Srbi i izlaz na Jadran - Povlacenje novih granica na Balkanu

E, ako pripadaju SPC, onda su Srbi. :hahaha:

Ciganima je religija zadnja rupa na svirali, vazda bila i ostala.
To što su neki Cigani formalno pravoslavci ne znači da su Srbi. Oni sebe ne doživljavaju ka Srbe, niti ih Srbi prihvataju u svoje redove. To pogotovo važi za one što žive po cigamalama i karton naseljima. Oni imaju svoj paralelni sistem i pravila, i ne žele da se integrišu u društvo.
 
Slovenci?!?!?

Oni su ocigledno razliciti i od nas i od hrvata (sem onih od Zagreba i zapadnije). I jezicki i kulturno i mentalno i genetski (dominira R1a i to onaj ''ruski'' ogranak) i fizicki (mnogo su svetliji i od nas i od hrvata).

Muški preci moje majke su R1a (njen brat od strica i dalji njen rođak opet po muškoj liniji). Ja imam sivoplave oči, kakve nijedan od mojih roditelja nema (majka ima oči boje lešnika, pokojni otac je imao maslinasto zelene). Ali kao dete jesam bio potpuno plav, kao i otac, a i mati je kao devojčica imala kosu vrlo svetlo smeđu (ima jedna kikica njena iz detinjstva).
 
Данашњи Мађари осим језика немају никакве везе са изворним Мађарима који су били азијатска хорда.

Данашњи Мађари су микс помађарених Словака, Русина, подунавских Шваба, Срба, Хрвата и Влаха/Румуна.
A zašto je to pomađarivanje ogromne većine uspelo šačici tih Azijaca u državi u kojoj je latinski bio zvaničan jezik do pre 120 godina? Kako to da ta većina nije zadržala svoje jezike?

Uzgred, u listi ti fale i Aškenazi. Mađarska je apsorbovala u nacionalno tkivo drugu po veličinu grupu konvertita iz judaizma u hrišćanstvo, samo je Rusija izvan Područja naseljavanja (Черта оседлости) u Ruskom Carstvu uspela da ih apsorbuje više.



Polako, biće i to.
 
Nema pravoslavlja ako nema "krivoslavlja".

Ne laprdaj. Krivoslovlje je bilo monofizitizam, arijanstvo, nestorijanska velika Crkva istoka... Ostalih 5 patrijaršija su bile pravoslavne a od 1054, kad je rimokatoličanstvo palo u jeres i šizmu ostale su 4 pravoslavne (= pravoverne) katoličanske (= sveopšte, univerzalne) crkve.
 
Ne laprdaj. Krivoslovlje je bilo monofizitizam, arijanstvo, nestorijanska velika Crkva istoka... Ostalih 5 patrijaršija su bile pravoslavne a od 1054, kad je rimokatoličanstvo palo u jeres i šizmu ostale su 4 pravoslavne (= pravoverne) katoličanske (= sveopšte, univerzalne) crkve.
Kako univerzalne pravoslavne, a pravoslavlje je izdijeljeno da svako dvorište ima svoju crkvu i stalno je u svađi sa susjednom oko međe i vjernika.
U Srbiji to poprima sektaške oblike sa Svetosavljem tj. Svesrbljem koji je stalno u svađi sa svima oko sebe i stalno izaziva ratove.
Nešto ste vi krivo shvatili i postavili temelje na krivom učenju.
 


