Срби и Роми: Јабука раздора

upravo to je odluceno na zasedanju BILDERBERG grupe, da se romi iz evrope naseljavaju u Srbiji, i srpska podanicka vlast to sprovodi cutke, iako ti romi nemaju srpska dokumenta:rtfm:

Nažalost sva ta Ciganštija je naša...iz južne Srbije i Kosova...Pošto ih Albanci neće, a da bi pokazali da je Kosovo, kobajagi, još u Srbiji, naša vlast prima i te Cigane, koji se i genetski razlikuju od ovih ovdasnjih...crnji su i govore albanski kao maternji, takva i imena imaju...:confused:
 
Nažalost sva ta Ciganštija je naša...iz južne Srbije i Kosova...Pošto ih Albanci neće, a da bi pokazali da je Kosovo, kobajagi, još u Srbiji, naša vlast prima i te Cigane, koji se i genetski razlikuju od ovih ovdasnjih...crnji su i govore albanski kao maternji, takva i imena imaju...:confused:

Jeste da su drugačiji, više pod kulturološkim i verskim uticajem Turaka i Albanaca u odnosu na ostatak romske populacije u Srbiji, ali to još i nekako, odavno su tu, pa moramo da ih prihvatimo i istrpimo. Ali, problem je u tome što mi prihvatamo mnoge Rome koji sa Srbijom nikakve veze nemaju, niti su poreklom odavde, ili su im pak roditelji poreklom sa naših prostora, a oni, pripadnici mlađih generacija su rođeni na tlu zemalja EU.... Zar to nije šrogon na etničkoj osnovi koji se sprovodi na Zapadu?
 
Jeste da su drugačiji, više pod kulturološkim i verskim uticajem Turaka i Albanaca u odnosu na ostatak romske populacije u Srbiji, ali to još i nekako, odavno su tu, pa moramo da ih prihvatimo i istrpimo. Ali, problem je u tome što mi prihvatamo mnoge Rome koji sa Srbijom nikakve veze nemaju, niti su poreklom odavde, ili su im pak roditelji poreklom sa naših prostora, a oni, pripadnici mlađih generacija su rođeni na tlu zemalja EU.... Zar to nije šrogon na etničkoj osnovi koji se sprovodi na Zapadu?

Prvo, Romi koji su do rata na Kosovu živeli u užoj Srbiji (bilo da su muslimani, kao u Nišu, Leskovcu i Vranju ili hrišćani) NE PODNOSE ove Albanske cigane sa Kosova, niti se orođavaju sa njima (čak ni Cigani muslimani...:sad2:)
A ako je otac nekog Ciganina rođen u Srbiji, onda je i on državljanin ove zemlje, kao i mi sto smo, svidjalo se to nama ili ne.
Samo, mi bismo trebali kosovske cigane e da vratimo na kosovo, odakle su i izmileli...
Ali, Srbija bi pre primila sve Cigane sveta, no da to učini, jer Kosovo je srce srbije...:besna:
 
I ako ne salju decu u skolu to im se treba ukinuti, dok se ne podvrgnu zakonima za osnovno obrazovanje.

Ma kakva skola covece???
Pa racunaj ti sad...4 dece po 17.000 dobiajju od ove u.srane drzave!
A radnik u firmi radi za 10.000 ceo mesec,ej pa gde to ima breee???
Jao zalim sto Hitler nije poziveo bar jos mesec dana!
Da ne govorim koliko samo kupuju kuca po gradovima,i to sve u centru...
E da se ja pitam....

 
Original postavio Halix
Dobijaju po 17.000 dinara svakog meseca za svako dete

I ako ne salju decu u skolu to im se treba ukinuti, dok se ne podvrgnu zakonima za osnovno obrazovanje.

А ако шаљу треба да им остане 17000 динара месечно за свако дете???
Шат је теби човече, па ко још добија толике паре што му дете иде у школу?
И ја бих волео да сваког месеца инкасирам 34000 динара...
 
Понекад ми се чини да неко негде смишља разне смицалице за Србе , са посебним освртом на врсту и тежину националног понижења.

Тек има да надрљамо са програмом усвојеног и потписаног закона о реадмисији.Сав проблематичан ромски популат бивше Југе ће се слити у Србију.

Намерно кажем ромски, јер су наши, домаћи цигани, нешто сасвим друго.

Та бриселска Европа је катастрофа по све националне државе и тамо се смишљају све могуће будалаштине,
које се противе здравој памети, међутим, у тој истој бриселској Европи, постоје људи који мисле својом главом
и који све више и више дижу свој глас против безумља и безличности бриселских бирократа, који да би
оправдали своје постојање и енормне приходе, смишљају овакве небулозе.

Пример британског посланика, конзервативца, евроскептика, Најџела Фараџа је оно што даје некакву наду у
бољу будућност...

 
А ако шаљу треба да им остане 17000 динара месечно за свако дете???
Шат је теби човече, па ко још добија толике паре што му дете иде у школу?
И ја бих волео да сваког месеца инкасирам 34000 динара...


Ne znam koliki je deciji dodatak, ali sam naveo primer mere ako romi ne salju svoju decu u osnovnu skolu.
 
Nemaju osecaj patriotizma nista.Cim smo izgubili na svetskom sad njiih bas briga,
San im je da odu u Svedsku i sede a da prave decu za vece pare.Neko je slago ove ovde kod mene da dele stanove preko opstine u Svedskoj al treba da imaju drzavljanstvo.I sad im je to prioritet, ne uci ne radi ne skoluj se gledaj kako da se umuvas u Svedsku i ti si uspeo....Boli ih i za Srbiju i Srbe i sve , nemaju stavove uverenja, ne mogu da shvate sta zanaci ziveti u skladu sa svojim stavovima nemaju taj osecaj....
 
Poslednja izmena:
Ovde se mesaju dve stvari. Da se "radne navike" i neki delovi njihovog ponasanja (brze potrose nego sto zarade) moraju menjati, to svakako stoji. Posebno sva deca moraju da idu u skolu u Srbiji.

Ali da se Romi krive kolektivno za jednog ubice to nije moralno.

А што би било кога било брига за њихове навике да троше? Јел ико брине о мени и мом буџету?
 

Back
Top