Srbe namerno pretvaraju u fašiste

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Прво, национализми суседних народа, који су у Другом светском рату већином сарађивали са Осовином и спровели геноцид над српским народом, настоје не само да фашизацијом Србије успоставе равнотежу већ и да објасне корене српске кривице у ратовима из деведесетих. Та кривица би на тај начин постала неупитан део „злочиначке вертикале”. За разлику од НДХ, Мађарске, Румуније, Бугарске и Албаније, Србија и Грчка биле су окупиране територије. Недићеве оружане формације биле су вишеструко малобројније и неупоредиво слабије наоружане од рецимо војних снага НДХ. Злочини четничких снага над другим народима неупоредиви су по опсегу не само са усташким геноцидом над српским народом већ су у том односу мањи него злочини хрватских и муслиманских снага према српском народу из недавног рата. Коначно, лицемерно је оптуживати Недићеву власт за Сајмиште, логор који се налазио на територији НДХ, који су у целини водили Немци.

Друго, интерес великог дела политичке, економске и културне елите у Србији, потеклог из руководства комунистичке Србије и Југославије, налаже темељну фашизацију других страна у рату. Пошто је идеолошки и социјални концепт њихових политичких предака у потпуности пропао, комунистички режим могуће је објаснити само као нужно зло. У том случају, логично је: да жртва терористичке завере иза које су стајали Мусолинијева Италија и Хитлерова Немачка – краљ Александар постане „монархо-фашиста”; да највећи српски историчар и правни писац, који је рат провео у прогнаној влади у савезничком Лондону, буде колаборациониста; да министар у истој влади до јуна 1944. године постане чисти фашиста; да холокауст постане српска кривица пошто, рече једна београдска професорка, на улицама Београда нису организоване демонстрације како би исти био спречен!

Треће, и свакако не и најмање важно, ту су и државе које су водиле савезничку коалицију у Другом светском рату. Прихватити истину о стању у Србији током Другог светског рата, о антифашистичкој природи Југословенске војске у отаџбини, о чињеници да је Недићев режим сличан окупационом режиму у Грчкој, а не сателитским режимима у НДХ и „Великој Албанији”, наметнуло би питање кривице савезника. И одговорности великих сила за судбину српског народа после 1945. a посебно њихове улоге у избијању ратова из деведесетих година у којима су биле у савезу национализама који су одузимали права српском народу. Коначно, ако није био фашистички, можда би четнички покрет теоретски и сâм у случају другачијег исхода рата имао оправдање да у неким случајевима примени оно јако сумњиво и дубоко нечовечно право које је за прогон дванаест милиона Немаца из Источне Европе пружила Конференција у Потсдаму?

http://www.politika.rs/pogledi/Chedomir-Antic/Srbija-nova-istorija-i-fasizam.sr.html
 
Текст је одличан и само да додам да је један од оних који овде највише ради на томе управо војвођанска мангулица која данас, ево, опет грокће:


ČANAK: OD ZLOČINA JNA NEĆE NAS OPRATI NI DUNAV NI SAVA

(4) Sreda, 22. Decembar, 2010.| Autor: Agencija BETA

2370967.jpg


NOVI SAD - Lider Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak izjavio je večeras da Srbiju "od zločina bivše Jugoslovenske Narodne Armije (JNA) neće oprati ni Dunav ni Sava"!

Čanak je na novogodišnjem koktelu njegove partije podsetio da se danas navršava 69 godina otkako je u bosanskom mestu Rudo formirana Prva proleterska brigada na čelu sa Kočom Popovićem, koja je bila preteča bivše JNA.
"Pedeset godina kasnije od tog dana, ista ta vojska herojski je oslobodila Vukovar i napravila zločine i svinjarije od kojih nas neće oprati ni Dunav ni Sava narednih 50 godina", kazao je Čanak.

On je istakao da ga je zaprepastilo kada je pre nekoliko dana na kongresu Demokratske stranke sedeo u društvu bivšeg portparola Slobodana Miloševića, Ivice Dačića i bivšeg generala Željka Ražnatovića Arkana, Dragana Markovića Palme.
"Da mi je to neko rekao pre 10 ili 20 godina, bio bih zaprepašten", rekao je Čanak.