Polako, biće i to.
Ne vjerujem, ali Srbima golica maštu. Naime, i oni najbjesniji Talijani traže da da se granica utvrdi milimetarskom preciznošću, e ne da se mijenja:

"Hrvati rade suprotno od odluka EU. Proširili su svoju zaštićenu zonu za ribarenje. Vjerujem da bi talijanska Vlada trebala verificirati granicu i s milimetarskom preciznošću se uvjeriti u svoje granice. Hitno se mora napraviti revizija i tako braniti nacionalne interese. Dosta nam je i previše takvog hrvatskog stava. Bilo bi dobro, ako je moguće, kad bi i naša ratna mornarica postupila isto prema hrvatskim ribarima, jer je s Hrvatima očito jedini način da razumiju stvari da ih uvjerimo da i mi možemo napraviti isto. Mi koji imamo tehnologiju da dođemo do njihove obale, da mi njih izopćimo, procesuiramo i kaznimo jer je nedopustivo da se talijanski ribari kažnjavaju zbog ulaska 236 metara. Želim da Vlada do sutra ujutro postavi pitanje prema EU o jednostrano proglašenoj zoni, čemu se cijeli svijet smije. Da bi se precizno naznačile naše granice i da bi pljačkaši shvatili da i mi znamo braniti naše morske granice – vikao je talijanski parlamentarac ispred Odbora za vanjske poslove."

Usput, po njima ispada da i naši ribari upadaju u njihove vode, što su insinuacije.
 
Kako univerzalne pravoslavne, a pravoslavlje je izdijeljeno da svako dvorište ima svoju crkvu i stalno je u svađi sa susjednom oko međe i vjernika.
U Srbiji to poprima sektaške oblike sa Svetosavljem tj. Svesrbljem koji je stalno u svađi sa svima oko sebe i stalno izaziva ratove.
Nešto ste vi krivo shvatili i postavili temelje na krivom učenju.

Pročitao sam članak na internetu u kojem se objašnjava da je svetosavlje nastalo na temeljima nacističke ideologije 30-ih godina 20. stoljeća. :eek:
 
Nije. Nacisticka ideologija je svakako povulka Ljotica, i necu jos da pomenem koga da me ne bi licovali :P

" Svetosavlje, kao i ostale fundamentalističke sekte, u ime Boga propovijeda militarizam, izopačenu ideologiju krvi i tla. Univerzalnom karakteru pravoslavlja suprostavlja srpski karakter religije, što je contradictio in adjecto s duhom izvornog hrišćanstva, u kojemu je Bog središte Radosne vijesti, (vječnog) života povezanog s transcedentnim. (Religija, potiče od latinskog religare, što znači povezati se s transcedentnim, okupljati se oko transcedentnog). Svetosavlje je lišeno transcedentnog: ono umjesto Božje uzvišenosti, što nadilazi mogućnosti našeg iskustva, preferira magijsko, ovozemaljsko, prizemno, praznovjerno. U tom kontekstu svetosavlje je provincijalno, ksenofobno, odbacuje sve strane uticaje i običaje, posebno evropske, koje smatra površnim, “čovjekobožjim”!"
 
"Duhovni i politički habitus vladike Nikolaja Velimirovića, D. Najdanovića, oca Justina, koji su prezirali demokratiju i racionalni diskurs – “racionalizam je smrt duše” – bio je presudan da se svetosavlje formira pod uticajem nacizma i fašizma. Nikolaj Velimirović u brošuri "Nacionalizam Svetoga Save", tvrdi da je “nacionalizam srpski… najstariji u Evropi”, odnosno da je Adolf Hitler u osmišljavanju njemačkog nacionalsocijalizma preuzeo 700 godina stare ideje toga srpskog “svetitelja, genija i heroja”."
 
"Duhovni i politički habitus vladike Nikolaja Velimirovića, D. Najdanovića, oca Justina, koji su prezirali demokratiju i racionalni diskurs – “racionalizam je smrt duše” – bio je presudan da se svetosavlje formira pod uticajem nacizma i fašizma. Nikolaj Velimirović u brošuri "Nacionalizam Svetoga Save", tvrdi da je “nacionalizam srpski… najstariji u Evropi”, odnosno da je Adolf Hitler u osmišljavanju njemačkog nacionalsocijalizma preuzeo 700 godina stare ideje toga srpskog “svetitelja, genija i heroja”."
Tebe je normalno da lincuju, ja se cuvam :P
 

Back
Top