Quantcast

СРАМОТА У ХРВАТСКОЈ: Ријечки матуранти славили уз "Ајмо усташе" и "За дом спремни''!

Piano020

Poznat
Poruka
7.661
A šta ima tu pa sramota?
Ljudi organiziraju svoj život kako njima odgovara.
Ponašate se kao da SFRJ postoji pa kao no, no nije lepo?
Kako ste se našli pogodjenim?
Ma, bravo!
Ljudi organizuju zivot kako m odgovara.
Sta tu ima da se prica o zastiti prava manjina?

Stojkov Menidjer

Domaćin
Poruka
3.846
Ma, bravo!
Ljudi organizuju zivot kako m odgovara.
Sta tu ima da se prica o zastiti prava manjina?
A koga su napali?
Slavila deca maturu sa znanjem koje im uliveno.
Nabroj ko je napadnut prilikom pevanja?
Sujeta lažnih patriota?

rdeki

Elita
Poruka
16.297
A šta ima tu pa sramota?
Ljudi organiziraju svoj život kako njima odgovara.
Ponašate se kao da SFRJ postoji pa kao no, no nije lepo?
Kako ste se našli pogodjenim?
Ja stvarno ne znam kako se neko u Srbiji i među srpskim življem uopšte oseti pogođenim.
Oslobodiš ih od austrougarske vlasti, a oni to ne shvate kao oslobođenje nego kao okupaciju, pa cela generacija koja je rođena i stasala nakon Prvog Svetskog Rata je odrastala i vaspitana je mrzeći Srbe, pa su se desile ustaše, pa se desio Jasenovac i mnogo toga što se obilo o glavu prostog srpskog življa, ni krivog ni dužnog (krivog samo zato što su bili Srbi).

A onda nakon Drugog Svetskog Rata, mnogo godina nakon svih tih dešavanja, oni što su rođeni i stasali mnogo nakon Drugog Svetskog Rata su takođe učeni da mrze, pa je to dovelo neke nove ustaše na vlast, kao što je bio Tuđman, pa je krajnji rezultat to što skoro nema Srba u Hrvatskoj.

I sada, posle ratova 90-ih stasava neka nova generacija mladih Hrvata, rođeni posle ratova, rođeni nakon etničkog čišćenja Hrvatske od nepoželjnih Srba, oni koji verovatno nikada u svom dosadašnjem životu nisu sreli nekog Srbina. I oni tako mladi opet ispoljavaju mržnju.
A mi treba da ignorišemo to i da čekamo da neki njihov novi izliv mržnje opet pukne po našoj glavi, kao i da trpimo besmislene laži i optužbe kao da smo mi ti koji mrzimo, kao da smo mi ti koji smo njih napadali, kako da smo mi ti koji smo vršili genocid nad njima.
Pa dokle, bre, zaista???

I stvarno ne vidim zašto bi to sve nekoga ko je Srbin uopšte dotaklo, a kamoli pogodilo.

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.130
Eh, moderatoru "srpske"teme"!
Ja znam gdje mi je sahranjen djed...za striceve ne znam...u nekoj kraskoj, ustaskoj jami...a ja...ko zna..ovdje..?
Moj odgoj je postovanje predaka i ljubav prema potomcima..
Sta su Vasi sistemi vrijednosti?
Ako misliš da ja ne znam šta se događalo po tim krajevima, varaš se.
Meni je samo muka od stradanja, a još više muka od besmislenog racionalizovanja stradanja u ime vernosti ognjištu, imovini i grobovima, "srpskoj zemlji".
To su gluposti.

Što se tiče poštovanja predaka, ti im prvenstveno duguješ molitvu, pominjanje na Liturgiji i činjenje dobrih dela u njihovo ime.
To je suština, a ne vezivanje za neku umišljenu svetost i metafizičku važnost nekakvog velebitskog ili dinarskog krša, nekih Papuka i Krndija.
Ono što ja hoću da ti kažem, jeste da ćeš veću slavu svojim precima i korist sebi doneti odgajanjem 2+ dece, pa oni odgoje svoje i tako dalje.
Da se rađate i množite. Tj.svi mi...
To je ono što vredi, da stvaraš život i u životu, a ne da guraš priču kako je ne znam izuzetno bitno opstati u jednoj patološkoj prokletinji gde su okruženi patološkom većinom, a gde ćeš svoj vrat i lobanju poturiti neljudima i njihovim kamama i maljevima na izvol'te, a u ime vrednosti nekog ognjišta...
Od prokletinje, kršten i razuman čovek treba da se ukloni...
Dakle, ne da truneš s svojim precima u jamama, nego da se deca rađaju i žive.

