Quantcast

Srbi i Bošnjaci - prošlost, sadašnjost, budućnost

Sizif

Buduća legenda
Poruka
29.608
Ne bih znao, taj put me ne zanima, ali njima dajem za pravo da veruju u šta god žele, kao i tom tvom naučniku koji vruje u čuda i slučajnosti. Nisam ja trčo nigde, već ti sa onim "verovanjem u čuda". :hahaha:
Pa svejedno si se zeznuo, jer naučnik uopšte ne mora da veruje da je Big bang desio, a i dalje ostaje potpuno legitiman naučnik... dok na drugu stranu musliman mora da veruje da je Muhamed leteo na krilatom konju, ili više nije musliman, ili da je Bog poslao ljute medvede da rastrgnu 42-je dece jer su ćelavom Jelisiju vikali da je ćelav, ako si hrišćanin (koji veruje da je Biblija istinita)... zato bolje biti naučnik - niko ne te ne tera da veruješ u takve stvari.

Jami19

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.627
Одакле ти, уопште идеја да мене занима шта ти мислиш о било чему? :lol:
Мислим да сам већ и теби рекао; није мени битно шта било ко о мени мисли, већ шта ја мислим о том који мисли...:kpozdrav:
Kao što je Salih al-Fauzan rekao: Ko god kaže da je aalim (učenjak), on je džaahil (neznalica).

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
21.056
Čini ti se... Baš zbog toga su ga i voljeli jer nas nije tjerao na to...
Тјерао или не то се десило,то је историјска чињеница.Највећи проблем је што само народи који су примили ислам на Балкану мисле добро о Османлијама и том времену јер им је након што су узели ислам(није битно да ли је добровољно или не али код нас се каже продао вјеру за вечеру и то се говори од давнина) а сви остали се куну у Балканске ратове гјде су истјерали Турке са Балкана.
Е сад се запитај чему устанци и балкански ратови ако је било тако добро Грцима,Србима и Бугарима под Турцима?Одговор је заправо врло једноставан,издигни се из те приче што си ти данас муслиман,мораш објективно гледати на историју.Не врти се историја данас само око бошњака схвати то.

mijak

Iskusan
Poruka
5.775
:per::per::per:

Beše ih nekada puno.Od te želje ostade gomila nedefinisanih ljudi,bez države i nacije.Turci im rekoše : "Ne,vi niste pravi Turci",a ostali im rekoše : "Ne možete natrag kod nas.Vi ste sada Turci!" Oni rekoše sebi : "Šta ćemo sada?".Skoro vek kasnije,osnovaše naciju.Ostalo im je još da nađu svoju državu.
Nije bilo "ne možete natrag", moji su vratili mnoge poturcenjake, a inače poštujte i bićete poštovani ali avaj.
Nemoj da pričaš napamet jer nisu kucali na crkvena vrata za pokrštavanje pa odbijeni i ogorčeni krenuli na klanje.

Jami19

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.627
Такое!
Истом методом се овди млоги упетљали у политику, не проверивши истинитост теза које заступају, а жешћи су стручњаци за све, а нарочито свашта... :lol:
Svi stručnjaci podržavaju normalne ljude (SZS/DOS)

Vi jedino imate Kocku Kockicu i Podbuleta Goncića

HEFESTOS 1

Veoma poznat
Poruka
10.068
Nije bilo "ne možete natrag", moji su vratili mnoge poturcenjake, a inače poštujte i bićete poštovani ali avaj.
Nemoj da pričaš napamet jer nisu kucali na crkvena vrata za pokrštavanje pa odbijeni i ogorčeni krenuli na klanje.
Тако им одговара, па тако и причају.
Боље да се промене чињенице, него они, то је та логика.

