Sramne poruke

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Sramne poruke na Fejsbuku

Thumb_Untitled-1_29.jpg


BEOGRAD - Na Fejsbuku, socijalnoj mreži za druženje, juče se, na Dan žalosti zbog smrti francuskog državljanina Brisa Tatona, pojavila grupa pod nazivom „Danas na Dan žalosti ću pevati, skakati i veseliti se!“ Grupa je napravljena „samo za zabavu“, a autor, „grobarčina“, iskazao je svoj stav o činjenici da je mladi Francuz ubijen u Beogradu rečenicom:
„Ovo je sramota! Naša vlada radi šta?! Pre dva dana je ‘indijanac’ koji je na pijaci u Sarajevu ubio 50 Srba dobio samo 12 godina zatvora! Što tada nije bilo dana žalosti?!“
U grupi čiji broj članova konstantno raste (imala je 222 člana juče po podne) većina se pita kako to da nije bio organizovan marš nasilja „kada su pretučena naša deca u Pragu“.
- Svaki dan umre neki navijač, pa šta?! I naši su ubijani, pa nikada ni reč o tome, a sada, zbog nekog Francuza Dan žalosti - kaže autor ove grupe koji „počinje da se stidi što je Srbin“.
Kurir je juče pokušao da u Republičkom javnom tužilaštvu sazna da li će ova institucija reagovati na postojanje pomenute Fejsbuk grupe i govor mržnje koji proklamuje. Međutim, u Tužilaštvu nisu ni znali da ova grupa postoji?! Portparol tužilaštva Tomo Zorić rekao je za Kurir da je nečuveno da je neko uopšte napravio ovu grupu.
- To je strašno i sramotno! - poručio je rekao Zorić, uz opasku da će sve proslediti nadležnim organima.
Tužilac za tehnološki kriminal Lidija Komlen-Nikolić kaže za Kurir da, nažalost, u ovom slučaju ne postoji nikakvo krivično delo.
- Ovo nije govor mržnje, već samo jedna nepristojnost koja se uklapa u stanje nacije. U Americi je na Fejsbuku bila postavljana anketa da li treba ubiti američkog predsednika?! Kad je Fejsbuk u pitanju, prvo što vidite kad je otvorite jeste da potpada pod zakone države Kalifornije. Dakle, mi nemamo nikakvu nadležnost tu - kaže Nikolićeva.



http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-01-10-2009/sramne-poruke-na-fejsbuku



Koja gluperda od navijacha ni ne zna materiju na koju se poziva, pominje neku pijacu u Sarajevu, verovatno misleci na tizlansku kolonu. Medjutim ovde na krstarici ima dosta istomisljenika,
nije za podcenjivanje ova patoloska pojava u nasem drustvu?!:think:
 
Vi slepci nemate nikakvu nadleznost ni u Srbiji a kamoli u Kaliforniji :roll:
Raduje me cinjenica da "UDBA" sve ovo belezi i dan danas, te ce uskoro doci dan za naplatu ;)
Al' ce da bude skike i cike po zemlji Srbiji ko u dobra stara vremena :mrgreen:
 
FB mi nikako ne uspeva postati blizak, a izgleda da ce sve manje. Koliko cujem, ima tamo i drugih grupa koje zagovaraju nasilje i mrznju.

Ne opravdam gore spomenutu grupu niti bilo koju slicnog tipa. Mislim da ubistvo mladica nema nikakvo opravdanje vec da je sramna mrlja za sve koji zivimo ovde ili smo iz Srbije, zahvaljujuci nekome (nekima) koji su pocinili ubistvo.
 
Koja gluperda od navijacha ni ne zna materiju na koju se poziva, pominje neku pijacu u Sarajevu, verovatno misleci na tizlansku kolonu. Medjutim ovde na krstarici ima dosta istomisljenika,
nije za podcenjivanje ova patoloska pojava u nasem drustvu?!:think:

Па ето ти као писмен..што није проглашен даном жалости:
Страдање Срба у Јасеновцу,Градини, РСК, Сарајеву, Тузли, Сребрници, КиМ-у?
Де ми објасни..која је разлика између смрти Француза и Смрти неколико милиона Срба у задњих 100 година?

Мени је жао и Француза...јер га је убила јалија...али ми је пре жао смрти милион сународника, Браће и Сестара?
 
