Srbi i Bošnjaci - prošlost, sadašnjost, budućnost

Можда ти не али већина обожава Турску и Турке.То су факти...мислим немој да се лажемо.

To je samo jedna prijateljska zemlja u nizu, a da mi imamo primitivne stoke, procentualno možda najviše od svih, je meni jasno, pa misle nešto kako Srbi imaju Srbiju a Hrvati Hrvatsku a oni Tursku, toga ima nažalost ..

Ali meni je glupo da ti mene guraš u isti koš sa nekim ko je ne znam ti šta uradio, ja lično, nisam nikad napisao ništa loše niti poželio tebi i tvom narodu ili bilo šta u globalu.
 
Ne razumem "Bošnjake" najružnije o Turcima (modernima) sam čula od njih ... zaprepaste me koliko su spremni da ih oljagavaju i da ih predstavljaju kao crne đavole .

A i Turci ih nešto ne smatraju za neke muslimane ... obično slože kiselu facu na njih .

Nesretni Bošnjaci, da su bili pametni, i da nisu priskakivali uz vekovne neprijatelje islama - Zapadnu Evropu ( ne iz ideologije, već zato što muslimani drže teritorije koji oni hoće) mogli su u pravoslavnima imati dobre zaštitnike - ovako neka im je bog na pomoći
 
Natovac, ne budali. U srednjovjekovnoj Bosni nema ni pravoslavlja a kamoli srpstva.

Prije nego zapjeniš kao bijesna džukela, postavi mi neki dokaz toga...
У име Оца и Сина и Светога духа; ја бан босански Кулин присезају тебје кнеже Крвашу;и всјем грађам дубровчам прави пријатељ бити вама од селје и довјека и прав гои држати с вами;и праву вјеру доколе сам жив; вси дубровчане кире ходе по мојему владанију тргујуће годје си кто хоке;кријевати годје си кто мине; правов вјеров и правим срдцем; држати је без всакое зледи;развје шчо ми кто да својев вољов поклон; и да им не буде од мојих часников силе;и доколје у мне буду дати им савјет и помоћ какоре и себје коликоре моге;без всега злога примисла; тако ми Боже помагаи и сије свето евангелие.Ја Радоје; дијак бан писах сију книгу повелов банов; од рождества Христова тисућа и сто и осамдесет и девет љет;мјесеца августа у двадесет и девети дењ; усјеченије главе Иована Крститела.

У име Оца и Сина и Светог духа. Ја, босански бан Кулин, обећавам Теби кнеже Крвошуи свим грађанима Дубровчанима да ћу вам бити прави пријатељ од сада па до века. Држаћу са вама правдуи право поверење докле год будем жив. Сви Дубровчани који ходају где ја владам могу трговати где год хоће икретати се где год желе, с правим поверењем и правим срцем без било какве обавезе, осим ако ми ко подари поклонпо својој вољи. И да им моји часници не чине никакво насиље.И све док су у мојој држави даваћу им помоћ као себи колико се може без икакве зле примисли; тако ми Бог помогао и ово свето еванђеље.Ја, Радоје банов писар, написах ову књигу банове повеље од рођења Христова хиљаду и сто осамдесет и девете године, месецаавгуста у двадесет и девети дан, (на празник) усековања главе Јована Крститеља.

Радоје каже да има!

https://sr.wikipedia.org/wiki/Усековање
 
У име Оца и Сина и Светога духа; ја бан босански Кулин присезају тебје кнеже Крвашу;и всјем грађам дубровчам прави пријатељ бити вама од селје и довјека и прав гои држати с вами;и праву вјеру доколе сам жив; вси дубровчане кире ходе по мојему владанију тргујуће годје си кто хоке;кријевати годје си кто мине; правов вјеров и правим срдцем; држати је без всакое зледи;развје шчо ми кто да својев вољов поклон; и да им не буде од мојих часников силе;и доколје у мне буду дати им савјет и помоћ какоре и себје коликоре моге;без всега злога примисла; тако ми Боже помагаи и сије свето евангелие.Ја Радоје; дијак бан писах сију книгу повелов банов; од рождества Христова тисућа и сто и осамдесет и девет љет;мјесеца августа у двадесет и девети дењ; усјеченије главе Иована Крститела.