Poruka
6.218
„Svako ima oca i ima majku. Naša majka je Turska“, objašnjavao je prije deceniju okupljenim Bošnjacima Mustafa efendija Cerić, tada još uvijek reisu-l-ulema.
„Selam alejk, veliki predsjedniče“, pozdravljao je prije dvije godine predsjednik naše države predsjednika Turske.
Bakir Izetbegović je bio u Visokom, a veliki predsjednik u Konji. Dok su turske zastave bile u zraku, predsjednik naše države je govorio da „Erdoan nosi našu zastavu“. Svi smo mi dakle jedno.
„ Jedinstvena nacija – to znači da su Turci, Bošnjaci, Armenci, 79 miliona nas, jedna nacija“, obrazložio je u subotu veliki predsjednik Erdoan.
Eto, to smo mi. Turci. Mada bi u ovom slučaju, zbog boljeg i tačnijeg opisa, bilo nužno uvođenje nove palatalizacije kojom bi se T ispred U pretvorilo u K. Ništa drugo i ne možemo biti.
Mi biramo ljude kojima je bitnije kako se Erdoan nosi s problemima od činjenice da penzioneri još nisu dobili junsku penziju.
Mi biramo ljude kojima nije mrsko raditi ni subotom kako bi pružili podršku Erdoanu, ali im je za ovaj narod koji ih plaća tokom ramazana mrsko otputovati do Brisela.
Šta smo drugo, kada nas se više okupi u dva ujutro kod Sebilja na Čaršiji u znak podrške Erdoanu, nego što nas se skupi na protestu majki koje mjesecima nisu dobile naknade za porodilje?
Kakvi smo to ljudi kada se ovdje dijelimo na Gulenovce i Erdoanovce, a ne na gladne i site?
Zašto nam je bitnije šta osjeća turski narod od onoga što osjećamo mi? Zašto prigovaramo Dodiku da voli Srbiju, a istovremeno obožavamo Tursku?
Negodujemo što je Čovićeva kibla u Zagrebu, a mi se iz Sarajeva okrećemo ka Bosforu.
Zašto uopće dokazujemo koliko je Bošnjaka, ako prešućujemo Erdoanovu rečenicu da smo Turci?
Zar se uopće isplati boriti za maternji, bosanski jezik ako je naša majka Turska?
Zašto uopće išta učimo o Huseinu Gradaščeviću kada su naši heroji oni koji su ga izdali (rizvanbegovići i čengići)?
Ti postavljaš ovdje nešto što neki politički likovi lože narod, mi se ne osjećamo kao Turci, koliko god ti to okretao..

Poruka
6.218
Želeo ne želeo ti se idetitetski neizbezno svrstavaš u "Turke" po njihovom zakonu koji ti jedino nosi odredjen identitet posle i pored srpskog.

Što se "kontinuiteta" tiče mož bit i turkelja, ha Mujadine?

.
Znači ima glupljeg i o'dhase i o'dmuje al jok od'tebe.

Reci mi der nosiš li kakvo ponosno ime od vlastele ti i slaviš li štogod njino?
Natovac, ti mene možeš svrstavati u šta hoćeš,ali da li je to ispravno, to je već druga stvar, koju ti ne možeš da dokažeš...

Poruka
6.218
Sve je vas nekakav narod volIo, al je opasno mrzIo svoje komsije Srbe.
I sada ti ovde na ovom bzvze topiku pokusavas, sta?
A ti to tvrdiš na osnovu čega? Ja imam u porodici Srbe, a kao produkt toga i polusrbe, jel? U ratu, DSR, su moji spasili jednu uglednu srpsku familiju od ustaša, sve sa njihovim zlatom. U ovom ratu nismo nikom ništa nažao učinili i ti mene opet napadaš!?!

Poruka
6.218
Можда ти не али већина обожава Турску и Турке.То су факти...мислим немој да се лажемо.
To je samo jedna prijateljska zemlja u nizu, a da mi imamo primitivne stoke, procentualno možda najviše od svih, je meni jasno, pa misle nešto kako Srbi imaju Srbiju a Hrvati Hrvatsku a oni Tursku, toga ima nažalost ..

Ali meni je glupo da ti mene guraš u isti koš sa nekim ko je ne znam ti šta uradio, ja lično, nisam nikad napisao ništa loše niti poželio tebi i tvom narodu ili bilo šta u globalu.

Nataša Rostova

Veoma poznat
Poruka
13.019
Ne razumem "Bošnjake" najružnije o Turcima (modernima) sam čula od njih ... zaprepaste me koliko su spremni da ih oljagavaju i da ih predstavljaju kao crne đavole .

A i Turci ih nešto ne smatraju za neke muslimane ... obično slože kiselu facu na njih .

Nesretni Bošnjaci, da su bili pametni, i da nisu priskakivali uz vekovne neprijatelje islama - Zapadnu Evropu ( ne iz ideologije, već zato što muslimani drže teritorije koji oni hoće) mogli su u pravoslavnima imati dobre zaštitnike - ovako neka im je bog na pomoći

Милојица

Primećen član
Poruka
637
Natovac, ne budali. U srednjovjekovnoj Bosni nema ni pravoslavlja a kamoli srpstva.

