Quantcast

Sramota! Oskrnavljena tabla Blagoju Jovoviću, crvena petokraka na liku srpskog osvetnika (foto)

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
33.093
Zabole me qurac za i tvog dedu i Pavelića i za to čije je vekovno selo bila vaša vukojebina ubosni
Ovde je tema Blagoje J. odnosno istinitost njegovih tvrdnji da je baš on pucao u Pavelića i zato sam naveo činjenicu da Pavelićeva familija nikada nije upirala prstom u tog Jovovića i četnike iz Arg. ,a ne samo oni nego ni niko drugi.
Četnici , komunisti , CIA , MI , Mosad UDBA ,Argentinci,Hrvati ...sve do objavljivanja njegove ispovesti početkom devedesetih niko nigde nije spominjao Jovovića i njegovu ulogu u tom atentatu , tako da ostaje samo da mu se veruje na reč , u svakom slučaju lepa je priča,filmski zaplet i srećan kraj (doduše odloženo par godina )

Prvo da nije džukela od Pavelića verovala u laž i imala ambiciju, te kao reprezent jedne ideje počinio šta je počinio, verovatno ti i ja ne bi sada polemisali

Takođe moj pradeda i svi njegovi i ova dva čoveka su delovi te priče, pa sam računala da će možda lakše pojmiti razmere zločina Pavelića , ako se identifikuješ sa onima koji su od njega stradali , na razne načine

Ali zalud , ti i dalje braniš taj zločin i tu ideju ...

Što se tiče izvora , predpostavljam da si ti imao uvid u sve dosije navedenih službi ?

savasavanovic

Veoma poznat
Poruka
14.240
tu petokraku razmazao je milogorac dukljanin crveni hrvat...pravi beograđanin od 45.
Могуће.Они су много љубоморни на вашу успомену на Јововића, која је толико јака и дуговечна, да сте сазнали за тог човека пре месец дана када су вам прорежимски таблоиди саопштили да је баш он упуцао Павелића и да је Павелић умро од последица атентата.

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
33.093
Могуће.Они су много љубоморни на вашу успомену на Јововића, која је толико јака и дуговечна, да сте сазнали за тог човека пре месец дана када су вам прорежимски таблоиди саопштили да је баш он упуцао Павелића и да је Павелић умро од последица атентата.

U čemu je problem što postoji neka osoba koja je pucala na Antu Pavelića ?

iig

Poznat
Poruka
9.919
trebalo je vremena jer jovović nije komunista već četnik stoga je za bivšu titinu vlast a i svaku crvenu poslje bilo ravno izdaji spominjati navedeni hrabri čin a ovi autošovinisti nisu se to usuđivali spominjati jer smatraju provocirati hrvate tim ubistvenim aktom na pavelića može izazvati srbomržnju u zagrebu i još zahtjeva za oprost od tadića i ekipe a tadiću se izlizale pantalone na koljenima od odlaskau američku gay hambasadu pa mu je bilo mrsko stalno klečati i za latine...

al bundy

Legenda
Poruka
63.239
Pa vidi, smrdljivi komunisti su pobili ustaše u većem broju tek na kraju, kad nije bilo druge, dok su se četnici sa njima klali ceo rat.
Mogli su ih ko Rusi posle Staljingrada nahraniti , izlečiti ,naoružati i promeniti im uniforme , ili ih jednostavno pustiti da predju iz Slovenije u Austriju bez insistiranja kod Engleza da ih vrate i predaju,al ipak su odlučili da napune jame sa njima .
Ono što bi moglo da baci sumnju na eventualni Blagojev čin je i pasivnost četničke emigracije posle WW2 , naime gotovo da ne postoje akcije četnika ni protiv ustaša u emigraciji , ni protiv komunističke Titine države ,ili njenih predstavnika u inostranstvu . Tu se doduše uklapa priča o Blagoju kao "slobodnom strelcu " koji je sam pucao na svoju ruku ,uz mali deo ljudi oko sebe , al to u isto vreme nam uskraćuje izvore i dokaze .