Poslednja izmena:

Jami19

Poznat
Poruka
7.747
Ja stvarno ne znam kako se neko u Srbiji i među srpskim življem uopšte oseti pogođenim.
Oslobodiš ih od austrougarske vlasti, a oni to ne shvate kao oslobođenje nego kao okupaciju, pa cela generacija koja je rođena i stasala nakon Prvog Svetskog Rata je odrastala i vaspitana je mrzeći Srbe, pa su se desile ustaše, pa se desio Jasenovac i mnogo toga što se obilo o glavu prostog srpskog življa, ni krivog ni dužnog (krivog samo zato što su bili Srbi).

A onda nakon Drugog Svetskog Rata, mnogo godina nakon svih tih dešavanja, oni što su rođeni i stasali mnogo nakon Drugog Svetskog Rata su takođe učeni da mrze, pa je to dovelo neke nove ustaše na vlast, kao što je bio Tuđman, pa je krajnji rezultat to što skoro nema Srba u Hrvatskoj.

I sada, posle ratova 90-ih stasava neka nova generacija mladih Hrvata, rođeni posle ratova, rođeni nakon etničkog čišćenja Hrvatske od nepoželjnih Srba, oni koji verovatno nikada u svom dosadašnjem životu nisu sreli nekog Srbina. I oni tako mladi opet ispoljavaju mržnju.
A mi treba da ignorišemo to i da čekamo da neki njihov novi izliv mržnje opet pukne po našoj glavi, kao i da trpimo besmislene laži i optužbe kao da smo mi ti koji mrzimo, kao da smo mi ti koji smo njih napadali, kako da smo mi ti koji smo vršili genocid nad njima.
Pa dokle, bre, zaista???

I stvarno ne vidim zašto bi to sve nekoga ko je Srbin uopšte dotaklo, a kamoli pogodilo.
Pa nemojte toliko često da im napadate otadžbinu.

Evo poslednji atak je bio 1991, a ponovili bi vi to i 2019 da nisu ušli u Nato

piciginx

Buduća legenda
Poruka
32.094
Матуранти у Хрватској у среду обележавају задњи дан средњошколског образовања, а ријечки матуранти прославили су то уз покличе "Ајмо, усташе" и "За дом спремни"

http://www.novosti.rs/вести/планета.480.html:796182-SRAMOTA-U-HRVATSKOJ-Rijecki-maturanti-slavili-uz-Ajmo-ustase-i-Za-dom-spremni

Civilizovanje je neophodno
Di baš u Rijeci....

MOST6

Ističe se
Poruka
2.062
Dobra ti je teza, ali je zakljucak pogresan!
Sto ne uzvikuju nesto za zastitu prirode, za socijalnu pravdu i sl.?
Cijela Evropa , mislim na maturante, trazi zastitu okoline, samo maturanti iz Hrvatske...nesto drugo!
Sta to govori o hrvatskoj mladezi?
Pobuna protiv autoriteta?

Poslednja izmena:

LikiLee

Poznat
Poruka
8.509
Кога то "нас" ће да представљају матуранти из Ријеке?

Можда си ти из Ријеке, али веруј ми да ја са задовољством могу да кажем да ја нисам, и да ме Хрватска не интересује уопште.
матауранти из ријеке неће представљати нас,али је могуће да ће једном бити влас',обећавају :lol:
наши су слично напаљени,и једнако имају потенцијала за будућу влас',под условом да не утекну.
па кад такви у обе земље заседну,смеши нама се комуноусташкочетнчкопартизанска игранка,
којој нема краја...
мени је допиздило,јер једно без другог не функционише.

не,нисам из ријеке...
не могу да кажем да ме хрватска нешто специјално интересује,
али немам проблем са темом о хрватској или било којој другој ех ју припиздини.
тебе да хр. не интересује не би мрсомудио на ту тему ;)

Poruka
63.570
па кад такви у обе земље заседну,смеши нама се комуноусташкочетнчкопартизанска игранка,
којој нема краја...
мени је допиздило,јер једно без другог не функционише.

не
Тужна прича.

Међутим треба да знаш да за те земље већ ни сад нема никакве наде, ни за људе који тамо живе, а њихову децу понајмање.