"Спремни само да интервенишемо"

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.554

КФОР довлачи трупе на Јариње и Брњак, војници пакта на терену!​

1660734404190.png

Наведено је да су те мере предузете како би се омогућило Кфору да брзо реагује на све безбедносне изазове.
"Желимо да уверимо свакога да је Кфор спреман да интервенише ако буде потребно", додато је у одговору.
Истиче се да и мандат Мисије Кфор, који произилази из Резолуције СБ УН 1244 из 1999. године, јесте да обезбеди сигурно и безбедно окружење и слободу кретања за све људе на Косову.
Извор: Танјуг

Related News

"Војска Србије спремна да заштити Србе без обзира где живе, у комуникацији смо с Кфором!"
"Неприхватљива било каква војска на територији КиМ, противимо се смањењу КФОР!"
"Тражимо одговарајуће реакције ЕУ и Кфора!" Руски амбасадор упозорава Србију! Ситуација на КиМ је забрињавајућа!

"Ако се НАТО повуче са Косова, односно КФОР, ми ћемо да уђемо!"
ПРИПРЕМЕ ЗА РАТ?! Тзв. Косовска полиција прекинула годишње одморе, КФОР изводи велике маневре, нешто се чудно дешава на југу Србије!
https://pravda.rs/2022/8/17/spremni...-na-jarinje-i-brnjak-vojnici-pakta-na-terenu/
Сумњиво је то померање трупа КФОР-а на Јариње и Брњак!
Та њихова флоскула да обезбеде ,,сигурно и безбедно окружење и слободу кретања за све људе на Косову'' је апсолутно прозаична јер се то обезбеђење не врши на Јарињу и Брњаку већ треба да је широм КиМ-а. Пре ће бити да спрече евентуалну интервенцију српске полиције и војске у случају Шиптарског прогона Срба из покрајине.
Акроним КФОР представља оружане међународне снаге под вођством НАТО-а са задатком чувања реда и мира на КиМ. Досада се нису нешто нарочито доказалие у том задатку. Напротив!

fobos11

Iskusan
Poruka
5.122
Ispunio sve siptarima a sada bi da ratuje za kosovo , lol

Izlapele sns botine u transu.
Али зато тастатура патриоте и интернет јунаци увек на опрезу. Када почне ср.ање, па када почну да се пишу бесни статуси и објаве.

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
61.763
Али зато тастатура патриоте и интернет јунаци увек на опрезу. Када почне ср.ање, па када почну да се пишу бесни статуси и објаве.
A sta ti radis za tastaturom kad pocne njesra?
Prestajes sa besnim statusima i objavama?

fobos11

Iskusan
Poruka
5.122
A sta ti radis za tastaturom kad pocne njesra?
Prestajes sa besnim statusima i objavama?
Па ја сам ботина, али ти си јунак. Наравно, за разлику од тебе служио сам војску, са оружјем када сам могао да бирам да ли ћу ову бедну цивилну. Тако да ако затреба, ту сам. Као што ћеш ти бити на овом истом месту да ке.њаш и јуначиш се иза тастатуре.

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
61.763
Па ја сам ботина, али ти си јунак. Наравно, за разлику од тебе служио сам војску, са оружјем када сам могао да бирам да ли ћу ову бедну цивилну.
Ja tad odabrao da budem rezervni oficir, tako da je opet, glupo od tebe da me prozivas za nesluzenje vojske.

fobos11

Iskusan
Poruka
5.122
Nadam se da ces biti u mom vodu.
Radices sklekove svako jutro.
Kuvaces i kafu.
Pusku ti necemo dati, da se ne upucas.
Сад знам да смо отишли у кур.ац када си ти резервни официр :) .

Ја сам извиђач по ВЕС-у, тако да не верујем да ћемо се виђати често.

Ипак, морам да признам да сам изненађен што си ипак служио војску, макар у ШРО.