veliki krang

Legenda
Poruka
60.028
Mogli su ih ko Rusi posle Staljingrada nahraniti , izlečiti ,naoružati i promeniti im uniforme , ili ih jednostavno pustiti da predju iz Slovenije u Austriju bez insistiranja kod Engleza da ih vrate i predaju,al ipak su odlučili da napune jame sa njima .
Ono što bi moglo da baci sumnju na eventualni Blagojev čin je i pasivnost četničke emigracije posle WW2 , naime gotovo da ne postoje akcije četnika ni protiv ustaša u emigraciji , ni protiv komunističke Titine države ,ili njenih predstavnika u inostranstvu . Tu se doduše uklapa priča o Blagoju kao "slobodnom strelcu " koji je sam pucao na svoju ruku ,uz mali deo ljudi oko sebe , al to u isto vreme nam uskraćuje izvore i dokaze .

Pokušali su nešto slično, to jest da taj posao uvale drugima, ali su saveznici mislili "koji će nam tuki sad ovi da ih hranimo, naoružavamo i menjamo im uniforme", pa su ih vratili nazad i istovremeno naložili novim vlastima da rade šta znaju sa njima, i ovi su ih likvidirali. Pitanje je čak i da li bi tako bilo da nije tu bio Simo Dubajić (slava mu i hvala), ali je bilo.

Heart of Courage

Primećen član
Poruka
975
Pitanje je čak i da li bi tako bilo da nije tu bio Simo Dubajić (slava mu i hvala), ali je bilo.
Upravo tako jer da nije bilo Sime i ostalih pojedinaca koji su radili na svoju ruku,ne bi usraše dobili zasluženu kaznu.
stepinac docekuje tita.jpg

Mackich

Domaćin
Poruka
3.014

Зашто је онда убијен Драгиша Кашиковић са девојчицом од 6 година у Чикагу?

Bornemisa

Ističe se
Poruka
2.514
Упореди систем сада и пре 30 година, шта се променило?

Па, осим имена, мало тога.
Prisustvujemo njegovom raspadu, unistenju posto se dugo gradio njegov raspad se ne moze desiti preko noci za sada funkcionise po inerciji.
Ako dozvolimo krah steta ce biti nenadoknadiva, uspostaviti novi nije lako, iziskuje dosta vremena i materijalnih sredstava.

Poslednja izmena:

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
76.373

Активнија по том питању је сама усташка емиграција.

Тако, рецимо, Илија Станић поносито пише како је издао Лубурића и убио га чекићем у главу, узвикујући "овако си ти убијао дјецу у Јасеновцу!"

Bren

Elita
Poruka
17.591
Čitao sam kako je Ilija Stanić ubio Drinjanina. Vrlo mučan članak. Posle pričao da ga je ubio jer je Luburić uvredio njegovog upokojenog oca(ustašu). S druge strane Stanić je ostatak života mirno proveo u YU (ako se ne varam) , te mislim da je ipak bio zavrbovan od UDBE. No svejedno, ubio je jednog od najvećih zločinaca NDH. Nisu se komunisti nešto proslavili traganjem za ustaškim zločincima. Da ne bi Jovovića... Ni četnička emigracija se time nije mnogo bavila.

friedrich

Aktivan član
Poruka
1.749
Koliko ja znam, cetnici nisu likvidirali ni Martina Volfa, ni Adolfa Romecha ni onu bitangu Sutera iz Pazove, vec srpske patriote. E sad, tu ulicu, pitam se sto bas stavise u Zemun kada se zna da tu ima najjvise dodjosa iz seste i sedme brigade. Plus novopridoslih koliko hoces. Oni jedino sto znaju je da ruse i skrnave, pa ovo nije ni cudno onda.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.