Sporazum o učešću u misijama EU 26. maja

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Srbija će sa EU 26. maja potpisati sporazum o učešću u vojnim i civilnim misijama EU, rečeno je EurAktivu u Vladi Srbije. Sporazum o razmeni bezbednosnih informacija i Okvirni sporazum o uključivanju u civilne i vojne misije u ime EU će potpisati visoka predstavnica za spoljnu politiku i bezbednost Ketrin Ešton (Catherine Ashton) tokom posete Beogradu, a u ime Srbije, kako je i ranije najavljeno, ministri unutrašnjih i spoljnih poslova, Ivica Dačić i Vuk Jeremić.

Ta dva sporazuma su neophodna da bi srpska vojska i policija mogle da šalju svoje pripadnike zajedno sa vojskama i policijama država članica u misije za očuvanje bezbednosti i sigurnosti u svetu.

Učešće u mirovnim misijama nije neophodno u ovoj fazi evropskih integracija, ali je Srbija, kako je ranije rekla državna sekretarka Ministarstva odbrane Tanja Miščević, sama pokrenula inicijativu da se priključi misijama.

Kako je kazala, Srbija će verovatno prvo učestvovati u misiji Atalanta, misiji borbe protiv pirata u vodama kod Somalije.
http://www.euractiv.rs/srbija-i-eu/1900-sporazum-o-ueu-u-misijama-eu-26-maja.html

И шта рећи?
Војска која никад неће ратовати и полиција чији се министар залаже за сецесију земље коју представља, шаљу трупе о трошку државе коју цепају да чувају демокрацију у неким водуринама око Сомалије.
Ваљда им још није реко ди му дође та ебена Сомалија ал је знају сигурно им је ближе од Рашке и Косова....
:bljak:
 
И шта рећи?
Војска која никад неће ратовати и полиција чији се министар залаже за сецесију земље коју представља, шаљу трупе о трошку државе коју цепају да чувају демокрацију у неким водуринама око Сомалије.
Ваљда им још није реко ди му дође та ебена Сомалија ал је знају сигурно им је ближе од Рашке и Косова....
:bljak:

.ha haha ha ha jel ka Somaliji krece nash atomski nosach aviona "Slavuj iz Mrchajevaca 2" sa pratecom fregatom "Zoki strashni vinogradar".........................pa koga oni zajebavaju pa ovi nashi ne znaju ni da plivaju ....:):)
 
И шта рећи?
Војска која никад неће ратовати и полиција чији се министар залаже за сецесију земље коју представља, шаљу трупе о трошку државе коју цепају да чувају демокрацију у неким водуринама око Сомалије.
Ваљда им још није реко ди му дође та ебена Сомалија ал је знају сигурно им је ближе од Рашке и Косова....
:bljak:

Nemoj tako. To je korak ka kandidaturi
 
Hebes ti tu nasu ,,oruzanu silu'' koju mujafe u Pazaru gadjaju ciglama i psuju im majku cetnicku,a oni cute kao cupike,ali ce zato ,,rado'' pucati na sve sto se mice u Libiji,Iraku....Taman pomislim da nemozemo nize pasti......

а гамад што их је послала тамо, овде да прдуцка о херојима на бранику демокрације....:bljak:
 
Hebes ti tu nasu ,,oruzanu silu'' koju mujafe u Pazaru gadjaju ciglama i psuju im majku cetnicku,a oni cute kao cupike,ali ce zato ,,rado'' pucati na sve sto se mice u Libiji,Iraku....Taman pomislim da nemozemo nize pasti......

Zamisli koji ce to biti paradox kad u Srbiji budu navijali za tamo neke "Libijce" i slavili povratak mrtvih "domacih" vojnika. :dash:
Sta ti je danas Vojska Srbije, samo plati i na ukucane ima da puca. :bljak:
 
Zamisli koji ce to biti paradox kad u Srbiji budu navijali za tamo neke "Libijce" i slavili povratak mrtvih "domacih" vojnika. :dash:
Sta ti je danas Vojska Srbije, samo plati i na ukucane ima da puca. :bljak:

Најнормалније, профешијоналци су то.
Зато су обучавани, да убијају за газду по свету за кеш.
Пардон, да бране интересе демокрације и западног система вриједности као јединог начела новог свијета.
 
Da, ali mi dajemo i ono što se ne traži. Tako oduvek. A, zašto Somaliju pominješ? Nije članica EU. Nešto ti meni ovde navijaš na NATO :think:
A, zaboravi si da smo neutralni :cool:

Ја?:eek:

Dragan Šutanovac negirao je danas da je iz ministarstva na čijem je čelu potekla inicijativa za uključivanje Srbije u Organizaciju sporazuma o kolektivnoj bezbednosti (CSTO), koju predvodi Ruska Federacija.

Na konferenciji za novinare, Šutanovac je podsetio da postoji odluka Skupštine Srbije o vojnoj neutralnosti i da Ministarstvo odbrane poštuje tu odluku i jednako se odnosi prema svim vojnim savezima.

"Ministar odbrane Dragan Šutanovac,
izjavio je da je Vojska Srbija prepoznata u celom svetu kao faktor stabilnosti i
pouzdan partner.

Odnos Srbije i NATO se menja, i ono što je bilo nezamislivo pre samo 10 godina, danas je realnost,
jer su Kfor i Vojska Srbije od dve zaracene strane postale partneri koji su poverenje gradili postepeno, na terenu,
ocenio je ministar odbrane Dragan Šutanovac
.

„Srbija i NATO nisu više neprijatelji, vec partneri koji žele da pronadu najbolje modalitete saradnje“,
istakao je Šutanovac

:):mrgreen:
 
Ginuce braneci nemacke i francuske interese koji im bombardovas porodice 99`,a zene ,decu i matore roditelje ce ostaviti da im brane kucni prag ako zatreba..........

Колега, шокиран сам.
Једини пријатељ професијоналца те отац и мајка је,

dolar2.jpg


и за њега ће све, али све учинити.....
 

Back
Top