Prije nego zapjeniš kao bijesna džukela, postavi mi neki dokaz toga...
У име Оца и Сина и Светога духа; ја бан босански Кулин присезају тебје кнеже Крвашу;и всјем грађам дубровчам прави пријатељ бити вама од селје и довјека и прав гои држати с вами;и праву вјеру доколе сам жив; вси дубровчане кире ходе по мојему владанију тргујуће годје си кто хоке;кријевати годје си кто мине; правов вјеров и правим срдцем; држати је без всакое зледи;развје шчо ми кто да својев вољов поклон; и да им не буде од мојих часников силе;и доколје у мне буду дати им савјет и помоћ какоре и себје коликоре моге;без всега злога примисла; тако ми Боже помагаи и сије свето евангелие.Ја Радоје; дијак бан писах сију книгу повелов банов; од рождества Христова тисућа и сто и осамдесет и девет љет;мјесеца августа у двадесет и девети дењ; усјеченије главе Иована Крститела.

У име Оца и Сина и Светог духа. Ја, босански бан Кулин, обећавам Теби кнеже Крвошуи свим грађанима Дубровчанима да ћу вам бити прави пријатељ од сада па до века. Држаћу са вама правдуи право поверење докле год будем жив. Сви Дубровчани који ходају где ја владам могу трговати где год хоће икретати се где год желе, с правим поверењем и правим срцем без било какве обавезе, осим ако ми ко подари поклонпо својој вољи. И да им моји часници не чине никакво насиље.И све док су у мојој држави даваћу им помоћ као себи колико се може без икакве зле примисли; тако ми Бог помогао и ово свето еванђеље.Ја, Радоје банов писар, написах ову књигу банове повеље од рођења Христова хиљаду и сто осамдесет и девете године, месецаавгуста у двадесет и девети дан, (на празник) усековања главе Јована Крститеља.

Радоје каже да има!

https://sr.wikipedia.org/wiki/Усековање

Poruka
6.218
У име Оца и Сина и Светога духа; ја бан босански Кулин присезају тебје кнеже Крвашу;и всјем грађам дубровчам прави пријатељ бити вама од селје и довјека и прав гои држати с вами;и праву вјеру доколе сам жив; вси дубровчане кире ходе по мојему владанију тргујуће годје си кто хоке;кријевати годје си кто мине; правов вјеров и правим срдцем; држати је без всакое зледи;развје шчо ми кто да својев вољов поклон; и да им не буде од мојих часников силе;и доколје у мне буду дати им савјет и помоћ какоре и себје коликоре моге;без всега злога примисла; тако ми Боже помагаи и сије свето евангелие.Ја Радоје; дијак бан писах сију книгу повелов банов; од рождества Христова тисућа и сто и осамдесет и девет љет;мјесеца августа у двадесет и девети дењ; усјеченије главе Иована Крститела.

У име Оца и Сина и Светог духа. Ја, босански бан Кулин, обећавам Теби кнеже Крвошуи свим грађанима Дубровчанима да ћу вам бити прави пријатељ од сада па до века. Држаћу са вама правдуи право поверење докле год будем жив. Сви Дубровчани који ходају где ја владам могу трговати где год хоће икретати се где год желе, с правим поверењем и правим срцем без било какве обавезе, осим ако ми ко подари поклонпо својој вољи. И да им моји часници не чине никакво насиље.И све док су у мојој држави даваћу им помоћ као себи колико се може без икакве зле примисли; тако ми Бог помогао и ово свето еванђеље.Ја, Радоје банов писар, написах ову књигу банове повеље од рођења Христова хиљаду и сто осамдесет и девете године, месецаавгуста у двадесет и девети дан, (на празник) усековања главе Јована Крститеља.

Радоје каже да има!

https://sr.wikipedia.org/wiki/Усековање
Pa ni manje ni više nego Kulin Srbin... Bože!!!

Милојица

Primećen član
Poruka
637
Pa ni manje ni više nego Kulin Srbin... Bože!!!
Радоје тврди да има.и то баш на даншњи дан (Усековање главе Светог Јована Крститеља) !
Чудо да му мухјо потомак шабачких потурица није писао повељу :hahaha: :hahaha:

Poslednja izmena:
Poruka
6.218
Радоје тврди да има.и то баш на даншњи дан (Усековање главе Светог Јована Крститеља) !
Чудо да му мухјо потомак шабачких потурица није писао повељу :hahaha: :hahaha:
Da si imalo pametan zaplakao bi od stida... Kulin Srbin....pravoslavni...

Strašno...