Spoljni drug krajem decembra 23,79 milijardi evra

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Spoljni dug Srbije na kraju decembra 2010. godine dostigao je 23,79 milijardi evra, što je za 545 miliona evra više nego u novembru, navedeno je u ekonomskom časopisu "Konjunkturni trendovi Srbije".
8795_evri8-blic_f.jpg
Prema pisanju ovog časopisa, koji izdaje Privredna komora Srbije, državni dug Srbije iznosio je 9,08 milijardi evra, a privatni 14,7 milijardi. Od ukupnog duga, dospela glavnica za naplatu je 1,55 milijardi evra, a redovne kamate 270 miliona.

Što se tiče javnog duga Srbije, on je na kraju februara ove godine iznosio 12,68 milijardi evra, što je 39,7 odsto bruto domaćeg proizvoda.



Javni dug je na kraju 2010. godine dostigao 12,16 milijardi evra, što je činilo 41,4 bruto društvenog proizvoda i za oko 2,3 milijarde evra je veći od onog iz 2009.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/243066/Spoljni-drug-krajem-decembra-2379-milijardi-evra

Е да чујемо ехперте јединог пута како мисле да врате лову пријатељима......
 
Алоооооо,
демокрацијо, напредњаци, чедисти, нвоовци, еуропејци, стижу вам рате и главнице на наплату.
Лепо је што се отимате тко ће бити предводник јединог пута и узајмљивати још ал тко ће од вас враћати?
Ил мислите да ће пријатеји рећи пуј пике не важи и примити вас у своја њедра?
 
Алоооооо,
демокрацијо, напредњаци, чедисти, нвоовци, еуропејци, стижу вам рате и главнице на наплату.
Лепо је што се отимате тко ће бити предводник јединог пута и узајмљивати још ал тко ће од вас враћати?
Ил мислите да ће пријатеји рећи пуј пике не важи и примити вас у своја њедра?

Oni pozajmili za svoju decu, a vracace nasa deca, imace i za njihove unuke dug! :confused:
 

1. Pa ti ne razumeš da to nije mnogo para, jer se države sastoje od miliona ljudi

2. Ti si koristio metod: "Znaš li ti Haso koliko je 24 milijarde evra?"

3. ali trebalo je da uzmeš neke pametnije pokazatelje. Na primer: Koliko je to poređenju s drugim zemljama, da li smo iznadprosečno ili ispodprosečno zaduženi

1. Па ти не разумеш да се Србија не састоји од 100 милиона људи...

2. А ти користиш метод " Шта зна јагуар шта је 24 милијарде евра"?

3. Мислиш на пример: број становника Србије је из године у годину све мањи и мањи а дуг све већи и већи; сваке године је проценат радно способног становништва све мањи и мањи у односу на укупан број становника а дуг је све већи и већи; сваке године је стопа незапослености све већа и већа а дуг је, такође, све већи и већи...

Само су будали потребни шарени стубићи и медени колачићи да укапира да ли смо исподпросечно или надпросечно задужени...:)
 

број становника Србије је из године у годину све мањи и мањи а дуг све већи и већи
Па онда се јавите када степен задужења постане висок, јер за сада је један од најнижих на континенту.

Друго → Спољни дуг укључује и приватне дугове, а не само државне.
Ја не видим зашто бисмо за нечије приватно задуживање кривили било кога осим њега самог.
Шта има везе са мном да ли је нека породица одлучила да купи намештај на креду.
 

И не посматра се само број становника, него БДП.

Американци могу да поднесу дуг од 2 билиона зато што имају БДП од 15.
Али Индонезија не може да носи дуг од 2 билиона јер има БДП од 0,5.

↑ Иако им је број становника упоредив, немају исти лимит на кредитној картици.

Тако је и код нас, сада имамо виши праг задуживања јер смо богатији него пре 5. октобра.
 
Па онда се јавите када степен задужења постане висок, јер за сада је један од најнижих на континенту.

:hahaha:

Ја не видим зашто бисмо за нечије приватно задуживање кривили било кога осим њега самог.
Шта има везе са мном да ли је нека породица одлучила да купи намештај на креду.

Zato sto je drzava vec socijalizovala privatni dug kreditima MMF-a od kraja 2008. Da nije privatni sektor bi odavno bankrotirao.

Американци могу да поднесу дуг од 2 билиона зато што имају БДП од 15.

Amerikanci imaju mnogo veci dug.

↑ Иако им је број становника упоредив, немају исти лимит на кредитној картици.

Тако је и код нас, сада имамо виши праг задуживања јер смо богатији него пре 5. октобра.

Ti si ozbiljan postokolepac :lol:
 

Back
Top