Koja gluperda od navijacha ni ne zna materiju na koju se poziva, pominje neku pijacu u Sarajevu, verovatno misleci na tizlansku kolonu. Medjutim ovde na krstarici ima dosta istomisljenika,
nije za podcenjivanje ova patoloska pojava u nasem drustvu?!:think:

mislim da više nije reč o pojavi već o nažalost nečemu jako masovnom

skoro sam u neobaveznom razgovoru sa svojim studentima bila zapanjena količinom mržnje koju ti (predpostavimo najelitniji) delovi društva imaju u sebi. Onda me ne čudi zašto se oni delovi društva koji žive za fajt i P. Z: R ili nebitno koji drugi tim tako ponašaju
 
Pa sada policija ima odelenje za sajber kriminal, šta je sada izgovor za neobaveštenost?

Видиш..када полиција се бави сајбер криминалом..и даље требају ти за које сматраш да су криви ...да почине замисли: КРИМИНАЛ...а не да истражује нечији трип...

:)
 
Mislim da ubistvo mladica nema nikakvo opravdanje vec da je sramna mrlja za sve koji zivimo ovde ili smo iz Srbije, zahvaljujuci nekome (nekima) koji su pocinili ubistvo.
Meni je iskreno zao mladica, ali me nije sramota. Niti sam ja poznavao ubice niti su mi neki rod pa da se stidim, tj. da se sramim. Treba da se srame oni koji su odgovorni za smrt francuza.
Ti se srami ja necu. Ocigledno osecas neku grizu savesti.
 
Poslednja izmena:
Видиш..када полиција се бави сајбер криминалом..и даље требају ти за које сматраш да су криви ...да почине замисли: КРИМИНАЛ...а не да истражује нечији трип...

:)

Pa slaviti nečiju smrt tj. ubistvo može biti samo trip u tvojoj glavi za mene je to kriminalno ponašanje + ima znakove psihičke poremećenosti
 
Pa sada policija ima odelenje za sajber kriminal, šta je sada izgovor za neobaveštenost?

Ekstremne grupe uvek pogoduju vladsti.
Neonacisti, amarhisti, navijači imaju za zadatak da svojim divljanjem prikažu vlast kao jedinu isppravnu i sposobnu da "odbrani narod i nevine gradjane i njihovu imovinu od divljaka"
Neretko neonacističke i anarhističke grupe su finansirane direktno od vlade.

Sada služe kao "loš primer" kao "sile mraka i bezumlja" "anti evropski elementi" itd.

Ako se setimo da su Tito i komunisti, Sloba i SPS uvek koristili ovakve reči protiv Vuka Draškovića, Šešelja i ko zna koga još da bi se kasniej ispostavilo da su oni svi radili za DB.

Sada je isto.

Boti i vladi treba neko- protiv koga mogu da se bore, da bi opravdali svoje postojanje.

Za masu navedenih organizacija smo dokazali da su plod DB. Posebno Nacionalni stroj, a tu je i Obraz i slične.
 
Ekstremne grupe uvek pogoduju vladsti.
Neonacisti, amarhisti, navijači imaju za zadatak da svojim divljanjem prikažu vlast kao jedinu isppravnu i sposobnu da "odbrani narod i nevine gradjane i njihovu imovinu od divljaka"
Neretko neonacističke i anarhističke grupe su finansirane direktno od vlade.

Sada služe kao "loš primer" kao "sile mraka i bezumlja" "anti evropski elementi" itd.

Ako se setimo da su Tito i komunisti, Sloba i SPS uvek koristili ovakve reči protiv Vuka Draškovića, Šešelja i ko zna koga još da bi se kasniej ispostavilo da su oni svi radili za DB.

Sada je isto.

Boti i vladi treba neko- protiv koga mogu da se bore, da bi opravdali svoje postojanje.

Za masu navedenih organizacija smo dokazali da su plod DB. Posebno Nacionalni stroj, a tu je i Obraz i slične.

Složila bih se ja sa tobom oko svega sem oko >Bote jer njemu nikako ne odgovara da mu takvi ljuljaju fotelju :mrgreen:
 
Složila bih se ja sa tobom oko svega sem oko >Bote jer njemu nikako ne odgovara da mu takvi ljuljaju fotelju :mrgreen:

:) Pa šta je bolje? Da mu stotinak ekstremista ljulja fotelju ili 500,000 gradjana na demonstracijama?

A ovim divljanjem on daje policiji pravo da zabranjuje okupljanja i predstavi svaki protest kao "Akt nasilja i bezumlja".
Dve muve jednim udarcem.

Pusti rulju da bije ljude po Beogradu a onda zabrani antivladine demonstracija...
 

Back
Top