СРАМОТА У ХРВАТСКОЈ: Ријечки матуранти славили уз "Ајмо усташе" и "За дом спремни''!

Кога то "нас" ће да представљају матуранти из Ријеке?

Можда си ти из Ријеке, али веруј ми да ја са задовољством могу да кажем да ја нисам, и да ме Хрватска не интересује уопште.
 
:fdlan: па лепо.. била сам матурант у другом систему који моја генерација није обожавала.
ово,шта год ти рекао,није нормално и не приличи матурантима. тачка.

Točno. Slažem se da to ne priliči maturantima ili bilo kome drugome, ali nema smisla davati tome važnost kakvu nema.
 
Točno. Slažem se da to ne priliči maturantima ili bilo kome drugome, ali nema smisla davati tome važnost kakvu nema.

ајд',нека ти буде..
у мени је проблем,јер се зблањавам на такве појаве,где год да јесу :)
 
izgleda da su rijecki maturanti mali isfrustrirani sto su im preci oba svetska rata izgubili i u oba slucaja dobro nagnojili zemlju u austriji odnsono blajburgu
Za to treba da kukaju švabama.Prvo su im bili u ljibu a onda su otišli u Blajburg da mirišu ljubičice.
 
Previše pridaješ važnosti mladenačkom prkosu. Sigurno neće uzvikivati "Čuvajmo okoliš" ili "Brinimo za starije ljude", jer znaju da to nikoga neće provocirati i da to nije zabranjeno. Mladi vrlo dobro znaju da su te parole zabranjene. ZATO ih uzvikuju, kao što bi uzvikivali i nešto drugo što je društveno neprihvatljivo, jer je to jedini kriterij za uzvikivanje. Dan kada slave kraj škole, prestanak školske i roditeljske stege, a prije učlanjenja u društvo odraslih, koriste taj jedan dan da se "okrenu" protiv svega što ih čini dijelom društva, jer sutra moraju preuzeti odgovornost za svoje postupke i postati uzorni članovi društva. Ali ne i taj jedini dan predviđen samo za njih. To je klasični model prijelaza. Puno su opasniji oni koji doista MISLE ono što su maturanti uzvikivali. A takvi nisu među njima, ali jesu oko njih.

Sutra nikome od njih neće pasti na pamet da to ponovno uzvikuju. To je bio taj dan za provokaciju društva, ismijavanje njegovim pravilima i normama i za iskazivanje obijesti svojstvene mladosti.
:hahaha: ovi mladi , oni oko blajburga matori , Srbima nikako ugoditi
 
шта серуцкате. и њихови и наши ће сутра да нас представљају,воде..
а не зна се ко је више опичен.
видим новосадски матуранти на паноу у мајицама "косово је србија"
а за који дан ће да играју уз штрауса.
уебо будале..

ma da to je sve isto , ovi naši Kosovo je Srbija a ona paščad ajmo ujke .........reko jel se ti drogiraš , duvaš lepak , šmrčeš ili ne daj bože se bodeš po venama
 
Previše pridaješ važnosti mladenačkom prkosu. Sigurno neće uzvikivati "Čuvajmo okoliš" ili "Brinimo za starije ljude", jer znaju da to nikoga neće provocirati i da to nije zabranjeno. Mladi vrlo dobro znaju da su te parole zabranjene. ZATO ih uzvikuju, kao što bi uzvikivali i nešto drugo što je društveno neprihvatljivo, jer je to jedini kriterij za uzvikivanje. Dan kada slave kraj škole, prestanak školske i roditeljske stege, a prije učlanjenja u društvo odraslih, koriste taj jedan dan da se "okrenu" protiv svega što ih čini dijelom društva, jer sutra moraju preuzeti odgovornost za svoje postupke i postati uzorni članovi društva. Ali ne i taj jedini dan predviđen samo za njih. To je klasični model prijelaza. Puno su opasniji oni koji doista MISLE ono što su maturanti uzvikivali. A takvi nisu među njima, ali jesu oko njih.