У име Оца и Сина и Светог духа. Ја, босански бан Кулин, обећавам Теби кнеже Крвошуи свим грађанима Дубровчанима да ћу вам бити прави пријатељ од сада па до века. Држаћу са вама правдуи право поверење докле год будем жив. Сви Дубровчани који ходају где ја владам могу трговати где год хоће икретати се где год желе, с правим поверењем и правим срцем без било какве обавезе, осим ако ми ко подари поклонпо својој вољи. И да им моји часници не чине никакво насиље.И све док су у мојој држави даваћу им помоћ као себи колико се може без икакве зле примисли; тако ми Бог помогао и ово свето еванђеље.Ја, Радоје банов писар, написах ову књигу банове повеље од рођења Христова хиљаду и сто осамдесет и девете године, месецаавгуста у двадесет и девети дан, (на празник) усековања главе Јована Крститеља.

Радоје каже да има!

https://sr.wikipedia.org/wiki/Усековање

Pa ni manje ni više nego Kulin Srbin... Bože!!!
 
Pa ni manje ni više nego Kulin Srbin... Bože!!!

Радоје тврди да има.и то баш на даншњи дан (Усековање главе Светог Јована Крститеља) !
Чудо да му мухјо потомак шабачких потурица није писао повељу :hahaha: :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Радоје тврди да има.и то баш на даншњи дан (Усековање главе Светог Јована Крститеља) !
Чудо да му мухјо потомак шабачких потурица није писао повељу :hahaha: :hahaha:

Da si imalo pametan zaplakao bi od stida... Kulin Srbin....pravoslavni...

Strašno...
 
Da si imalo pametan zaplakao bi od stida... Kulin Srbin....pravoslavni...

Strašno...

Радоје је и дан данас често име код Срба.
Усековање главе Светог Јована Крститеља је црквени празник у СПЦ и празнује се и данас 11.09.2019год.као и те 1189године.
Ти тврдиш да нема православља и Срба,а ја те питам зашто му мујо није писао повељу?
 
Stvarno, @ deomnibus dubitandum ili kako vec, kojom ti svojom mentalnom aritmetikom objasnjavas srednjevekovna dokumenta, recimo ovaj gore? Cak i samo ' i svetog duha' navodi da je pravoslavni obred, umesto katolickog 'duha svetoga amin'. Koji su tebi dokazi potrebni da shvatis da he 2/3 Bosne srpska zemlja od ranog srednjeg veka

Hehehehe pa ni manje ni više Kulin Ban pravoslavan....

Nego, što se tiče srpstva, kad si već tako jak na jeziku, daj neki spomenik, neku crkvu od prije Osmanlija....ali da izvor nije Šešelj ni Deretić...
 
Радоје је и дан данас често име код Срба.
Усековање главе Светог Јована Крститеља је црквени празник у СПЦ и празнује се и данас 11.09.2019год.као и те 1189године.
Ти тврдиш да нема православља и Срба,а ја те питам зашто му мујо није писао повељу?
Zamisli ovako: da je povelja pisana na latinici, da je pomenuta djeva Marija sa invokacijom 'i duha svetoga amin' i da je pisar bio Domagoj.
Mozes li zamisliti kojim bi zarom nas zgubidandum (i to sa pravom!) zagovarao hrvatstvo Bosne
 
Da si imalo pametan zaplakao bi od stida... Kulin Srbin....pravoslavni...

Strašno...
Ako se ne ljutis ,napisi nam svoje poreklo. Vidi sto vise citam sve me vodi da ste vi tamo u Bosni dobrim delom iz Srbije,Ima podataka da je krajem 18 veka od 10 stanovnika bar 4 bila muslimana, Npr Bgd,Sabac ,Smederevo ,Uzice velika vecina muslimani i to nasi, Nije to pobijeno to je iseljeno i to u Bosnu i Tursku,
 
Ako se ne ljutis ,napisi nam svoje poreklo. Vidi sto vise citam sve me vodi da ste vi tamo u Bosni dobrim delom iz Srbije,Ima podataka da je krajem 18 veka od 10 stanovnika bar 4 bila muslimana, Npr Bgd,Sabac ,Smederevo ,Uzice velika vecina muslimani i to nasi, Nije to pobijeno to je iseljeno i to u Bosnu i Tursku,
Подриње и тузланска регија су 90 посто потомци потурица из наведених градова.
 
