Quantcast

Sporo podize sistem Asus

Duki84

Početnik
Poruka
13
Caos Imam veliki problem.Jos pre godinu dana sam kupio komp. i jako mi sporo podize sistem :confused:
imam plocu Asus A7N8X-X ,procesor 2600+ Athlon, ram:256Mb,Graficka:Radeon 9250,
One plave crtice mi se okrenu 23-25 puta. UZAS KAKO DA UBRZAM.Ako je flesovanje bios u pitanju molim vas i za uputstvo kako i gde da nadjem taj bios. HVALA UNAPRED :grin:

Astral-Blade

Aktivan član
Poruka
1.684
Duki84:
Caos Imam veliki problem.Jos pre godinu dana sam kupio komp. i jako mi sporo podize sistem :confused:
imam plocu Asus A7N8X-X ,procesor 2600+ Athlon, ram:256Mb,Graficka:Radeon 9250,
One plave crtice mi se okrenu 23-25 puta. UZAS KAKO DA UBRZAM.Ako je flesovanje bios u pitanju molim vas i za uputstvo kako i gde da nadjem taj bios. HVALA UNAPRED :grin:
Imam istu plocu kao ti (s kojom sam inace vise nego zadovoljan) i garantujem ti da nije do BIOS-a, te ga nemoj flesovati ,da ne bi samo zeznuo stvar (jedino proveri da li su svi parametri podeseni kako treba). Dakle,evo sta ti ja savetujem. Iskljuci sve nepotrebne servise u Windowsu(imas objasnjenje u najnovijem SK,npr.), zatim proveri da nemas preterano veliki broj programa koji se startuju uporedo sa podizanjem sistema i iskljuci sve sto ti nije bas neophodno. Redovno defragmentiraj Hard Disk. I na kraju,ako si pri parama kupi jos 256 MB rama. Mislim da ce posle svega ovoga sistem znatno brze da se podize. Pozdrav.

jozza

Zainteresovan član
Poruka
372
Desni klik na My computer>Manage>Device manager>IDE ATA/ATAPI controllers>Primary IDE channe>Advance, pa tu vidi trenutni transfer mod. UDMA je isto shto i ATA-133. Ako je postavljeno na PIO Only, stavi na DMA, pa ce sam da odredi Max mod.Poz. 8-) 8-) 8-)

Duki84

Početnik
Poruka
13
ljudi hvala na savetim.Ubacio sam nove drajvere iz casopisa digital 49 izdanje za n-force cipove i podize mi za 3 crtice. Jos jednom hvala svima i nadam se da cu i ja vam moci pomoci.A drugar koji mi je instalirao win xp je reinstalirao pa je win. bio pogubljen jer je ctao 3 win profila.toliko od mene Pozdrav!

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.