Sprem'te se sprem'te

Gedeon

Iskusan
Poruka
5.333
Kako se kao religiozne osobe možemo pripremiti za nadolazeća teška vremena?
Ja lično: imam više molitvenika koji mi zadovoljavaju duhovne potrebe (izdanja: Hrišćanske misli, Eparhije sremske, Hilandarski, Rukumijski, na crkvenoslovenskom ruskom građanskom azbukom i više izdanja naše patrijaršije). Sveto pismo i naravno Psaltir (Bogomoljački, prevod vladike Atanasija i crkvenoslovenski ruskom građanskom azbukom). Tu je i nezaobilazni Ohridski prolog, par katihizisa (svetog vladike Nikolaja, 1-4 prote Tomasa Hopka, Nema lepše vere od hrišćanske). Sveti pismo u više prevoda, zadnje najčešće čitam Milin-Čarnić (Mač vere).

Poslednja izmena od moderatora:
I treba se duhovno trgnuti, pokajati se za svoje grehe i popraviti. Trčite u hramove Božije i ispovedajte, pričešćujte. Molite, postite....
Do se još može. Ko u rat, ko u radnu obavezu, ko zna šta nas sve čeka.

Poslednja izmena:
Predsednik Vučić nas zadnje vreme sve češće plaši sa svetskim ratom:
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti...ceg-svjetskog-rata-moramo-biti-spremni-938828
Kako se kao religiozne osobe možemo pripremiti za nadolazeća teška vremena? Jer, predsednik Vučić nije bilo ko, on je dobro obavešten. I zato njegova upozorenja treba dobro shvatiti.
Ja lično: imam više molitvenika koji mi zadovoljavaju duhovne potrebe (izdanja: Hrišćanske misli, Eparhije sremske, Hilandarski, Rukumijski, na crkvenoslovenskom ruskom građanskom azbukom i više izdanja naše patrijaršije). Sveto pismo i naravno Psaltir (Bogomoljački, prevod vladike Atanasija i crkvenoslovenski ruskom građanskom azbukom). Tu je i nezaobilazni Ohridski prolog, par katihizisa (svetog vladike Nikolaja, 1-4 prote Tomasa Hopka, Nema lepše vere od hrišćanske). Sveti pismo u više prevoda, zadnje najčešće čitam Milin-Čarnić (Mač vere).
ma kaki nece bude rata izrelci i palestinci culi za vucica ce se pomire jer vule prijeti vam ratom na kosovu
ih vucina ti je to! pa i Александар! није први но Вучић! а то је исто ка и д аје Александар први!

raf,360x360,075,t,fafafa_ca443f4786.jpg

Imaš. Podgovaraš ljude da ratuju i ginu.
sto se mene tice "vodimo ljubav a ne rat"..........ali kazi ti to njima...........moramo se braniti.
Na kraju, amerikanci kazu, "ko nije sa nama protiv nas je": Dakle, amerika ce te gurnuti u rat na svojoj strani ili ce nahuskati to svoje roblje protiv tebe. U rat se mora kako god da okrenes.
Cak ce i pacifist Vucic na kraju morati da odluci dal ce u rat protiv amerike ili kao njen sluga.

Kako se kao religiozne osobe možemo pripremiti za nadolazeća teška vremena?

Tako spremljen i opremljen pravac pecina :mrgreen:...narod (nekada bez knjiga) jake vere golgotu prolazili, danas citaju i citaju phe al slaba vera (strah) ic nista ... :think:

Poslednja izmena:

Back