On je podsetio da je LSV pre 10 godina govorila o zabrani neonacističkih i klerofašističkih organizacija u Srbiji i kritikovao Ustavni sud Srbije koji se nedavno oglasio nenadležnim po tom pitanju.
"Došli smo u situaciju da ligaši budu prvi petlovi koji zakukuriču, ali ko misli da ćemo završiti u supi, grdno se vara", poručio je lider LSV.

Čanak je ocenio da LSV uvek govori nepopularne, ali tačne stvari i dodao da njegova partija nikada nije pristajala na ucene i pretnje niti će na njih pristati u budućnosti.
"Neki kažu da smo se ućutali, ali mi smatramo da sada nije vreme da govorimo. Prvi smo rekli da je ova vlada loša, ali da u ovom trenutku nije moguće napraviti bolju", rekao je Čanak.

***********************

Невероватан, каже да "Србију неће ништа опрати од злочина ЈНА" - па *** он није нормалан, нити је ЈНА била српска војска, нити је са ЈНА командовала Србија... а ЈНА је по Уставу ИМАЛА ДАЛЕКО ВЕЋЕ ОБАВЕЗЕ И ОВЛАШЋЕЊА КОЈЕ НИЈЕ ИСКОРИСТИЛА... али то овој дебелој мангулици не смета да настави са својим свињским "послом"...
 
ne znam sto se mlatite vise sa tim fazizmom, kad svaki srbin zna da toga kod nas ( kao iole znacajne pojave ) nit je bilo niti moze da bude.

sad sto ostali kod kojih je toga bilo podosta ( necu da imenujem ali recimo kod hrvata, bugara, madjara, svaba , italijana, skandinavaca ) imaju zarku zelju da to relativizuju, pokusavajuci da uvale kukavicje jaje fazizma, cak i onim narodima koji su strasno stradali boreci se protiv istog, za mene je samo jos jedan pokazatelj da ih zasluzena stigma i dalje pece.

rekoh vec pre nekog vremena u postenom obicnom narodu niko nikad, o tom frankenstajnizmu zvanom " fazizam u srba" , ne trosi reci, zato sto svi imamo pretke koji nam nisu ostavili u amanet nista cega bi se stideli iz tog vremena.

o gllupostima ne vredi trositi reci...
 
Текст је одличан и само да додам да је један од оних који овде највише ради на томе управо војвођанска мангулица која данас, ево, опет грокће:


ČANAK: OD ZLOČINA JNA NEĆE NAS OPRATI NI DUNAV NI SAVA

(4) Sreda, 22. Decembar, 2010.| Autor: Agencija BETA

2370967.jpg


NOVI SAD - Lider Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak izjavio je večeras da Srbiju "od zločina bivše Jugoslovenske Narodne Armije (JNA) neće oprati ni Dunav ni Sava"!

Čanak je na novogodišnjem koktelu njegove partije podsetio da se danas navršava 69 godina otkako je u bosanskom mestu Rudo formirana Prva proleterska brigada na čelu sa Kočom Popovićem, koja je bila preteča bivše JNA.
"Pedeset godina kasnije od tog dana, ista ta vojska herojski je oslobodila Vukovar i napravila zločine i svinjarije od kojih nas neće oprati ni Dunav ni Sava narednih 50 godina", kazao je Čanak.

On je istakao da ga je zaprepastilo kada je pre nekoliko dana na kongresu Demokratske stranke sedeo u društvu bivšeg portparola Slobodana Miloševića, Ivice Dačića i bivšeg generala Željka Ražnatovića Arkana, Dragana Markovića Palme.
"Da mi je to neko rekao pre 10 ili 20 godina, bio bih zaprepašten", rekao je Čanak.

