Спремите 1400 еура за британску визу!

Poruka
8.488
Велика Британија ће у наредних неколико дана донети одлуку о о скраћивању туристичке визе са 6 на 3 месеца за све посетиоце изван ЕУ.
Осим тога породица или пријатељи код којих долазе посетиоци из Србије мораће да положе депозит у износу од 1000 фунти!
 
to vam se samo kaze od strane britanaca na malo finiji nacin, da mrze srbe i da srbi tamo nisu dobrodosli.

inace koji cete moj **** u kisnu britaniju , **** od zemlje kad imate 1000 puta lepse destinacije gde mozete da odete za tih 1400 eura . eto navescu samo par - egipat, tunis, turska, kuba, maldivi, sejseli, grcka, dominikana....

druga stvar i ja bi njima uveo isti vizni rezim - 1400 eura da kosta viza za britanske drzavljane za nasu zemlju.
 
Ma jok bre, to su sve predrasude. Kao i ono o visokim, tankim Englezima i njihovim cerkama ravnim k'o daske - ovo je zemlja sa stanovnistvom jako mesanog porekla, kao i nasa - Kelti, Rimljani, Skoti, Saksonci, Normani, Hugenoti, i to pre ogromne imigracije iz celog sveta - tako da fizickih tipova stvarno ima svakakvih, i crnpurastih i belih i visokih i niskih i ridjih i crnih i kakvih hoces. Sad su cesto podebeli, a zene sve sisatije.

Engleskinja ima jako, bas izrazito lepih, makar za moj ukus. Volim belu put.

Hrana je tradicionalno bila dosadna, uostalom kao i svuda na severu Evrope. Dobra jela za moj ukus su bila koncentrisana na meso - rozbif, recimo - i poneki kolac. Imaju odlicne svinje, tako da su slanina i kuvana sunka jako dobri. Nisu pravili kobasice, salame, prsute i nista slicno, valjda zbog vlage.

Ovde je slabo sta uspevalo od povrca, nije bilo grozdja, znaci ni vina, maslina, sljiva, paprike, paradajza, slabo kojih zacina osim nane... Isto kao u Poljskoj, Norveskoj, Rusiji, Danskoj, svim tim depresivnim zemljama gde se zdrao kupus, krompir, hmelj i susena riba. Medjutim, u zadnjih tridesetak godina Englezi su postali opasni gurmani, i sad ima svega.
 
Велика Британија ће у наредних неколико дана донети одлуку о о скраћивању туристичке визе са 6 на 3 месеца за све посетиоце изван ЕУ.
Осим тога породица или пријатељи код којих долазе посетиоци из Србије мораће да положе депозит у износу од 1000 фунти!

ispravak netočnog navoda:::

državljani Hrvatske mogu putovati u Veliku Britaniju bez viznog režima...samo putovnica i šibaš za London...buraz mi bio početkom godine i nije mu trebalo ništa osim putovnice ...za ostale zemlje van EUa neznam...dakle nije istina ovo što si napisao

e sad pošto je poznata stvar da se u Srbiji za hrvatsku putovnicu da za "nešto para" dobit daleko povoljnija i JEFTINIJA viza s kojom možete putovati gdje god i kad god hoćete po Evropi e sad i to nosi svoje rizike:mrgreen:
 
ispravak netočnog navoda:::

državljani Hrvatske mogu putovati u Veliku Britaniju bez viznog režima...samo putovnica i šibaš za London...buraz mi bio početkom godine i nije mu trebalo ništa osim putovnice ...za ostale zemlje van EUa neznam...dakle nije istina ovo što si napisao

e sad pošto je poznata stvar da se u Srbiji za hrvatsku putovnicu da za "nešto para" dobit daleko povoljnija i JEFTINIJA viza s kojom možete putovati gdje god i kad god hoćete po Evropi e sad i to nosi svoje rizike:mrgreen:

ne citas napisano. covek je napisao da su to britanci uveli od skora. znaci do sada je bilo tako kako ti kazes a od sada ako oces u britaniju a van EU si moraces da ostavis depozit od 1000 funti na granici
 
Niste to najbolje shvatili.Tih hiljadu funti su depozit koje uplacuju porodice nastanjene u UK za one kojima salju garantno pismo.

Prema tome, to nema veze sa vecinom turista. Tu se radi o poseti rodjacima, a depozit ne dajes ti nego rodjak.

Families, who sponsor visitors, will be required to deposit a £1,000 cash bond which will be forfeited if their guests do not leave after the expiry of their visa.
 

Back
Top