lol:z:lol:
 
Pazi ovo
Nismo mi krivi što je sva
13142007-8-1.gif

otišla u
skupstina-Srbije.jpg

Pa je sada stočarstvo u krizi.....
 
Кад ћеш ти суви геније
тастатуру и тезгу да замениш мотиком ???

Хебежга, кад ниси учио школу
боље би било за тебе, наравно,
да пред пеМзију
почнеш нешто стварно озбиљно да радиш ...
Те, исплатљиве послове ....

Плаче ЕУРОпа за таквим еХпертима ....

marcome , marcome.......udarila te neyebica u glavu , pa lupas li lupas .....z:lol:

znas da skole imam koliko ti i sira ti familija zajedno...ne pale ti shabanske doskocice kod mene...z:lol:

a motiku ne znam da drzim, pa se obracam vama , koji ste iz raznih okolina fckn zajechara dosli u grad da vatate zjale , umesto na ocevinu da se vratite , kako vam je bog i namenio , kada vas je tamo postavio z:D
 
e, moj shabane .......z:lol:

ja, nazalost , vec generacijama vucem korene iz grada...ono davno na selu se prodalo pre sto godina, pa sam od onih koji i ne znaju da hodaju kada nema asfalta pod nogama.....cim stanem na njivu , yebiga , uganem nogu z:lol:z:lol:z:lol:

Ма да,
узели ти "комунци" зграду у Кнез Михајловој, 3 фабрике, вилу на Дедињу, Опатији, Бледу и Женевском језеру ...

z:lol:z:lol:z:lol:

А овамо свакоп петка трчиш у у хебени Ритопек ил' Заклопачу да садиш лукац и кромпир ...
Не због тога што си слепац па немаш, него у интересу здравља, рекреација, ово,оно ...

Па ти бре у лагаријама захеба и оног Барона Млађу ....

:zskace::zskace::zskace:
 
e, moj shabane .......z:lol:

ja, nazalost , vec generacijama vucem korene iz grada...ono davno na selu se prodalo pre sto godina, pa sam od onih koji i ne znaju da hodaju kada nema asfalta pod nogama.....cim stanem na njivu , yebiga , uganem nogu z:lol:z:lol:z:lol:

Како сад то? 'си заборавио да си сам писао како су твоји добили од зликовца Броза туђу вилу на Дедињу за ратне војне заслуге - па сте је продали и покуповали станове...
 
marcome , marcome.......udarila te neyebica u glavu , pa lupas li lupas .....z:lol:

znas da skole imam koliko ti i sira ti familija zajedno...ne pale ti shabanske doskocice kod mene...z:lol:

a motiku ne znam da drzim, pa se obracam vama , koji ste iz raznih okolina fckn zajechara dosli u grad da vatate zjale , umesto na ocevinu da se vratite , kako vam je bog i namenio , kada vas je tamo postavio z:D

ДоЏи тебра, даћу ти нешто да држиш, веЏбе ради ...

Па кад увеЏбаш можеш и на мотику да пређеш ....
 

Back
Top