Xicor

Domaćin
Poruka
3.001

КФОР довлачи трупе на Јариње и Брњак, војници пакта на терену!​

Pogledajte prilog 1206444

Наведено је да су те мере предузете како би се омогућило Кфору да брзо реагује на све безбедносне изазове.
"Желимо да уверимо свакога да је Кфор спреман да интервенише ако буде потребно", додато је у одговору.
Истиче се да и мандат Мисије Кфор, који произилази из Резолуције СБ УН 1244 из 1999. године, јесте да обезбеди сигурно и безбедно окружење и слободу кретања за све људе на Косову.
Извор: Танјуг

Related News

"Војска Србије спремна да заштити Србе без обзира где живе, у комуникацији смо с Кфором!"
"Неприхватљива било каква војска на територији КиМ, противимо се смањењу КФОР!"
"Тражимо одговарајуће реакције ЕУ и Кфора!" Руски амбасадор упозорава Србију! Ситуација на КиМ је забрињавајућа!

"Ако се НАТО повуче са Косова, односно КФОР, ми ћемо да уђемо!"
ПРИПРЕМЕ ЗА РАТ?! Тзв. Косовска полиција прекинула годишње одморе, КФОР изводи велике маневре, нешто се чудно дешава на југу Србије!
https://pravda.rs/2022/8/17/spremni...-na-jarinje-i-brnjak-vojnici-pakta-na-terenu/
Та њихова флоскула да обезбеде ,,сигурно и безбедно окружење и слободу кретања за све људе на Косову'' је апсолутно прозаична јер се то обезбеђење не врши на Јарињу и Брњаку већ треба да је широм КиМ-а. Пре ће бити да спрече евентуалну интервенцију српске полиције и војске у случају Шиптарског прогона Срба из покрајине.
Акроним КФОР представља оружане међународне снаге под вођством НАТО-а са задатком чувања реда и мира на КиМ. Досада се нису нешто нарочито доказалие у том задатку. Напротив!
U slucaju intervencije KFOR ce prvi da strada. I oni to znaju i ovo samo blefiraju. Svejedno. Oni su na Srpskoj teritoriji i sprovode ono sto bi nasa vojska i policija radili. Ako ne budu to ispunili , ili da odu ili ce biti pohapseni, s ako budu pruzali otpor i likvidirani.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.554
U slucaju intervencije KFOR ce prvi da strada. I oni to znaju i ovo samo blefiraju. Svejedno. Oni su na Srpskoj teritoriji i sprovode ono sto bi nasa vojska i policija radili. Ako ne budu to ispunili , ili da odu ili ce biti pohapseni, s ako budu pruzali otpor i likvidirani.
Нема потребе, ако то објашњаваш мени јер мени је све јасно. Можда не би било хапшење и ликвидација али упозорење свакако. А можда су већ упозорени!?
То не разумеју ови пацери који терају спрдњу са дешавањима на КиМ и ако би загустило, први би у дезертерство. Од њих никакве користи ни на Форуму а камо ли на одбрани државе. Башибозлук!

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.554
Aleksandar Vučić počinje dvodnevnu posetu Briselu, gde će se danas, u sedištu NATO-a, sastati sa Jensom Stoltenbergom.
Sastanak počinje u 15.00, a u 15.30 planirana je konferencija za novinare predsednika Srbije i generalnog sekretara NATO-a.

Uoči sastanka, Vučić je rekao da očekuje da će se razgovarati o bezbednosnoj situaciji na Kosovu i Metohiji, posebno na severu KiM, kao i o uspostavljanju bolje komunikacije i saradnje sa NATO-om, čija je misija povećala svoje prisustvo na administrativnim prelazima Jarinje i Brnjak.
https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/4923894/vucic-stoltenberg-brisel-sastanak.html
Дакле, ипак је то померањње снага КФОР-а на Јариње и Брњак актуелно ако се о њему раазговара.
Можда ће се разјаснити, зашто је то померање усмерено ка северу а не на југ (према Ибру) јер отуд Шиптари прете упадом.

maya666

Zainteresovan član
Poruka
138
Нема потребе, ако то објашњаваш мени јер мени је све јасно. Можда не би било хапшење и ликвидација али упозорење свакако. А можда су већ упозорени!?
То не разумеју ови пацери који терају спрдњу са дешавањима на КиМ и ако би загустило, први би у дезертерство. Од њих никакве користи ни на Форуму а камо ли на одбрани државе. Башибозлук!