On je podsetio da je LSV pre 10 godina govorila o zabrani neonacističkih i klerofašističkih organizacija u Srbiji i kritikovao Ustavni sud Srbije koji se nedavno oglasio nenadležnim po tom pitanju.
"Došli smo u situaciju da ligaši budu prvi petlovi koji zakukuriču, ali ko misli da ćemo završiti u supi, grdno se vara", poručio je lider LSV.

Čanak je ocenio da LSV uvek govori nepopularne, ali tačne stvari i dodao da njegova partija nikada nije pristajala na ucene i pretnje niti će na njih pristati u budućnosti.
"Neki kažu da smo se ućutali, ali mi smatramo da sada nije vreme da govorimo. Prvi smo rekli da je ova vlada loša, ali da u ovom trenutku nije moguće napraviti bolju", rekao je Čanak.

***********************

Невероватан, каже да "Србију неће ништа опрати од злочина ЈНА" - па *** он није нормалан, нити је ЈНА била српска војска, нити је са ЈНА командовала Србија... а ЈНА је по Уставу ИМАЛА ДАЛЕКО ВЕЋЕ ОБАВЕЗЕ И ОВЛАШЋЕЊА КОЈЕ НИЈЕ ИСКОРИСТИЛА... али то овој дебелој мангулици не смета да настави са својим свињским "послом"...
Ма, дај, више, с тим пајацом, о'ладите га већ једном с тим крајње транспарентним ликовима, сасвим неинтересантним.

Концентришите се на оне друге исто тако штеточине, али далеко опасније, под плаштом великих српских патриота.
 
Ма, дај, више, с тим пајацом, о'ладите га већ једном с тим крајње транспарентним ликовима, сасвим неинтересантним.

Концентришите се на оне друге исто тако штеточине, али далеко опасније, под плаштом великих српских патриота.
Борис Тадић, Драган Тодоровић, Милорад Мирчић ?
 
Борис Тадић, Драган Тодоровић, Милорад Мирчић ?
Радикали, ,генерално, да.
А, Тадић и није под неким плаштом, он је такође сасвим прочитљив, манекен обичан, него, мислим на оне малко крупније, а на које се део народа још прима, као што су Коштуница, Шешељ...
 
Радикали, ,генерално, да.
А, Тадић и није под неким плаштом, он је такође сасвим прочитљив, манекен обичан, него, мислим на оне малко крупније, а на које се део народа још прима, као што су Коштуница, Шешељ...
Да, део народа радикале и Шешеља још увијек сматра великим патриотима, невјезано за то што се мени такав став тог дијела народа не свиђа.
 
Да, део народа радикале и Шешеља још увијек сматра великим патриотима, невјезано за то што се мени такав став тог дијела народа не свиђа.

Nego je patriota Toma?

Ehhh, i ti Shomy, danas jedno kazes, sutra drugo, preksutra trece!

Juce si bio za Kostunicu!

Sram te bilo!
 
Радикали, ,генерално, да.
А, Тадић и није под неким плаштом, он је такође сасвим прочитљив, манекен обичан, него, мислим на оне малко крупније, а на које се део народа још прима, као што су Коштуница, Шешељ...

hahaha kako smesno brani tadica, kao on nije vazan on je samo maneken :D
pa taj maneken je na poziciji predsednika Srbije i vedri i oblaci Srbijom kako mu se cefne
 
Дај, па ја и данас говорим да се залажем за СНС+ДСС владу, поштујем Коштуницу, ДСС, имам и пријатеље у тој странци...то што сам се вратио СНС-у, не значи да ћу ја по аутоматизму говорити против ДСС. Не, никако ! То су сјајни људи !
 
Дај, па ја и данас говорим да се залажем за СНС+ДСС владу, поштујем Коштуницу, ДСС, имам и пријатеље у тој странци...то што сам се вратио СНС-у, не значи да ћу ја по аутоматизму говорити против ДСС. Не, никако ! То су сјајни људи !

Maod toga nema nista!

Ti nemas ni elementarni osecaj ako mislis da ce Kostunica s Tomom!

Presaberi se, daj, pa onda pisi!

Ne mozes jednim d****** na 2 stolice. Nikad!
 

Back
Top