Quantcast

Sport za decu od dve godine.

Софија

Buduća legenda
Poruka
45.034
Постоје само оне школице спорта, где деца долазе и играју се разних дечијих игара типа ''између две ватре'', ''штафете'', ''арачкиње барачкиње'' (или како се већ ова игра зове :) ).

До пете године живота се развија моторни део нервног система, деца немају добру кординацију, не ходају стабилно, па се ни не препоручује спорт.

Колико се ја сећам физиолошке антропомоторике (тај предмет има на ДИФ-у), ни не препоручује се да се деца баве озбиљније спортом пре 7-8 година, баш због развоја који до тад још увек није завршен.

Astrodita

Domaćin
Poruka
4.933
Да ли је Гузељ тата у најави, па се унапред распитује?:think:
Оставите клинце да се играју, а за спорт увек има времена.:roll:
Кад деца напуне 5 година, тек тада родитељи треба да их усмеравају да се баве спортом, али само ако имају афинитета... превелика амбиција родитеља увек нашкоди детету... ја сам увек за '' златну средину!'' :)
:bye:

Pauflek

Primećen član
Poruka
732
Kao laik (iako se aktivno bavim sa dva sporta) mogu da vam kažem sledeće.
U teretanu se ide tek po završetku rasta. Dakle kad prođe pubertet a ne sa dve godine.
A i iskreno ja sam zakleti protivnik vežbi sa tegovima, neću sad ovde da tupim zašto, nije tema.
Ne želim da zamislim kakve sve komplikacije ovo dete može da ima.

gost 182607

Veoma poznat
Poruka
10.984
До пете године живота се развија моторни део нервног система, деца немају добру кординацију, не ходају стабилно, па се ни не препоручује спорт.
Slozicu se sa Sofijom.:)

Skoro sam bila u prilici da sa jednim poslovnim partnerom razgovaram na sl. temu.Tu je bio i covek iz BTC (bg.teniski centar) i on je izneo strasna iskustva.

Roditelji dovode decu u pelenama..dete nije u stanju da drzi reket..tetura i pada, ali roditelj je naumio da napravi malog Djokovica posto-poto..:thumbdown:

Covek se pita cemu sve to? :think:

Dete u tom uzrastu napravi toliko pokreta da bi odrastao covek "pao mrtav" :lol: Ima vremena kad ce da se bavi sportom..da voli ili da zabusava..whatever ;)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.