Sportski BILIJAR

BilijarSavezSrbije

Zainteresovan član
Poruka
160
Vidim da na ovom forumu ima interesovanja za bilijar u svakom obliku...mislim na POOL i Snooker. Veoma malo ljudi u Srbiji zna da ovde postoji vrlo ozbiljno organizovan sportski bilijar. Doduse, vise pool nego snooker ali tezi se i ka tome da u sezoni 2009 pocnemo i sa snooker ligom.
Bilijar Savez Srbije postoji od 1995 godine a u Srbiji postoje lige u cetiri kategorije: seniori, juniori, veterani i invalidi u kolicima. Za sledecu sezonu planiramo aktiviranje zenske lige, snooker lige i studentske lige.
Kao sto rekoh, vrlo ozbiljno se radi a dokaz tome je da smo ove godine na Evropskom prvenstvu u Nemackoj osvojili dve srebrne medalje od tri moguce, u tri takmicarske discipline.
Svi zainteresovani mogu vise informacija dobiti na nasem zvanicnom sajtu www.bilijar.rs a na sva Vasa pitanja cu rado odgovoriti. U okviru Saveza funkcionisu klubovi, skole bilijara i jos dosta toga...

Pozdrav svima
 
Bilijar klub "Kairos" koji je radio na 25. maju vise ne radi i najverovatnije da vise nece ni raditi na bilo kom drugom mestu. U Bgd postoje 2 sportska bilijar kluba. Jedan je "CUE ball" koji je po pitanju broja clanova, organizaciji, skoli i mnogo cemu drugom najbolji klub u Srbiji. Jedini u Beogradu imaju stolove Dynamic II koji imaju sertifikat za Evropska prvenstva i sve ostale zvanicne evropske turnire. Ima 8 stolova. Nalazi se u Majke Jevrosime 19. Naravno tamo postoji i komercijalna varijanta. Drugi klub je "Manila" koji se nalazi u Kneza Milosa 9. To je klub koji je veoma sredjen ali sa malo losijom sportskom organizacijom. Naravno i tamo postoji sportska varijanta sa solidnim stolovima. Jedini u gradu imaju sto za snooker.
 
opa...konacno ozbiljna prica
snooker liga bi bila pravi hit...mnogi ljudi gledaju snooker na tv-u i imalo bi mnogo mnogo interesenata za tu igru....pool je izasao malo iza mode...posle filma boja novca vise to nije to:) a trebalo bi mnogo da se poradi,da se kod naroda izbaci kult igre,gde se crna ubacuje u poslednju ubacenu rupu...to sam jedino u holandiji video da igraju tako
svugde drugde se igra internacional ili devetka
bilo bi mi drago da dobijem jos neku informaciju o ovome,cak bih se rado ponudio i kao sponzor nekog kupa
 
Mali problem sa snooker ligom je to sto ima malo stolova u Srbiji. Slozices se da je nezgodno praviti turnir na jednom stolu a u Srbiji nema klubova sa vise od jednog stola. Jedino resenje je da se formira liga sa stalnim clanovima pa da oni igraju svako sa svakim dvokruzno kad im se za to napravi raspored.
Sto se tice pool-a, gresis da je izasao iz mode...moje misljenje je da nikada nije bio popularniji na nasim prostorima a i u svetu je mnogo vise pool nego snooker igraca. Sto se pool-a tice raduje cinjenica da sve vise ljudi ovo dozivljava kao sport i da je sve vise roditelja koji svoju decu dovode na treninge. Mi sada imamo jednu sjajnu ekipu mladica 93-94 godiste koji ce uz pravilan rad napraviti pravi svetski bum za 5-6 godina. Mi iz Bilijar Saveza Srbije se trudimo da ljudima prezentujemo pravila takmicarskih igara tako da je sve vise rekreativaca koji igraju "9 ball" "8 international" pa cak i "14.1 straight pool". Prostor za napredak je ogroman i nadam se da cemo bilijar podici na nivo koji on realno i zasluzuje...
Sto se tice sponzorstva, naravno, da bi mi to sa radoscu prihvatili a mislim da bi bilo na obostrano zadovoljstvo jer cemo za sledecu godinu imati i podrsku medija...ako si ozbiljno zainteresovan javi se na markovicbss@yahoo.com pa cemo se dogovoriti
 
Stolovi za snooker su skuplji od dobrih pool stolova za oko 50 %...mada ima i kineskih snookera koji kostaju oko 3500 eura (isto kao i dobar pool sto)...
Prema mojim informacijama takmicarskih snooker stolova ima u Beogradu, Novom Sadu i Subotici. U kucnim varijantama ih ima jos par u Srbiji.
U planu je otvaranje jednog kluba u Beogradu koji ce imati 3 snooker stola sto bi znatno poboljsalo situaciju...
Sto se sponzora tice, situacija je teska ali boricemo se
 
U CUE ball-u je sat vremena 300,00 din u periodu od 10:00 do 19:00 casova i 420,00 dinara od 19:00 do 01:00. Za Manilu ne znam precizno ali je malo skuplje...za ostale rekreativne klubove ne znam ali pretpostavljam da su cene slicne osim u Delta City-ju
 
Pusenje je zabranjeno na zvanicnim turnirima i takmicenjima koja se organizuju a sportskog su karaktera. Sto se tice rekreativnog igranja, koliko ja znam, pusenje jos uvek nije zabranjeno na javnim mestima, pa je tako i u bilijar klubovima. Dakle, pusenje je dozvoljeno
 
za garwora

imamo mi takmicare koji su okoreli pusaci ali se svi slazu da je mnogo lakse odrzati koncentraciju bez cigareta... to je pravi stvar...puna pluca i kiseonik koji stize do mozga mnogo pomazu pri igranju vrhunskog bilijara
 
to je vec bolje
moj komsija je bio igrac bilijara i stalno je visio po tim zadimljenim salama, umro je pre nekoliko godina od raka pluca. Tako da mi je to prva asocijacija na sahovske i bilijar klubove u kojima je dozvoljeno pusenje. Dok god je samo sport u pitanju podrzavam sve, ali zdravlje je najbitnije.
 
U Kraljevu nema ni jednog registrovanog sportskog Bilijar kluba (na zalost)... sto se tice salona zabave koji imaju bilijar stolove, po mojim informacijama postoji samo jedan ozbiljan sto u kafeu koji se zove "KOŠ" a nalazi se blizu ulaza u sportsku halu...
 

Back
Top