Da vidimo.
Vučić je poklonio Šiptarima pozivni broj , Gazivode i omogućio članstvo u Medjunarodnom olimpijskom komitetu.
Vučić je potpisao da Izrael prizna Kosovo.
Vučić je naredio da se u UN glasa protiv Rusije u interesu Amerike i EU.
Vucic je ugurao SNS u vladu Kosova(Srpska lista).
Vučić je ušao u uniju sa Albanijom (Open Balkan).

hahhahaa Jel ti stvarno misliš da će biti rata na Kosovu? Pa Kurti i Vučić su super prijatelji koji glume pred naivnim građanima neke tenzije.
Vučić je jedan od najvećih učvrstioca nezavisnosti Kosova.
Ljudi se sprdaju jer znaju da je mogućnost vojne intervencija na Kosovu od strane Srbije jednaka 0.

ves.bole

Iskusan
Poruka
6.078
Дакле, ипак је то померањње снага КФОР-а на Јариње и Брњак актуелно ако се о њему раазговара.
Ma nebitno, ako dođe do sranja, neće vojska sigurno da ide sa ličnim kartama na granične prelaze.

Можда ће се разјаснити, зашто је то померање усмерено ка северу а не на југ (према Ибру) јер отуд Шиптари прете упадом.
Pa ne može KFOR da blokira ništa, njihov (navodni) zadatak je održavanje reda i mira na KiM, znači preuzima ulogu policije.
Nisu oni problem, ako bi Srbija rešila da interveniše na KiM, pregazili bi KFOR kao plitak potok.
Problem je (eventualna) kasnija intervencija NATO javne kuće pod izgovorom da je Srbija izvršila agresiju na suverenu zemlju.
Hebe se njima i za R1244 i za međunarodno pravo.
I kao što sam već napisao:
https://forum.krstarica.com/threads...-operaciju-u-ukrajini-10.955299/post-45241946

NATO mora negde da ispravi ovu blamažu, Kosovo je idealno za to, Rusija ima dovoljno problema sa Ukrajinom, ne treba
joj još i Kosovo, Kina se ne bi direktno umešala zbog Tajvana - ostaćemo mi Srbi opet spuštenih gaća na vetrometini...

ves.bole

Iskusan
Poruka
6.078
Da vidimo.
Vučić je poklonio Šiptarima pozivni broj , Gazivode i omogućio članstvo u Medjunarodnom olimpijskom komitetu.
Vučić je potpisao da Izrael prizna Kosovo.
Vučić je naredio da se u UN glasa protiv Rusije u interesu Amerike i EU.
Vucic je ugurao SNS u vladu Kosova(Srpska lista).
Vučić je ušao u uniju sa Albanijom (Open Balkan).

hahhahaa Jel ti stvarno misliš da će biti rata na Kosovu? Pa Kurti i Vučić su super prijatelji koji glume pred naivnim građanima neke tenzije.
Vučić je jedan od najvećih učvrstioca nezavisnosti Kosova.
Ljudi se sprdaju jer znaju da je mogućnost vojne intervencija na Kosovu od strane Srbije jednaka 0.
Jel si sam smislio ove laži i idiotizme ili ti neki šiptar pomagao?

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
80.212

Прозаична? :think:

Иначе та жељно ишчекивана "интервенција српске полиције и војске" није баш нешто ако може да је спречи стотинак војника на Јарињу. Зар не.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.