Sutra nikome od njih neće pasti na pamet da to ponovno uzvikuju. To je bio taj dan za provokaciju društva, ismijavanje njegovim pravilima i normama i za iskazivanje obijesti svojstvene mladosti.
Dobra ti je teza, ali je zakljucak pogresan!
Sto ne uzvikuju nesto za zastitu prirode, za socijalnu pravdu i sl.?
Cijela Evropa , mislim na maturante, trazi zastitu okoline, samo maturanti iz Hrvatske...nesto drugo!
Sta to govori o hrvatskoj mladezi?
 
govori to da će raditi za malu kintu
Bojim se, kolega, da ne shvatas sovinizam i nacizam u pravom smislu te rijeci danas!
Ta djeca su samo topovsko meso jedne politike!
Sto prije to shvate, bit ce im bolje!
Bojim se da ce im za to trebati mnoooogoooo vremena.
Do tada...topovsko meso jedne politike....nazalost!
 
Bojim se, kolega, da ne shvatas sovinizam i nacizam u pravom smislu te rijeci danas!
Ta djeca su samo topovsko meso jedne politike!
Sto prije to shvate, bit ce im bolje!
Bojim se da ce im za to trebati mnoooogoooo vremena.
Do tada...topovsko meso jedne politike....nazalost!
Kolega, ja sam na stanovištu da iz te Patologije treba EVAKUISATI preostale Srbe kako njihovi vratovi ne bi opet postali kandidati za klanje i zatvoriti to tragično poglavlje naše istorije.

P.s. Znam, Rostova će doživeti stres kad ovo pročita, ali šta da se radi
 
На који су то начин тјоповско мијесо? Шта ће им се сад или у било којој будућности десити јер кличу НДХ?

Ништа, је л' тако.
Postovani kolega, citajuci memoare Jevreja iz Njemacke zakljucih, kao i oni, da zlo treba unistiti u korijenu.
 
Kolega, ja sam na stanovištu da iz te Patologije treba EVAKUISATI preostale Srbe kako njihovi vratovi ne bi opet postali kandidati za klanje i zatvoriti to tragično poglavlje naše istorije.

P.s. Znam, Rostova će doživeti stres kad ovo pročita, ali šta da se radi
Teske su te odluke...napustiti zemlju, imovinu, grobove...
Divim se svakom od njih, ja nisam vise mogla, koji je zadrzao svoj identitet.
 
Teske su te odluke...napustiti zemlju, imovinu, grobove...
Divim se svakom od njih, ja nisam vise mogla, koji je zadrzao svoj identitet.
Vredi li besmisleno poturiti glavu pod malj zarad toga?
Rezervnu zemlju i domove mogu imati, glavu ne.
A grobovi... Ma, hajde..
 
Ima kolega koji suštinski priželjkuju novo stradanje, e da bi kriknuli još srceparateljnije
Ne znam koliko ste Vi, kolega, postradali u proslim Jugo ratovima...ali ovo "srcedrapateljno" Vam u svakom slucaju ne pristoji, kao moderatoru jednog podforuma i , pretpostavlja se, objektivnom promatracu!
 
Ne znam koliko ste Vi, kolega, postradali u proslim Jugo ratovima...ali ovo "srcedrapateljno" Vam u svakom slucaju ne pristoji, kao moderatoru jednog podforuma i , pretpostavlja se, objektivnom promatracu!
Govorim o kolegama koji priželjkuju ne svoje, već stradanje drugih svojih sunarodnika, a oni da o tome lamentiraju
 
A šta je tvoj odgoj?
Vezivanje za grobove?
Gde ti je sahranjen askurđel, onda?
Eh, moderatoru "srpske"teme"!
Ja znam gdje mi je sahranjen djed...za striceve ne znam...u nekoj kraskoj, ustaskoj jami...a ja...ko zna..ovdje..?
Moj odgoj je postovanje predaka i ljubav prema potomcima..
Sta su Vasi sistemi vrijednosti?
 

Back
Top