Ako se ne ljutis ,napisi nam svoje poreklo. Vidi sto vise citam sve me vodi da ste vi tamo u Bosni dobrim delom iz Srbije,Ima podataka da je krajem 18 veka od 10 stanovnika bar 4 bila muslimana, Npr Bgd,Sabac ,Smederevo ,Uzice velika vecina muslimani i to nasi, Nije to pobijeno to je iseljeno i to u Bosnu i Tursku,

Ima i toga, čak mnogo je porijeklom iz Srbije, pravih Srba, imaš Vlahe, Arbanase/Arnaute, Cincare, imaš i Humljane/Hercegovce, crnogorska plemena, naravno sve preko Vrbasa su Hrvati porijeklom.... Moja familija ma porijekla između Tuzle i srednje Bosne, ima svašta...
 
Nego, što se tiče srpstva, kad si već tako jak na jeziku, daj neki spomenik, neku crkvu od prije Osmanlija....ali da izvor nije Šešelj ni Deretić...
To je tebi i tvojim pajtasima iz cro glavni argument! A stotine sa nase strane, to ne vidis.
Evo ti jednostavno sinak a to i sam znas: Nije bilo pravoslavnih crkava ili relativno malo u odnosu na poreklo Bosanaca, zato sto je plemstvo a posle i narod prihvatio pravoslavnu sektu Patarene. Pravoslavna crkva je pokusavala na tom granicnom podrucju uticaja Rima da povrati vernike a ocigledno nije uspela. To je isti narod. Uspomene na srpsko poreklo i tradicija su ostale zapisane samo na steccima.
 
Zamisli ovako: da je povelja pisana na latinici, da je pomenuta djeva Marija sa invokacijom 'i duha svetoga amin' i da je pisar bio Domagoj.
Mozes li zamisliti kojim bi zarom nas zgubidandum (i to sa pravom!) zagovarao hrvatstvo Bosne
Наш драги мухјо мултиетнићар и стручњак за тактику оружане борбе је потомак припадника францетићеве црне легије па би му било драго сигурно.
 
Подриње и тузланска регија су 90 посто потомци потурица из наведених градова.

Podrinje, dijelovi Posavine, Semberija...

Kakav te tuzlanski kraj snađe, kasnije se naravno slivalo sve u njega, ali tuzlanski kraj nije nikad tako naseljavan. Tuzla je uska, duga, u rupi, sa šumom okolo, osim soli ranije do pojave industrijalizacije je to bila još samo jedna bosanska gudura.

Ti doseljenici su išli gdje je široko i gdje su dobijali/kupovali zemlju i imanja. Npr. Kozluk kod Zvornika je naseljen mađarskim muslimanima i kasnije srbijanskim..
 
To je tebi i tvojim pajtasima iz cro glavni argument! A stotine sa nase strane, to ne vidis.
Evo ti jednostavno sinak a to i sam znas: Nije bilo pravoslavnih crkava ili relativno malo u odnosu na poreklo Bosanaca, zato sto je plemstvo a posle i narod prihvatio pravoslavnu sektu Patarene. Pravoslavna crkva je pokusavala na tom granicnom podrucju uticaja Rima da povrati vernike a ocigledno nije uspela. To je isti narod. Uspomene na srpsko poreklo i tradicija su ostale zapisane samo na steccima.

Pazi, na stranu sve psovke i uvrede, ja sa svakim pokušavam da počnem zdrav razgovor.

Ali, ti pišeš pravoslavna sekta patareni.

Ti si u nekoj dimenziji izvan mog dometa. Nastavi sam.
 
Наш драги мухјо мултиетнићар и стручњак за тактику оружане борбе је потомак припадника францетићеве црне легије па би му било драго сигурно.

Ne baš crna legija. Moji koji nisu bili u partizanima su bili u Handžar Diviziji i u onim lokalnim legijama. Ti Francetićevi su samo klali civile a ništa nisu mogli da zadrže kako treba.
 

Back
Top